Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το σ7 γιατι είναι νεότερο και πολυ καλή συσκευή.

Επισης το νοτε 5 δεν ηρθε επισημα στην ευρωπη

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Η multilanguage miui 8 του vickmall είναι άραγε εντάξει σαν rom ή θα ψαχνόμαστε για φλασάρισμα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ήρθε ο καιρός να πάρω νέο κινητό επειδή το προηγούμενο μου έκλεισε 5ετία (!) και πλέον έχει πολλά προβλήματα στο hardware και μάλλον φτάνει στο τέλος του. Δεν έχω πολλές γνώσεις στα κινητά ωστόσο μετά από ψάξιμο κατέληξα σε αυτά τα δύο τα οποία τα θεωρώ VFM και από αξιόπιστη εταιρία. Ωστόσο θα ήθελα να μου πείτε τις απόψεις σας ποιό είναι καλύτερο. Τις βασικές διαφορές τις έχω εντοπίσει. Ωστόσο κάποιες πιό εξειδικευμένες λεπτομέρειες όπως π.χ. στους επεξεργαστές δεν τους γνωρίζω και το google δεν με βοήθησε ιδιαίτερα. Αν κάποιος έμπειρος έχει μια καλή απάντηση θα χαρώ να την ακούσω. Όπως επίσης αν έχετε να μου προτείνετε κάτι καλό και αξιόπιστο (το πολύ 100+ ευρώ επειδή δεν παίζει μία!) από γνωστή εταιρία και όχι άμεση κινεζιά διότι δεν έχω ακούσει και πολλά καλά λόγια όσον αφορά τις αντοχές τους. Όπως καταλάβατε το κινητό το στίβω και θα ήθελα να αντέξει όπως αυτό που είχα τώρα. Δηλαδή αν μου έβγαζε άλλα 4 χρόνια καλά θα ήταν :P

Στο ζουμί τώρα. Αυτά τα δύο κινητά προσπαθώ να συγκρίνω http://www.neffos.com/en/product/details/Y5#specifications και http://www.neffos.com/en/product/details/C5#specifications

 

PS. Επίσης αν γνωρίζετε αν το C5 παίρνει αναβάθμιση για android 6!

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά! :)

Edited by ankostas
Άραξε τη μέρα, άδραξε τη νύχτα!
Link to comment
Share on other sites

Το είχα εις διπλούν παλιότερα και ξέρω ότι δεν ήρθε επίσημα εδω, δεν με απασχολεί αυτό, απλά ρωτάω ποια είναι η καλύτερη επιλογή και αν υπάρχει σύγκριση μεταξύ τους.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια.

Είμαι μεταξύ αυτών των δυο κινητών

 

Samsung-Galaxy-A5-2016-16GB

 

LG G FLEX 2

 

Αρχικά έλεγα να πάρω το LG αλλά τώρα που βλέπω ότι το Α5 δεν μόνο 40 ευρώ πάνω σκέφτομαι μήπως είναι καλή περίπτωση. Κάποια βοήθεια help? Πιθανά προβλήματα που μπορεί να εμφανίζει κάποιο? Ποιο θα προτιμούσατε?

Link to comment
Share on other sites

S7 edge απο μένα.

Καλύτερη μπαταρία, πιο ωραία οθόνη, χάνει ελάχιστα στις μακρινές λήψεις αλλά κερδίζει στις λήψεις χαμηλού φωτισμού, SD card, αδιάβροχο, καλύτερη cpu/gpu και το κλασικό που είπαν και τα παιδιά ότι είναι πιο φρέσκο με ότι αυτό σημαίνει και επίσης έχει εγγύηση στην Ελλάδα. Μετά έρχεται και το θέμα της ομορφιάς αλλά δεν είναι αντικειμενικό κριτήριο και ούτε σοβαρό για κάποιους ( για μένα είναι ).

Συμπέρασμα αν δεν θες την πένα δεν αξίζει να πας στο note 5 ειδικά με τόσο μικρή διαφορά τιμής που έχουν πλέον λόγω της απόσυρσης του note 7

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Κοίτα να δεις καμία φορά... Και εγώ το ίδιο δίλημμα έχω αλλά ανάποδα. Μέχρι και εχθές ήθελα να πάρω το samsung, αλλά μόλις είδα καταλάθος ότι η τιμή του lg έχει πέσει στα 215 ευρώ. Εδώ θα πρέπει να αναφέρω ότι το lg όταν το πρωτοείδα πέρυσι έπαθα κοκομπλόκο (αλλά η τιμή του ήταν απαγορευτική, 770 ευρώ). Τελικά κλείνω προς το lg για δύο λόγους. 1ον: Προτιμώ να πάρω μία περσινή ναυαρχίδα και ένα πολύ ιδιαίτερο κινητό όπου περυσι δεν μπορούσα με 550 ευρώ μείον. 2ον: Λόγο οθόνης ( αχ αυτές οι καμπύλες). Ελπίζω να βοήθησα ! ! !
Link to comment
Share on other sites

να συμφωνήσω με το Redmi Note 3/4 αλλά πιο σημαντικό ειναι:

 

Πάρε μια μεγάλη γερή θήκη

Three centuries of cheap abundant fossil fuel energy have imposed lasting distortions on the modern mind
Link to comment
Share on other sites

Εχει οντως τοσο καλυτερη μπαταρια;

Με χρηση 4G συνεχομενα ανοικτο, email, browsing, social media apps και κλησεις 1-2 ωρες την ημερα, βγαζει μερα ανετα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Ημουν έτοιμος να αγοράσω το Axon 7 (απο Amazon 470ευρω) , οταν είδα οτι το S7 πωλειται στα 480 ευρω.

 

Ποια η γνώμη σας; Ποιο απο τα δυο θα αγοράζατε;

Link to comment
Share on other sites

S7 edge ειναι το καλυτερο κινητο μακραν 2016.ειχα note 5 s6 edge plus,z5 premium,6s plus 64 gb,g4,v10,ακομα και απο το mate 8!ειναι αριστο σε ολα του και σε μπαταρια..

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

S7 edge ειναι το καλυτερο κινητο μακραν 2016.ειχα note 5 s6 edge plus,z5 premium,6s plus 64 gb,g4,v10,ακομα και απο το mate 8!ειναι αριστο σε ολα του και σε μπαταρια..αναλογα την χρηση του καθενος,εχω προσωπικα εχω χτυπησει κ ι ρο.οχι με 4 g ομως

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

εχω χτυπησει και 7 ωρες.wifi συνεχεια,λιγο 3g,facebook,messenger συνεχεια.γενικα εχει καλη αυτονομια.το note 5 μην κανεις το λαθος και το ρουταρεις θα εχεις πολυ drain,υπαρχει fix ομως
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Το Note 5 είναι καλή επιλογή, το είχα εις διπλούν παλιότερα και ειλικρινά το μετάνιωσα που το έδωσα...

Αλλά θεωρώ πως ως πιο καινούριο μοντέλο, το s7 edge θα ειναι και καλύτερο λογικά!

Ως προς την μπαταρία; έχουν διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

Έχουν διαφορά στην μπαταρία,αν δεν σε πειράζει η οθόνη πού είναι αισθητά πιο μικρή λόγο του edge και η έλλειψη spen τότε το edge είναι μονόδρομος και έχει και εγγύηση

 

send from my oneplus 3

Link to comment
Share on other sites

Στην τελική μπορώ να το δοκιμάσω και αν δεν μου κάνει σίγουρα θα βρω κάποιον να κάνω ανταλλαγή με Note 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Θελω ενα τηλεφωνο για τον πατερα μου με μεγαλη μπαταρια (1 εβδομαδα)

και εαν μπαινει και ιντερνετ καλως.

 

Nokia τι μοντελα να δω ?

Link to comment
Share on other sites

Οχι σε κανενα απο τα 2.Για εμενα δες το Galaxy J5 στα 170€.Στα ιδια λεφτα μπορεις να δεις και το redmi 3s της Xiaomi στα 150€.Οι τιμες ειναι απο σκρουτζομαγαζα τα οποια ειναι αρκετα αξιοπιστα και σχεδον ισαξια με τις μεγαλες αλυσιδες.Οσο για το Xiaomi δεν εχει την 800αρα μπαντα για το 4G.Οποτε αμα εχεις Wind θα εχεις θεματα με την καλυψη.Σε Cosmote και Vodafone δεν θα εχεις ιδαιτερα θεματα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες?

Ψαχνω εδω και καιρο για συσκευη

Θελω και τις δικες σας γνωμες

Ειμαι αναμεσα σε αυτες τις δυο συσκευες

Εσεις τι προτεινετε? Υπαρχει καποια αλλη γυρω στις τιμες αυτων των συσκευων?

Ευχαριστω :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καταλαθος εγραψα 2015 αλλα εννοουσα 2016

:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...