Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Huawei Mate 9 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Huawei Mate 9 Pro

http://content.myphone.gr/photo/full/59892/huawei-mate-9-pro-paroysiastike-me-amfikyrti-qhd-othoni-5-5-intson.jpg

 

Βασικά χαρακτηριστικά:

  • 5.5-inch QHD (2560 x 1440) curved AMOLED display
  • 4GB / 6GB of RAM & 64GB / 128GB of internal storage
  • Kirin 960 64-bit octa-core processor
  • Mali-G71 MP8 GPU.
  • 20-megapixel & 12-megapixel cameras (Leica’s lenses)
  • 8-megapixel front camera
  • 4,000mAh battery
  • Android 7.0 Nougat - Huawei’s Emotion UI (EMUI) 5.0
  • Dimensions 152 x 75 x 7.5mm
  • Dual Active SIM

 

Πηγή και περισσότερες φωτογραφίες

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 268
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Οι φήμες λένε ότι ίσως δεν βγει για αγορές εκτός Κίνας δεδομένου ότι η συσκευή δεν συμπεριλήφθηκε στην επίσημη παρουσίαση που έκανε η εταιρία τις προηγούμενες ημέρες στα Huawei Mate 9 & Porsche Design Mate 9.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δυνατό και με σωστή τιμολόγηση στα 775$ για τα τοπ σπεκς που προσφέρει. Για κάποιον που δεν τον ενδιαφέρει η εγγύηση, μιλάμε για μια πολύ καλή πρόταση.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προσωπικά μου κακοφαίνεται το γεγονός ότι η ναυαρχίδα της Huawei αποτελεί πιστό αντίγραφο της ναυαρχίδας της Samsung (Note 7). Ακόμα και αν έγινε ανάκληση στο τελευταίο, θα προτιμούσα περισσότερα πράγματα από ένα σχεδιαστικό τμήμα μιας εταιρίας με τη δυναμική της Huawei.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μου κακοφαίνεται το γεγονός ότι η ναυαρχίδα της Huawei αποτελεί πιστό αντίγραφο της ναυαρχίδας της Samsung (Note 7). Ακόμα και αν έγινε ανάκληση στο τελευταίο, θα προτιμούσα περισσότερα πράγματα από ένα σχεδιαστικό τμήμα μιας εταιρίας με τη δυναμική της Huawei.

 

Έχεις δίκιο. Και για μένα είναι φάουλ αυτό από μεριάς Huawei.

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον ας έβαζε και ένα πενάκι να μην κάνει μισές δουλειές!

Την έχω αυτήν την εταιρία σε μεγάλη εκτίμηση. Και για μένα είναι φάουλ. Δεν το βλέπω να κυκλοφορεί εκτός Κίνας καθώς στην Ευρώπη και στις H.Π.Α. δεν αρέσκονται σε κόπιες οι καταναλωτές εν αντιθέσει με την Κίνα που η αντιγραφή πάει σύννεφο και οι καταναλωτές δεν νοιάζονται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μπορεί να είναι άψογο, και πιθανότατα έτσι θα είναι.

 

Αλλά είναι τραγικό να μοιάζει τόσο πολύ σε S7edge ή Note 7. Κρίμα....

Link to comment
Share on other sites

Πώς θεωρούν καλό να αντιγράψουν μία συσκευή που θάφτηκε από όλους, έφαγε τόση αρνητική δημοσιότητα και θεωρείται ως το μεγαλύτερο φιάσκο στην (σύγχρονη) ιστορία των κινητών τηλεφώνων, μόνο οι Κινέζοι το ξέρουν.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το σχέδιο είχε προαποφασιστεί πριν τον εν λόγω φιάσκο. Δεν μπορείς εκ των υστέρων να αλλάξεις έτσι εύκολα τη γραμμή παραγωγής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παντως απο το βιντεακι δεν φαινεται οσο κυρτη ειναι στο s7. Εμενα αλλωστε πιο πολυ με βολευουν οι επιπεδες οθονες απλα το αναφερω...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Για όσους γλυκοκοιταζουν τις κινεζικές εκδόσεις με 128g κτλ διαβαστε προσεκτικά εδω...εχουν μπλοκαρει τα Google services και δεν λειτουργεί τίποτα...Προσοχή...

https://www.reddit.com/r/Android/comments/5dneqv/warning_to_those_considering_importing_the_mate_9/

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Oπως και τις xiaomi mi note 2 ολοιδιο με το s6 edge plus!εγω πιστευω να κανετε υπομονη.κατι δυνατο ετοιμαζουν με το s8 να μαζεψουν τα σπασμενα!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

http://www.lefdal.com/product/mobil-og-gps/mobiltelefon/HUAMAT9PGY/huawei-mate-9-pro-smarttelefon-128-gb-gra?scid=EXT_PRICEENGINE_PRISGUIDE

Από 17/01/2017 διαθέσιμο σε Νορβηγικό κατάστημα μου φαίνεται, με τιμή στα 882 ευρώ περίπου.

Link to comment
Share on other sites

https://www.proshop.dk/Huawei-Mate-9-Pro?gclid=CMSFm6bPvtACFY8W0wodL-ULDg

Στα 806 ευρώ περίπου σε κατάστημα στην Δανία. Λογικά θα πρόκειται για ευρωπαϊκή/international έκδοση. Διάβασα στο XDA ότι έγινε επίσημη παρουσίαση του χθες στην Κοπεγχάγη.

http://forum.xda-developers.com/mate-9/help/mate-9-pro-released-scandinavia-t3505022

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχουμε κανένα νεότερο για κανένα μαγαζί που να το πουλάει έστω με pre-order και να στέλνει Ελλάδα;
He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

 

Πιο φτηνά θα μου βγει να πεταχτώ να το πάρω από Δανία...και θα μου μείνει η εγγύηση και η βόλτα :lol:

 

Μάλλον θα περιμένω κανά μήνα ακόμη μπας και βγει πουθενά αλλού και γλυτώσω τα ταξίδια.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το έχω ήδη εδώ και τρεις μέρες. Είναι κόλλημα. Το πιο όμορφο και γρήγορο κινητό που έχω πιάσει ποτέ. Καλά Χριστούγεννα!!!

 

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ρωτησω αν αξιζει τα λεφτα του . Προφανως και τετοιο κοστος κανενα δεν τα αξιζει.

 

Σε ποσο καιρο συνηθιζουν να πεφτουν στα ταρταρα οι τιμες των Huawei?

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα τα αξίζει και για αυτό τα έδωσα. Πάρτε μια ιδέα από κάμερα.

Δε θα πέσει η τιμή στο συγκεκριμένο μοντέλο.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161225/10e13af2e4790d1170ff83e0c6808860.jpg

 

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ρωτησω αν αξιζει τα λεφτα του . Προφανως και τετοιο κοστος κανενα δεν τα αξιζει.

 

Σε ποσο καιρο συνηθιζουν να πεφτουν στα ταρταρα οι τιμες των Huawei?

Πότε δεν πέφτουν, της πεσμένες τιμές που βλέπετε στο skrutz είναι σε Branded μοντέλα (μη χειρότερα δλδ,)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...