Jump to content

Xiaomi Mi Mix


glynos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Δεν ειναι IPS αλλα OLED οθονη (ψαξου λιγο καλυτερα γιατι σε βρισκω αδιαβαστο).

 

Προς το παρόν άλλος πιάνεται αδιάβαστος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 704
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα συμφωνήω ότι η συσκευή είναι πραγματικά ξεχωριστή. Και μπράβο στην Xiaomi που το τόλμησε και τουλάχιστον άνοιξε τους ασκούς του Αιόλου προς τη νέα εποχή των bezel-less τηλεφώνων. Και ναι, επειδή έχω και το iphone 7 plus το Mix μπροστά του σχεδιαστικά τουλάχιστον μοιάζει συσκευή τουλάχιστον 10ετίας μπροστά. Και ναι, επειδή είχα και το s7 edge αναγνωρίζω ότι η Xiaomi ήταν μία πολύ ευχάριστη έκπληξη και ειλικρινά δεν το περίμενα.

Όμως παιδιά ας ηρεμήσουμε.. Οι γίγαντες ακόμα κοιμούνται...και όταν ξυπνήσουν η δύστυχη Xiaomi θα γυρίσει εκεί που ήταν. ΚΑι ακριβώς γι'αυτό επέλεξα προσωρινά ένα ακόμα VFM κινητό της το Mi Max. Είχα τη δυνατότητα να πάρω και το Mix. Δεν το τόλμησα όμως γιατί θέλω να δω απαντήσεις από τους γίγαντες. Και όταν οι απαντήσεις έρθουν (ήδη η Huawei ανακοινώνει την αντιπροσώπεύση της στην καηγορία) δυστυχώς δεν θα μπορείς να ξεφορτωθείς το Xiomi με τίποτα και θα έχεις τρελό loss στη μεταπώληση. Και για όσους είναι μέσα στο σπορ της αλλαγής συσκευών ανά 5-6 μήνες η μεταπώληση καίει.. Καλός ο Philippe Starck αλλά δεν σκοπεύω να τον πληρώσω 800 ευρώ....

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει οθονάρα ως προς το hardware μέρος. Μια απλή IPS 1080p έχει που κάνει αρκετά καλά την δουλειά της. Το ότι είναι με τέτοια bezel δεν την κάνει οθονάρα αλλά απλά εντυπωσιακή και αρκετά εύχρηστη για όσους θέλουν μεγάλη οθόνη σε μικρό μέγεθος συσκευής. Αδιάβροχο ναι να αρχίσεις την συζήτηση παρακαλώ αλλά όχι επειδή δεν σε ενδιαφέρει εσένα αλλά με αντικειμενικό τρόπο. Ναι δεν θα μπω στην θάλασσα θα ρίξω νερό πάνω του όμως χωρίς να χω τον φόβο για υγρασίες και άλλες βλακείες που λένε μέχρι και οι κινέζοι όταν τους πας την συσκευή. ( άσε τις εξυπνάδες γιατί δεν μιλάς με άτομο που έχει πιάσει 1-2 xiaomi μόνο ). Εμπειρία χρήσης, ναι το κρατάω χωρίς να πατιέται τίποτα αριστέρα και δεξιά. Μπαταρία ναι πολύ καλύτερη του Mi Mix ( υπόψην έχω το redmi 3s και βγάζει περισσότερο από αυτό το 7 edge ). Και που το βγάζω το συμπέρασμα συγκεκριμένα για το MIX; τσεκάρε τα reviews να δεις. Στην καλύτερη 9/10 έχει πάρει στην μπαταρία στα περισσότερα site ενώ το edge από 9 και πάνω. Κι όπως λέω παρακάτω και την δική μου συσκευή την έχω κράξει για τα αρνητικά της γιατί όταν βγήκε έκανε ένα κάρο λεφτά ( και τώρα κάνει ). Δεν την μειώνω σαν σύνολο γι'αυτό και δεν είπα κουβέντα για τα υπόλοιπα ( σε παρακαλώ αν βρεις έστω ένα σχόλιο να μειώνω τα υπόλοιπα πες το μου ), από την αρχή σχολίασα μόνο την κάμερα και μάλιστα πριν δω τι φακό έχει είπα απλά ότι χρειάζεται αναβάθμιση επειγόντως

Όταν θα κρίνεις ως καταναλωτής χωρίς παρωπίδες ως προς τα αγαπημένα σου πράγματα τα ξαναλέμε.

 

 

 

Κριτική λέγεται, αν δεν σ'αρέσει μην την διαβάζεις. Δεν θα σας λέμε μόνο το πόσο τέλεια είναι η επιλογή που θα κάνετε.

Όπως έχω γράψει τα αρνητικά της συσκευής μου στα θέματα του ( υπάρχουν τα post ) έτσι θα λέω τα αρνητικά κάθε συσκευής.

Δεν προσπαθούμε να πείσουμε κανέναν με δικά μας κριτήρια, ακριβός το αντίθετο προσπαθώ να κάνω. Εδώ μας αραδιάσατε παραμύθια της χαλιμας ότι δεν μετράει η φωτογραφική στα smartphone εν ετη 16 μόνο και μόνο για να πείσετε τον εαυτό σας ότι είστε σωστοί.

 

Εχεις καταντησει κουραστικος....αν εχεις να πεις κατι, απο προσωπικη εμπειρια κι οχι απο αυτα που διαβαζεις δεξια κι αριστερα, ευχαριστως να το συζητησουμε...αν οχι, αφου δεν το εχεις πιασει στα χερια σου, μπες στο σχετικο με το smartphone σου νημα, και βγαλε εκει τη χολη σου.

Κι επειδη ειχα το S7 Edge, για 5 μηνες: κλασεις ανωτερη ποιοτητα κατασκευης το Mi MIX, διπλασια διαρκεια μπαταριας με την ιδια χρηση, παρομοια φωτογραφικα αποτελεσματα, διαφορετικες φιλοσοφιες οθονης. Οσον αφορα τη συγκριση της μπαταριας με Redmi, επειδη ειχα 3 απο αυτα (RN2, RN3, RN3 Pro) κι εχω τωρα και το Redmi Pro, σε πλροφορω, πως η μπταρια του Mi MIX, ειναι τουλαχιστον 30% πιο αποδοτικη. Και δε μιλαω, ουτε υποθετικα, ουτε διαβαζοντας αλλων γνωμες, εχω προσωπικη αποψη.:)

Link to comment
Share on other sites

η γνωμη η δικη μου ειναι οτι ο φιλος πηρε ενα κινητο που το γουσταρε και του αρεσε ,ειχε

την οικονομικη ευχερεια,δεν εδειξε σημαδια φιγουρας στα μνμ του ,απλα ηθελε να μοιραστει τα υπερ και τα μειον του τηλεφωνου μαζι μας τωρα τα υπολοιπα δεν χρειαζονταν

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλως ή κακώς εται ειναι τα φορουμ..Ολοι εχουν αποψη για ολα...Και το ασχημο ειναι οτι δεν δεχονται το αντιθετο..Και το χειροτερο ειναι οτι ΔΕΝ εχουν τη συσκευη στα χερια τους για να ειναι αντικειμενικοι..
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Καλως ή κακώς εται ειναι τα φορουμ..Ολοι εχουν αποψη για ολα...Και το ασχημο ειναι οτι δεν δεχονται το αντιθετο..Και το χειροτερο ειναι οτι ΔΕΝ εχουν τη συσκευη στα χερια τους για να ειναι αντικειμενικοι..

συμφωνω και ειδικα στο τελευταιο.....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε γινεσαι κουραστικος ειλικρινα..αν εχεις τοσο αναγκη να μιλας με καποιον,πες να σε κανω add στο facebook να μιλαμε εκει οσο θες.Οσο για τα υπολοιπα: 1) Δεν ειναι IPS αλλα OLED οθονη (ψαξου λιγο καλυτερα γιατι σε βρισκω αδιαβαστο). 2) "Αδιαβροχα" "dust protection" κτλπ κτλπ ειναι για μερικους σαν και εσενα να χουν να λενε οταν του πουν τι εχει το κινητο σου και αξιζει τοσο?3) η μπαταρια δεν μπορει να κριθει χωρις να εχει υπαρξει καμια αναβαθμιση στην συσκευη και απο ατομα τα οποια το ανοιξαν εκαναν τα τεστ και τελος.Αντιθετα μπορω και εγω να σου πω οτι το παλικαρι που το εχει του βγαζει 3 μερες..ε και? Θες να κρινω σαν καταναλωτης?Ωραια λοιπον,σαν καταναλωτης για μια τετοια συσκευη ΔΕΝ με ενδιαφερει το ποσο τελειες φωτογραφιες βγαζει εφοσον βγαζει ικανοποιητικες,με ενδιαφερουν αλλα πραγματα τα οποια εχει η συγκεκριμενη συσκευη που δεν τα εχει καμια αλλη.Επισης με ενδιαφερει πως αν το παρω τωρα σε 6 μηνες θα μπορω να το δωσω 600 ευρω.πραγμα που εσυ δεν μπορεις.Τελευταιο μηνυμα απο εμενα.Και αν κρινει ο διαχειρηστης οτι ειμαστε off topic,ας διαγραψει τα μυνηματα γιατι ξεφυγαμε.

 

Kατ'αρχας με λες αδιάβαστο ενω δεν ξέρεις καν τα χαρακτηριστικά της συσκευής. IPS οθόνη έχει κι αυτό μπορείς να το δεις παντού. ( πάρε ακόμα ένα άρθρο )

Δεύτερον, άσε τα υποκειμενικά και τα γούστα σου και πες μου τι το αρνητικό έχει η αδιαβροχοποίηση ενάντι στη μη αδιαβροχοποίηση, το ανάποδο μπορώ να στο αναλύσω όσο θες ενώ σε αυτό δεν υπάρχει τίποτα.

 

Δεν έχω καταντήσει κουραστικός γιατί δεν έχω φίλους και άσε τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς και τις χάρες στην συζήτηση στο facebook.

Έχω καταντήσει κουραστικός γιατί σας αναφέρω εδώ και τόσες ημέρες ότι δεν γυρνάει η γη γύρω από την μούρη σας και ότι δεν ενδιαφέρονται όλοι για ψίχουλα όταν δίνουν 700 ευρώ. Αντίθετα από σένα εγώ θα συνεχίσω να σχολιάζω γιατί έχω κάτι να πω εκτος από το να προσβάλω.

Όταν θα μπορείς να μου πεις έστω ένα επιχείρημα ως προς το γιατί πρέπει να μην κράζω την συσκευή στο θέμα της κάμερας απ'την στιγμή που κοστίζει τόσα τότε θα σταματήσω. Τα προσωπικά γούστα είναι δικό σου πρόβλημα, εμένα με αφορά η καταναλωτική αρχή του να ζητάς το καλύτερο σύνολο στα λεφτά που δίνεις.

 

Εχεις καταντησει κουραστικος....αν εχεις να πεις κατι, απο προσωπικη εμπειρια κι οχι απο αυτα που διαβαζεις δεξια κι αριστερα, ευχαριστως να το συζητησουμε...αν οχι, αφου δεν το εχεις πιασει στα χερια σου, μπες στο σχετικο με το smartphone σου νημα, και βγαλε εκει τη χολη σου.

Κι επειδη ειχα το S7 Edge, για 5 μηνες: κλασεις ανωτερη ποιοτητα κατασκευης το Mi MIX, διπλασια διαρκεια μπαταριας με την ιδια χρηση, παρομοια φωτογραφικα αποτελεσματα, διαφορετικες φιλοσοφιες οθονης. Οσον αφορα τη συγκριση της μπαταριας με Redmi, επειδη ειχα 3 απο αυτα (RN2, RN3, RN3 Pro) κι εχω τωρα και το Redmi Pro, σε πλροφορω, πως η μπταρια του Mi MIX, ειναι τουλαχιστον 30% πιο αποδοτικη. Και δε μιλαω, ουτε υποθετικα, ουτε διαβαζοντας αλλων γνωμες, εχω προσωπικη αποψη.:)

 

Άλλος ένας που με λέει κουραστικό γιατί δεν μπορεί να αντικρούσει με επιχειρήματα τα λεγόμενα μου.

Άν δεν κρίνω μια άφαντη συσκευή με reviews πως ακριβώς θα την κρίνω δηλαδή; Σε όλα τα reviews η μπαταρία του mix είναι χειρότερη του 7 edge αλλά αυτό δεν είναι αρνητικό μιας και λίγες high end συσκευές φτάνουν σε τέτοια αυτονομία όμως επειδή είσαι ακόμα ένας που διαβάζει ότι τον συμφέρει δεν έκραξα αυτό αλλά την άθλια κάμερα που χει για συσκευή των 700. Την σύγκριση με το 7 edge δεν την άρχισα εγώ και υπάρχουν τα posts. Εμένα ποσώς με ενδιαφέρει να θεωρεί κάποιος καλή την συσκευή που χω διαλέξει, 2 φορές την έδωσα για να δοκιμάσω άλλες σιγά το πράγμα.

Αν δεν σας αρέσει scroll down κι αφήστε όσους σας λένε πως δεν γουστάρουν όλοι να βγάζουν τις φωτογραφίες τους από dslr και compact.

 

Kι εμένα δεν με αφορά το ραδιόφωνο ή το IR κι άλλα πολλά αλλά μια χαρά τα θεωρώ πολύ αρνητικά και μεγάλο λάθος της sammy που δεν τα χει σε συσκευή των 700-800

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συμφωνείστε μαζί του για να σταματήσει. είτε του...έχει χάλια κάμερα και δε βλέπονται οι φωτό...είναι πανάκριβο για αυτή τη χάλια κάμερα. ΟΚ τώρα? Πάμε παρακάτω στα του τηλεφώνου? Στη τελική εδώ μπαίνουμε γι αυτό το πράγμα και όχι για τις απόψεις κάποιου που κάπου είδε και κάπου άκουσε κάτι και σύμφωνα με τα δικά του κριτήρια (που θέλει κινητό με HASELBLAD και για τα υπόλοιπα-λήψη ραδιόφωνο οθόνη ποιότητα- δε του καίγεται καρφάκι).

Πείτε του ότι έχει δίκιο σε όλα να ηρεμήσει. Εδώ έχει φτάσει και τα μισά post είναι δικά του για να το κράζει χωρίς καν να έχει δει από κοντά το τηλέφωνο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συμφωνείστε μαζί του για να σταματήσει. είτε του...έχει χάλια κάμερα και δε βλέπονται οι φωτό...είναι πανάκριβο για αυτή τη χάλια κάμερα. ΟΚ τώρα? Πάμε παρακάτω στα του τηλεφώνου? Στη τελική εδώ μπαίνουμε γι αυτό το πράγμα και όχι για τις απόψεις κάποιου που κάπου είδε και κάπου άκουσε κάτι και σύμφωνα με τα δικά του κριτήρια (που θέλει κινητό με HASELBLAD και για τα υπόλοιπα-λήψη ραδιόφωνο οθόνη ποιότητα- δε του καίγεται καρφάκι).

Πείτε του ότι έχει δίκιο σε όλα να ηρεμήσει. Εδώ έχει φτάσει και τα μισά post είναι δικά του για να το κράζει χωρίς καν να έχει δει από κοντά το τηλέφωνο!!!!

 

Δηλαδή το ''δεν θεωρώ κακό το κινητό σε σύνολο αλλά μόνο σε κάμερα'' τι ακριβώς σας δυσκολεύει να το καταλάβετε; θέλετε να σας λένε σε όλα ναι ; ότι να ναι εδώ μέσα δηλαδή, γίνατε χειρότεροι από fan της apple και της samsung. Ναι παιδιά το κινητό είναι τέλειο σε όλα και δεν αξίζει για 700 αλλά για 1700.

Συζήτηση για την συσκευή σημαίνει και αναφορά των αρνητικών σημείων.

Ο μόνος λόγος που συνεχίζει αυτό το θέμα τόσες σελίδες είναι γιατί κάτι άτομα σαν και του λόγου σου δεν δέχεστε ότι δεν γυρίζει ο κόσμος γύρω από σας και τα ενδιαφέροντα σας. Η πλειοψηφία μια χαρά ενδιαφέρεται για κάμερα στα 700ευρώ, γι'αυτό και δεν με βλέπεις να κράζω το mi5s που χει αξιοπρεπέστατη κάμερα.

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το ολο θεμα, εχει γινει "νιανια"."Λυσσα" εγινε που λενε.

Αυριο θα τοχω στα χερια μου και θα πω και γω τα δικα μου.

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το ολο θεμα, εχει γινει "νιανια"."Λυσσα" εγινε που λενε.

Αυριο θα τοχω στα χερια μου και θα πω και γω τα δικα μου.

 

Δεν αντεξες τελικα ε? :P σε ζηλευω!!Αντε με το καλο!Και περιμενουμε εντυπωσεις!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν πρόσεξες τα μισά Poast εδώ μέσα είναι δικά σου και δε συνεισφέρουν κάτι στη συζήτηση για το κινητό παρά μόνο ότι "η κάμερα είναι κακή". ΟΚ το είπες το καταλάβαμε!!! Το να το ξαναλές σε κάθε post τι θα προσφέρει δηλαδή?
Link to comment
Share on other sites

Το ότι έχετε μπει κάποια φαν μποι και γράφετε και γράφετε με ξεπερνάει..εντάξει έκανε μια κίνηση δυνατή η xiaomi και το τηλέφωνο της είναι πολυ δυνατό αλλά μέχρι εκεί..ονόματα έχει μονο σε μέγεθος,μια οθόνη 1080 Όπως τόσα χρόνια έχει..Καλή αλλά μέχρι εκεί..δεν είναι το πρωτο που έχει τέτοια τεχνολογία για μείωση των μπεζελ..υπήρχε και ενα sharp τουλάχιστον..το ότι είναι κεραμικό Επίσης δεν σημαίνει κάτι..απλά δεν είναι πλαστικό και θέλει επεξεργασία Όπως τόσες και τόσες μεταλικες συσκευές..Όταν η sammy έδωσε το s6 edge Δηλαδή λόγω της οθόνης έπρεπε να το κοστολογισει 1500 ευρω και να πετάξει μια καλή κάμερα και όχι την.κορυφαία επειδή είχε πρώτη την κυρτη οθόνη..αν έβγαινε στα 450 θα στο δικαιολογουσα και λανθασμένα.στα 700 απλά δεν τίθεται θεμα για την κάμερα είναι απλά καλή για κινητό των 150 ευρω,όχι τον 700€.μπράβο στον φιλο που το πηρε,να το χαρεί όσο μπορεί αλλά ηρεμήστε ορισμένα φαν της xiaomi εδώ μεσα

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Το ότι έχετε μπει κάποια φαν μποι και γράφετε και γράφετε με ξεπερνάει..εντάξει έκανε μια κίνηση δυνατή η xiaomi και το τηλέφωνο της είναι πολυ δυνατό αλλά μέχρι εκεί..ονόματα έχει μονο σε μέγεθος,μια οθόνη 1080 Όπως τόσα χρόνια έχει..Καλή αλλά μέχρι εκεί..δεν είναι το πρωτο που έχει τέτοια τεχνολογία για μείωση των μπεζελ..υπήρχε και ενα sharp τουλάχιστον..το ότι είναι κεραμικό Επίσης δεν σημαίνει κάτι..απλά δεν είναι πλαστικό και θέλει επεξεργασία Όπως τόσες και τόσες μεταλικες συσκευές..Όταν η sammy έδωσε το s6 edge Δηλαδή λόγω της οθόνης έπρεπε να το κοστολογισει 1500 ευρω και να πετάξει μια καλή κάμερα και όχι την.κορυφαία επειδή είχε πρώτη την κυρτη οθόνη..αν έβγαινε στα 450 θα στο δικαιολογουσα και λανθασμένα.στα 700 απλά δεν τίθεται θεμα για την κάμερα είναι απλά καλή για κινητό των 150 ευρω,όχι τον 700€.μπράβο στον φιλο που το πηρε,να το χαρεί όσο μπορεί αλλά ηρεμήστε ορισμένα φαν της xiaomi εδώ μεσα

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εμενα με ξεπερναει οτι εχετε μπει μερικοι Haters και γραφετε γραφετε..Τωρα συγκρινεις ενα Sharp που πριν βγει το xiaomi mi mix δεν το ηξερε ουτε καν η ιδια η Sharp.Ενταξει λοιπον,αν στα ιφον/σαμσουνγκ βαλουν χρυσο η ασημι δεν θα σημαινει κατι..το ιδιο με το πλαστικο ειναι συμφωνα με τα λεγομενα σου.Α και την edge εμφανιση αλλος την πλασαρε πρωτος.Και επιτελους ΞΕΚΟΛΑΤΕ να κραζετε και να κραζετε την συσκευη ενω ποτε σας δεν θα την παρετε.ΟΚ εχει χαλια καμερα για τα λεφτα της,το ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ αυτο και ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ σε αυτο,για αλλους λογους εχει αυτη την τιμη και μεχρι να βγαλουν οι "Μεγαλοι"( και αν βγαλουν παρομοιες συσκευες) αυτη θα παραμεινει ξεχωριστη και να εχει τετοια τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Στα του τηλεφωνου: μερα με τη μερα, το "αγαπω" και περισσοτερο!!!

Αριστη διαχειρηση RAM με την ελληνικη developer ROM, πολυ καλη και μεγαλη διαρκεια μπαταριας, φοβερο σε ταχυτητα και multitasking!!!

Οτι πιο ολοκληρωμενο εχω πιασει στα χερια μου. Κι οσον αφορα την καμερα, προσωπικα, δεν εχω κανενα παραπονο, για τη χρηση που κανω. Δεν κλαιω σε καμια περιπτωση, τα χρηματα που εδωσα, οσο κι αν προσπαθουν 2-3 εδω μεσα, να με πεισουν για το αντιθετο.

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα με ξεπερναει οτι εχετε μπει μερικοι Haters και γραφετε γραφετε..Τωρα συγκρινεις ενα Sharp που πριν βγει το xiaomi mi mix δεν το ηξερε ουτε καν η ιδια η Sharp.Ενταξει λοιπον,αν στα ιφον/σαμσουνγκ βαλουν χρυσο η ασημι δεν θα σημαινει κατι..το ιδιο με το πλαστικο ειναι συμφωνα με τα λεγομενα σου.Α και την edge εμφανιση αλλος την πλασαρε πρωτος.Και επιτελους ΞΕΚΟΛΑΤΕ να κραζετε και να κραζετε την συσκευη ενω ποτε σας δεν θα την παρετε.ΟΚ εχει χαλια καμερα για τα λεφτα της,το ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ αυτο και ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ σε αυτο,για αλλους λογους εχει αυτη την τιμη και μεχρι να βγαλουν οι "Μεγαλοι"( και αν βγαλουν παρομοιες συσκευες) αυτη θα παραμεινει ξεχωριστη και να εχει τετοια τιμη.

Με 23 πακέτα της xiaomi αγορασμενα με διάφορα πράγματα και ψάχνοντας τον τροπο να φέρω και τον ασυγκράτητα της δεν με λες hater απλα τα κινητά της Όπως το 3 και το 4 είναι πολυ πολυ καλά στην τιμή τους..Ούτε το mi5 ούτε το mix όμως ειναι για αυτήν την κάμερα στα λεφτά τους..Μέχρι και τσάντες της περιμένω..

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι σε όλους σας επειδή δεν έχω σχέση με όλο αυτό μιας και μια ζωή ήμουν με Sony θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ κάπου ( κατάστημα) να δω αυτό το στολίδι, γιατί προέκυψε τρελή πρόσβαση με κινα. Όχι ότι παίζει και πολύ να το δω ψημένος είμαι απλα λόγο προσβάσεως να μην έχουμε και τρελό ξεπαράδιασμα… από θέμα Root τι παίζει ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι σε όλους σας επειδή δεν έχω σχέση με όλο αυτό μιας και μια ζωή ήμουν με Sony θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ κάπου ( κατάστημα) να δω αυτό το στολίδι, γιατί προέκυψε τρελή πρόσβαση με κινα. Όχι ότι παίζει και πολύ να το δω ψημένος είμαι απλα λόγο προσβάσεως να μην έχουμε και τρελό ξεπαράδιασμα… από θέμα Root τι παίζει ευχαριστώ πολύ

 

 

Δυστηχως φιλε μου πουθενα δεν παιζει να το βρεις για να το δεις..εδω μεχρι πριν λιγο καιρο δυσκολευοντουσαν να το βρουν να το αγορασουν μερικοι..αμα παιζει τετοια τρελη προσβαση πες μας μπας και παρουμε και εμεις κανενα!!:lol::p root,unlock και φλασαρισμα ειναι πολυ ευκολα,αναλυτικες οδηγιες εχει στην σελιδα της Ελληνικης κοινοτητας της xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως φιλε μου πουθενα δεν παιζει να το βρεις για να το δεις..εδω μεχρι πριν λιγο καιρο δυσκολευοντουσαν να το βρουν να το αγορασουν μερικοι..αμα παιζει τετοια τρελη προσβαση πες μας μπας και παρουμε και εμεις κανενα!!:lol::p root,unlock και φλασαρισμα ειναι πολυ ευκολα,αναλυτικες οδηγιες εχει στην σελιδα της Ελληνικης κοινοτητας της xiaomi.

 

 

Θα ενημερώσω να είσαι σίγουρος .. φεύγει πολύ καλό φιλαράκι για κινα κοντά στα τέλη Φεβρουαρίου. Βρήκε εκεί δουλεια στο αντικείμενο του και την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια.

Link to comment
Share on other sites

Θα ενημερώσω να είσαι σίγουρος .. φεύγει πολύ καλό φιλαράκι για κινα κοντά στα τέλη Φεβρουαρίου. Βρήκε εκεί δουλεια στο αντικείμενο του και την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια.

 

δωσε τηλεφωνα και διευθυνσεις χαχαχααχααχχχαχαχαχααχ θα χρειαστουν ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :p :p :p :D :D :D

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

δωσε τηλεφωνα και διευθυνσεις χαχαχααχααχχχαχαχαχααχ θα χρειαστουν ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :p :p :p :D :D :D

 

Κουράγιο αδελφέ άσε να πάει επάνω το κολληταρι να δούμε το τι παίζει και όλοι θα πάρουμε … το κονε να είναι εντάξει και άσε τους εδώ παπατζήδες να ζητανε ότι θέλουν… είναι όπως είχα πει κάποτε σε μια τύπισσα σε ένα από αυτά τα μεγάλα καταστήματα … ρεεεεεεεε κοπέλα μου εκεί τα έχουν στα πανέρια και εσείς εδώ θέλετε 800αρια και βαλε … εγώ θα σας πληρώσω τα πλακάκια για την πισίνα

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το είχα στα χέρια κάνα 2 ώρες έκανα μερικές δοκιμές

Πολύ καλό σήμα (wifi/3g κλπ) κανένα παράπονο

Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής

Άκρως φετινή οθόνη με καλά χρώματα

Τώρα τα αρνητικά

Ήχος στην κλήση μετριος τπτ παραπάνω

Camera τπτ το ιδιαίτερο, φανικε σαν της cameres της φτηνής σειράς τους

Greek rom που είχε δεν πάει ιδιαίτερα καλά

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το είχα στα χέρια κάνα 2 ώρες έκανα μερικές δοκιμές

Πολύ καλό σήμα (wifi/3g κλπ) κανένα παράπονο

Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής

Άκρως φετινή οθόνη με καλά χρώματα

Τώρα τα αρνητικά

Ήχος στην κλήση μετριος τπτ παραπάνω

Camera τπτ το ιδιαίτερο, φανικε σαν της cameres της φτηνής σειράς τους

Greek rom που είχε δεν πάει ιδιαίτερα καλά

 

Θα διαφωνησω, οσον αφορα την ελληνικη ROM. Με την τελευταια developer, που του εχω περασει, ρολλαρει καλυτερα κι απο την official EN/CN, που ειχε οταν το πηρα.

Ο ηχος στην κληση, ειναι διαφορετικος απ' οτι εχουμε συνηθισει μεχρι σημερα. Ισως μια ιδεα πιο χαμηλος, απο αλλα smartphones, που εχουν περασει απο τα χερια μου, αλλα πιο "κρυσταλλινος", αν μπορω να το πω αυτο.

Η δε μπαταρια του, η ευχαριστη εκπληξη!!!! Δεν το περιμενα, αλλα εχει πραγματικα, τερααααστια διαρκεια, καμια σχεση με S7 Edge, που συγκρινε καποιος πιο πανω.

Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνησω, οσον αφορα την ελληνικη ROM. Με την τελευταια developer, που του εχω περασει, ρολλαρει καλυτερα κι απο την official EN/CN, που ειχε οταν το πηρα.

Ο ηχος στην κληση, ειναι διαφορετικος απ' οτι εχουμε συνηθισει μεχρι σημερα. Ισως μια ιδεα πιο χαμηλος, απο αλλα smartphones, που εχουν περασει απο τα χερια μου, αλλα πιο "κρυσταλλινος", αν μπορω να το πω αυτο.

Η δε μπαταρια του, η ευχαριστη εκπληξη!!!! Δεν το περιμενα, αλλα εχει πραγματικα, τερααααστια διαρκεια, καμια σχεση με S7 Edge, που συγκρινε καποιος πιο πανω.

 

δεν εχω ιδεα ποια ειχε απλα εμεινε δυο ώρες σε μένα για να το φορτίσουν άφησαν και το ψαχούλευα

ακουστικό πράγματι πεντακάθαρο αλλα πολυ χαμηλό (εξο θα εχει θεμα)

camera... αστο με μερικες δοκιμές που έκανα κακες εντυπώσεις

 

ουσιαστικά το μοναδικο παράπονο ειναι camera

Link to comment
Share on other sites

Απορώ που δε βγήκε καμιά μόντα στο build.prop που να ανεβάζει την ένταση του ήχου. Ίσως είναι νωρίς ακόμα.

Το περίμενα σήμερα και δεν ήρθε. Έχω λυσάξει λέμε.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...