Jump to content

myphone POLL: Χρησιμοποιείτε θήκες στα κινητά σας τηλέφωνα;


Homer_GR
 Κοινοποίηση

Χρησιμοποιείτε θήκες στα κινητά σας τηλέφωνα;  

953 members have voted

  1. 1. Χρησιμοποιείτε θήκες στα κινητά σας τηλέφωνα;

    • Όχι, δε χρησιμοποιώ θήκες. Μου αρέσει το τηλέφωνο «γυμνό»
      168
    • Όχι, χρησιμοποιώ μόνο θήκες «πουγκί» για την μεταφορά του
      36
    • Χρησιμοποιώ κάποιο skin (εξωτερικά αυτοκόλλητα) αλλά όχι θήκη
      18
    • Ναι, χρησιμοποιώ θήκη από σκληρό πλαστικό ή δέρμα
      199
    • Ναι, χρησιμοποιώ θήκη σιλικόνης
      339
    • Ναι, χρησιμοποιώ θήκη τύπου «bumper»
      58
    • Ναι, χρησιμοποιώ θήκη τύπου «πορτοφόλι»
      94
    • Ναι, χρησιμοποιώ θήκες αδιαβροχοποίησης ή αυξημένης προστασίας από πτώσεις & κραδασμούς
      41


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 152
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ολες μ τις συσκευες τις ειχα γυμνες..μετα αρχισα τα tempered glass, μετα πηρα το letv και ειχα τρεις πτωσεις, τρεις σπασμενες οθονες (μαζι με γυαλι στις 2πτωσεις) οποτε με τα χρονια αρχισα να αναθεωρω!

γενικα υπαρχει ο κανονας μολις αγοραζω κινητο το εχω σε θηκη και μετα σιγα σιγα οταν αρχιζει να παλιωνει και το βαριεμαι το γδυνω! (εκτος αν ειναι letv :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Για να μπορώ να πουλάω τις συσκευές μου, πρέπει αυτές να είναι σε τέλεια κατάσταση. Οπότε πάντα θήκη και πάντα tempered glass για να αποφύγουμε τα χειρότερα.

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, οι θήκες-πορτοφόλι με βόλεψαν απο την πρώτη στιγμή και μάλιστα πολύ περισσότερο απο pouch που χρησιμοποίησα για λίγο λόγω του ότι κάποιες συσκευές μου τις είχαν μέσα.Θεωρώ πώς προσφέρουν μεγαλύτερη ασφάλεια στο κινητό, σε πτώσεις, σε νερά κλπ συν ότι δε χρειάζεσαι και προστασία οθόνης.
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Θήκη σιλικόνης για να αποφεύγω γρατζουνιές και να είναι όσο το δυνατόν ορατό το κινητό και το φυσικό του μέγεθος. Παλαιότερα είχα θηκη-πορτοφόλι γτ ειμαι μαλωμενος με τα πορτοφολια γενικα
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιούσα ποτέ, παρά μόνο στο n9 λίγο ..

 

Απορώ πάντως με το πολλ .. Δεν παίζει γενικά να υπάρχει πιο αντιαισθητικό πράγμα στον κόσμο από τις θήκες τύπου πορτοφόλι ...

Αρρωσταίνω ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιω ποτε θηκες γι αυτο απο τα βασικα κριτηρια επιλογης κινητου ειναι και να ειναι ανθεκτικο.
Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλάξει αμέτρητες συσκευές και δεν έχω σκεφτεί ποτέ να μην τοποθετήσω θήκη για την προστασία του. Υπάρχουν θήκες κινεζομουφες υπάρχουν και οι "καλές" όπου εκτός από ασύγκριτα εμφανισιακά δεν έχουν σχέση με τις φθηνές, έχουν και καλύτερα υλικά κατασκευής, οπότε μετριάζει την έλλειψη αίσθησης της εκάστοτε συσκευής. Προσωπικά είμαι πάρα πολύ προσεκτικός αλλά θεωρώ απαραίτητη την τοποθέτηση θηκών σε κινητά.... και πότε δεν έχω την ίδια για πάνω από ένα μήνα!... γιατί τις βαριέμαι κιόλας

 

sent from my beautiful curved LG G flex2, using "Tapa"

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό χρησιμοποιώ τον συνδυασμό θήκης σιλικόνης και tempered glass.

Στο τωρινό κυρίως κινητό μου (P9Lite) για λόγους αισθητικής επέλεξα διάφανη.

Απεχθάνομαι για αισθητικούς λόγους τις θήκες πορτοφόλι ή "βιβλίο"...

Γενικά όμως κινητό χωρίς θήκη ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θήκη σιλικόνης και ποιοτικό tempered glass. Αγόρασα μια φορά θήκη τύπου πορτοφόλι και αδυνατούσα να τη χρησιμοποιήσω γιατί το κινητό έγινε διπλάσιο σε όγκο και με εκνεύριζε να ανοιγοκλείνω το πορτάκι και να το διπλώνω από πίσω... :mad: Ολόκληρη διαδικασία για να δούμε την οθόνη του κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς δεν αφήνω ποτέ το κινητό στο τραπέζι. Ούτε θα φάει, ούτε θα πιεί, ούτε θέλω να το μοστράρω.

Θήκη λοιπόν στη ζώνη του παντελονιού, μια ζελατίνα στην οθόνη και είναι κομπλέ.

Θήκη-πορτοφόλι μόνο στην παραλία, εννοείται μέσα σε τσάντα.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα αγοράζω θήκη Screen protector και μετά συσκευή.

Μπορώ να πουλήσω συσκευή επειδή έχει υποψία γρατζουνιας.

Δεν αντέχω στην ιδέα ότι έχει μια γρατζουνια και ας φαίνεται μόνο κάτω από συγκεκριμένες συνθήκες.

Πιστεύω ότι χωρίς θήκη μετά από μερικούς μήνες δημιουργούνται σημάδια έστω που μόνο αν είσαι "άρρωστος" τα βλέπεις.

 

Δικός μου είσαι εσύ :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Χωρίς θήκη ή άλλου είδους προστασία, για σχεδόν πέντε χρόνια καθημερινής χρήσης...

People should not be afraid of their governments.

Governments should be afraid of their people.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς θήκη ή άλλου είδους προστασία, για σχεδόν πέντε χρόνια καθημερινής χρήσης...

 

Για το defy;;

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μετά από σπασμένες οθόνες σε προηγούμενα κινητά αποφάσισα κι εγώ να βάλω tempered glass και θήκη ΠΑΝΟΠΛΙΑΣ παρακαλώ γιατί το γυμνό τηλέφωνο ναι μεν ειναι καλύτερο γλυστραει δε πάρα πολύ. Καθε δύο μηνες παραγγελνω απο το ebay φθηνές θήκες έτσι δε βαριέμαι κιόλας, επίσης κάθε φορά που αλλάζω θήκη ειναι σαν να εχω καινούργιο τηλεφωνο.
:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

Το προτιμαω γυμνο για να νιωθω την πισω αισθηση του κινητου μου φυσικα το προσεχω κυριως αν ειναι πανω απο 550.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Προτιμω τις ενσωματωμενες θηκες με την πλατη και μια προστασια τυπου sview διαφορετικα μονον σοβαρη πλατη πισω μερους τυπου tough case mate.
Link to comment
Share on other sites

Δίνω μεγάλη σημασία στο design οπότε δεν χρησιμοποιώ ποτέ θήκη, ούτε tempered glass. Είμαι προσεκτικός και σε 6 χρόνια δεν έχω κανένα σπάσιμο και καμία χαρακιά οθόνης. Ακόμα και αν στο μέλλον πάθει ζημιά η συσκευή μου δεν θα της βάλω θήκη. Tempered glass ίσως.
Link to comment
Share on other sites

Θήκη σιλικόνης και ζελατίνα στην οθόνη.

Τώρα πήρα μια spigen και ισως την ξανατιμησω στο επόμενο κινητό μου.

Θήκη βιβλίο με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μία απλή θήκη σιλικόνης και ένα tempered glass χρησιμοποιώ εγώ , σκέφτομαι να δοκιμάσω και τις θήκες 360 ° που είναι κατασκευασμένες από σιλικόνη και καλύπτουν όλο το τηλέφωνο

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...