Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ και τους 2 σας!

Κάτι τελευταίο. Υπάρχει κάποιο άλλο κινητό στα ιδιά λεφτά (κοντά στα 200) με 5.5 ιντζες οθόνη να μου προτείνετε (καλύτερο του Redmi Note 3 pro);;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπαρχει το leeco le 2 pro.που στα χαρτια ειναι καλυτερο. λογικα και στην πραξη.απλα ειναι πολυ φρεσκο και δεμ εχει δοκιμαστει αρκετα.επισης δεν εχει τοση υποστηριξη οση το xiaomi.

Προσωπικα λογω υποστηριξης και μπαταριας,παραγγειλα το xiaomi.μην σε παρω και στο λαιμο μου ομως,κοιταξε το.

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερίζω το forum και καλως σας βρήκα. Θα ήθελα την γνώμη σας για το cat s60. Μου τράβηξε το ενδιαφέρον η συσκευή αυτή

διότι ασχολούμαι με χωράφια βουνα κτλπ τετοιες δραστηριότητες που μου είναι απαραίτητο ένα τέτοιο κινητό που δεν σπάει δεν χαλάει.

Επίσης θα το ήθελα και λίγο γρήγορο όσον αφορά την λειτουργικότητα του.. Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, τον τελευταίο καιρό σκέφτομαι να αγοράσω νεό κινητό από Ελλάδα (παρακαλώ όχι προτάσεις από Κίνα) με όσο το δυνατόν τα λιγότερα χρήματα, καλύπτοντας τις ανάγκες/απαιτήσεις μου.

 

Ας ξεκινήσω αναφέροντας τι δυνατότητες θέλω (κυρίως) να μου προσφέρει το κινητό:

 

- Να είναι αξιοπρεπέστατο στο browsing (να φορτώνει τις ιστοσελίδες γενικά γρήγορα), και να παίζει απροβλημάτιστα youtube videos (μέχρι 720p θα είναι μια χαρά)

- Να είναι κάποιο μοντέλο το οποίο είναι γνωστό σε διάφορες κοινότητες που ασχολούνται με after market ROM's και να υπάρχουν αρκετές (θα προτιμούσα σταθερές) που να το υποστηρίζουν (αν υποστηρίζεται και από την εταιρεία με updates ακόμα καλύτερα για τα πρώτα χρόνια που δεν θέλω να χαθεί η εγγύηση)

- Να είναι 4G

- Να έχει καλό GPS sensor

 

Αυτά κυρίως παιδιά, τώρα αν έχει κάποια extras όπως να τραβάει καλές φωτό είναι δευτερεύοντα, αλλά το συγκεκριμένο θα εκτιμηθεί (δεν είναι δηλαδή και τελείως αδιάφορο, αλλά όχι και προτεραιότητα). Games δεν με ενδιαφέρει να παίζει. Τέλος, εννοείται να είναι λειτουργικό ως κινητό, δηλαδή να μην έχουν αναφερθεί αρκετά προβλήματα όσον αφορά κλήσεις κ.λπ.

 

Μέχρι στιγμής είμαι ανάμεσα σε αυτά:

 

- Doogee X5 Pro

- Motorola Moto G 3rd Generation (1GB RAM)

- LG K10 (δεν ξέρω κατα πόσον αξίζουν τα παραπάνω ευρώ από το moto g)

- Honor 4X (με προβληματίζει ότι είναι 5,5' θα προτιμούσα 5')

 

Κρίνοντας με βάση τα specs και τις ανάγκες μου, πιστεύω πως το Doogee είναι μια χαρά απλά διστάζω λίγο όσο να πείτε λόγω μάρκας (αν και έχω διαβάσει το thread εδώ με καλές γνώμες από τα παιδιά που το έχουν), ενώ αν πάμε σε κάτι "ποιοτικότερο" θα επέλεγα το Moto G, ενώ σε αυτό διστάζω λόγω του 1GB RAM (για ψυχολογικούς κυρίως λόγους αν και έχω διαβάσει επίσης εδώ αρκετά καλά λόγια παρά το 1GB RAM). Τα υπόλοιπα 2 τα βάζω ως κάτι extra που δεν ξέρω αν αξίζει, μιας και όπως ανέφερα θέλω με όσο το δυνατόν λιγότερα χρήματα να καλύψω τις παραπάνω "απαιτήσεις".

 

Συγγνώμη εάν σας κούρασα με το μεγάλο μήνυμα, περιμένω τις γνώμες σας!

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν βλεπεις το galaxy j5?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Γιατί καταρχάς η τιμή ξεφεύγει κάπως, καθώς φτάνει τα 150+ ευρώ μαζί με μεταφορικά, και δεν ξέρω κατα πόσον με αυτά που ανέφερα αν αξίζει τόσο αυτή η χρηματική υπέρβαση. Προσθέτοντας συνέχεια +20, +30 ευρώ μετά λες γιατί δεν παίρνω για παράδειγμα το Μοτο Χ στα 160 ευρώ που είναι καλύτερο από όλα αυτά.

 

Οπότε στο θέμα μας, ποιά η γνώμη σας για Doogee X5 Pro vs Motorola Moto G. Αξίζουν τα κάποια χρήματα παραπάνω ή να μην πάω λόγω 1GΒ RAM;

Edited by cmzusiic
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά και με όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα, θα έπαιρνα το Motorola.

Και πιστεύω ότι με βάση την χρήση που αναφέρεις, μια χαρά θα σε καλύψει το 1gb ram.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί καταρχάς η τιμή ξεφεύγει κάπως, καθώς φτάνει τα 150+ ευρώ μαζί με μεταφορικά, και δεν ξέρω κατα πόσον με αυτά που ανέφερα αν αξίζει τόσο αυτή η χρηματική υπέρβαση. Προσθέτοντας συνέχεια +20, +30 ευρώ μετά λες γιατί δεν παίρνω για παράδειγμα το Μοτο Χ στα 160 ευρώ που είναι καλύτερο από όλα αυτά.

 

Οπότε στο θέμα μας, ποιά η γνώμη σας για Doogee X5 Pro vs Motorola Moto G. Αξίζουν τα κάποια χρήματα παραπάνω ή να μην πάω λόγω 1GΒ RAM;

Τα αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω.το πήρα στη γυναίκα μου πριν λίγο καιρό και αφού της το σεταρα και ασχολήθηκα γενικά μαζί του αισθάνθηκα κάπως μ#/=#κας που έδωσα πέντε κατοστάρικα για το g4.Φυσικά αν είναι οικονομικό το θέμα πάω πάσο, εσύ ξέρεις καλύτερα τις δυνατότητες σου.

Link to comment
Share on other sites

Oneplus 3 vs P9 Plus για να σας 'δω!!θελω καταρχην στις 5,5..απο εκει περα τα σχολια δικα σας!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

σε τι καλυτερο το oneplus3?stereo speakers,press touch, three antenna,amoled ειναι και τα δυο!!δωστε λεπτομερειες παιδια αν μπορειτε..
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Και η δυο συσκευές είναι πολύ καλές το μεγάλο θετικό του one plus 3 είναι οτι μπορείς να παίξεις με ρομς .Πρέπει να ζεις πιο σου δίνει τα περισσότερα απο αυτά που ζητάς απο μια συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη κοινότητα!

 

Η κοπέλα μου ψάχνει για νέο κινητό μέχρι 250 ευρώ max με καλή κάμερα, αυτονομία και να είναι dual sim. Τι έχετε να προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη κοινότητα!

 

Η κοπέλα μου ψάχνει για νέο κινητό μέχρι 250 ευρώ max με καλή κάμερα, αυτονομία και να είναι dual sim. Τι έχετε να προτείνετε?

 

http://www.skroutz.gr/s/8864711/Samsung-Galaxy-J5-Duos-2016-16GB.html μια επιλογη αυτο

Link to comment
Share on other sites

για καλη αυτονομία δε ξερω αν σε καλυψει, αλλα το π8 λιτε ειναι οκ στα αλλα.

(δε ξερω ποσο εχει το π9 λιτε)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To P8 Lite λίγο που το μεταχειρίστηκα από μια φίλη, πέρα από το λογισμικό και το design και ίσως και στον ήχο αν θυμάμαι καλά, στα άλλα αδιάφορο... Δες και το Meizu m3 Note μέσω e-shop στα 200 ευρώ...
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά και στα:

-Huawei P9 Lite 2/16 Dual

-Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3/32

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα προτεινα το Samsung A5 2016. https://www.skroutz.gr/s/8221632/Samsung-Galaxy-A5-2016-16GB.html

Γνωστη μαρκα,γρηγορο με καλη καμερα και βγαινει και σε ροζ ή χρυσο,καλη κατασκευη απο αλουμινιο,εγγυηση απο Ελλαδα και καλη αυτονομια.

Εναλλακτικα Huawei P9 lite που ειναι και dual sim https://www.skroutz.gr/s/9043554/Huawei-P9-Lite-2GB-Dual-16GB.html

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ απο πριν το huawei p9 lite σκεφτομουν απλα δεν ξερω απο φωτογραφική πως τα παει. Σε χρυσό πιστευω θα ειναι οτι πρεπει και για γυναικα. Και το Α5 ειναι πολυ ωραιο αλλα δεν βλεπω να υπαρχει εδω η εκδοση με τις δυο σιμ αρα απορριπτεται
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θελω να προβω σε αγορα κινητου,το χρησιμοποιω για ive στοιχημα,καμια φωτογραφια και social media δεν παιζω παιχνιδια στο κινητο αντε να βαλω κανενα να περναει η ωρα θελω να βγαζει η μπαταρια μια μερα τουλαχιστον ανετα.ποσο που διαθετω 400 ευρω + - .εχετε να μου προτεινεται καποιο αλλο απο ελλαδα αγορα.
Link to comment
Share on other sites

Τα αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω.το πήρα στη γυναίκα μου πριν λίγο καιρό και αφού της το σεταρα και ασχολήθηκα γενικά μαζί του αισθάνθηκα κάπως μ#/=#κας που έδωσα πέντε κατοστάρικα για το g4.Φυσικά αν είναι οικονομικό το θέμα πάω πάσο, εσύ ξέρεις καλύτερα τις δυνατότητες σου.

 

εχμμμ οκ. το ότι ρολάρει καλά δεν σημαίνει ότι συγκρίνεται με το g4. Έχεις κινητάρα. Τώρα αν το g4 είναι υπερβολικό για τις ανάγκες σου, άλλο...

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Τι p9 lite που είναι ο "φτωχος" συγγενής της σειράς, το εφοδιάσανε με την επίσης "φτωχη" - σε σχέση με p9 κ p9max- κάμερα της σειράς, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι βγάζει απαραίτητα χάλια φωτογραφίες...;)

Προσωπική άποψη γι αυτό δεν έχω.. :D

Link to comment
Share on other sites

To P8 Lite λίγο που το μεταχειρίστηκα από μια φίλη, πέρα από το λογισμικό και το design και ίσως και στον ήχο αν θυμάμαι καλά, στα άλλα αδιάφορο... Δες και το Meizu m3 Note μέσω e-shop στα 200 ευρώ...

τι αλλο να εχει?

παντως φωτο βγαζει γενικά πολυ καλες

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...