Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και δεν είναι το κατάλληλο νήμα,θα ήθελα την βοήθεια σας για αγορά bluetooth να συνδέεται με δυο συσκευές και όριο τα 50€. Θέλω κάτι αξιόπιστο,με καλό ήχο συνομιλίας και να μην έχει αποσυνδέσεις,καθότι το θέλω για επαγγελματική χρήση.Είναι για την γυναίκα μου και πρίν είχε ενα της σαμσουνγκ,καλό λλά τις κοβόταν τα ακουστικά,τραβώντας το από την τσάντα.Και σκέφτομαι να τις πάρω αυτό που κάθεται στο αυτί...
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, στις ρυθμίσεις ενός Ρ10 lite υπάρχει το cloud.. Στο δικό μας πού είναι? Της Huawei εννοείται..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

προσωπικά δεν μου αρέσουν οι φλιπ καβερ θήκες. Πάντα σπίγκεν είχα σε όλα μου τα τηλέφωνα, ταυτόχρονα με ενα τζαμάκι και ήμουν ευχαριστημένος. Το mate 9 δεν θέλει προστασία οθόνης,γιατί έχει από την μάνα του΄.

Εγώ έχω βάλει αυτή: https://www.uniqueshop.gr/thikes-kiniton/thikes-huawei/thikes-huawei-mate-83/spigen-thiki-rugged-huawei-mate-9.html

αλλά θα κοίταγα και αυτή: https://www.uniqueshop.gr/thikes-kiniton/thikes-huawei/thikes-huawei-mate-83/thiki-bumper-huawei-mate-9.html

 

Ακριβως τα ίδια κι εγώ.. Αν κι εγώ έβαλα κι ένα τζαμακι, αφαιρώντας την μαμά μεμβράνη.. Αφήνει λίγο κενό περιφερειακά.. Η spigen είναι superb

Link to comment
Share on other sites

Cloud υπάρχει στα P10, στη χώρα μας δεν υποστηρίζεται λέει ακόμα(!?)

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cloud υπάρχει στα P10, στη χώρα μας δεν υποστηρίζεται λέει ακόμα(!?)

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Εγώ στο Ρ10 της φίλης, το ενεργοποίησα κανονικά, αλλά δεν το έψαξα να δω στο pc τί έκανε backup..

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα..μπήκα και γω στο club το δικό σας..λογικά σήμερα η αύριο θα παραλάβω το εργαλείο...πείρα το κινητό από κοτσοβολο τελευταίο κομμάτι εκθεσιακό 2 βδομάδων με έκπτωση 50 ευρω,μου βγήκε 400€...πολύ καλά νομίζω...Λοιπόν,τώρα ψαχνω μια θηκουλα..έχω σχεδον καταλήξει στην spigen...απλά ψιλοβλεπω και την γνήσια flip cover...αν έχει κανείς μια από αυτές τις 2 θέλω να μου πείτε εντυπώσεις...και γενικά αν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο , ευπρόσδεκτο.
Το 2 εβδομάδων είναι απίθανο για να είναι αληθινό. Δεν υπάρχει περίπτωση να άνοιξαν ΜΑΤΕ9 για εκθεσιακό όταν έχει παρουσιαστεί το ΜΑΤΕ10 και όταν δεν εχουν ΜΑΤΕ9 για να πουλήσουν για σκέψου το λίγο.

Όχι δλδ να μας πουλάνε ότι νανε και να λέμε και ευχαριστώ.

ΝΑ το έδιναν 300 350 αντε και το καταλαβαίνω αλλά 400 για εκθεσιακό ίσως και 7-10 μηνών ΟΧΙ.

Φιλική γνώμη μου Σκέψου να ακυρώσεις παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Το 2 εβδομάδων είναι απίθανο για να είναι αληθινό. Δεν υπάρχει περίπτωση να άνοιξαν ΜΑΤΕ9 για εκθεσιακό όταν έχει παρουσιαστεί το ΜΑΤΕ10 και όταν δεν εχουν ΜΑΤΕ9 για να πουλήσουν για σκέψου το λίγο.

Όχι δλδ να μας πουλάνε ότι νανε και να λέμε και ευχαριστώ.

ΝΑ το έδιναν 300 350 αντε και το καταλαβαίνω αλλά 400 για εκθεσιακό ίσως και 7-10 μηνών ΟΧΙ.

Φιλική γνώμη μου Σκέψου να ακυρώσεις παραγγελία.

 

Θα το δω από κοντά..γιατί θα το παραλάβω από το κατάστημα...αν ειναι ταλαιπωρημένο θα φενεται...επίσης ο υπεύθυνος πωλήσεων είναι καλός φίλος..οψομεθα...τα είχα σκεφτεί για αυτό και το πρώτο που ρώτησα είναι αν καλειπτεται από εγγύηση DOA..απάντησε θετικά οπότε βλέπουμε..

Link to comment
Share on other sites

Οπτικά θα είναι λογικά οκ. Μέσα τι θα λεει η μπαταρία του κάνεις δεν ξέρει.

Και ο κύριος λόγος αγοράς του συγκεκριμένο κινητου είναι η μπαταρία (τουλάχιστον κατεμε)

Link to comment
Share on other sites

Οπτικά θα είναι λογικά οκ. Μέσα τι θα λεει η μπαταρία του κάνεις δεν ξέρει.

Και ο κύριος λόγος αγοράς του συγκεκριμένο κινητου είναι η μπαταρία (τουλάχιστον κατεμε)

 

Αφού καλύπτεται με DOA θα φανεί σε 2-3 μέρες αν έχει βιαστεί (μην σου πω σε μια μέρα)...οπότε είμαι καλυμμένος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,μια ερώτηση ήθελα να κάνω .

Εάν από τις ρυθμίσεις αλλάξω την ψυχρότητα του λευκού της οθόνης ,χωρίς να ορισω χρονικά όρια ενεργοποίησης ,αυτή προσαρμόζεται από μόνη της ανάλογα με την εξωτερική φωτεινότητα η θα παραμένει στην τιμή που την όρισα;

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα..μπήκα και γω στο club το δικό σας..λογικά σήμερα η αύριο θα παραλάβω το εργαλείο...πείρα το κινητό από κοτσοβολο τελευταίο κομμάτι εκθεσιακό 2 βδομάδων με έκπτωση 50 ευρω,μου βγήκε 400€...πολύ καλά νομίζω...Λοιπόν,τώρα ψαχνω μια θηκουλα..έχω σχεδον καταλήξει στην spigen...απλά ψιλοβλεπω και την γνήσια flip cover...αν έχει κανείς μια από αυτές τις 2 θέλω να μου πείτε εντυπώσεις...και γενικά αν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο , ευπρόσδεκτο.

την γνησια flip την εχω εγω . ηταν δωρο πακετο με το κηνητο [απο kotso και εγω }αριστη ποιοτητα και εφαρμογη καθολου ογκο ,κραταει στις 4 γωνιες τη συσκευη αφηνοντας τα μεταλικα μερη και τα κουμπια προς κοινη θεα και το ημιδιαφανες τζαμακι ολα τα λεφτα..

φαινετε οταν εχεις κληση και απαντας χωρις να ανοιξεις το καπακι .. για μενα λογο εργασιας μονοδρομος οι flip . χωρις εχτρα τζαμακι οθονης

Link to comment
Share on other sites

την γνησια flip την εχω εγω . ηταν δωρο πακετο με το κηνητο [απο kotso και εγω }αριστη ποιοτητα και εφαρμογη καθολου ογκο ,κραταει στις 4 γωνιες τη συσκευη αφηνοντας τα μεταλικα μερη και τα κουμπια προς κοινη θεα και το ημιδιαφανες τζαμακι ολα τα λεφτα..

φαινετε οταν εχεις κληση και απαντας χωρις να ανοιξεις το καπακι .. για μενα λογο εργασιας μονοδρομος οι flip . χωρις εχτρα τζαμακι οθονης

 

Όταν κλείνεις το καπάκι συγκρατείται από κάποιο μαγνήτη...?

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις τη θηκη αρκετη ωρα ανοικτη , μετα θελει 1-2 λεπτα για να καθησει παλι καλα πανω στην οθονη.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας. Επειγομαι να αγορασω διαρτο και κατεληξα στο mate8. Ξερετε που μπορω να βρω μεταχειρισμενο η αν πουλαει καποιος απο εδω? Αυτο που πουλαγε μελος ποληθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας. Επειγομαι να αγορασω διαρτο και κατεληξα στο mate8. Ξερετε που μπορω να βρω μεταχειρισμενο η αν πουλαει καποιος απο εδω? Αυτο που πουλαγε μελος ποληθηκε.

Εκτός νήματος...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει κανείς το χρώμα mocha brown ? Όταν πρωτοβγήκε η συσκευή, είχα δει ένα review που είχε και μια πολύ ωραία καφέ θήκη και φαινόταν πολύ όμορφο.

 

Δυστυχώς δε βρίσκω στα skroutzoμάγαζα το καφέ.

Edited by fouskmech
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει κανείς το χρώμα mocha brown ? Όταν πρωτοβγήκε η συσκευή, είχα δει ένα review που είχε και μια πολύ ωραία καφέ θήκη και φαινόταν πολύ όμορφο.

 

Δυστυχώς δε βρίσκω στα skroutzoμάγαζα το καφέ.

Κίνα μόνο μπορείς να βρεις
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι , θελω οταν ειμαι σπιτι μου να ενεργοποιειται το wifi του κινητου και να συνδεεται στο router μου. Αυτο μπορει να γινει απευθειας απο το mate 9 η μονο με εφαρμογη απο το play ;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι , θελω οταν ειμαι σπιτι μου να ενεργοποιειται το wifi του κινητου και να συνδεεται στο router μου. Αυτο μπορει να γινει απευθειας απο το mate 9 η μονο με εφαρμογη απο το play ;;;
Καλύτερα να το αφήνεις συνεχεία ανοιχτό παρά να κατεβάσεις εφαρμογή από το play που θα ψάχνει το location ανά τακτά χρονικά διαστήματα

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι , θελω οταν ειμαι σπιτι μου να ενεργοποιειται το wifi του κινητου και να συνδεεται στο router μου. Αυτο μπορει να γινει απευθειας απο το mate 9 η μονο με εφαρμογη απο το play ;;;
Το αφινεις απλά always on και τέλος
Link to comment
Share on other sites

Το αφινεις απλά always on και τέλος

Και σε τι χρησιμεύει αυτό; (εφόσον μπορούμε να ενεργοποιούμε και να απεργοποιούμε το wifi με ενα άγγιγμα).

Δεν τρώει μπαταρία εαν είναι συνεχώς ενεργοποιημένο το wifi;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις. Εχω ενεργοποιημενο το wifi+ αλλα δεν "μπαινει" στο router αυτοματα οταν ειμαι σπιτι μου.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω,υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξω το στυλ κλειδώματος οθόνης ή να απενεργοποιηθεί το ξεκλείδωμα περιοδικού;

Κάθε φορά που εχω το τηλέφωνο στην τσεπη του τζιν μου,οταν σκυβω να κάνω μια δουλειά,νοιώθω ενα δονητό και οταν το βγάζω,ζητάει πιν σιμ και ξεκλειδώματος. Όταν τα βάζω και ανοίγει το τηλέφωνο, μου έχει αλλάξει την ταπετσαρία στην οθόνη κλειδώματος και νομίζω ότι φταίει αυτό που ρωτάω..

WJ57XjJ.png

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω,υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξω το στυλ κλειδώματος οθόνης ή να απενεργοποιηθεί το ξεκλείδωμα περιοδικού;

Κάθε φορά που εχω το τηλέφωνο στην τσεπη του τζιν μου,οταν σκυβω να κάνω μια δουλειά,νοιώθω ενα δονητό και οταν το βγάζω,ζητάει πιν σιμ και ξεκλειδώματος. Όταν τα βάζω και ανοίγει το τηλέφωνο, μου έχει αλλάξει την ταπετσαρία στην οθόνη κλειδώματος και νομίζω ότι φταίει αυτό που ρωτάω..

WJ57XjJ.png

Κατέβασε από το xda το θέμα που βλέπεις στο Screen shot. Μετά μπορείς να αλλάξεις το κλείδωμα οθόνης, δες αν σε βολεύει περισσότερο. d0aa66fe51a643614c5633ed841f16be.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...