Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε.:300

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε. Δεν υπάρχει θέμα

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος;Από Ελλάδα με εγγύηση αντιπροσωπείας

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα) Ναι

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc? Dual και ραδιο

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα; Ναι

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono. Να είναι αξιοπρεπείς.

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία. : αυτονομία=ταχύτητα=κάμερα>βαρύ gaming

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή. Sony Xperia Z1

 

Ευχαριστώ,perfall.

Κανείς?

Edited by perfall
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου κοντά τα χαρακτηριστικά. Το redmi έχει μεγαλύτερη μπαταρία, καλύτερες κάμερες, αρκετά καλύτερο επεξεργαστή και ποιότητα κατασκευής. Γενικά η ulefone δεν φημίζεται καθόλου για την ποιότητα της. Το redmi μπορεί να σου βγάλει τουλάχιστον 2 χρόνια, το ulefone σε ένα χρόνο το πολύ θα θέλει πέταμα.

Επίσης, αν πάρεις την global version δεν θα χρειαστεί καμία custom rom.

Link to comment
Share on other sites

Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε.200

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε.εως 6

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος;Ελλαδα,εγγυηση καταστηματος

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα)οχι δεν χρειαζομαι

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc?μονο ραδιο

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα;Ελληνικο μενου,οχι φλασαρισμα

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono.lcd,mono

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία.ταχυτητα,καμερα,αυτονομια,βαρυ gaming

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή.Alcatel pop up

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Ραδιοφωνο θελεω οποσδηποτε.τα xiaomi δεν τα πολυσυμπαθω,και το μενου τους μου φαινεται ιδιαιτερο.αν και μου ειπαν εδω μεσα οτι μπορω να βαλω εφαρμογη να γινει κλασσικο αντροιντ.το huawei το προτιμω απο τα τρια.εχω δει σε μαγαζι το p9/p8 lite και μου αρεσε πολυ.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Το mi a1 έχει stock android οπότε δεν θα χεις θέμα. Διαφορετικα δες p10 lite. Το p9 lite είναι αρκετά κατώτερο από αυτά τα 2 κινητά.
Link to comment
Share on other sites

https://www.kaizershop.gr/huawei-honor-9-lite-32gb-dual-blueγια αυτο τι λετε;edit μολις ειδα οτι δεν εχει ραδιο Edited by spy14

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ειμαι καινουργιος στο φορουμ θα ηθελα να μου πιτε την γνωμη σας στο πιο απο τα δυο κινητα να αγορασω αυτην την στιγμη εχω το nokia 215 ( πρωην κατοχος iphone,android,windows phone) σκεφτομαι ομως να παρω καινουργιο απλως εχω παρατηρησει οτι το νοκια 230 και το 3310 εχουν την ιδια τιμη αλλα το 230 ειναι καπως καλυτερο καθως εχει μεγαλυτερη οθονη καμερα για selfie και ειναι αλουμινιο σε ολα τα αλλα ειναι τα ιδια ( opera mini,opera mobile store) το θεμα ειναι πως φοβαμαι μηπως δεν μου βγει καλο το 230 αν μπορει καπιος να με βοηθησει

Ευχαριστω για τον χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό λέμε https://www.skroutz.gr/s/11718680/Huawei-P10-Lite-Dual-3GB-32GB.html και έχει ράδιο.

Καλημέρα και χρόνια πολλά.ναι το καταλαβα για το p10 lite.απλα είδα και το honor και μου άρεσε.μετα είδα ότι δεν είχε ράδιο.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις να ανεβεις λιγο, δες και το zte nubia z17 mini.

Έχει snapdragon 652, 4GB Ram, 64αρη rom, ραδιόφωνο που θέλεις και ότι φωτογραφικά δειγματα εχω δει φαινονται καλύτερα από το μεσο mid range.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις να ανεβεις λιγο, δες και το zte nubia z17 mini.

Έχει snapdragon 652, 4GB Ram, 64αρη rom, ραδιόφωνο που θέλεις και ότι φωτογραφικά δειγματα εχω δει φαινονται καλύτερα από το μεσο mid range.

 

Πολύ δυνατό το Nubia... Το έχω δει από καιρό και μου έκανε εντύπωση... Ερωτηματικό η υποστήριξη τόσο από την ίδια τη ZTE όσο και σε custom roms...

Όσον αφορά τα υπόλοιπα που αναφέρθηκαν, συμφωνώ για P10 Lite... Αξίζει...

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι συνολικά είναι ανώτερο το 230... Βέβαια είναι και κάνα 10άρικο πιο ακριβό... Από εκεί και πέρα, σε τι ας πούμε μπορεί να μη σου βγει καλό; Δεδομένου ότι αγοράζεις τηλέφωνο με συγκεκριμένες δυνατότητες και οχι smartphone, όπου διαφοροποιούνται διάφορα πράγματα... Κατασκευαστικά μια χαρά είναι, χαζοεφαρμογές απ' όσο βλέπω έχει (fb, opera browser κλπ), mp3, radio + κάμερες με μικρή βέβαια ανάλυση... Δε νομίζω ότι όσον αφορά αυτά που προσφέρει θα σε απογοητεύσει και γενικά όπως είπα το βλέπω ανώτερο από το 3310 και σε δυνατότητες και κατασκευαστικά και εμφανισιακά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ψάχω κινητό μέχρι βαριά βαριά 300€,με μόνο κριτήριο την κάμερα...

Βασικά αν υπάρχει σε αυτή την τιμή κάποια συσκευή με καλύτερη κάμερα από το 1+3Τ που έχω... Μοναδικό κριτήριο η κάμερα,μιας και σε όλα τα άλλα το 3Τ είναι άψογο...Και να είναι και δικαρτο...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το g6 έχει πολύ μέτρια selfie δυστυχώς.

Το honor 9 πάλι λόγω έλλειψης ois θα λεγα ότι χάνει στη πίσω κάμερα το βράδυ.

 

Σε ενδιαφέρουν οι νυχτερινες; Οι ημερήσιες; Γιατί ας πούμε το s7 χάνει στις ημερήσιες λόγω επεξεργασίας που κάνει.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δε συγκρίνονται οι 2 συσκευές. Διαφορετικες κατηγορίες

 

Στάλθηκε από το C106 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δε συγκρίνονται οι 2 συσκευές. Διαφορετικες κατηγορίες

 

Στάλθηκε από το C106 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατι αλλες κατηγοριες? 2 vfm κινητα ειναι οπου το ενα ειναι πιο καινουριο απο το αλλο στο οποιο απλα εχει χαμηλοτερο χρονισμο και μικροτερη μπαταρια αλλα συν στην καμερα.

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Προσθέτω και https://www.devicespecifications.com/en

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, η αδελφή μου αγόρασε από Ιταλία το Apple Watch series 3 (όχι το LTE), και ερωτώ αν θα είναι συμβατό ως προς τις λειτουργίες του με το iPhone 6S plus στην Ελλάδα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...