Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά σε όλα τα δίκαρτα όταν δουλευει η μια κάρτα η άλλη μπαίνει σε αναμονή. Οταν σε παίρνουν τηλεφώνο στη μία κάρτα και είσαι στο ιντερνετ χρησιμοποιωντας την δευτερη, τα δεδομένα μπαίνουν σε παυση. Οπως και όταν μιλάς στην μία και σε πάρουν τηλεφωνο στην άλλη ο καλούντας λαμβάνει σήμα μη εφικτής συνδέσεως και όχι κατειλημμένου. Επίσης μπορείς να ανοίξει ένα chat με το support της OnePlus και να ρωτήσεις

 

Επιβεβαιώνω γιατί έχω 2 κάρτες στο τηλέφωνο. To κινητό δεν είναι active αλλά standby. Δλδ όταν η μια σιμ μιλάει η άλλη "παγώνει".

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα στατιστικά σου είναι πάρα πολύ χάλια

 

Μπορείς να δεις από μόνος στην δεύτερη φωτογραφία έχεις συνεχόμενα awake κομματάκια πράσινα. Από κάτω στα ίδια σημεία η οθόνη είναι κλειστή.

 

Όλο αυτό σημαίνει ότι ενώ εσύ δεν χρησιμοποιείς την συσκευή (αφού στην μπάρα της οθόνης φαίνεται συνεχόμενα μαύρο) κάτι δεν αφήνει να μπεί σε deep sleep και η συσκευή δουλεύει στο παρασκήνιο και καταναλώνει μπαταρία

 

 

 

Εχ ις επίσης πρώτα το android os και play services

 

Οπότε αρχίζουμε το ψάξιμο για το τι φταίει

 

 

 

Το ξέρω ότι ειναι χάλια απλα δεν μπορώ να το εξηγήσω. Όταν λες ψάξιμο; πως μπορώ να προσδιορίσω τί φταίει; να διαγράψω εφαρμογές πχ και να δω τα στατιστικά τοτε; να κάνω επαναφορά εργοστασιακών και στήσιμο απο την αρχή;

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι ειναι χάλια απλα δεν μπορώ να το εξηγήσω. Όταν λες ψάξιμο; πως μπορώ να προσδιορίσω τί φταίει; να διαγράψω εφαρμογές πχ και να δω τα στατιστικά τοτε; να κάνω επαναφορά εργοστασιακών και στήσιμο απο την αρχή;

 

Θα βρούμε τι φταίει σιγά σιγά. Μην κάνεις επαναφορά ακόμα.

Σου στέλνω pm για περισσότερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι πάνω από τον stock δεν είναι ξεχωριστός, αλλά άμα θέλεις βγαίνει εύκολα..

Δλδ, πως βγαινει? :O

Επαναλαμβανω την ερωτηση που ειχα κανει, μιας και δεν μ'αρεσει αυτος ο launcher.. :(

Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβανω την ερωτηση που ειχα κανει, μιας και δεν μ'αρεσει αυτος ο launcher.. :(

 

Αν κάνεις απεγκατασταση το apk, δεν σβήνει;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις απεγκατασταση το apk, δεν σβήνει;

 

Τι να σβησω? Τον oneplus launcher? (Διοτι η εφαρμογη που κατεβασα ειναι απλα αναβαθμιση του και δεν φαινεται πουθενα..) :confused:

Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να το καθιερώσουν σα χρώμα. Limited edition και ιστορίες !!

Link to comment
Share on other sites

@black_hawk πας εφαρμογές βρίσκεις τον launcher και επάνω δεξιά στις 3 τελιτσες εκεί πατάς έχει απεγκατασταση ενημερώσεων

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

@black_hawk πας εφαρμογές βρίσκεις τον launcher και επάνω δεξιά στις 3 τελιτσες εκεί πατάς έχει απεγκατασταση ενημερώσεων

 

Oook, Thanks!! :bow:

Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σε λίγο παραλαμβάνω το 3t και θέλω να ρωτήσω που θα βρω πληροφορίες για unlock bootloader root κλπ; Προέρχομαι από αρκετά nexus και δεν ξέρω τι παιζει εδώ. VPN opera και τέτοια; Με στοκ παλεύεται ή να περάσω καμία άλλη έχετε δοκιμάσει τίποτα;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σε λίγο παραλαμβάνω το 3t και θέλω να ρωτήσω που θα βρω πληροφορίες για unlock bootloader root κλπ; Προέρχομαι από αρκετά nexus και δεν ξέρω τι παιζει εδώ. VPN opera και τέτοια; Με στοκ παλεύεται ή να περάσω καμία άλλη έχετε δοκιμάσει τίποτα;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ρίξε μία ματιά στις σελίδες μας εδώ, έχει τα πάντα. Γρήγορα θα σου πω......θα είσαι μία χαρά με την stock rom και unlock-root, δεν υπάρχει κανένας λόγος να πας σε custom

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

7.1.1 και 4.1.1

 

Να φανταστώ την αναβάθμιση την έκανες μεσω vpn?

 

Αυτό θέλω να ρωτήσω και εγω,ήρθε ΟΤΑ ή μέσω vpn?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θέλω να ρωτήσω και εγω,ήρθε ΟΤΑ ή μέσω vpn?

 

Ναι μέσω vpn. Γιατί να περιμένω να έρθει κανονικά, αφού το ίδιο είναι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα unlock bootloader πέρασα και twrp και τώρα κατεβάζω την τελευταία beta. Την περνάω κανονικά μέσω twrp έτσι; Από ότι διαβάζω όμως θα μου επαναφέρει στοκ recovery. Μετά πως περνάμε magisk;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GeorgeX21
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα unlock bootloader πέρασα και twrp και τώρα κατεβάζω την τελευταία beta. Την περνάω κανονικά μέσω twrp έτσι; Από ότι διαβάζω όμως θα μου επαναφέρει στοκ recovery. Μετά πως περνάμε magisk;

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οποια Rom και να περασεις, ειτε stock ειτε beta, ο TWRP θα παραμεινει.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Οποια Rom και να περασεις, ειτε stock ειτε beta, ο TWRP θα παραμεινει.

Κι όμως με twrp και πέρνοντας την beta πέρασε και στοκ recovery. Τώρα πέρασα την aosp extended θα κάνω τις πρώτες τρεις φορτίσεις και θας πω εντυπώσεις. Προέρχομαι από όλη τη σειρά nexus και μου είναι δύσκολο να μείνω στοκ! Θα δοκιμάσω αργότερα και du (σταθερή αξία).

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο και αστείο bug.

Ήθελα να ανεβάσω screenshot αλλά δεν μπορώ. Τώρα δεν μπορώ να διαγράψω και το μήνυμά μου! Όταν γυρίσω σπίτι ελπίζω να σας το δείξω!

Edited by friends_addict
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

ξερει κανεις αν γινεται τα εικονιδια εφαρμογων chat (eg whatsapp, viber) στο home screen να δειχνουν τον αριθμο των μηνυματων που ελαβες; ειμαι καινουριος στο oxygen os αν και υποθετω πως δεν γινεται και πρεπει να βαλω διαφορετικο launcher

Nokia 6110 -> Nokia 3310 -> Sony Ericsson t68i -> Samsung E715 -> Nokia 6230i -> Sony Ericsson W880i -> Samsung Omnia HD i8910 -> HTC One -> OnePlus 3T -> OnePlus 8 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

ξερει κανεις αν γινεται τα εικονιδια εφαρμογων chat (eg whatsapp, viber) στο home screen να δειχνουν τον αριθμο των μηνυματων που ελαβες; ειμαι καινουριος στο oxygen os αν και υποθετω πως δεν γινεται και πρεπει να βαλω διαφορετικο launcher

Ναι με τον στοκ launcher δε γίνεται.. Λογικά θα μπεί σε επόμενη αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

ξερει κανεις αν γινεται τα εικονιδια εφαρμογων chat (eg whatsapp, viber) στο home screen να δειχνουν τον αριθμο των μηνυματων που ελαβες; ειμαι καινουριος στο oxygen os αν και υποθετω πως δεν γινεται και πρεπει να βαλω διαφορετικο launcher

 

Nova launcher και ένα add-on για την ειδοποίηση που θέλεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι με τον στοκ launcher δε γίνεται.. Λογικά θα μπεί σε επόμενη αναβάθμιση.

Nova launcher και ένα add-on για την ειδοποίηση που θέλεις

 

Ωραία, σας ευχαριστώ! Λέω να το αφήσω έτσι προς το παρόν γιατί μου αρέσει ο στοκ. Αν γίνει ενοχλητικό και δεν γίνει κάτι στην επόμενη αναβάθμιση θα βάλω το νοβα.

Nokia 6110 -> Nokia 3310 -> Sony Ericsson t68i -> Samsung E715 -> Nokia 6230i -> Sony Ericsson W880i -> Samsung Omnia HD i8910 -> HTC One -> OnePlus 3T -> OnePlus 8 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...