Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδια. ενας φιλος ενδιαφερεται για κινητο με μπατζετ 200 ευρω. πρεπει να ειναι dual.

 

απο εκει και περα θελει οσο γινεται καλυτερες καμερες και να μην κολλαει.

 

εχουμε καταληξει στο huawei p8 lite 2017 και στο honor 6x. απ οτι εχω δει ειναι πολυ κοντα σε επιδοσεις. ποιο απο τα δυο ειναι καλυτερη επιλογη?

 

τα xiaomi εχουν απορριφθει για διαφορους λογους.

 

σας ευχαριστω πολυ.

Edited by theonirvana
Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλη. Και τιμιο κινητο γενικοτερα με 5.5αρα οθονη και stock android. Για ταβανι 150 ευρω (+4 :p) νομιζω ειναι οτι καλυτερο μπορεις να παρεις.
Link to comment
Share on other sites

Πριν κανα μηνα θα σου λεγα honor 8 που ειχε 316 ευρω (τωρα ειναι στα 345). Σε νοιαζει περισσοτερο καμερα, αυτονομια ή αποδοση (βαλτα σε σειρα); Παιχνιδια παιζεις; Εισαι επαρχια; (ρωταω για τις μπαντες) Τι μεγεθος οθονης προτιμας;
Link to comment
Share on other sites

Honor 6x καλυτερα λογω 5.5αρα οθονης, 32αρη αποθηκευτικου, μπαταριας και καμερας. Απλα προσεξε να ειναι το bln-l21 ωστε να χει 800αρα μπαντα.

 

Αν τυχον πας p8 lite 2017 παρτο branded γιατι κυκλοφορουν πολλα unbranded με beta rom.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Από αυτά τα 3 + το Motorola που λεει ο φιλος παραπάνω, Ποιο εχει την καλύτερη καμερα;

Το Motorola μαλλον υστερεί στην καμερα σε σχέση με τα αλλα. Αυτό συμπερανα από σχόλια που διαβασα.

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτονομια, internet, photo και τελευταιο και καταιδρομενο το gaming στην ουσια θα παιξω αν δεν εχω τι να κανω και πρεπει να περασει η ωρα. Ξεχασα να αναφερω οτι με ενδιαφερει και το ραδιοφωνο. Απο επαρχία και συγκεκριμενα απο Βολο
Link to comment
Share on other sites

Μεγεθος οθονης δεν μας ειπες.

 

Σε 5.5αρη, αν και χανει λιγο η καμερα τη νυχτα υπαρχει αυτο https://www.skroutz.gr/s/10325957/Lenovo-Vibe-P2-32GB-4GB.html?from=favorites_popup Η αυτονομια του ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει στην αγορα ανεξαρτητως χρηματων και επιπλεον εχει και amoled οθονη. Αν δεν εισαι απαιτητικος στη φωτογραφια τσιμπα το (ειναι περιπου επιπεδο p9 lite)

 

Μετα σε 5 ιντσες υπαρχει αυτο https://www.skroutz.gr/s/8414311/Sony-Xperia-X-32GB.html Εχει εξαιρετικη καμερα για τα λεφτα του, δυνατο επεξεργαστη και η αυτονομια ειναι τιμια παροτι μικρη μπαταρια. Νομιζω βγαζει κανα 5ωρο sot.

 

Απο εκει και περα οτι αλλη προταση εχω εχυν αυτονομια κοντα 3,5 ωρες sot.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος τα γραφει αυτα τα πραγματα; Απο το j5 καλυτερο ειναι. Ειδες συγκριτικο διπλα διπλα;

 

Το lenovo k6 δεν το χω πιασει αλλα αδυνατω να πιστεψω οτι ειναι καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Honor 6x καλυτερα λογω 5.5αρα οθονης, 32αρη αποθηκευτικου, μπαταριας και καμερας. Απλα προσεξε να ειναι το bln-l21 ωστε να χει 800αρα μπαντα.

 

Αν τυχον πας p8 lite 2017 παρτο branded γιατι κυκλοφορουν πολλα unbranded με beta rom.

 

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. κάτοχος cubot s200 απο preorder. εχει λιώσει πλεων στα χερια μου κολλάει κλείνει μονο του κλπ.

θα ηθελα να παω σε xiaomi μιας και ακουω καλα λογια. το θεμα ειναι οτι εχει ενα σωρό συσκευές και εχω να ασχολειθω με specs απο τοτε που πηρα το cubot. 3 χρονια πριν δηλαδη. θα ηθελα τα φωτα σας να μου βρειτε κατι εως 150ε.

λιγα απο τα χαρακτιριστικα που ψαχνω

5.5" οθονη

αυτονομια.

andoid

να μη κολλαει :lol:

αγορα απο κινα.

δε ζηταω και πολλα. specakias και benchamrkakias δεν ειμαι.

το μονο που εχω δει ειναι το redmi note 4x και μου αρεσε.

θα ηθελα και λινκ κινεζομαγαζου και αν παιζει και κανα κουπονι αν εχει καποιος υποψην

Edited by vaggos88
Link to comment
Share on other sites

NOTE 4x και από εμένα. VFM! :)

Υ.Γ Άν είσαι επαρχία πρόσεξε να έχει την 800άρα μπάντα. (Δέν ξέρω άν το συγκεκριμένο την έχει)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-redmi-note-4-global-3gb-32gb

Εδώ είσαι. Με κουπονάκι βγαίνει κάτω από 150 ευρώ :)

Edited by Nnoutas
Link to comment
Share on other sites

NOTE 4x και από εμένα. VFM! :)

Υ.Γ Άν είσαι επαρχία πρόσεξε να έχει την 800άρα μπάντα. (Δέν ξέρω άν το συγκεκριμένο την έχει)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-redmi-note-4-global-3gb-32gb

Εδώ είσαι. Με κουπονάκι βγαίνει κάτω από 150 ευρώ :)

ευχαριστω φιλε :)

ωπ. αυτο το website ειναι ο skoutz τον Κινέζων ένα πράμα?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε :)

ωπ. αυτο το website ειναι ο skoutz τον Κινέζων ένα πράμα?

 

Όχι ακριβώς. Μία σελίδα όπου μπορείς να κάνεις αναζήτηση βάσει των προτιμήσεων σου, μπορείς να συγκρίνεις κινητά και δίνει λίστα με τα μαγαζιά που μπορείς να αγοράσεις, καθώς και τις τιμές. Πολύ πιο λεπτομερές και με περισσότερες επιλογές από το skroutz. Πολύτιμο εργαλείο στην αναζήτηση κινητού :)

Edited by Nnoutas
Link to comment
Share on other sites

8πυρηνο τουλάχιστον 3γιγα ραμ με καλη φωτογραφική και οθονη 5,5 τουλαχιστον.

2-3 προτασεις σε διάφορες τιμες?

Ευχαριστώ

 

Sent from my H30-U10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι πυρηνες δεν εχουν σημασια. Ο καλυτερος επεξεργαστης αυτη τη στιγμη ειναι τετραπυρηνος.

 

Πες μεχρι ποσα χρηματα θες να ξοδεψεις, αν παιζεις παιχνιδια και κατα ποσο σε νοιαζει η αυτονομια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έχω το Redmi Note 3 pro και βρήκα να το δώσω το θέμα είναι σε τι τηλέφωνο να πάω τώρα?? Με maximum 300 ευρώ?? Που να είναι καλητερο από αυτό που είχα?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ευχαριστημένος με αυτό στην υπογραφή μου

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω ιδέα όσο αναφορά τα μεγέθη αλλά το g2 που έχω με έχει βολέψει και θα ήθελα να είναι στο ίδιο μέγεθος. το huawei p10 lite, το huawei p9 το galaxy s6 edge το lg g4 είναι κάποια κινητά που γλυκοκοιτάζω
Link to comment
Share on other sites

Το μεγεθος του g2 το ξεχνας. Λιγα κινητα ειναι τοσο μαζεμενα. Για να βρεις ιδιο μεγεθος πρεπει να πας σε κινητο 5 ιντσων.

 

Επειδη προερχομαι και εγω απο lg g2 και τοτε ελεγα τα ιδια, στη πραγματικοτητα δεν συγκρινεται μια καλη μεγαλη χορταστικη οθονη απο οτι με ενα 5ιντσο. Αυτη τη στιγμη δουλευω το Moto x style που ειναι 5.7 ιντσες και η εμπειρια χρησης εχει ανεβει πολλα σκαλια. Το συγκεκριμενο δεν στο προτεινω γιατι ειναι λιγο πιο κατω σε μπαταρια απο το g2 (βεβαια δεν ξερω τι φθορα εχει η μπαταρια σου και αν τελικα θα χεις διαφορα).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα δώσω το κινητό μου (LG V10) σε γνωστό μου πρόσωπο και θα ήθελα να προτείνετε ένα κινητό μέχρι 470ε το πολύ.

Το V10 το δίνω λόγω μη καλής αυτονομίας και θα ήθελα σε αυτά τα χρήματα ένα καλό κινητό με καλή ποιότητα κατασκευής, καλή μπαταρία, καλή κάμερα και οθόνη 5.5+.

Κοιτάζω το S7 Edge (επεξεργαστής σχεδόν παρόμοιος με του S8 σε επιδόσεις με μειονέκτημα την GPU που είναι 30-40% κάτω).

Επίσης OP3T (καλό κινητό αλλά δεν διαβάζω τα καλύτερα για την μπαταρία του και την κάμερά του αν και το 2ο δεν με ενδιαφέρει και τόσο)

Τι θα αγοράζατε σε αυτά τα λεφτά και γιατί;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...