Jump to content

myphone POLL: Χρησιμοποιείτε θήκες στα κινητά σας τηλέφωνα;


Homer_GR
 Κοινοποίηση

Χρησιμοποιείτε θήκες στα κινητά σας τηλέφωνα;  

953 members have voted

  1. 1. Χρησιμοποιείτε θήκες στα κινητά σας τηλέφωνα;

    • Όχι, δε χρησιμοποιώ θήκες. Μου αρέσει το τηλέφωνο «γυμνό»
      168
    • Όχι, χρησιμοποιώ μόνο θήκες «πουγκί» για την μεταφορά του
      36
    • Χρησιμοποιώ κάποιο skin (εξωτερικά αυτοκόλλητα) αλλά όχι θήκη
      18
    • Ναι, χρησιμοποιώ θήκη από σκληρό πλαστικό ή δέρμα
      199
    • Ναι, χρησιμοποιώ θήκη σιλικόνης
      339
    • Ναι, χρησιμοποιώ θήκη τύπου «bumper»
      58
    • Ναι, χρησιμοποιώ θήκη τύπου «πορτοφόλι»
      94
    • Ναι, χρησιμοποιώ θήκες αδιαβροχοποίησης ή αυξημένης προστασίας από πτώσεις & κραδασμούς
      41


Recommended Posts

Αν και κατα την γνωμη μου οι επιλογες ειναι ανευ λογου πολλες εχω να καταθεσω τα εξης...

Ειμαι ανθρωπος που δεν καλομεταχειριζομαι τα κινητα μου, για αυτο αποκλειονται εξ ορισμου πανακριβα και κινητα απο γυαλινο περιβλημα...

 

ΘΗΚΗ? Παντα! Νομος! Το ειδος της? Αν και φαινομενικα οι θηκες-βιβλιο παρεχουν μεγαλυτερη προστασια, σε εμενα για εναν περιεργο λογω στις πτωσεις (και ειναι πολλες) παντα ανοιγε το καλλυμα και εσκαγε με την οθονη κατω! Οποτε πλεον σιλικονατη και χρωματιστη για να δωσουμε και στυλ!

 

Για προστασια οθονης τωρα, αν το κινητο δεν εχει gorilla glass και εδω νομος! tempered glass κατα προτιμηση αλλα σιγουρα κατι. Το S4 μινι που εχω και εχει gorilla glass 2 ειναι μια χαρα χωρις τιποτα, ειναι και ανθεκτικη η οθονη του, απλα του εχω βαλει μια προστασια πιο πολυ για σκονες και χημικα...

 

Οποτε συμπερασματικα για μενα πλαστικο ή μεταλλικο κινητο, θηκη παντα και αν δεν εχει gorilla glas οπωσδηποτε κατι για προστασια οθονης...

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 152
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θήκη και tempered αγορασμένα μαζί με το κινητό από το μαγαζί ή νωρίτερα, αλλιώς δεν βγαίνει από το κουτί

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Πάντα τζάμι και θήκη σιλικόνης για να φαίνεται η συσκευή. Επίσης stickers από xtreme skins για την αποφυγή γρατζουνιών.
Link to comment
Share on other sites

Αν και προτιμώ «γυμνό» το κινητό, συνήθως βάζω κάποια θήκη σιλικόνης ή flip. Παρόλο που γενικά προσέχω πολύ τις συσκευές μου, ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβεί...και δεν είναι καιροί για έξοδα στα service! (Παρεμπιπτόντως, ψάχνω flip case για το HTC M7) Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να έχει και την επιλογή σιχαίνομαι τις θήκες αλλά είναι αναγκαίο κακό για να το προφυλάξω. .....:lol::D
Link to comment
Share on other sites

Πάντα θήκη, από την πρώτη μέρα.

 

Samsung Protective blue color και Zenus wallet για το Note 4 και

 

Leather flip, Leather flex και Leather pouch για το Passport SE.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν. Αγόρασα στην αρχή μια αλλα ήταν τόσο άσχημο που δεν ήθελα να το βλέπω...

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλώς το βάζω στο τσαντάκι μέσης (Adidas αδιάβροχο)!! Είμαι ευτυχισμένος με το νέο μου Sony Xperia C4!! :D
Link to comment
Share on other sites

]Πότε δεν χρησιμοποιώ θήκες στα κινητά μου. Πριν λίγο καιρό όμως μου έπεσε απο τα χέρια το lg g4. Δεν έπαθε τίποτα αλλά αποφάσισα να του παραγγείλω δύο θήκες απο ebay..... Μια βδομάδα μετά την παραγγελία μου έπαθε bootloop το κινητό. Τώρα περιμένω να έρθουν οι θήκες από ebau και δεν έχω το lg! Γενικά τα προτιμώ χωρίς θήκες τα κινητά μου ομως. Έχουν άλλη αίσθηση σκετα χωρίς τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 10 χρόνια σχεδόν, μόνο γυμνό τηλέφωνο και πουγκί για την μεταφορά.

Δεν έχω καταφέρει ακόμα να κάνω ούτε μια γρατζουνιά. Ποτέ.

Είμαι πολύ προσεκτικός γενικά, και προφανώς τυχερός :)

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 10 χρόνια σχεδόν, μόνο γυμνό τηλέφωνο και πουγκί για την μεταφορά.

Δεν έχω καταφέρει ακόμα να κάνω ούτε μια γρατζουνιά. Ποτέ.

Είμαι πολύ προσεκτικός γενικά, και προφανώς τυχερός :)

 

+1

Πάντα μέσα στο πουγκί του όταν το κουβαλάς στη τσέπη ή όταν το αφήνεις στο τραπέζι στη καφετέρια ή στη δουλειά... Άρα μένει γυμνό όλον τον ωφέλιμο χρόνο, δηλαδή όταν το βγάλεις για να το χρησιμοποιήσεις... Έτσι και μειώνεις την πιθανότητα να πάθει κάτι και το χαίρεσαι σε φυσικό μέγεθος όταν το χρησιμοποιείς...

Κατλαβαίνω ότι ειναι λίγο βαρετό αυτό το βάλε - βγάλε και γι' αυτό δεν έχει πάρει και πολλά ψηφαλάκια το πουγκί..

Link to comment
Share on other sites

Εγω είμαι η κατηγορία του τύπου που έχει σπάσει 2-3 τηλέφωνα και λέει στο επόμενο φουλ θήκη προστασία κλπ και μετά από κάνα μήνα βγάζει τη θήκη να καθαρίσει το κινητό και δε τη ξαναβαζει ποτέ και στο τέλος βρίσκεται πάλι με σπασμένο κινητο.Η αλήθεια είναι ότι πάντα είχα midrange κινητά τώρα σε κάνα ακριβό ένα σεβασμό και θήκη μέχρι το πρωτο εξάμηνο θα τον δειξεις
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, συνηθως βαζω μια απλη θηκη πλαστικη ή σιλικονης και μια μεμβρανη στην οθονη.Βεβαια το πακετο προστασιας συμπληρωνει η πολυ μεγαλη προσοχη που δειχνω και μεχρι στιγμης δεν εχω προβληματα με τουμπες κτλ
Link to comment
Share on other sites

Στις τελευταίες 3 συσκευές μου χρησιμοποιώ το bumper της Rhinoshield και screen protector της Spigen.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα δε χρησιμοποιουσα θηκες αν και ειχα δοκιμασει το pouch που ειχε στο κουτι το Note 2.

Ειδικα με το δερματινο Moto X 2nd gen δεν μου εκανε καρδια να του βαλω κατι πανω.

Προσφατα αγορασα ομως το Nexus 6p και διαπιστωσα οτι ειναι πολυ "αδυνατο" για το μηκος του και αυτο με εκανε να μην το πιανω καλα και να κινδυνευει, οποτε εβαλα μια Rugged Armor απο Spigen και πραγματικα ειναι οτι πρεπει.

Για tempered glass ειμαι fan απο παλια και παντα βαζω φιμε γιατι εχει πολυ ωραια αισθηση στην αφη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω σε πουγκί (το λέω βρακάκι :happy:). Αλλά γενικά δε το ζαλίζω πολύ σε χρήση, ούτε καίγομαι μη χάσω κάτι αν δε το δω.
Link to comment
Share on other sites

Έχω να βάλω θήκη σε τηλέφωνο από το 2012.

Κανένα πρόβλημα ποτέ. Στην πένα όλα τα τηλέφωνα. Βέβαια τα προσέχω και δεν είμαι αδέξιος, ούτε είχα κάποιο bad moment με πτώση so far.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα δε χρησιμοποιουσα θηκες αν και ειχα δοκιμασει το pouch που ειχε στο κουτι το Note 2.

Ειδικα με το δερματινο Moto X 2nd gen δεν μου εκανε καρδια να του βαλω κατι πανω.

Προσφατα αγορασα ομως το Nexus 6p και διαπιστωσα οτι ειναι πολυ "αδυνατο" για το μηκος του και αυτο με εκανε να μην το πιανω καλα και να κινδυνευει, οποτε εβαλα μια Rugged Armor απο Spigen και πραγματικα ειναι οτι πρεπει.

Για tempered glass ειμαι fan απο παλια και παντα βαζω φιμε γιατι εχει πολυ ωραια αισθηση στην αφη.

Όταν λες φιμε? Έχεις κάποιο λινκ να δω έτσι από περιέργεια? Πρώτη φορά ακούω για φιμε.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες φιμε? Έχεις κάποιο λινκ να δω έτσι από περιέργεια? Πρώτη φορά ακούω για φιμε.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

 

Αυτα εδω πηρα https://www.amazon.co.uk/dp/B017KHQ7FW/ref=pe_385721_37986871_TE_item

Link to comment
Share on other sites

Παντα tempered glass (κατα προτίμηση nillkin h+pro αν υπάρχει για την εκάστοτε συσκευή) και όσο το δυνατόν λεπτότερη (0.3 η 0.4 mm) σκληρή ημιδιαφανή θήκη.
Link to comment
Share on other sites

Πάντα χρησιμοποιώ θήκη στο κινητό μου το θεωρώ απαραίτητο όταν δίνεις πολλά χρήματα πρέπει να τα προστατεύει κιόλας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...