Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κι είναι το Honor 6X...αλλά και το Redmi Note 4,που με την προσθήκη της Google Camera,κάπως φτιάχνουν τα πράγματα.... Υπάρχει και το Motoola G5,που και αυτό έχει καλή κάμερα....

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Από οθόνη ποιό είναι καλύτερο από αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που μπορείς να πάρεις σε αυτά τα λεφτά νομίζω είναι το Xiaomi Redmi 4A "Global version". Για απλή χρήση fb, viber, φωτογραφίες, είναι απροβλημάτιστο. Το έχω πάρει για συγγενικό μου πρόσωπο και είναι απόλυτα ικανοποιημένος. Από Κίνα με την επιλογή priority του Banggood βγαίνει στα 95 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο κινητό αυστηρά μέχρι 200 ευρώ (τιμή ελληνικού καταστήματος) έχει την καλύτερη φωτογραφική μηχανή αυτή την εποχή;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα λεφτά τα περισσότερα κινητά έχουν περίπου ίδια σπεκς. Οπότε κοίταξε να βρεις κάτι με όσο το δυνατόν πιο καθαρό android και όσο το δυνατόν μεγαλύτερη μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα λεφτά τα περισσότερα κινητά έχουν περίπου ίδια σπεκς. Οπότε κοίταξε να βρεις κάτι με όσο το δυνατόν πιο καθαρό android και όσο το δυνατόν μεγαλύτερη μπαταρία.

 

καμιά πρόταση?

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

αναζητώ ασύρματο σταθερό τηλέφωνο με δυνατότητα blacklist και ανοιχτή ακρόαση/ ομιλία.

 

Κάποια πρόταση? κάπου άκουσα για android ασύρματα σταθερά τηλέφωνα αλλά αναζητώντας δεν βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει ο Αλέξανδρος. Επίσης κατα καιρούς παίζει και το moto g5 plus στα 230

 

Άρα με σειρα προτεραιότητας από άποψη κάμερας θα εβαζα: nexus 5x, moto g5 plus και honor 6x. Βέβαια το Nexus 5x ως κινητό θα το έβαζα τελευταίο σε προτεραιότητα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Το Moto g5 plus παίζει κατα καιρούς στα 240 ευρώ (πχ στο eshop.gr). Αυτό έχει την δεύτερη καλύτερη κάμερα σε αυτά τα λεφτά και καλύτερο επεξεργαστή από honor 6x (έχει τον ίδιο με το redmi note 4).
Link to comment
Share on other sites

Το Moto g5 plus παίζει κατα καιρούς στα 240 ευρώ (πχ στο eshop.gr). Αυτό έχει την δεύτερη καλύτερη κάμερα σε αυτά τα λεφτά και καλύτερο επεξεργαστή από honor 6x (έχει τον ίδιο με το redmi note 4).

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Κάποιο xiaomi; Mi5 ή 5s ή το 5x;

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου σε όλους.

Θα ήθελα την άποψή σας σχετικά με μια αγορά κινητού που θέλω να κάνω για λογαριασμό της συζύγου.

Σκοπεύω να διαθέσω το πολύ 270,00€ και έχω ξεχωρίσει τα παρακάτω.

Οποιαδήποτε γνώμη, παρατήρηση, πρόταση, είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτη.

Έχουμε και λέμε λοιπόν..........

- Huawei P10 Lite Dual (4GB ram)

- Huawei Honor 6X

- Samsung J7 (2017)

 

Έχει μια προτίμηση στα Samsung γι αυτό και έβαλα στη λίστα το J7, παρ' όλο που φαίνεται να υστερεί έναντι των άλλων.

Έχετε κάποιο αξιόπιστο Xiaomi να προτείνετε στα χρήματα αυτά;

Τα γενικά χαρακτηριστικά μπορώ να τα δω και μόνος μου. Απλά θα ήθελα και τη δική σας άποψη, που σίγουρα οι γνώσεις σας είναι πιο "βαθιές".

 

Ευχαριστώ πολύ.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον ζητας μεταπωλητικη αξια, πας καρφι στο μηλοφωνο

 

Στάλθηκε από το COLORTAB 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θεωρώ οτι αξίζει.. διπλάσια ραμ και ρομ συν δαχτυλικό αποτύπωμα

στην κάμερα βέβαια μην περιμένεις τίποτα ιδιαίτερο, μέτρια πράγματα

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται. Τι είναι αυτό που δεν σε ικανοποιεί στο κινητό σου;

 

Μετά την αναβάθμιση σε νουγκατ έχει γίνει σχετικά αργό και η μπαταρία τελειώνει πιο γρήγορα.Το 4χ είναι smooth h έχει μικρολαγκακια?

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω το mi5s σχεδον απο τοτε που βγηκε με την ελληνικη ρομ που ειμαι ποτε δεν ειχα θεμα με το δαχτυλικο πολυ γρηγορο σε σχεση με το redmi note 3 που ειχα παλια
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε νουγκατ έχει γίνει σχετικά αργό και η μπαταρία τελειώνει πιο γρήγορα.Το 4χ είναι smooth h έχει μικρολαγκακια?

 

Και στους 2 αυτούς τομείς θα είναι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Μα και το rn3pro έχει επίσης κακό δαχτυλικό. Αλλά δεν μίλησα για την ταχύτητα αλλά για την αξιοπιστία. Αν αλλάξει η λιπαρότητα των δαχτύλων σου δυσκολέυεται (πχ αν είναι φρεσκοπλυμμένα ή αν είναι αρκετά βρώμικα).

 

Με λίγο γκουγκλάρισμα θα καταλάβετε τι εννοώ. Είναι απο τα χειρότερα δαχτυλικά που κυκλοφορούν. Από την άλλη έχει εξαίρετη κάμερα, καλή μπαταρία και σχετικά ωραία οθόνη. Είναι ένα πολύ καλό κινητό αλλά με αρνητικό το δαχτυλικό του. Αυτός ήταν και ο λόγος που το έστειλα. Ήταν αρκετές φορές που έπρεπε να το βάλω 2-3 ή και περισσότερες φορές να ξεκλειδώσει ενώ άλλες ανοιγε άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...