Jump to content

Redmi 4 Prime


adversus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα από Vickmall έλαβα αυτό

Dear customer,

Happy new year!

 

Thank you for your support and trust.for your Order #,

we will do all necessary check&test for the device before shipping,

But one more important issue must let you know,

No matter Singapore post or Netherlands post,

it will be return to China once parcel arrive at your Customs,

so that we will not process the shipment for you,

And i recommend you choose Europe Expedited shipping which will not be return ,

the delivery time is 7-10 working days,

and you have to pay $11.89 for shipping cost,

so please inform us as soon as you can,

thanks

Best regards,

Vivian

 

Τι γίνεται, νέα κόλπα; Ελέγχουν πια και τα SG Post?

Δεν υπάρχει κίνδυνος με το expedited shipping να περάσει ούτως ή άλλως customs?

Εσείς πως παραγγείλατε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 752
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα από Vickmall έλαβα αυτό

 

 

Τι γίνεται, νέα κόλπα; Ελέγχουν πια και τα SG Post?

Δεν υπάρχει κίνδυνος με το expedited shipping να περάσει ούτως ή άλλως customs?

Εσείς πως παραγγείλατε;

 

Έχουν αναφέρει και άλλοι ότι το Vickmall ρωτάει πλέον αν θες expedited shipping... Δεν ξέρω αν πάλι παίζει θέμα τελωνείου με αυτόν τον τρόπο αποστολής..

Με SG είναι καθαρά θέμα τύχης απ' όσο έχει φανεί, αν θα περάσει ή οχι...

Εγώ μέσα στο Δεκέμβρη παρήγγειλα 2 από Vickmall με απλό SG post και δεν περάσε κανένα τελωνείο... Ωστόσο έχουν αναφερθεί περιπτώσεις άλλων που πέρασαν...

Link to comment
Share on other sites

Έχουν αναφέρει και άλλοι ότι το Vickmall ρωτάει πλέον αν θες expedited shipping... Δεν ξέρω αν πάλι παίζει θέμα τελωνείου με αυτόν τον τρόπο αποστολής..

Με SG είναι καθαρά θέμα τύχης απ' όσο έχει φανεί, αν θα περάσει ή οχι...

Εγώ μέσα στο Δεκέμβρη παρήγγειλα 2 από Vickmall με απλό SG post και δεν περάσε κανένα τελωνείο... Ωστόσο έχουν αναφερθεί περιπτώσεις άλλων που πέρασαν...

Ευχαριστώ. Ειδικά αυτό το κινητό θα σταλεί Γερμανία.

Η Vivian του vickmall ισχυρίζεται ότι δεν υπάρχει περίπτωση να περάσει τελεωνείο με expedited shipping, το οποίο δε μου φαίνεται λογικό. Τεσπα, θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Ειδικά αυτό το κινητό θα σταλεί Γερμανία.

Η Vivian του vickmall ισχυρίζεται ότι δεν υπάρχει περίπτωση να περάσει τελεωνείο με expedited shipping, το οποίο δε μου φαίνεται λογικό. Τεσπα, θα δούμε.

 

Αν και είμαστε off-topic και το χουμε συζητήσει. Αυτή η επιλογή σημαίνει ότι θα το στείλουν πρώτα σε μια ευρωπαική χώρα ( αν θυμάμαι καλά από Γαλλία με chronopost στέλνει το vick ) και από εκεί ύστερα θα γίνει ξανα αποστολή σε σένα. Μπορεί να περάσει τελωνείο απλά ακόμα και να περάσει θα είναι με μικρότερο κόστος απ'ότι με τον κλασικό τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαστε off-topic και το χουμε συζητήσει. Αυτή η επιλογή σημαίνει ότι θα το στείλουν πρώτα σε μια ευρωπαική χώρα ( αν θυμάμαι καλά από Γαλλία με chronopost στέλνει το vick ) και από εκεί ύστερα θα γίνει ξανα αποστολή σε σένα. Μπορεί να περάσει τελωνείο απλά ακόμα και να περάσει θα είναι με μικρότερο κόστος απ'ότι με τον κλασικό τρόπο.

 

Σε ευχαριστώ για τη διευκρίνιση αυτή.

Τεσπα, η παραγγελία έγινε έτσι τώρα λόγω βιασύνης.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τη διευκρίνιση αυτή.

Τεσπα, η παραγγελία έγινε έτσι τώρα λόγω βιασύνης.

 

Για να χεις το κεφάλι σου πιο ήσυχο καλά έκανες. Πολύ δύσκολο να περάσει με αυτό τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα και εγώ απο ελλάδα απο το uniphone, 200ε με 2 χρόνια εγγύηση.

 

Οπως το άνοιξα ειδα οτι έχει ελληνικά και μέσα γράφει Global stable 8.0.5.00 MBECNDG

ξέρει κανείς πως μπορώ να περάσω την κανονική ? με το update.zip στην sd card ? ή θα έχει κλειδωμένο bootloader ?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα και εγώ απο ελλάδα απο το uniphone, 200ε με 2 χρόνια εγγύηση.

 

Οπως το άνοιξα ειδα οτι έχει ελληνικά και μέσα γράφει Global stable 8.0.5.00 MBECNDG

ξέρει κανείς πως μπορώ να περάσω την κανονική ? με το update.zip στην sd card ? ή θα έχει κλειδωμένο bootloader ?

 

Όταν είναι περασμένες οι μουφα ρομ, δεν είναι τόσο απλό. Λογικά θα πρέπει να περάσεις fastboot ROM μέσω edl mode σε υπολογιστή.

Πήγαινε στο Xiaomi.gr, εκεί λογικά θα έχει αναλυτικούς οδηγούς!

Link to comment
Share on other sites

εχω κάνει αίτημα για unlock , ειναι δυνατό να θελει EDL MODE? δεν θέλω να κάνω ******** στο καινούριο κινητο.

άντε flashboot να το καταλάβω, παντως η rom ειναι μούφα

Link to comment
Share on other sites

εχω κάνει αίτημα για unlock , ειναι δυνατό να θελει EDL MODE? δεν θέλω να κάνω ******** στο καινούριο κινητο.

άντε flashboot να το καταλάβω, παντως η rom ειναι μούφα

 

Για να χρησιμοποιήσεις μόνο miflash χρειάζεσαι προηγουμένως ξεκλειδωτο bootloader που να έχει ξεκλειδωθει με official τροπο, δηλαδή κατόπιν αδειας από την Xiaomi.

Όταν είναι περασμένες οι ψευδορομ των κινεζομαγαζων δεν πληρουται αυτή η προϋπόθεση, άρα μένει μόνο το edl mode.

Τουλάχιστον εγώ έτσι τα ξέρω μέχρι τώρα, αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό για τους γονείς μου, οι οποίοι δε μιλάνε αγγλικά. Διαθέτει ελληνικό μενού; Κατά τ'άλλα βλέπω ότι είστε ευχαριστημένοι όσοι το έχετε αγοράσει. Ανάμεσα σε αυτό και το Lenovo P1 Pro ποιο θα προτιμούσατε; Για βασική χρήση. Κυρίως ιντερνετ και φωτογραφίες. Ευχαριστώ πολύ :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό για τους γονείς μου, οι οποίοι δε μιλάνε αγγλικά. Διαθέτει ελληνικό μενού; Κατά τ'άλλα βλέπω ότι είστε ευχαριστημένοι όσοι το έχετε αγοράσει.

Μην το πάρεις με ψευτορόμ ώστε να έχει ελληνικά, θα σου δημιουργεί μικροπροβλήματα.

Πάρτο με official rom, πέρνα του την ελληνική και μετά τους το δίνεις και το ξεχνάς!

Αν δεν έχεις όρεξη/γνώσεις να ασχοληθείς, πάρε το lenovo.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από Vickmall έλαβα αυτό

 

 

Τι γίνεται, νέα κόλπα; Ελέγχουν πια και τα SG Post?

Δεν υπάρχει κίνδυνος με το expedited shipping να περάσει ούτως ή άλλως customs?

Εσείς πως παραγγείλατε;

 

εμενα το κρατησαν τελωνειο με σιγκαπουρ ποστ απο 22-12 περιμενω..του φιλου μου απο ιδια παραγγελια παρεληφθη ηδη

θεμα τυχης

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι έτοιμος να κάνω τη παραγγελία θα ήθελα πριν να ρωτήσω τους ήδη κατόχους (ή όποιον ξέρει) κάποια πραγματάκια.

 

-Πόση ώρα κάνει για μια πλήρη φόρτιση; QC3.0 υποστηρίζει; Απο το site qualcomm (snapdragon 625) βλέπω οτι το υποστηρίζει, αλλά πέρα από αυτό το review (http://www.gizchina.com/.../xiaomi-redmi-4-prime-review/) δεν έχω βρέι άλλη αναφορά. Ρωτάω για τη φόρτιση γιατι εχω διαβάσει ακόμα και για 4,5 ωρες(!!!)

 

- Αν το παραγγείλω με την official stable αλλα ζητησω να αφαιρέσουν (οχι απενεργοποιήσουν) τα κινεζικα apps γίνεται;

 

- Με δεδομένο οτι αργά η γρήγορα θα βγει και official stable global, τι παραπανώ θα έχω με την ελληνική ρομ;

 

- Αν ειναι να μεινω σε official stable με το να το ξεκλειδώσω τι κερδίζω;:confused:

 

Υ.Γ.: Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις

Link to comment
Share on other sites

Μην το πάρεις με ψευτορόμ ώστε να έχει ελληνικά, θα σου δημιουργεί μικροπροβλήματα.

Πάρτο με official rom, πέρνα του την ελληνική και μετά τους το δίνεις και το ξεχνάς!

Αν δεν έχεις όρεξη/γνώσεις να ασχοληθείς, πάρε το lenovo.

Δεν έχω γνώσεις, δυστυχώς. Σε ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

-Πόση ώρα κάνει για μια πλήρη φόρτιση; QC3.0 υποστηρίζει;

- Αν το παραγγείλω με την official stable αλλα ζητησω να αφαιρέσουν (οχι απενεργοποιήσουν) τα κινεζικα apps γίνεται;

- Με δεδομένο οτι αργά η γρήγορα θα βγει και official stable global, τι παραπανώ θα έχω με την ελληνική ρομ;

- Αν ειναι να μεινω σε official stable με το να το ξεκλειδώσω τι κερδίζω;:confused:

 

- Μια φορά το φόρτισα, αλλά με άλλο φορτιστή, δεν το πρόσεξα, αλλά δεν νομίζω να έκανε 4,5 ώρες

- Ελληνικά, μηνύματα με 160 χαρακτήρες, και πιθανώς κι άλλες βελτιώσεις που δεν εχω υποψη. Εγω το άφησα σε china stable ωσπου να βγει η global

- Μπορεις να αποκτησεις δικαιωματα ρουτ και να κάνεις ο,τι θες

Link to comment
Share on other sites

Το παρηγγειλα κ εγω σημερα απο mygod με μεγαλυτερο κινητρο την αυτονομια. Για να δουμε :)
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Το παρηγγειλα κ εγω σημερα απο mygod με μεγαλυτερο κινητρο την αυτονομια. Για να δουμε :)

 

Το πήρες στην προνομιακή τιμή 219,95;

Link to comment
Share on other sites

Το πήρες στην προνομιακή τιμή 219,95;

 

Ναι με την αποφορολογιση μου ερχεται σε τιμη κινας :D

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ενδιαφερομαι και γω για την αγορα του συγκεκριμενου κινητου. Εχω ομως δυο ερωτησεις.

1)Ποσο SAR εχει

2)Παιζει πουθενα στην ΕΕ πιο φθηνα απ το vickmall (190$);

Xiaomi Redmi 4 Pro
Link to comment
Share on other sites

Απο το 30% στο 100% σε εμενα κανει περίπου 1,5 ώρα(καπου εκεί) , η μπαταρία του δεν καταλαβαίνει τπτ πρωτη φορά το βλέπω αυτό.

Ειναι το καλύτερο κινητό που είχα μεχρι στιγμής , η κάμερα του απο τις καλύτερες , γενικά ειμαι πολύ ευχαριστημένος !

Για την ΡΟΜ δεν ξερω να σου πώ γιατι έβαλα κατευθείαν ελληνική απο τα δικά μας παιδιά .

 

Επειδή είμαι έτοιμος να κάνω τη παραγγελία θα ήθελα πριν να ρωτήσω τους ήδη κατόχους (ή όποιον ξέρει) κάποια πραγματάκια.

 

-Πόση ώρα κάνει για μια πλήρη φόρτιση; QC3.0 υποστηρίζει; Απο το site qualcomm (snapdragon 625) βλέπω οτι το υποστηρίζει, αλλά πέρα από αυτό το review (http://www.gizchina.com/.../xiaomi-redmi-4-prime-review/) δεν έχω βρέι άλλη αναφορά. Ρωτάω για τη φόρτιση γιατι εχω διαβάσει ακόμα και για 4,5 ωρες(!!!)

 

- Αν το παραγγείλω με την official stable αλλα ζητησω να αφαιρέσουν (οχι απενεργοποιήσουν) τα κινεζικα apps γίνεται;

 

- Με δεδομένο οτι αργά η γρήγορα θα βγει και official stable global, τι παραπανώ θα έχω με την ελληνική ρομ;

 

- Αν ειναι να μεινω σε official stable με το να το ξεκλειδώσω τι κερδίζω;:confused:

 

Υ.Γ.: Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι πολύ καλά νέα μιας και δεν θα χρειάζονται "ειδικές" Rom για το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...