Jump to content

Xiaomi Mi Mix


glynos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβως την ιδια πορεια ακολουθησα και γω. Νομιζω θα το ευχαριστηθεις. Αλλο πραγμα λεμε .... :D

σε θυμαμαι τα λεγαμε στο θεμα του ΜΑΧ στην αρχη με τις ρομ :-P ανυπομονω να ερθει :-)

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 704
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα το κατά ευχαριστηθείς!! Ειδικά αν παίξεις και με καμία άλλη ρομ, θα νιώθεις ότι είσαι 10 χρόνια μπροστά από τους άλλους!! Σαν να έχεις ένα mini pc πάνω σου θα είναι!! Και με αυτονομία τέρας.. Μια μέρα άνετα με λιώσιμο την βγάζεις.. Που να βγει και η miui 9 σε ένα λίγες μέρες...
Link to comment
Share on other sites

Και γω το έχω κάνα δίμηνο τώρα και μπορώ να πω ότι είναι ίσως το καλύτερο τηλέφωνο που έχω πάρει!

Έχω έχω την κανονική international ROM αφού έχει κι ελληνικά τώρα πια. Μόνο root για να βάλω το AdAway και όλα ρολόι. Η μπαταρία του τέλεια. Οι φωτογραφίες του εμένα μου κάνουν μια χαρά. Ένα θέμα με τις βραδινές το έχει αλλά δε με νοιάζει ιδιαίτερα. Επίσης ένα θέμα με τα βραδινά video που δε μπορεί να εστιάσει. Κατα τα άλλα είναι τέλειο!!

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε open camera για βίντεο ( τρελή διαφορά με την μανησια εφαρμογή σε ποιότητα και σε σταθεροποιηση) και το snap camera για φωτογραφίες. Θα δεις τρελή διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε open camera για βίντεο ( τρελή διαφορά με την μανησια εφαρμογή σε ποιότητα και σε σταθεροποιηση) και το snap camera για φωτογραφίες. Θα δεις τρελή διαφορά.
Θα τα δοκιμασω .... :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με το snap camera δεν είδα καμία διαφορά στη φωτό με την xtrv 7.7.20(nougat).

 

Στάλθηκε από το MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Τότε κάτι δεν έχεις ρυθμίσει σωστά..

Και ποιες ειναι οι σωστες ρυθμισεις ? Για πες .......

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλά, κάτσε πειραματισου λίγο.. Εκτός και αν δεν σε ενδιαφέρει το θέμα της καμερας.εγω έχω κάτσει και έχω τεστάρει πάνω από 30 εφαρμογές. Με την συγκεκριμένη και με την προϋπόθεση ότι έχεις κάνει enable και το hal3 ώστε να έχεις τις δυνατότητες τις Api2 θα δεις πολύ μεγάλη διαφορά. (ειδικά στις λεπτομέρειες τις φωτογραφίας που θα έχεις τραβήξει.) εμένα οι φωτογραφίες μου κυμαίνονται από 12-19 mb η κάθε μία.
Link to comment
Share on other sites

Που είναι αυτές οι ρυθμίσεις? Δεν τις βρήκα

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο forum της ελληνικής κοινότητας στο θέμα του mi mix. Ενα παλικάρι έχει γράψει αναλυτικά τι πρέπει να κάνεις κάπου στην σελίδα 20-29~ . Το Api2 το ενεργοποίεις μόνο με root συσκευή και με εφαρμογές που να μπορείς να πειράζεις των κώδικα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
To mi mix, έχω το 4/128, θέλω να το δώσω. Σε τι τιμή , αν ξέρει κάποιος.
Eξαρτατε αν θελεις να φυγει γρηγορα η οχι σε ενα αλλο site πριν λιγες ημερες καποιος το εδινε 380 ευρω το 4/128
Link to comment
Share on other sites

Με την 8.5.4 στις κλησεις αναβοσβηνει το φλας πως το κλεινω????

Θα πας στις Ρυθμισεις τηλεφώνου>Ρυθμίσεις εισερχομένων κλήσεων, έχει επιλογή για ένδειξη led όταν κουδουνίζει.

 

Στάλθηκε από το MIX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με τις συσκευές bluetooth πώς τα πάει; Ρολόγια, headsets και λοιπά. Τραβάει αποσυνδέσεις στο άκυρο;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, με τις συσκευές bluetooth πώς τα πάει; Ρολόγια, headsets και λοιπά. Τραβάει αποσυνδέσεις στο άκυρο;

 

Εγώ δουλεύω ένα Bluetooth plantronics και δουλεύει άψογα μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ George!

 

Πείτε μου παιδιά σας παρακαλώ επειδή έχω πολλά χρόνια να φλασάρω κινητό. Πρέπει να του περάσουμε κάποια ROM συγκεκριμένη; Ποια είναι η καλύτερη και το βασικότερο, με ποιο εργαλείο περνάει; Έχω την Global Stable. Είναι καλή;

Ευχαριστώ πολύ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ George!

 

Πείτε μου παιδιά σας παρακαλώ επειδή έχω πολλά χρόνια να φλασάρω κινητό. Πρέπει να του περάσουμε κάποια ROM συγκεκριμένη; Ποια είναι η καλύτερη και το βασικότερο, με ποιο εργαλείο περνάει; Έχω την Global Stable. Είναι καλή;

Ευχαριστώ πολύ!

Κωνσταντινε καλησπερα. Εφοσον δεν εχεις καποιο προβλημα με τη ROM που φορας, η δεν θες καποια συγκεκριμενη να περασεις, δεν χρειαζεται να κανεις κατι. Εγω φοραω xiaomi miui hellas απο το αντιστοιχο forum (xiaomi-miui.gr). Αν σε ενδιαφερει μπες εκει μεσα και θα βρεις καταλληλο οδηγο πως να φλασαρεις την ελληνικη (παρεπιμπτοντως, σημερα εβγαλαν την νεα version με android 7 και miui 9) :D Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου! Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Νομίζω μια χαρά είμαι. Ελληνικά κανονικά έχει. Είναι η έκδοση 6.0.1 MXB48T.

MIUI Global 8.2

 

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στις συσκευές που πουλιούνται τώρα ειτε απο αglobalcentral ή σκρουτζομαγαζο και έχουν τις τελευταίες rom...... υπάρχει κανονικά playstore ή πρέπει να αναγκαστικα να φλασαρεις αλλες οπως έκαναν παιδιά στις αρχές της χρονιάς; Γενικά επειδή δεν έχω εμπειρία από αυτά το κινητό χρειάζεται πολλές τροποποιήσεις από το χρήστη για να λειτουργεί κανονικά στην Ελλάδα; Edited by idemis
Diligentia, Vis, Celeritas
Link to comment
Share on other sites

Στις συσκευές που πουλιούνται τώρα ειτε απο αglobalcentral ή σκρουτζομαγαζο και έχουν τις τελευταίες rom...... υπάρχει κανονικά playstore ή πρέπει να αναγκαστικα να φλασαρεις αλλες οπως έκαναν παιδιά στις αρχές της χρονιάς; Γενικά επειδή δεν έχω εμπειρία από αυτά το κινητό χρειάζεται πολλές τροποποιήσεις από το χρήστη για να λειτουργεί κανονικά στην Ελλάδα;
Εγώ που το πηρα από kaizer τα έχει όλα κομπλε. Και ελληνικά παντού και play store

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις official rom, πχ global stable, εχει και την Ελληνικη γλωσσα, play store προεγκατεστημενα.

όταν το πηρα εγω, ειχε unofficial rom, πιεραγμενη από το Κινεζομαγαζο, και ειπα αμαν να περασω την official, που καποια στιγμη, στους επομενους μηνες, θα την αναθβαθμισουν οι Κινέζοι σε miui 9.

γραψε τον αριθμο από την ρομ, που εχει το κινητο σου, η , ανεβασε μια φωτο, για να τσεκαρουμε από το σαιτ το κινεζικο, αν είναι official.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν τίποτα ρυθμίσεις που χρειάζεται να πειράξουμε για απόδοση, μπαταρία, ειδοποιήσεις;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις official rom, πχ global stable, εχει και την Ελληνικη γλωσσα, play store προεγκατεστημενα.

όταν το πηρα εγω, ειχε unofficial rom, πιεραγμενη από το Κινεζομαγαζο, και ειπα αμαν να περασω την official, που καποια στιγμη, στους επομενους μηνες, θα την αναθβαθμισουν οι Κινέζοι σε miui 9.

γραψε τον αριθμο από την ρομ, που εχει το κινητο σου, η , ανεβασε μια φωτο, για να τσεκαρουμε από το σαιτ το κινεζικο, αν είναι official.

 

Δεν έχω αγορασει το κινητό ακόμα... Σκέφτομαι να το κάνω αλλά θέλω να διασφαλισω πρωτα το γεγονός ότι θα είναι λειτουργικό χωρις πειράγματα...αν ξερετε κάποιο μαγαζί,site που το έχει με τη σωστή ρομ ευχαρίστως να μου το υποδειξετε

Diligentia, Vis, Celeritas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...