Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ενδιαφέρομαι για συσκευή με 2 κάρτες. Ποια είναι η καλύτερη; Τώρα έχω το Samsung note 4 και θα ήθελα να μην πέσω πολύ χαμηλά σαν ποιότητα. Μια ενδιαφέρουσα είναι η xiaomi note 4. Προτείνεται κάτι καλύτερο;

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

OnePlus 3

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Για το δύο άκουσα ότι ήταν αποτυχία σε σχέση με το ένα. Δεν πιστεύω και το τρία το ίδιο;

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το δύο άκουσα ότι ήταν αποτυχία σε σχέση με το ένα. Δεν πιστεύω και το τρία το ίδιο;

 

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αφού το άκουσες ετσι θα είναι.

 

Στάλθηκε από το SHIELD Tablet K1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Αφού το άκουσες ετσι θα είναι.

 

Στάλθηκε από το SHIELD Tablet K1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

έλιωσα :lol:

 

σύμφωνω και γω για το 1+3 παντως!

αν τα χεις.... σκαστα!!!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα. Φιλη μου ψαχνει να αντικαταστησει το samsung a5 (oχι το 2016) με κινητο που εχει καλυτερο gps. To χρειαζεται για τη δουλεια της ,οποτε εινια το κυριο χαρακτηριστικο της συσκευης που ψαχνει. Τα α5 λεει πως χανει συχνα το σημα με αποτελεσμα να μην ειναι βολικο.

Υπαρχει καποια προταση με πολυ καλο gps , xωρις να εχουμε εκπτωσεις στα υπολοιπα χαρακτηριστικα σε σχεση με το Α5;

Βudget, ας πουμε 250 ευρω περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς στο θέμα μπαταρίας εως τώρα το zte έχει δείξει καλύτερα δείγματα, επίσης δείχνει ότι την στηρίζει και στο θέμα των αναβαθμίσεων αρκετά εως τώρα αρα είναι καλό κριτήριο και για το μέλλον. Στο θέμα εγγύησης αν πάρεις το ευρωπαικό τουλάχιστον, υπερτερεί το zte μιας και έχει 3 χρόνια εγγύηση ( και για αλλαγή οθόνης από σπάσιμο εως τους 6 μήνες και για βρέξιμο εως και τα 3 χρόνια εγγύησης ). + τα ηχεία + την SD

Τα μόνα απόλυτα συν του one+ είναι το να παίζεις με τις rom και η ram.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς οπως ειπωθηκε πάνω.

Αν θες την απόλυτη multimedia εμπειρία χρήση με τα καλύτερα stereo speakers στην αγορά και την ασυναγώνιστη HiFi audio απόδοση απο την θύρα ακουστικών το Axon 7 ειναι μονόδρομος.

 

Επιπλέον εχεις μια τρομερή ποιοτητα κατασκευής υλοποίηση ,μια top of the top 2k AMOLED display εφάμιλλη Samsung S7 σειρά και βέβαια η υποστήριξη micro sd ειναι σαφώς στα +.

 

Αυτονομία ειναι αρκούντος ικανοποητικη για την κατηγορία του και ελαφρώς καλύτερη παρ όλο την 2k ανάλυση και η κάμερα κάπου κερδίζει το ενα κάπου το αλλο.

 

Επίσης στο θεμα ντιζάιν το Axon το θεωρώ πιο όμορφη συσκευη που ξεχωρίζει σε σχέση με τη χιλιοφορεμενη-ξαναζεσταμένο φαγητό γραμμή του oneplus.

 

Στο μόνο που θεωρώ οτι υπερτερεί το one plus ειναι στην δυνατότητα να ρουταρεις και να παίξεις με rom,mod κλπ.

 

Τα βάζεις κατω και αποφασίζεις που δίνεις παραπάνω σημασία σε ενα smartphone και επιλέγεις.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

1) 2 Sim

2) SD card χωριστη και να πηγαινουν οι εφαρμογες εκει

3) καλη καμερα

4) Μπαταρια απο 3000 και πανω

5) Φωτεινη οθονη

 

επιθυμητο φωτειζομενα πληκτρα και fingerprint

 

Μονο το lenovo P1 βλεπω

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις απαιτήσεις τις καλύπτει πλήρως και το Nexus 6P

 

 

 

Μόνο που ειναι άλλη κατηγορία.(6 ίντσες και παρεμφερεί)

Και ο 810 με τον 820 υπάρχει μεγάλη διαφορά και σε CPU και GPU.

 

Ουτε micro sd εχει και ουτε dual sim ειναι.

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλη μου ενδιαφέρεται για συσκευή μέχρι 100€ μεταχειρισμένη (άρα καινούρια κοντά στα 150€ και κατι).

Απαραίτητη εμφάνιση (με έμφαση στο λευκό χρώμα), καλή κάμερα, να είναι απροβλημάτιστο με όσο καλύτερη υποστήριξη και γρήγορο. Απαιτήσεις για παιχνίδια δεν υπάρχουν. Αν γίνεται να αποφύγουμε κινεζικα χωρίς υποστήριξη θα ήταν καλο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που ειναι άλλη κατηγορία.(6 ίντσες και παρεμφερεί)

Και ο 810 με τον 820 υπάρχει μεγάλη διαφορά και σε CPU και GPU.

 

Ουτε micro sd εχει και ουτε dual sim ειναι.

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

Μόνο που δεν τον ενδιαφέρουν όλα αυτά που αναφέρεις και αφού κοιτά στις 5.5 ίντζες οι 5.7 δεν είναι θέμα. Την ίδια στιγμή έχει καλύτερη μπαταρία και από τα 2, τρομερά ηχεία εγγυημένες αναβαθμίσεις, φοβερή κάμερα. Είναι και 40Ε φθηνότερο καλύπτοντας τις ανάγκες του TS, άσε που συνολικά εγώ το θεωρώ καλύτερο από το 1+3 και λόγω οθόνης που είναι σημαντική για τα βίντεο και λόγω κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα με άφησε το Lg G3 που έχω και ενώ δεν είχα σκοπό να πάρω ακόμα κινητό γιατί δεν με τρέλαινε κάτι αναγκαστικά ξεκινάω την αναζήτηση.

Θέλω να πάρω κάτι πολύ καλό.

Κοιτάζω τα S7, One Plus 3 και ΖΤΕ Αxon 7 και αυτό που βλέπω είναι ότι κανένα δεν έχει ραδιόφωνο. Αν θέλω να πάρω καλό κινητό το ξεχνάω το ραδιόφωνο?

Επίσης θα ήθελα να έχει και αποσπώμενη μπαταρία αλλά και αυτό βλέπω είναι σπάνιο πλέον.

Το μόνο που έχει και ραδιόφωνο και αποσπώμενη μπαταρία είναι to LG G5 αν δεν κάνω λάθος αλλά δεν έχω διαβάσει και τα καλύτερα.

Επίσης αυτό που με νοιάζει κυρίως είναι να μην πέσω κάτω από τις 5,5" που έχω συνηθίσει και η ταχύτητα σε συνδυασμό με καλό multitasking. Κάμερα ας πούμε δεν νοιάζει πολύ αφού έτσι κι αλλιώς λίγο πολύ όλα αυτά θα έχουν ψιλοκαλή κάμερα.

Υπάρχει καμιά καλή πρόταση/συμβουλή?

Περιμένουμε να κυκλοφοσρήσει σύντομα κάτι καλό? Αξίζει να περιμένω το Note 7 ας πούμε?

Iphone δεν με ενδιαφέρει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

1) 2 Sim

2) SD card χωριστη και να πηγαινουν οι εφαρμογες εκει

3) καλη καμερα

4) Μπαταρια απο 3000 και πανω

5) Φωτεινη οθονη

 

επιθυμητο φωτειζομενα πληκτρα και fingerprint

 

Μονο το lenovo P1 βλεπω

 

το redmi note 3 pro το ειδες;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Είναι γρήγορο και απροβλημάτιστο?

Τώρα ψάχνω την τιμουλα του

Παίζει και και σε δικαρτο?

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...