Jump to content

LG G5 SE


Asdf_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά είναι οι χρόνοι σου, ισα ίσα είναι πολύ καλοί κιόλας ... Έχεις καιρό που το πήρες;; πολύ καλή τιμή.. Αλλά βλέπω με τις Αναβαθμίσεις δεν τα πας και τόσο καλά..

Καλησπερα και καλο απογευμα το πηρα την τριτη (20/6/2017).

Αναβαθμισεις δεν κανω γιατι αυτη ηταν η αιτια που εδωσα το LG G4 μου.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 261
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παδια εχω το g5 se με τον 652

δεν μπορω να πιστεψω τα χαλια της μπαταριας,ελπιζω να μην εχει η δικια μου καποιο προβλημα

με ελαφρια χρηση μου βγαζει 2 μερες και συνηθως 1,5 μερα,

ανοιγω που και που δεδομενα η wifi για τα gmail yahoo linkedin whatsup (απλα νατσεκαρω αν εχω μυνηματα αντε να μιλησω λιγο στο whatsup)

το χειροτερο ειναι το βραδυ σε κατασταση αδρανειας χανει 4 -6% η μπαταρια και επισης σε κατασταση airplaine mode που ειναι ολα off,

 

ααα και ξεχασα ετσι και κανεις reboot h power off τρωει παλι απο 2 - 5 % aparadekto

 

δεν ξερω αν ειναι το ιδιο και σε αλλους users

 

ευχαριστω

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παδια εχω το g5 se με τον 652

δεν μπορω να πιστεψω τα χαλια της μπαταριας,ελπιζω να μην εχει η δικια μου καποιο προβλημα

με ελαφρια χρηση μου βγαζει 2 μερες και συνηθως 1,5 μερα,

ανοιγω που και που δεδομενα η wifi για τα gmail yahoo linkedin whatsup (απλα νατσεκαρω αν εχω μυνηματα αντε να μιλησω λιγο στο whatsup)

το χειροτερο ειναι το βραδυ σε κατασταση αδρανειας χανει 4 -6% η μπαταρια και επισης σε κατασταση airplaine mode που ειναι ολα off,

 

ααα και ξεχασα ετσι και κανεις reboot h power off τρωει παλι απο 2 - 5 % aparadekto

 

δεν ξερω αν ειναι το ιδιο και σε αλλους users

 

ευχαριστω

Δεν εχει και τη καλυτερη μπαταρια σαν μοντελο αλλα επισης και η συμπεριφορα του κινητου σου δεν ειναι και η καλυτερη.Ισως χρειαζεται calibration η μπαταρια ,εκτος αν εχει χασει απλα την αποδοση της.Επισης,αν κρινω απο την διαφορα 2-5 % ,μετα απο reboot που λες, μαλλον η φορτισεις που του εκανες ηταν λαθος ,με την εννοια οτι το εβαλες φερ ειπειν στο 50,60% να φορτιζει κτλπ ,αντιν να το αφησεις να πεσει 10-20 % και τοτε να το συνδεσεις στο φορτιστη . Μια προχειρη λυση ειναι να το κανεις 2-3 φορες απο 100 στο 0(μεχρι να κλεισει) αλλα ετσι φθειρεις τη μπαταρια σου .

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει και τη καλυτερη μπαταρια σαν μοντελο αλλα επισης και η συμπεριφορα του κινητου σου δεν ειναι και η καλυτερη.Ισως χρειαζεται calibration η μπαταρια ,εκτος αν εχει χασει απλα την αποδοση της.Επισης,αν κρινω απο την διαφορα 2-5 % ,μετα απο reboot που λες, μαλλον η φορτισεις που του εκανες ηταν λαθος ,με την εννοια οτι το εβαλες φερ ειπειν στο 50,60% να φορτιζει κτλπ ,αντιν να το αφησεις να πεσει 10-20 % και τοτε να το συνδεσεις στο φορτιστη . Μια προχειρη λυση ειναι να το κανεις 2-3 φορες απο 100 στο 0(μεχρι να κλεισει) αλλα ετσι φθειρεις τη μπαταρια σου .

 

καλησπερα φιλε ideal09,

παντα προσπαθω να κανω σωστες φοτρισεις(δεν βοηθα και ο fast charger)

φορτιζω απο 35-85%

και απο 15-100%

και 2 φορες το μηνα κανω πληρη αποφορτιση 0-100%

 

ποσες ωρες οθονη πρεπει να εχω?

ισα ισα φτανω τις 3

 

μηπως φταιει καθολου το greenify(gia to hibernate των apps)

το χρησιμοποιω συνεχεια

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

μαλλον η φορτισεις που του εκανες ηταν λαθος ,με την εννοια οτι το εβαλες φερ ειπειν στο 50,60% να φορτιζει κτλπ ,αντιν να το αφησεις να πεσει 10-20 % και τοτε να το συνδεσεις στο φορτιστη .

 

Μαλλον λιγο αναποδα τα λες. Περαν απο το calibraton που θα το αφησεις πχ μια φορα το μηνα να πεσει κατω απο 10%, αυτο που προτεινεις καθε αλλο παρα καλο κανει.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον λιγο αναποδα τα λες. Περαν απο το calibraton που θα το αφησεις πχ μια φορα το μηνα να πεσει κατω απο 10%, αυτο που προτεινεις καθε αλλο παρα καλο κανει.

 

calibration του κανω καθε μηνα

και κανω και τη φορτιση 15-100%

απλα εχω διαβασει σε πολλα φορουμ οτι το καλυτερο ειναι μικρες και συχνες φορτισεις τυπου 35-85(ετσι ωστε να αποφευγεται η πληρη αποφορτιση και πληρη φορτιση)

 

οποιες προτασεις καλοδεχουμενες

ευχαριστω

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

calibration του κανω καθε μηνα

και κανω και τη φορτιση 15-100%

απλα εχω διαβασει σε πολλα φορουμ οτι το καλυτερο ειναι μικρες και συχνες φορτισεις τυπου 35-85(ετσι ωστε να αποφευγεται η πληρη αποφορτιση και πληρη φορτιση)

 

οποιες προτασεις καλοδεχουμενες

ευχαριστω

 

Σωστα εχεις διαβασει. Γενικα οσο πιο προς τα ακρα εχεις την μπαταρια τοσο μεγαλυτερη η φθορα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω 5-6 μέρες που αγόρασα τη συσκευή και μου παρουσιάζει απο την πρώτη φόρτιση το ίδιο πρόβλημα. Όταν το φορτίζω, κάθε 5 δεύτερα περίπου, ανοίγει η οθόνη με τον ήχο ξεκλειδώματος και εμφανίζει την unlock screen και μετά απο λίγο σβήνει η οθόνη και η διαδικασία επαναλαμβάνεται ακόμα και αν το ξεκλειδώσω. Έχετε μήπως κάποια ιδέα σχετικά με κάποια λύση ή την πηγή του προβλήματος?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω 5-6 μέρες που αγόρασα τη συσκευή και μου παρουσιάζει απο την πρώτη φόρτιση το ίδιο πρόβλημα. Όταν το φορτίζω, κάθε 5 δεύτερα περίπου, ανοίγει η οθόνη με τον ήχο ξεκλειδώματος και εμφανίζει την unlock screen και μετά απο λίγο σβήνει η οθόνη και η διαδικασία επαναλαμβάνεται ακόμα και αν το ξεκλειδώσω. Έχετε μήπως κάποια ιδέα σχετικά με κάποια λύση ή την πηγή του προβλήματος?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)

Δείχνει σαν σταματάει και ξεκινάει η φόρτιση κάθε λίγο.

Μπορεί να φταίει καλώδιο, φορτιστής ή συσκευή.

Για αρχή, βεβαιώσου πως το καλώδιο κουμπώνει καλά και στις 2 άκρες του.

Αν συνεχίζει, δοκίμασε με άλλο καλώδιο (αν έχεις) ή να φορτίσεις μέσω υπολογιστή μήπως το πρόβλημα είναι στον φορτιστή.

Τελευταία επιλογή, που σκέφτομαι, η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Και βέβαια πάντα μπορείς να καλέσεις το support της LG σε 24ωρη βάση.

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς αδυναμία σύνδεσης σε 4G cosmote με την nougat ?

Οσο το είχα με MM συνδεόταν αμέσως σε 4G, με nougat (αναβάθμισα πρόσφατα) παίζει μεταξύ 3G και Η.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τη SIM και σε άλλο κινητό και μου έκανε τα ίδια. Αρα δε φταίει η nougat αλλά η cosmote. Εχω κάνει αιτημα από εχθές στην cosmote και περιμένω απάντηση - λύση.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

 

ξερετε οτι η μπαταρια των 2800 mah δεν ειναι αρκετη,

εχω δει μπαταρια 4000-4300 mah για το κινητο μας,

μηπως εχετε να προτεινετε καποιο αξιοπιστο μαγαζι απο κινα για παραγγελια?

 

ευχαριστω

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία που να αντικαθιστά την υπάρχουσα (δηλ να μην αυξάνει τον όγκο του τηλεφώνου) δεν υπάρχει περίπτωση να είναι πράγματι 4000, οτι κι αν γράφει.

Εκτός αν λες για μπαταρίες τύπου θήκης, που όμως κάνουν τέρας το κινητό.

Πάντως γενικά δεν είναι ασφαλές να βάζεις μη γνήσιες μπαταρίες.

Edited by aggmanos
Link to comment
Share on other sites

εχω βρει απο αγγελια σφραγισμενο το lg g5se στα 200 ευρω,επισης μου αρεσει το lg x mach που skroutz εχει στα 175 ευρω.Μου αρεσουν και τα δυο,ποιο να προτιμησω ασχετα την οικονομικη διαφορα των 25 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

εχω βρει ενα lg g5 se απο αγγελια και μου ειπε πως ειναι σφραγισμενο απο αντικατασταση αλλης συσκευης απο lg procordia.τι περιπτωση συσκευης ειναι αυτη;αξιζει να το αγορασω στα 200 ευρω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος εδώ και λίγες ώρες του G5 se, αγορασμένο από σκρουτζομάγαζο στα 280€.

Προς το παρόν μου φαίνεται εξίσου αστραπή με το προ-προηγούμενό μου, LG G4.

Το μόνο αρνητικό που έχω εντοπίσει μέχρι στιγμής είναι το άδειασμα της μπαταρίας αλλά εδώ και 6 ώρες δεν το έχω αφήσει από τα χέρια μου!

 

Καλορίζικο να μου ευχηθώ! :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος εδώ και λίγες ώρες του G5 se, αγορασμένο από σκρουτζομάγαζο στα 280€.

Προς το παρόν μου φαίνεται εξίσου αστραπή με το προ-προηγούμενό μου, LG G4.

Το μόνο αρνητικό που έχω εντοπίσει μέχρι στιγμής είναι το άδειασμα της μπαταρίας αλλά εδώ και 6 ώρες δεν το έχω αφήσει από τα χέρια μου!

 

Καλορίζικο να μου ευχηθώ! :yahoo:

Καλημερα φιλε μ καλοριζικο σου ευχομαι και ειναι λογικο να αδειαζει η μπαταρια του οταν το κρατας ολη την ωρα.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αγορασα το lg g5 se πριν απο περιπου ενα μηνα και σημερα το πρωι σταματησε να δουλευει το power button παρολο που το αποτυπωμα δουλευει κανονικα. Εχει κανενας το ιδιο προβλημα η κατι να μου προτεινει???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αγορασα το lg g5 se πριν απο περιπου ενα μηνα και σημερα το πρωι σταματησε να δουλευει το power button παρολο που το αποτυπωμα δουλευει κανονικα. Εχει κανενας το ιδιο προβλημα η κατι να μου προτεινει???

Το στέλνεις στο service http://www.procordia.gr/

Εφόσον είσαι σε εγγύηση είναι κρίμα να μην το φτιάξεις και να ψαχνεις για εναλλακτικές

Edited by aggmanos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

 

Το έχω πραγματικά λατρέψει αλλά έχω τρελό θέμα με τη μπαταρία.

 

Το έβγαλα από τη φόρτιση πριν πέσω για ύπνο, δεν ασχολήθηκα καθόλου μαζί του και δεν είχα καμιά εφαρμογή ανοιχτή στο background. Μόλις ξύπνησα η μπαταρία ήταν στο 72%! Πώς να το ψάξω; Γιατί προφανώς δεν μπορεί να αδειάζει για κανένα λόγο!

 

Επίσης. κάτι άλλο που παρατήρησα, επίσης όταν κοιμάμαι, ξυπνώντας έχω ειδοποιήσεις από το LG Health ότι έφτασα το στόχο μου. Ανοίγοντάς το βλέπω ότι έχω κάνει 18000 βήματα και αναρρίχηση!!! Το μόνο σίγουρο είναι ότι ΔΕΝ υπνοβατώ! :lol:

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/1280x1024q90/923/Co0pGV.png

http://imagizer.imageshack.us/v2/1280x1024q90/922/lfvzp5.png

Link to comment
Share on other sites

Advance calibration battery από μάρκετ.κάνε ένα και να διορθώσει τυχόν σφάλματα και δεν θα έχεις θέμα....σε εμένα με g5 έφτιαξε αρκετα
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έκανα αυτό με την εφαρμογή.

Και πάλι, όμως, μέσα σε 9 ώρες έχασα 30% μπαταρία με την οθόνη ενεργή μόνο 10' χωρίς άλλη χρήση του τηλεφώνου, ανοιχτά μόνο το WiFi. Δεν είναι υπερβολικό;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...