Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλα τα τηλέφωνα υποστηρίζουν βιντεοκληση μρσω εφαρμογών. Απλα δε το αναφερουν

Μη σ απασχολει. Γνωμη μου πηγαινε για το redmi note 4

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν έχεις δωροεπιταγή και αυτός είναι ο λόγος που θέλεις αποκλειστικά από Κωτσόβολο, τότε θα σου πρότεινα Redmi 4 PRO και Redmi Note 4. Σχεδόν ίδιες επιδόσεις, μόνο το μέγεθος τους είναι η διαφορά. Αν δεν περιορίζεσαι μόνο στον Κωτσόβολο τότε θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και κανένα skroutζομάγαζο ή και το Vickmall.

 

Και ναι υπάρχει το Huawei P9 Lite με 3GB Ram στα ~230 στο σκρουτζ

Link to comment
Share on other sites

φιλε εγω εχω το redmi pro πλεον σε μαυρο 3/64 και εχω παθει τη πλακα μου, πλην της φωτογραφικης που δεν μπορει να ανταγωνιστει ναυαρχιες του 2016 αλλα παρολαυτα βγαζει πολυ καλες φωτο το κινητο πηγαινει νερακι, η οθονη ειναι πολυ καλη, το σημα ειναι τουμπανο, το δαχτυλικο δουλευει οσο γρηγορα οσο σε ενα σ7, ειναι δικαρτο, ειναι 64ρι, ειναι πανεμορφο. Δλδ τι να πω αλλο, και τα αλλα δυο ειναι αριστα αλλα σου λεω για αυτο που εχω πιασει και δουλευω.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Σε αντικατάσταση του Honor 6 που έχω αυτή τη στιγμή, ψάχνω κινητό από 5.2 μέχρι 5.5 ίντσες, dual sim που να παίζει σε μπάντες Ελλάδας και ΗΠΑ. Θα προτιμούσα να έχει ανεξάρτητη θέση έξτρα μνήμης έτσι ώστε να έχω μόνιμα τις δύο SIM μέσα.

Βρίσκω μόνο το ZTE Axon 7.

Παίζει και κανένα άλλο;

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Έχουν και τα δύο ίδια τιμή πια, το oneplus με δελεάζει γιατί είναι το πιο γρήγορο τηλέφωνο, έχει απίστευτη φορτιση και οθόνη amoled, το HTC όμως έχει 2Κ οθόνη, καλύτερο ήχο γενικά και καλύτερη κάμερα.. Εσείς τι λέτε?
Link to comment
Share on other sites

Είναι ακριβώς όπως τα γράφεις συν την πολύ καλύτερη διάρκεια μπαταρίας στο oneplus και την πλήρη ελευθερία για πειράγματα, επίσης σημαντικό είναι η συσκευή που αναβαθμίζεται πολύ γρήγορα ίσως η δεύτερη μετά τα Nexus Pixel, εγώ δεν θα έπαιρνα το htc λόγο μεγέθους οθόνης και κακής διαχείρισης ενέργειας

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι ακριβώς όπως τα γράφεις συν την πολύ καλύτερη διάρκεια μπαταρίας στο oneplus και την πλήρη ελευθερία για πειράγματα, επίσης σημαντικό είναι η συσκευή που αναβαθμίζεται πολύ γρήγορα ίσως η δεύτερη μετά τα Nexus Pixel, εγώ δεν θα έπαιρνα το htc λόγο μεγέθους οθόνης και κακής διαχείρισης ενέργειας

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι και ρουτ γουστάρω και ασχολούμαι

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με το Βαγγέλη. Χωρίς να έχει περάσει από τα χέρια μου κανένα από τα παραπάνω τηλεφωνα.

Προσωπικά η 2Κ οθόνη δε μου λέει τίποτα. Θα πήγαινα στο 3Τ για την υποστήριξη από την εταιρεία, έχεις μία ρομ ελαφριά που ρολλάρει απίστευτα και γίνεται όλο και καλύτερη.

Και καλύτερη μεταπώληση εάν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο.

 

Sent from my ONEPLUS+A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάκη την συσκευή που έχεις την πήρες από μένα αν δεν κάνω λάθος τι διαφορές είδες με το 6p

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φιλε εγω εχω το redmi pro πλεον σε μαυρο 3/64 και εχω παθει τη πλακα μου, πλην της φωτογραφικης που δεν μπορει να ανταγωνιστει ναυαρχιες του 2016 αλλα παρολαυτα βγαζει πολυ καλες φωτο το κινητο πηγαινει νερακι, η οθονη ειναι πολυ καλη, το σημα ειναι τουμπανο, το δαχτυλικο δουλευει οσο γρηγορα οσο σε ενα σ7, ειναι δικαρτο, ειναι 64ρι, ειναι πανεμορφο. Δλδ τι να πω αλλο, και τα αλλα δυο ειναι αριστα αλλα σου λεω για αυτο που εχω πιασει και δουλευω.

Καλησπερα σε ευχαριστω πολυ να σαι καλα:)

Link to comment
Share on other sites

Που βρίσκει κανείς την καλύτερη υποστήριξη για συναλλαγές? Δηλαδή με NFC ή άλλο τρόπο το κινητό να το χρησιμοποιείς αντί για την πιστωτική για αγορές?
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω το redmi pro.τουμπανο συσκευή σε όλα της.Γρήγορη όμορφη με ταχύτατο δαχτυλικο ωραία οθόνη και πολύ καλές φωτογραφίες.και η διπλή κάμερα είναι ένα + αν σε ενδιαφέρει το bokeh εφέ.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το p8 lite(2017) στα 200+ κάτι € στα γνωστά σκρουτζομαγαζα.ριξε και εκεί μία ματιά.οπως επίσης και το honor 6x με διπλή καμερα. Edited by referi
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με MarcDS... Aν θες αποκλειστικά από Κωτσόβολο, δες Redmi 4 Pro/Redmi Note 4... Το Note 4 είναι ισχυρότερο και 5.5, το άλλο 5άρι και επίσης δε θα σε απογοητεύσει... Μπαταρία τούμπανο και τα 2, λογικά καλύτερη αυτονομία το Redmi4 Pro λόγω snapdragon και μικρότερης οθόνης.

 

Αν δεν έχεις περιορισμό με Κωτσόβολο, το P9 Lite με τα 3gb Ram είναι εξαιρετική επιλογή. Έχει χειρότερη αυτονομία από τα Xiaomi, αλλά έχει καλύτερη κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η σειρά που τα έχεις βάλει αντικατοπτρίζει και τη σειρά επιλογής κατά κάποιο τρόπο... Το Μi5 είναι καλύτερη συσκευή overall μιας και είναι και σειρά Mi5... Το Redmi Pro είναι παρόμοιο με το Note 4 αλλά έχει κάποια + όπως ανέφερε και ο telefoneri... Ίσως χάνει σε σχέση με το Note σε υποστήριξη και ποικιλία roms... Μεταξύ των 3 αποκλειστικά και αν δεν κολλάς στο budget εγώ στο Mi5 θα πήγαινα... Όποιο και να πάρεις πάντως, δε θα σε απογοητεύσει... Είναι μια χαρά επιλογές και τα 3... ;)
Link to comment
Share on other sites

Που βρίσκει κανείς την καλύτερη υποστήριξη για συναλλαγές? Δηλαδή με NFC ή άλλο τρόπο το κινητό να το χρησιμοποιείς αντί για την πιστωτική για αγορές?

 

Το nfc του iPhone είναι συμβατό μόνο με περιορισμένες εταιρείες.

Αν δεν ξέρεις τι ακριβώς θα βρεις μπροστά σου όταν πας να πληρώσεις καλύτερα να έχεις Android

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είχα 3T, το έδωσα για να πάρω htc 10, το έδωσα σε 3 μέρες για να ξανά πάρω το 3Τ.

Έχασα 60€ σε 3 μέρες από το htc 10.

Καλύτερη κάμερα ναι. Αλλά για μένα δεν έκανε ούτε σαν μέγεθος ούτε σαν διάρκεια μπαταρίας.

Μετά το s6 που έπαθα ψυχολογικά με την μπαταρία δεν συμβιβάζομαι με τίποτα λιγότερο από το να μου βγάζει μέρα από της 6-7 το πρωί μέχρι 10-12 το βράδυ.

Αλλάζω συχνά συσκευές χωρίς να το μετανιώνω ιδιαίτερα παρόλο το χάσιμο σε ευρώ που υπάρχει.

Αλλά αυτό με το htc 10 το μετάνιωσα.

Και έχασα το 60αρι και δεν το ευχαριστήθηκα κιόλας.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

χρειάζομαι ένα κινητό που να προσφέρει την καλύτερη δυνατή εμπειρία out of the box. Το κινητό θα παραμείνει ακριβώς όπως είναι χωρίς κανένα flashαρισμά ή αλλαγή rom κτλ εκτός από τις μαμίσιες αναβαθμίσεις.

 

Κλείνω προς τα p9 lite ή p8 lite 2017 (τι διαφορές έχουν αλήθεια; ).

 

Υπάρχει κάτι άλλο αξιόλογο σε αυτό το επίπεδο;

(Η κάμερα είναι σχεδόν αδιάφορη. 2-3 φωτογραφίες το μήνα χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις. Πρακτικά να είναι γρήγορο θέλω, να μην κολλάει και να είναι εύχρηστο)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

χρειάζομαι ένα κινητό που να προσφέρει την καλύτερη δυνατή εμπειρία out of the box. Το κινητό θα παραμείνει ακριβώς όπως είναι χωρίς κανένα flashαρισμά ή αλλαγή rom κτλ εκτός από τις μαμίσιες αναβαθμίσεις.

 

Κλείνω προς τα p9 lite ή p8 lite 2017 (τι διαφορές έχουν αλήθεια; ).

 

Υπάρχει κάτι άλλο αξιόλογο σε αυτό το επίπεδο;

(Η κάμερα είναι σχεδόν αδιάφορη. 2-3 φωτογραφίες το μήνα χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις. Πρακτικά να είναι γρήγορο θέλω, να μην κολλάει και να είναι εύχρηστο)

 

Πλέον όλες οι συσκευές δουλεύουν καλά δεν χρειάζεται να μπεις σε διαδικασία αλλαγής rom.

Διάλεξε ότι σου ταιριάζει από θέμα εμφάνισης μπαταρίας και λοιπά και θα μείνεις ικανοποιημένος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχουν και τα δύο ίδια τιμή πια, το oneplus με δελεάζει γιατί είναι το πιο γρήγορο τηλέφωνο, έχει απίστευτη φορτιση και οθόνη amoled, το HTC όμως έχει 2Κ οθόνη, καλύτερο ήχο γενικά και καλύτερη κάμερα.. Εσείς τι λέτε?

 

Το HTC έχει λίγο μικρότερη οθόνη, ανώτερο ήχο, χειρότερη μεταπωλητικη, κατώτερη αυτονομία, δεν παίρνει 2 SIM, αλλά έχει καλύτερη κάμερα.

Χοντρικά και τα δύο τηλέφωνα είναι πολύ καλά. Στα σημεία ποιο θα σε κερδίσει είναι δική σου επιλογή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Με το P9 Lite (3gb ram) στα ~230 από skroutz είσαι κομπλέ... Εναλλακτικές επιλογές τα Χiaomi Note4 και 4 Pro που είναι και φθηνότερο, αφού δεν έχεις φοβερές απαιτήσεις από την κάμερα... Δουλεύουν μια χαρά out of the box με τη global stable rom, είναι άριστες συσκευές και έχουν φοβερή αυτονομία... Πάντως για να είσαι 100% σίγουρος στο θέμα ότι δε θα χρειαστεί να ασχοληθείς με flashαρίσματα και αλλαγές rom, προτίμησε το επίσης άριστο P9... ;)
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω το redmi pro.τουμπανο συσκευή σε όλα της.Γρήγορη όμορφη με ταχύτατο δαχτυλικο ωραία οθόνη και πολύ καλές φωτογραφίες.και η διπλή κάμερα είναι ένα + αν σε ενδιαφέρει το bokeh εφέ.

 

Καλησπέρα και σε ευχαριστώ πολύ για την ενημερωσει,μάλλον προς αυτό το κινητό θα παω,αλλα ακομα το σκεφτομαι:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομίζω η σειρά που τα έχεις βάλει αντικατοπτρίζει και τη σειρά επιλογής κατά κάποιο τρόπο... Το Μi5 είναι καλύτερη συσκευή overall μιας και είναι και σειρά Mi5... Το Redmi Pro είναι παρόμοιο με το Note 4 αλλά έχει κάποια + όπως ανέφερε και ο telefoneri... Ίσως χάνει σε σχέση με το Note σε υποστήριξη και ποικιλία roms... Μεταξύ των 3 αποκλειστικά και αν δεν κολλάς στο budget εγώ στο Mi5 θα πήγαινα... Όποιο και να πάρεις πάντως, δε θα σε απογοητεύσει... Είναι μια χαρά επιλογές και τα 3... ;)

 

Είσαι μέσα στο μυαλό μου:D:D

Γιαυτό το σκεφτομαι ακόμα όπως απάντησα πιο πάνω στον φίλο:)

Μαλλον θα παρει καιρο μεχρι να αποφασισω:blink::wacko::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι το Axon 7 δεν έχει υβριδική; (2 σιμ ή 1σιμ + sd)

Έχεις δίκιο, αλλά τα 64 ΜΒ εσωτερικής μνήμης μου επαρκούν και η έλλειψη ελεύθερης υποδοχής δε με ενοχλεί...

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...