Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλιστα...συμφέρει να το κοιτάξω από έξω ή να πάω κωτσοβολο και να το χτυπήσω;

 

Ο μοναδικό λόγος για να το πάρει κάποιος από έξω είναι να θέλει οπωσδήποτε την 6g-128g έκδοση.... Για κανένα άλλο λόγο δεν δικαιολογειται κάποιος να το φέρει από έξω και να χάσει τα 3 χρόνια εγγύηση...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ελλάδα από όσο ξέρω μόνο ένα χρώμα έχει αυτό γκρι πίσω και μαύρο εμπρός.

Το μόκα είναι καταπληκτικό αλλά χωρίς εγγύηση δεν το σκέφτηκα καν.

Το έχει και ο Γερμανός αν τυχών και έχεις καμιά επιδότηση...

 

Και ο Γερμανός γκρι το φέρνει; Μαύρο πουθενά;

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο μοναδικό λόγος για να το πάρει κάποιος από έξω είναι να θέλει οπωσδήποτε την 6g-128g έκδοση.... Για κανένα άλλο λόγο δεν δικαιολογειται κάποιος να το φέρει από έξω και να χάσει τα 3 χρόνια εγγύηση...

 

Και το 4g-64g μια χαρά είναι...

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...συμφέρει να το κοιτάξω από έξω ή να πάω κωτσοβολο και να το χτυπήσω;

Αν φοβάσαι ότι θα σου χαλάσει κωτσο αν δεν φοβάσαι από έξω απλά το ανέφερα επειδή είναι ακριβή συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Αν φοβάσαι ότι θα σου χαλάσει κωτσο αν δεν φοβάσαι από έξω απλά το ανέφερα επειδή είναι ακριβή συσκευή

 

Απλά κωτσοβολο μπορώ να κάνω πλάνο δόσεων...ξέρεις αν είναι εύκολο να βρεθεί μαύρο;

Link to comment
Share on other sites

Απλά κωτσοβολο μπορώ να κάνω πλάνο δόσεων...ξέρεις αν είναι εύκολο να βρεθεί μαύρο;

Φίλε μου σου είπα θα το βρεις μόνο με μαύρο εμπρός και γκρι πίσω.

Με μια θήκη που θα του βάλεις η έστω και την μαμά θήκη που έχει μέσα στο κουτί δεν φαίνεται η πλάτη.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σου είπα θα το βρεις μόνο με μαύρο εμπρός και γκρι πίσω.

Με μια θήκη που θα του βάλεις η έστω και την μαμά θήκη που έχει μέσα στο κουτί δεν φαίνεται η πλάτη.

 

Ναι δεν λέω... Αλλά άλλη φάση το ολόκληρο μαύρο...το έχεις δει πιστεύω...

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν λέω... Αλλά άλλη φάση το ολόκληρο μαύρο...το έχεις δει πιστεύω...

 

δεν υπάρχει επίσημη εισαγωγή το μαυρο μόνο χωρίς εγγύηση απο εξω

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη εάν έχει ήδη απαντηθεί, αλλά γιατί άραγε δεν το έχουν φέρει τα skroutz-ο-καταστήματα, παραμόνο ένα από αυτά και μάλιστα στην τιμή που διατίθεται στον κωτσόβολο, πλαίσιο κλπ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη εάν έχει ήδη απαντηθεί, αλλά γιατί άραγε δεν το έχουν φέρει τα skroutz-ο-καταστήματα, παραμόνο ένα από αυτά και μάλιστα στην τιμή που διατίθεται στον κωτσόβολο, πλαίσιο κλπ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

γιατί ουσιαστικά τα φτηνά κινητά που φέρνουν στης περισσότερες περιπτώσεις αφορά δυο κατηγορίες

1. branded (αφου μιλάμε για το mate 9 δεν υπάρχει branded συσκευη)

2. συσκευές της οποίες έχει ρίξει την τιμή ο κατασκευαστής (η huawei δεν ρίχνει τιμές ποτέ βλ p9 plus)

 

ετσι μάλλον για χαμηλές τιμές χλομό

Link to comment
Share on other sites

γιατί ουσιαστικά τα φτηνά κινητά που φέρνουν στης περισσότερες περιπτώσεις αφορά δυο κατηγορίες

1. branded (αφου μιλάμε για το mate 9 δεν υπάρχει branded συσκευη)

2. συσκευές της οποίες έχει ρίξει την τιμή ο κατασκευαστής (η huawei δεν ρίχνει τιμές ποτέ βλ p9 plus)

 

ετσι μάλλον για χαμηλές τιμές χλομό

Σωστά και αυτό συνεπάγεται ότι κρατάνε και τιμή μεταπώλησης που μέχρι τώρα μόνο τα iPhone το το έχουν πετύχει.

Συνεπώς επενδύεις την πρώτη φορά και σκας τα ευρώ και μετά πουλάς συμπληρώνεις ένα νορμάλ πόσο και αναβαθμίζεις. Αυτό φυσικά για όποιων γουστάρει να αλλάζει κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Μυνημα προς του μελλοντικους αγοραστες.......

 

Εχω το κινητο σχεδον 1 μηνα στην κατοχη μου.

Το ΜΑΤΕ 9 ειναι κατι το μοναδικο, ειναι ενα κινητο που κοιταει στα ματια αντιπαλους και τους κανει να ντρεπονται.

Περασα απο G5, NOTE 5, Z5, S7 Edge....... κανενα δεν μπορει να σταθει διπλα στο ΜΑΤΕ 9.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Σωστά και αυτό συνεπάγεται ότι κρατάνε και τιμή μεταπώλησης που μέχρι τώρα μόνο τα iPhone το το έχουν πετύχει.

Συνεπώς επενδύεις την πρώτη φορά και σκας τα ευρώ και μετά πουλάς συμπληρώνεις ένα νορμάλ πόσο και αναβαθμίζεις. Αυτό φυσικά για όποιων γουστάρει να αλλάζει κινητά.

 

και όμως οχι... p9 plus αν δεν το ρίξεις κάτω από 400 ούτε καν το αγγίζουν.... (και λίγα λέω.)

 

ουσιαστικά τιμή μεταπώλησης κρατάνε μόνο συσκευές που έχουν και πολύ βαρύ όνομα (brand name) για να μπορεί να την τσιμπήσει ο κάθε άσχετος..... δλδ μονο Iphone /samsung

με την huawei να τι παιζει.. τιμές δεν πέφτουν... και μεταχειρισμένα δεν φεύγουν αν δεν ρίξεις τημη χώμα... μπρος γκρεμός και πισο ρεμα

 

ουσιαστικά μόνο καινούργιο αξιζει να το πάρει καποιος και να το κρατήσει οσο πάει

Link to comment
Share on other sites

Μυνημα προς του μελλοντικους αγοραστες.......

 

Εχω το κινητο σχεδον 1 μηνα στην κατοχη μου.

Το ΜΑΤΕ 9 ειναι κατι το μοναδικο, ειναι ενα κινητο που κοιταει στα ματια αντιπαλους και τους κανει να ντρεπονται.

Περασα απο G5, NOTE 5, Z5, S7 Edge....... κανενα δεν μπορει να σταθει διπλα στο ΜΑΤΕ 9.

 

Μετά το τελευταίο update (165sp1) δεν μπορώ να πω ότι έχεις άδικο...

Φανταστική συσκευή σε όλα της....

Σταμάτησα να ψάχνω μέχρι την έλευση των νέων S8

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το public τελικά είναι για τα πανηγύρια . Γράφει ότι πουλάει δικαρτο mate 9 και σε demo στο Σύνταγμα έχουν μονοκαρτο. Το πήρε φίλος το απόγευμα και ακόμα βρίζει όταν το άνοιξε και ήταν τελικά μονοκαρτο (L09).

 

http://www.public.gr/product/4g-smartphone-huawei-mate-9-64gb-dual-sim-gkri/prod8320451pp/

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Μυνημα προς του μελλοντικους αγοραστες.......

Εχω το κινητο σχεδον 1 μηνα στην κατοχη μου.

Το ΜΑΤΕ 9 ειναι κατι το μοναδικο, ειναι ενα κινητο που κοιταει στα ματια αντιπαλους και τους κανει να ντρεπονται.

Περασα απο G5, NOTE 5, Z5, S7 Edge....... κανενα δεν μπορει να σταθει διπλα στο ΜΑΤΕ 9.

Συνολικά θα συμφωνησω οτι είναι η πιο ολοκληρωμένη πρόταση σε flagship...πόσο μάλλον στην περιορισμένη κατηγορία των 5.5" και ανω. Έχει και αυτό κάποιες αδυναμίες, αλλά τουλάχιστον δεν είναι χτυπητες. Με κάποιες μικροβελτιωσεις στο λογισμικο πιστεύω θα ανέβει πολύ περισσότερο. Οπως είπα και σε προηγούμενα post έχω παράπονα ομως απο την Huawei σχετικα με την καθυστέρηση των updates .

Link to comment
Share on other sites

και όμως οχι... p9 plus αν δεν το ρίξεις κάτω από 400 ούτε καν το αγγίζουν.... (και λίγα λέω.)

 

ουσιαστικά τιμή μεταπώλησης κρατάνε μόνο συσκευές που έχουν και πολύ βαρύ όνομα (brand name) για να μπορεί να την τσιμπήσει ο κάθε άσχετος..... δλδ μονο Iphone /samsung

με την huawei να τι παιζει.. τιμές δεν πέφτουν... και μεταχειρισμένα δεν φεύγουν αν δεν ρίξεις τημη χώμα... μπρος γκρεμός και πισο ρεμα

 

ουσιαστικά μόνο καινούργιο αξιζει να το πάρει καποιος και να το κρατήσει οσο πάει

 

 

θα συμφωνήσω!

να δεις πως με στραβοκοιτούν οι φίλοι όταν τους λέω ότι θέλω να αλλάξω το iPhone 6 Plus με το Mate 9...

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω!

να δεις πως με στραβοκοιτούν οι φίλοι όταν τους λέω ότι θέλω να αλλάξω το iPhone 6 Plus με το Mate 9...

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Έτσι είναι στην μετά πολιτική αξία τεράστιο ρόλο παίζει το πόσο δημοφιλές είναι το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο μονος λογος για να πουλησει καποιος το ΜΑΤΕ 9 ειναι το ΜΑΤΕ 10.

Οταν με το καλο κυκλοφορισει. :cool:

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα ο μοναδικός λόγος να δώσω το 9 απο το οποίο είμαι κατευχαριστημενος είναι το νοτε 8 κανένα άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Το public τελικά είναι για τα πανηγύρια . Γράφει ότι πουλάει δικαρτο mate 9 και σε demo στο Σύνταγμα έχουν μονοκαρτο. Το πήρε φίλος το απόγευμα και ακόμα βρίζει όταν το άνοιξε και ήταν τελικά μονοκαρτο (L09).

 

http://www.public.gr/product/4g-smartphone-huawei-mate-9-64gb-dual-sim-gkri/prod8320451pp/

 

Τελικα πωλειτε 2καρτη εκδοση απο τα επωνημα μαγαζια εδω στην ελλαδα η μονο η μονοκαρτη?

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα ο μοναδικός λόγος να δώσω το 9 απο το οποίο είμαι κατευχαριστημενος είναι το νοτε 8 κανένα άλλο.

Άσε μην λέμε μεγάλες κουβέντες.ετσι έλεγα και εγώ όταν είχα το ΜΑΤΕ8 για το νοτε7 αλλά χειρότερο σενάριο δεν είχε ξανασυμβεί.

Μακάρι να βγει να είναι καλό και τουμπανο και θα το πάρω και εγώ αλλά βάστα μικρό καλάθι. Έτσι όπως βλέπω την huawei θα εξελιχθεί καλύτερα από σαμσουνγκ (δεν είναι δική μου διαπίστωση αυτο) . Ρόδα είναι αυτά. Και αν κάποιος πει ότι σιγά μην συμβεί τέτοιο πράγμα να θυμηθώ ότι την δεκαετία του 1990 και 2000 κανένας δεν πίστευε ότι η Nokia θα χάσει αυτό που είχε χτίσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες σε καμερα τι λεει ?Εχει ερθει κανενας απο S7 ,G5 να μας πει εντυπωσεις?

Κυριως low light και εσωτερικους χωρους,γιατι μερα λογικα καλο θα ειναι.

Εχει την ιδια καμερα με P9 +το OIS ετσι?Κανει δουλεια?

ΕDIT

Ok Διαβασα τις τελευταιες σελιδες και πηρα κάποια γευση.μαλλον ειναι σε χειροτερο επιπεδο απο S7/G5 και διάβασα οτι εχει ΟIS και λεω οπα εδω είμαστε αλλα μάλλον δεν εχουν κανει καλη υλοποίηση του

Edited by Fredometrios
Link to comment
Share on other sites

OIS μην περιμενεις σαν του S7, Το ΜΑΤΕ 9 δεν ειναι οτι καλυτερο στον τομεα αυτο, βεβαια μπορει να ειναι θεμα λογισμικου και να στρωσει με μελλοντικη αναβαθμιση.

 

Μερικες σελιδες πισω η καμερα του συγκρινετε με του S7 Edge σε χαμηλο φωτισμο.

Δεστες και βγαλε τα συμπερασματα σου.

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Παιδες σε καμερα τι λεει ?Εχει ερθει κανενας απο S7 ,G5 να μας πει εντυπωσεις?

Κυριως low light και εσωτερικους χωρους,γιατι μερα λογικα καλο θα ειναι.

Εχει την ιδια καμερα με P9 +το OIS ετσι?Κανει δουλεια?

ΕDIT

Ok Διαβασα τις τελευταιες σελιδες και πηρα κάποια γευση.μαλλον ειναι σε χειροτερο επιπεδο απο S7/G5 και διάβασα οτι εχει ΟIS και λεω οπα εδω είμαστε αλλα μάλλον δεν εχουν κανει καλη υλοποίηση του

Τα είχα και τα δύο τηλέφωνα που αναφέρεις. Το Mate στον τομέα κάμερα το θεωρώ συγκρίσιμο με το G5 και ελαφρώς χειρότερο από το s7. Συνολικά πάντα μιλάω λαμβάνοντας υπόψη φωτογραφίες και βιντεο σε όλες τις συνθήκες φωτισμού, stabilization, ήχο καταγραφής και τα effect της κάθε κάμερας. (π.χ. to bokeh effect στο mate9 ή το wide στο G5). Το καθε τηλέφωνο κάπου κερδίζει και κάπου χάνει.

 

Σε πολύ γενικές γραμμές είναι μια εξαιρετική κάμερα. Το γεγονός ότι την συγκρίνω με το S7 (ίσως η Νο1 camera σε κινητο) και την χαρακτηρίζω ελαφρώς χειρότερη, δεν σημαίνει όμως ότι είναι μια κακή ή μέτρια κάμερα.

Για να είμαι ειλικρινής δεν θυμάμαι καμιά καλύτερη κάμερα σε κινητό από τις 5.5" ινστες και πάνω.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Τα είχα και τα δύο τηλέφωνα που αναφέρεις. Το Mate στον τομέα κάμερα το θεωρώ συγκρίσιμο με το G5 και ελαφρώς χειρότερο από το s7. Συνολικά πάντα μιλάω λαμβάνοντας υπόψη φωτογραφίες και βιντεο σε όλες τις συνθήκες φωτισμού, stabilization, ήχο καταγραφής και τα effect της κάθε κάμερας. (π.χ. to bokeh effect στο mate9 ή το wide στο G5). Το καθε τηλέφωνο κάπου κερδίζει και κάπου χάνει.

 

Σε πολύ γενικές γραμμές είναι μια εξαιρετική κάμερα. Το γεγονός ότι την συγκρίνω με το S7 (ίσως η Νο1 camera σε κινητο) και την χαρακτηρίζω ελαφρώς χειρότερη, δεν σημαίνει όμως ότι είναι μια κακή ή μέτρια κάμερα.

Για να είμαι ειλικρινής δεν θυμάμαι καμιά καλύτερη κάμερα σε κινητό από τις 5.5" ινστες και πάνω.

 

Έτσι ακριβώς... Και επειδή το Note 7 έχει πάψει να υφίσταται καιρό τώρα όχι δεν υπάρχει καλύτερη κάμερα σε συσκευή πάνω από 5,5 ίντσες... Η κάμερα του Mate 9 είναι όπως το έχω ξανά αναφέρει πολλές φορές στην πρώτη 5αδα των flagship συσκευών... Αλλού καλύτερη και αλλού χειρότερη αλλά πάντα μιλάμε για ελάχιστες διαφορές που αφορούν πολύ απαιτητικούς χρήστες

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...