Jump to content

Redmi 4 Prime


adversus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από μπαταρία πως πάει παιδιά;

6 ώρες οθόνη εννοείς; Με 4g?

Έχει αρκετά mah και καλό επεξεργαστή και πιστεύω θα έχει καλά αποτελέσματα. Έτσι διαβάζω κιόλας από κάποια ξένα site

Όπως τα διαβάζεις είναι τα πράγματα όσον αφορά την αυτονομία... Αν είναι αυτο το θεμα σου, πάρτο με κλειστά μάτια... Δεν ξερω αν θα βρεις πολλά καλύτερα σε αυτόν τον τομέα.. Ο 625 παρέα με την 5αρα οθονη έχουν σούπερ αποτέλεσμα...

 

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 752
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

το Κινητο καλο αλλα σε καποιες φασεις εχανε τα data οποτε αναγκαστικα να το δωσω..

 

Απο μπαταρια τουμπανο ομως γυρω στις 6 ωρες με 4G ( οποτε επιανε δηλαδη)

 

Ποια rom είχες περασμένη ;

Όσον αναφορά την μπαταρία σχεδόν οι περισσότεροί που το έχουν ακόμη και με βαριά χρήση μπορεί να τους βγάλει και 2η μέρα .

Edited by Rafail1994
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως πάει παιδιά;

6 ώρες οθόνη εννοείς; Με 4g?

Έχει αρκετά mah και καλό επεξεργαστή και πιστεύω θα έχει καλά αποτελέσματα. Έτσι διαβάζω κιόλας από κάποια ξένα site

 

2.5 μέρες αυτονομία, 7+ ώρες SoT, αρκετό 4g, κι όταν δεν ήμουν με data ήμουν συνδεδεμένος σε wifi, τουλάχιστον 3-4 ώρες streaming στο play music (2 εξ αυτών σε 4g), συν όλη την άλλη χρήση (email, tapatalk, twitter, fb, instagram, καμιά φωτογραφία*)

 

*οι φωτογραφίες δεν είναι τόσο τραγικές όσο μου είχαν δώσει να καταλάβω τα διάφορα review. Προφανώς δεν είναι τρομερές, αλλά για snapshots είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεν αντεξα πηγα το πηρα ξανα...κανω αναβαθμιση τωρα μεσω ΟΤΑ σε λιγο θα γραψω τι φοραει!

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από μπαταρία πως πάει παιδιά;

6 ώρες οθόνη εννοείς; Με 4g?

Έχει αρκετά mah και καλό επεξεργαστή και πιστεύω θα έχει καλά αποτελέσματα. Έτσι διαβάζω κιόλας από κάποια ξένα site

 

6 ωρες οθονη με 4G ολα στο φουλ !! Πηγα το ξαναπηρα...ισως αλλαξω το wind με cosmote και πιανω καλυτερο 4G !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα το Σάββατο από Γερμανό (Ελληνικό info Quest). Σήμερα το έδωσα. Το τηλέφωνο σε επαρχεία μου έσπασε τα νεύρα. Σε περιοχές που με άλλες συσκευές είχα ίντερνετ άνετα, με αυτό είχα Ε και στην καλύτερη Η. Πολλές φορές δεν μπορούσα να στείλω mail. Όποιος θέλει σωστό ίντερνετ στο κινητό, μακριά από αυτό. Η συσκευή ποιοτικά είναι άψογη, ταχύτατη και με πολύ καλή μπαταρία. Τι να το κάνω όμως αν έχω προβλήματα επικοινωνίας;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα το Σάββατο από Γερμανό (Ελληνικό info Quest). Σήμερα το έδωσα. Το τηλέφωνο σε επαρχεία μου έσπασε τα νεύρα. Σε περιοχές που με άλλες συσκευές είχα ίντερνετ άνετα, με αυτό είχα Ε και στην καλύτερη Η. Πολλές φορές δεν μπορούσα να στείλω mail. Όποιος θέλει σωστό ίντερνετ στο κινητό, μακριά από αυτό. Η συσκευή ποιοτικά είναι άψογη, ταχύτατη και με πολύ καλή μπαταρία. Τι να το κάνω όμως αν έχω προβλήματα επικοινωνίας;

 

με τι καρτα μεσα ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγινε Η αναβαθμιση για πειτε...

 

MIUI Global 8.2.1 ( MBEMIDL)

 

ειναι ολα καλα ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρωτόκολλο APN ( IPV4/IPV6 )

APN πρωτόκολλο περιαγωγής ( IPV4/IPV6 )

 

Παιδιά με αυτό το έφτιαξα . . . Ότι και να έκανα τζίφος η δουλειά. . . . .

 

με τι συνδεση ομως ; Για wind μπορω να το κανω ; εισαι κομπλε τωρα δηλαδη ετσι ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποια rom είχες περασμένη ;

Όσον αναφορά την μπαταρία σχεδόν οι περισσότεροί που το έχουν ακόμη και με βαριά χρήση μπορεί να τους βγάλει και 2η μέρα .

 

Ελληνικο ειναι κανονικα , εγραψα την εκδοση πιο πανω.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Εγινε Η αναβαθμιση για πειτε...

 

MIUI Global 8.2.1 ( MBEMIDL)

 

ειναι ολα καλα ;

 

Ελληνικο ειναι κανονικα , εγραψα την εκδοση πιο πανω.

 

Την πέρασα εγω , ολα μια χαρα δεν φαίνεται να εχει κάποιο πρόβλημα . Πρέπει να διόρθωσαν και κατι θεματάκια που ειχε πριν

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα εγω , ολα μια χαρα δεν φαίνεται να εχει κάποιο πρόβλημα . Πρέπει να διόρθωσαν και κατι θεματάκια που ειχε πριν

 

την περασα οκ...απλα δεν ξερω αυτο το προβλημα με τα data αν θα λυθει...αν δεν λυθει θα πρεπει να αλλαξω παροχο για data γιατι η συσκευη ειναι τουμπανο σε αυτα τα χρηματα.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα το Σάββατο από Γερμανό (Ελληνικό info Quest). Σήμερα το έδωσα. Το τηλέφωνο σε επαρχεία μου έσπασε τα νεύρα. Σε περιοχές που με άλλες συσκευές είχα ίντερνετ άνετα, με αυτό είχα Ε και στην καλύτερη Η. Πολλές φορές δεν μπορούσα να στείλω mail. Όποιος θέλει σωστό ίντερνετ στο κινητό, μακριά από αυτό. Η συσκευή ποιοτικά είναι άψογη, ταχύτατη και με πολύ καλή μπαταρία. Τι να το κάνω όμως αν έχω προβλήματα επικοινωνίας;

Αν έχεις wind και είσαι επαρχία μάλλον φταίει το γεγονός ότι το κινητό δεν υποστηρίζει την μπάντα των 800. Έχει αναφερθεί ότι χωρίς αυτή τη μπάντα τα κινητά έχουν θέμα με σύνδεση στο 4g δίκτυο της wind

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις wind και είσαι επαρχία μάλλον φταίει το γεγονός ότι το κινητό δεν υποστηρίζει την μπάντα των 800. Έχει αναφερθεί ότι χωρίς αυτή τη μπάντα τα κινητά έχουν θέμα με σύνδεση στο 4g δίκτυο της wind

 

Αυτά που φέρνει επίσημα η info quest εχουν 800αρα .

Link to comment
Share on other sites

2.5 μέρες αυτονομία, 7+ ώρες SoT, αρκετό 4g, κι όταν δεν ήμουν με data ήμουν συνδεδεμένος σε wifi, τουλάχιστον 3-4 ώρες streaming στο play music (2 εξ αυτών σε 4g), συν όλη την άλλη χρήση (email, tapatalk, twitter, fb, instagram, καμιά φωτογραφία*)

 

*οι φωτογραφίες δεν είναι τόσο τραγικές όσο μου είχαν δώσει να καταλάβω τα διάφορα review. Προφανώς δεν είναι τρομερές, αλλά για snapshots είναι μια χαρά.

 

Τελικά πήρα ένα Oneplus 3t από ένα φιλαράκι εδώ από την πόλη μου

Κι εγώ νομίζω ότι πρέπει σε μπαταρία να τα πηγαίνει άψογα το 4 prime

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που φέρνει επίσημα η info quest εχουν 800αρα .

 

Είναι σίγουρο αυτό? Το επιβεβαιώνει παιδιά και κάποιος άλλος για την infoquest?

5 μυνήματα πριν ένα παιδί "ioterl" λέει ότι ΔΕΝ ΕΙΧΕ 4G στην επαρχία.

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που φέρνει επίσημα η info quest εχουν 800αρα .

 

Αυτά που φέρνει είναι τα 3S kai to Note 3 Pro. Το 4 Prime δεν έχει έρθει με την μπάντα των 800, ενώ αντίθετα το 4Α έχει την μπάντα των 800.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που φέρνει είναι τα 3S kai to Note 3 Pro. Το 4 Prime δεν έχει έρθει με την μπάντα των 800, ενώ αντίθετα το 4Α έχει την μπάντα των 800.

 

Ακριβώς. Και άλλο δεν έχει 4g και άλλο δεν έχει την 800άρα. Στην περίπτωση της wind η σχέση είναι 1-1 μιας και το δίκτυο είναι σχεδόν εξ ολοκλήρου στημένο στην 800άρα.

Link to comment
Share on other sites

Στην μία κάρτα είχα vodafon και στην άλλη cosmote. Το πρόβλημα το είχα σε διάφορες περιοχές Πελοποννήσου. Μεγαλύτερο πρόβλημα με cosmote. Έστειλα mail στην info quest και η απάντηση ήταν ότι η συσκευή έχει μόνο 1800 & 2800. Είναι απαράδεκτο για έναν αντιπρόσωπο να κάνει εισαγωγή συσκευές που δεν είναι πλήρως συμβατές με τα Ελληνικά δίκτυα, και να τις διαφημίζει σαν 4G χωρίς καμία διευκρίνηση για τις μπάντες. Πήρα το Ρ9 light και λειτουργούν όλα στην εντέλεια.
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που φέρνει είναι τα 3S kai to Note 3 Pro. Το 4 Prime δεν έχει έρθει με την μπάντα των 800, ενώ αντίθετα το 4Α έχει την μπάντα των 800.

 

Όντως έχεις δίκαιο λάθος μου , μπερδεύτηκα με τα αλλά και θυμόμουν ότι έχει .

 

Αυτά είναι που υποστηρίζει το prime

 

http://i.imgur.com/uU3cP8h.png

Link to comment
Share on other sites

Στην μία κάρτα είχα vodafon και στην άλλη cosmote. Το πρόβλημα το είχα σε διάφορες περιοχές Πελοποννήσου. Μεγαλύτερο πρόβλημα με cosmote. Έστειλα mail στην info quest και η απάντηση ήταν ότι η συσκευή έχει μόνο 1800 & 2800. Είναι απαράδεκτο για έναν αντιπρόσωπο να κάνει εισαγωγή συσκευές που δεν είναι πλήρως συμβατές με τα Ελληνικά δίκτυα, και να τις διαφημίζει σαν 4G χωρίς καμία διευκρίνηση για τις μπάντες. Πήρα το Ρ9 light και λειτουργούν όλα στην εντέλεια.

 

Δεν είχες 4g,δεν είχες γενικά internet ή δεν είχες καν σήμα;

 

Χωρια ότι αναφερεις ότι μεγαλύτερο θέμα είχες με την cosmote που πρακτικά δεν έχει 800αρα για να φαίνεται ο περιορισμός του κινητού και αυτό αλλάζει τα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχες 4g,δεν είχες γενικά internet ή δεν είχες καν σήμα;

 

Χωρια ότι αναφερεις ότι μεγαλύτερο θέμα είχες με την cosmote που πρακτικά δεν έχει 800αρα για να φαίνεται ο περιορισμός του κινητού και αυτό αλλάζει τα δεδομένα.

 

Σήμα είχα. Σε cosmote σε κάποια σημεία δεν είχα καθόλου data. Σε vodafone είχα παντού data αλλά στα πιο πολλά σημεία είχα Ε & Η. Φυσικά μέσα στην Πάτρα είδα και 4G. Στην Αθήνα κατά κανόνα δεν είχα πρόβλημα. Στο πιο κάτω site δείχνει ότι και η cosmote χρησιμοποιεί τα 800ΜΗΖ.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_LTE_networks_in_Europe

Link to comment
Share on other sites

Μενω Πάτρα, να ξέρετε ότι γενικά η cosmote έχει πολλά προβλήματα εδω,ασχέτως συσκευής. Χρησιμοποιω μόνο 3g και πάλι καποιες φορές θες ένα τέταρτο να πιάσεις δεδομένα. Εξακριβωμένο κι απο φίλους. Αυτό συμβαίνει 4-5 μηνες νομίζω τωρα

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμα είχα. Σε cosmote σε κάποια σημεία δεν είχα καθόλου data. Σε vodafone είχα παντού data αλλά στα πιο πολλά σημεία είχα Ε & Η. Φυσικά μέσα στην Πάτρα είδα και 4G. Στην Αθήνα κατά κανόνα δεν είχα πρόβλημα. Στο πιο κάτω site δείχνει ότι και η cosmote χρησιμοποιεί τα 800ΜΗΖ.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_LTE_networks_in_Europe

 

Με το p9 lite στα ίδια μέρα έχεις καλύτερο σήμα; Ρωτάω γιατί με την vodafone το τελευταίο διάστημα δεν βλέπω 4g και η συσκευή μου έχει και 800αρα.

Link to comment
Share on other sites

Με το p9 lite στα ίδια μέρα έχεις καλύτερο σήμα; Ρωτάω γιατί με την vodafone το τελευταίο διάστημα δεν βλέπω 4g και η συσκευή μου έχει και 800αρα.

 

Το Ρ9 το πήρα χθές, και είμαι Αθήνα. Τους προηγούμενους μήνες είχα το ΗΟΝΟR 8 με το οποίο δεν είχα κανένα πρόβλημα με vodafone. Κάθε μήνα κάνω συγκεκριμένο ταξίδι και επιστρέφω. Φυσικά υπάρχουν σε διάφορα μέρη κενά σήματος, αλλά μόνο με το xiaomi είχα τόσο έντονο πρόβλημα. Δοκιμασμένο μέσα στα ίδια καταστήματα, με τα προηγούμενα τηλέφωνα έστελνα mail χωρίς πρόβλημα, και με αυτό, αν το κατάφερνα, ήταν με μεγάλη καθυστέρηση. Cosmote δεν είχα δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γνωρίζει κανείς αν το συγκεκριμένο κινητό θα το φέρει ο Κωτσόβολος και πότε; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γνωρίζει κανείς αν το συγκεκριμένο κινητό θα το φέρει ο Κωτσόβολος και πότε; Ευχαριστώ

 

Αν το ψαχνεις αμεσα υπαρχει στα Welcome Stores...

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με το p9 lite στα ίδια μέρα έχεις καλύτερο σήμα; Ρωτάω γιατί με την vodafone το τελευταίο διάστημα δεν βλέπω 4g και η συσκευή μου έχει και 800αρα.

 

Γενικα καμια εταιρια δεν εχει καλο σημα τελευταια γιατι κανουν συνεργασιες απο οτι καταλαβα...ειδικα voda-wind .

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γνωρίζει κανείς αν το συγκεκριμένο κινητό θα το φέρει ο Κωτσόβολος και πότε; Ευχαριστώ

Υπάρχει ήδη στο Κωτσοβολο...

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...