Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χωρίς να βγούμε off topic θα πω ότι πολύς κόσμος έχει δίλημμα μεταξύ s7 edge και mate 9..

 

ενα εχω να πω πλέον το s7 edge εχει lag μετά τα τελευταία updates αυτο τα λέει ολα :)

ας δουμε τι θα παθει το 9 μετα το oreo βεβαια

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να βγούμε off topic θα πω ότι πολύς κόσμος έχει δίλημμα μεταξύ s7 edge και mate 9..
Λογικά έχουν το δίλημμα όσοι δεν έχουν δουλέψει και τα δύο για να ξέρουν.

Γιατί η γνώμη μου είναι ότι το 9αρι είναι πολύ μπροστά.

Ιτζες, μπαταρία, σπιρτάδα.

Τι να συγκρίνεις;;;;;

 

Για τον φίλο που λέει ότι είναι υπερτιμημένο το Note8 να του πω ότι έχει απόλυτο δίκιο.

Ναι μεμ καλό αλλά όχι τόσο καλύτερα για να αξίζει την διαφορά..... Τέλος οφ τόπικ

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ από τη μεριά μου ότι πρόκειται μόνο για εκθεσιακά μοντέλα.

Σκεφτομαι παντως να χτυπήσω το εκθεσιακό που βρηκα, με την προϋπόθεση ότι θα μου το αφήσουν καμία 300αρια ευρώ.

Με το καλημέρα μου το άφησε 400€ αλλά του ειπα ότι τόσο το δίνει Γερμανός και μάλιστα σφραγισμενο.

Μου λέει λοιπόν ο υπεύθυνος, έλα από Δευτέρα και θα τα βρούμε.

Πέρα από την μπαταρια, η οποία μπορεί να είναι πεθαμένη, έχω κάποιον άλλο λόγο να ανησυχώ; Με 2ετη εγγύηση είναι.

Από εμφάνιση πάντως είναι πένα.

Άλλωστε μαγκωμενα τα έχουν εκεί πέρα. Ούτε να πέσουν υπάρχει κίνδυνος, ούτε τίποτα.

 

Στάλθηκε από το OnePlus 3T χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ από τη μεριά μου ότι πρόκειται μόνο για εκθεσιακά μοντέλα.

Σκεφτομαι παντως να χτυπήσω το εκθεσιακό που βρηκα, με την προϋπόθεση ότι θα μου το αφήσουν καμία 300αρια ευρώ.

Με το καλημέρα μου το άφησε 400€ αλλά του ειπα ότι τόσο το δίνει Γερμανός και μάλιστα σφραγισμενο.

Μου λέει λοιπόν ο υπεύθυνος, έλα από Δευτέρα και θα τα βρούμε.

Πέρα από την μπαταρια, η οποία μπορεί να είναι πεθαμένη, έχω κάποιον άλλο λόγο να ανησυχώ; Με 2ετη εγγύηση είναι.

Από εμφάνιση πάντως είναι πένα.

Άλλωστε μαγκωμενα τα έχουν εκεί πέρα. Ούτε να πέσουν υπάρχει κίνδυνος, ούτε τίποτα.

 

Στάλθηκε από το OnePlus 3T χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπαταρία έχει ένα χρόνο εγγύηση από την μέρα που ενεργοποιηθεί η συσκευή (όχι από την μέρα αγοράς) κάτι άλλο δεν νομίζω καθος συσκευή έχει 3 χρόνια εγγύηση από την μέρα ενεργοποίησης

Παντός κατά 99% θα σκάσεις 60 ευρώ για αλλαγή μπαταρίας γιατί συσκευή χαλαρά είναι κάνα χρόνο στην έκθεση

Από μένα δεν αξίζει η ταλαιπωρία για 40 ευρώ (αφού θα σκάσεις και για την μπαταρία)

Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχουν το δίλημμα όσοι δεν έχουν δουλέψει και τα δύο για να ξέρουν.

Γιατί η γνώμη μου είναι ότι το 9αρι είναι πολύ μπροστά.

Ιτζες, μπαταρία, σπιρτάδα.

Τι να συγκρίνεις;;;;;

 

Για τον φίλο που λέει ότι είναι υπερτιμημένο το Note8 να του πω ότι έχει απόλυτο δίκιο.

Ναι μεμ καλό αλλά όχι τόσο καλύτερα για να αξίζει την διαφορά..... Τέλος οφ τόπικ

 

Συμφωνώ... Είχα s7, μετά s7 edge και τώρα mate 9..Εκτός οθόνης +νυχτερινές φωτογραφίες, το Mate κερδίζει κατά κράτος.. Φαντάσου, με το edge είχα θέμα με το βασικό αντικείμενο ενός τηλεφώνου :ΈΧΑΝΑ ΚΛΉΣΕΙΣ.. Βέβαια, ήρθε ένα update, αλλά άργησε..

Link to comment
Share on other sites

Δε με κατάλαβες. Η προσφορά του Γερμανού δεν ισχύει πια.

Έτσι του το είπα για να ριξει την τιμή.

Το φθηνότερο που παίζει στο Σκρουτζ είναι στα 470€.

 

Στάλθηκε από το OnePlus 3T χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δε με κατάλαβες. Η προσφορά του Γερμανού δεν ισχύει πια.

Έτσι του το είπα για να ριξει την τιμή.

Το φθηνότερο που παίζει στο Σκρουτζ είναι στα 470€.

 

Στάλθηκε από το OnePlus 3T χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

χίλιες φορές καινούργιο με 470 παρά ξεσκισμένο με 360 και αλλαγμένη μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Είναι σχεδόν έγκλημα να δώσει κάποιος 470 ευρώ τώρα για το mate 9 ακόμα και τα 400 τα θεωρώ πάρα πολλά, ένα πράγμα δεν κατάλαβα όσο το είχα τα reload των εφαρμογών δεν σας ενοχλούν;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χίλιες φορές καινούργιο με 470 παρά ξεσκισμένο με 360 και αλλαγμένη μπαταρία
Ακολουθεί καταστροφολογια

...

 

 

Εδώ σκέφτομαι το να αγοράσω μεταχειρισμένο για το αν αυτός που είχε έπλενε τα χέρια του και αν γενικά ήταν καθαρός.

Φαντάσου το εκθεσιακό, πόσοι το έχουν πιάσει, πόσοι έχουν βαρέσει την οθόνη, πόσοι έχουν κακοποίησει τα κουμπιά του και πόσα ακόμα.

Χίλιες φορές μεταχειρισμένο από πρώτο χέρι με ένα χρόνο χρήση και με καμία δύο θηκουλες που θα το δίνει κάποιος πάρα αυτό το πράγμα.

Όλα αυτά για να γλυτώσεις 100€ και αν....

Βέβαια αυτή είναι η δική μου ταπεινή ΣΩΣΤΉ σκέψη.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σχεδόν έγκλημα να δώσει κάποιος 470 ευρώ τώρα για το mate 9 ακόμα και τα 400 τα θεωρώ πάρα πολλά, ένα πράγμα δεν κατάλαβα όσο το είχα τα reload των εφαρμογών δεν σας ενοχλούν;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

reload δεν μου έκανε ποτέ καμία εφαρμογή (οσες ειχα σε protection mode) οσες δεν είχα προφανώς και τα σκότωνε με καθε lock

 

απο την αλλη τι να παρεις? s8 και να παντρευτεις lag?

η να σκασεις 900 ευρω για το mate 10?

Ακολουθεί καταστροφολογια

...

 

 

Εδώ σκέφτομαι το να αγοράσω μεταχειρισμένο για το αν αυτός που είχε έπλενε τα χέρια του και αν γενικά ήταν καθαρός.

Φαντάσου το εκθεσιακό, πόσοι το έχουν πιάσει, πόσοι έχουν βαρέσει την οθόνη, πόσοι έχουν κακοποίησει τα κουμπιά του και πόσα ακόμα.

Χίλιες φορές μεταχειρισμένο από πρώτο χέρι με ένα χρόνο χρήση και με καμία δύο θηκουλες που θα το δίνει κάποιος πάρα αυτό το πράγμα.

Όλα αυτά για να γλυτώσεις 100€ και αν....

Βέβαια αυτή είναι η δική μου ταπεινή ΣΩΣΤΉ σκέψη.

καλά άλλο μεταχειρισμένο και αλλο βιασμένο της βιτρίνας

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω πως γίνεται να δώσουμε ήχο κλήσης σε διαφορετικές ομάδες από τις επαφές (φίλοι , οικογένεια, συνάδελφοι κτλ)??? η μήπως δεν γίνεται στο mate 9 αυτό το απλό πράγμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω πως γίνεται να δώσουμε ήχο κλήσης σε διαφορετικές ομάδες από τις επαφές (φίλοι , οικογένεια, συνάδελφοι κτλ)??? η μήπως δεν γίνεται στο mate 9 αυτό το απλό πράγμα.

 

εχει κουμπάκι groups στης επαφές

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε όλα τα παραπάνω.

Κι εγώ είμαι απίστευτος ψείρας σε όλα μου τα πράγματα (κινητά, παπούτσια, ρολόγια) και θέλω να τα έχω όλα όπως την πρώτη μέρα που τα αγόρασα. Το LG G3 που πούλησα πριν λίγο καιρό, άνετα το έβαζες στη βιτρίνα κι ας το είχα κοντά 2,5 χρόνια.

Από την άλλη όταν ένα προϊόν αποφασίζουν να το "κάψουν", μετά δε μου κάνει καρδιά να βάλω το χέρι βαθιά στην τσέπη.

Σκέψου για παράδειγμα το Honor 6X που το έχει μήνες ολόκληρους η media markt στα 180€-200€, να βρεθεί κάποιος να σου ζητήσει 280€. Ε, δε τα δίνεις όσο κι αν τα αξίζει.

Το ίδιο και το Mate 9 τώρα. Το έβγαλε ο Γερμανός 2-3 φορές στα 399€ μέχρι που εξαντλήθηκε. Να δώσω 476€ δε μου πάει.

Όλο και κάποιος άλλος θα το βγάλει στο μέλλον.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως η τιμή του να ανέβει για να μυωθει το χάσμα από τα 470 στα 900 που θα έχει το καινούργιο. Και αν δεν μυωθει θα μείνει στάσιμη.

 

Βλεπε samsung j7 2016 που το αγόρασα Αύγουστο 165€ και τώρα έχει 212€ σταθερά

Link to comment
Share on other sites

Δε με κατάλαβες. Η προσφορά του Γερμανού δεν ισχύει πια.

Έτσι του το είπα για να ριξει την τιμή.

Το φθηνότερο που παίζει στο Σκρουτζ είναι στα 470€.

 

Στάλθηκε από το OnePlus 3T χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

476 παιζει στο skroutz.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

εχει κουμπάκι groups στης επαφές

 

Αυτό το ξέρω εγώ απλά θέλω σε κάθε ομάδα που έχω δημιουργήσει να μπορώ να δώσω διαφορετικό ήχο κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Είχα παραγγείλει το mate 9 στον κωτσοβολο με τιμή 450 και μου είπαν το κρατάνε έως τη Δευτέρα. Μένω Πάτρα. Αν κάποιος ενδιαφέρεται ας μου πει να του δώσω τον κωδικό παραγγελίας.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ξέρω εγώ απλά θέλω σε κάθε ομάδα που έχω δημιουργήσει να μπορώ να δώσω διαφορετικό ήχο κλήσης.
Από ότι γνωρίζω το Android δεν έχει τέτοια δυνατότητα, μόνο αν την βάλει ο τρίτος κατασκευαστής μόνος του
Link to comment
Share on other sites

Από ότι γνωρίζω το Android δεν έχει τέτοια δυνατότητα, μόνο αν την βάλει ο τρίτος κατασκευαστής μόνος του
Μετά την παρέλαση :)f37f6032df97a0de35953d75a9551fbc.jpg

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Στην εταιρία όλοι mate 9 χρησιμοποιούν :)

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Στην εταιρία όλοι mate 9 χρησιμοποιούν :)

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χαχα πλούσια εταιρεία :p
Link to comment
Share on other sites

Κινητό για τίμια λαϊκά μαστοριά χαχαχα

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα κι εγω στη παρεα σας!! Μολις απεκτησα ενα Mate 9 Grey....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...