Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Huawei Mate 9 Pro


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 268
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά την 800 μπάντα την υποστηρίζει το μοντέλο που έχουμε L29-LON C636 ; Δεν βλέπω να την γράφει το κουτί

 

Ναι κανονικά παίζει. Τα έχουμε ξαναγράψει αυτά παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η B156...

 

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

Baseband version?

 

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

OTA θα τις πάρουμε ποτέ η μόνο με κινεζική sim ? Αν μπορεί κάποιος να γράψει τι διαδικασία στα Ελληνικά πως κάνουμε update από funky

 

Εγώ το έκανα μέσω funky. Δεν ξέρω εαν θα έρθει κανονικά σαν ΟΤΑ... με όλα αυτά πιυ διαβάζω το βλέπω δύσκολο.

 

Baseband version?

 

 

21.508.00.00.031,21.508.00.00.031

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα μέσω funky. Δεν ξέρω εαν θα έρθει κανονικά σαν ΟΤΑ... με όλα αυτά πιυ διαβάζω το βλέπω δύσκολο.

21.508.00.00.031,21.508.00.00.031

 

Αρχίζω να νευριάζω με την πολιτική των αναβαθμίσεων. Έχω Ευρωπαϊκή έκδοση και ακόμη δεν έχει έρθει τίποτα.

Btw, αναβαθμίζεται αστραπιαία η baseband. Πως τα πας από λήψη;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα μέσω funky. Δεν ξέρω εαν θα έρθει κανονικά σαν ΟΤΑ... με όλα αυτά πιυ διαβάζω το βλέπω δύσκολο.

 

 

 

21.508.00.00.031,21.508.00.00.031

 

Μέσω funky γίνεται σαν ota ή κάνει wipe κι όλα από την αρχή;

Link to comment
Share on other sites

Μέσω funky γίνεται σαν ota ή κάνει wipe κι όλα από την αρχή;

Σαν OTA. Δεν χάνεις τίποτα.

 

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα θέμα ποτέ με τη λήψη... καμπάνα όπου το έχω πάει.

 

Είχε κάποια θέματα με κάποια δίκτυα και θα ήθελα να δω αν αναβαθμίστηκε το configuration. Πάντως το link live + μεγάλη πατέντα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως όχι γιατί δεν κάνει authentication με τους server της Huawei.

 

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πέρασα την Β156 μέσω funky κ μου βγάζει νέα ενημέρωση στην ενημέρωση συστήματος φταίει που πήγα κατευθείαν από την 124 στην 156 κ δεν πέρασα από την 139 αυτή π μου βγάζει είναι να γυρίσω στην 139 ? Ξερετε τι παίζει ; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαίνω γιατί σου βγάζει ενημέρωση. Περίεργο. Πάντως εγώ θα γίνω ήρωας περιμένοντας ΟΤΑ. Πραγματικά δε καταλαβαίνω γιατί η Huawei αργεί τόσο πολύ με τις αναβαθμίσεις στην Ευρώπη.

 

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι ότι περνάω με funky την τελευταία ενημέρωση την 156 και μετά μου εμφανιζει κ καλά με ΟΤΑ στην ενημέρωση συστήματος του τηλεφώνου μία νέα που ήταν η προηγούμενη η 139 κ μόλις πατάω την κατεβάζει κ μου λέει δεν είναι εγκυρη μόνο μεσω funky θα δούμε ενημερώσεις
Link to comment
Share on other sites

Η 156 έχει x10 στην κάμερα και ακομα καλύτερο optimization στην μπαταρία (πόσο ακόμα καλύτερο λολ).

Επίσης βλέπω ένα κλικ πιο γρήγορο μενού στα settings και γενικά κάτι μικρά κολλήματα που είχε από καιρό σε καιρό έχουν εξαφανιστεί.

 

Ίσως η πρώτη φορά μετά από αρκετό καιρό που δεν κοιτάω ποια άλλη συσκευή να πάρω...

Τρομερή μπαταρία, γρήγορο sw, πολλές όμορφες καστομιες του emui 5, πολύ καλή κάμερα και δικαρτο.

 

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Η 156 έχει x10 στην κάμερα και ακομα καλύτερο optimization στην μπαταρία (πόσο ακόμα καλύτερο λολ).

Επίσης βλέπω ένα κλικ πιο γρήγορο μενού στα settings και γενικά κάτι μικρά κολλήματα που είχε από καιρό σε καιρό έχουν εξαφανιστεί.

 

Ίσως η πρώτη φορά μετά από αρκετό καιρό που δεν κοιτάω ποια άλλη συσκευή να πάρω...

Τρομερή μπαταρία, γρήγορο sw, πολλές όμορφες καστομιες του emui 5, πολύ καλή κάμερα και δικαρτο.

 

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

 

Δεν έχω βάλει δεύτερη ΣΙΜ μέσα γιατί ο πάροχός μου παίζει με ΜΙΜΟ 4χ4 και θα χάσω ταχύτητα. Αλλά δοκίμασες αν είναι Dual Active με τις τελευταίες αναβαθμίσεις;

 

Συμφωνώ, το καλυτερο τηλέφωνο που έχει περάσει από τα χέρια μου. Να συμπληρώσω ότι η οθόνη του είναι χορταστική.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η πλάκα είναι ότι περνάω με funky την τελευταία ενημέρωση την 156 και μετά μου εμφανιζει κ καλά με ΟΤΑ στην ενημέρωση συστήματος του τηλεφώνου μία νέα που ήταν η προηγούμενη η 139 κ μόλις πατάω την κατεβάζει κ μου λέει δεν είναι εγκυρη μόνο μεσω funky θα δούμε ενημερώσεις

 

Μα γιατί; Εγώ έχω ευρωπαϊκή έκδοση με Ευρωπαϊκό πάροχο.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή βρίσκεται στα χέρια μου από εχθές. Η οθόνη είναι πολύ καλή αλλά ένα σκαλί κάτω από την amoled της Samsung του s7 edge. Μικρότερη φωτεινότητα, λιγότερη ευκρίνεια και κατώτερη απόδοση χρωμάτων. Τα περαιτέρω αρνητικά και θετικά τις επόμενες μέρες. Στα αρνητικά ότι τα soft buttons είναι μικρά και θέλουν να πατάς ακριβώς στο σημείο.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο με γεια,εγω που εχω και τα δυο δεν βλεπω διαφορα στην ευκρινεια, στην φωτεινοτητα ισως να εχουν μια μικρη διαφορα, το μονο αρνητικο ειναι ενα σκαλι κατω απο την καμερα του s7 ιδιαιτερα στις νυχτερινες ληψεις, την μερα μην σου πω οτι μου αρεσει το mate 9 pro ετσι οπως αποδιδει
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Είναι καλή συσκευή αλλά πρέπει να τη κάνουμε update. Geovass και djfo δώστε τα φώτα σας τι κάνουμε για να πάμε στην τελευταία

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Είναι καλή συσκευή αλλά πρέπει να τη κάνουμε update. Geovass και djfo δώστε τα φώτα σας τι κάνουμε για να πάμε στην τελευταία

 

Καλορίζικο! Τι μοντέλο έχεις στα χέρια σου? c636 ή c432 ?

Για το c636 η τελευταία είναι η B156. Για την c432 η Β139 είναι η τελευταία.

 

Αν δεν θέλεις να περιμένεις πότε η Huawei θα δώσει ΟΤΑ στη συσκευή σου πας στο https://funkyhuawei.club/ και ακολουθόντας τις οδηγίες παίρνεις κανονικά την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Τα update πρεπει να το κανεις θα δεις διαφορα στην αποδοση, σκεψου οτι πριν το update σκορ antutu 120 κατι χιλιαδες και μετα 148 κατι βελτιωνει αποδοση cpu, δυστηχως ομως μονο μεσω funkyhuawei τα παιρνουμε προς το παρον με πληρωμη για credits
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...