Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα! Χθές μου έσπασε η οθόνη μετά από πέσιμο πάνω σε πέτρες. Παρόλα αυτά το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά. Ξέρει κανείς μήπως, το κόστος αλλαγής της;

 

ποτε αγορασες το κινητο?εχει3 μηνες και εγγυηση για σπασιμο οθονης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

https://photos.app.goo.gl/KBoVmyFvzkZulb933

https://photos.app.goo.gl/T8MCXW1YgM2llwXT2

Κάτι περίεργο συνέβη σήμερα το πρωί.. Ενώ είχα σβήσει το κινητό το βράδυ με 32% μπαταρία, σήμερα το πρωί μου έδειχνε 44% χωρίς να το φορτίσω.. Και τώρα είμαι με 37% και σχεδόν 6ωρες οθόνη..

Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

το fb + messenger το κάνουν σε ολα τα huawei μετα το τελευταίο update (σε τυχαία χρονικά διαστήματα|)

αν θέλετε την υγεία σας βάλτε της lite εκδόσεις

 

Kαι σε μένα το κάνει με Xiaomi. Όχι σε άσχετα διαστήματα αλλά όταν είμαι μέσα κάποιες φορές. Μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις έγινε αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απογοήτευση το νέο update.

 

Μετά το πέρασμα της τελευταίας ενημέρωσης του λογισμικού, είναι πολύ συχνό το φαινόμενο του κρασαρίσματος των εφαρμογών.

Κάνω βαριά χρήση όλων των κοινωνικών δικτύων καθώς και εφαρμογών για επεξεργασία εικόνας και βίντεο.

Ανα πάσα στιγμή υπάρχει η πιθανότητα κρασαρίσματος με αποτέλεσμα να χαθεί η εμπιστοσύνη που έχω στο κινητό.

 

Από το απόλυτο επαγγελματικό εργαλείο, με την καταπληκτική μπαταρία έχει μεταβληθεί σε ένα φορητό ρίσκο.

Ειδικά σε εφαρμογές όπως το Pages Manager τα κολλήματα και τα κρασαρίσματα είναι πολύ συχνά.

Δοκίμασα την εγκατάσταση της εφαρμογής εκ νέου , με φτωχά αποτελέσματα.

 

Υπάρχει τρόπος να κάνουμε roll-back στην προηγούμενη έκδοση λογισμικού;

 

Υ.Γ. Μια λύση που δοκιμάζω από σήμερα είναι η απενεργοποίηση του αυτόματου κλεισίματος ενεργοβόρων εφαρμογών.

( ρυθμίσεις > μπαταρία > κλικ πάνω δεξιά στο γρανάζι > toggle off "Κλείσιμο υπερβολικά ενεργοβόρων εφαρμογών" )

Edited by apan@samos
Με πίστη όλα γίνονται. Ακόμα και θεοί.
Link to comment
Share on other sites

ποτε αγορασες το κινητο?εχει3 μηνες και εγγυηση για σπασιμο οθονης.

 

Το ξέρω αλλά δυστυχώς είμαι στο 5μηνο. Και το γ@μοτο είναι ότι είμαι με ένα κινητό στο χέρι από το 1998 και δεν μου είχε πάθει κανένα τίποτα! Μια φορά βρήκα ένα τηλέφωνο που είπα οκ το κρατάω όσο πάει και την πάτησα σαν παιδάκι!

pitcap!
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αλλά δυστυχώς είμαι στο 5μηνο. Και το γ@μοτο είναι ότι είμαι με ένα κινητό στο χέρι από το 1998 και δεν μου είχε πάθει κανένα τίποτα! Μια φορά βρήκα ένα τηλέφωνο που είπα οκ το κρατάω όσο πάει και την πάτησα σαν παιδάκι!

 

Η οθόνη είναι περίπου στα 180€, στο επίσημο της Huawei.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Είμαι σε σκέψη να παρω το mate 9.επειδή με ενδιαφέρει το root είναι το ίδιο στο απλό και το dual sim.? Ρομ υπάρχουν από διάφορους devs? Οι ρομ είναι ίδιες? Από lag τι λέει? Είναι smooth επιπέδου oneplus? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως κανένα πρόβλημα με κλείσιμο εφαρμογών μετά το update. Όλα λειτουργούν υποδειγματικα και τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης. Μου κάνει εντύπωση που αναφέρονται τόσα θέματα. Πότε καμία εφαρμογή δεν μου κρασαρε.
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Είμαι σε σκέψη να παρω το mate 9.επειδή με ενδιαφέρει το root είναι το ίδιο στο απλό και το dual sim.? Ρομ υπάρχουν από διάφορους devs? Οι ρομ είναι ίδιες? Από lag τι λέει? Είναι smooth επιπέδου oneplus? Ευχαριστώ.
Δεν έχει πολύ υποστήριξη από ρουτ κτλ.

Τι είναι lag; δεν έχουμε δεν θέλουμε.

Link to comment
Share on other sites

Kαι σε μένα το κάνει με Xiaomi. Όχι σε άσχετα διαστήματα αλλά όταν είμαι μέσα κάποιες φορές. Μετά τις τελευταίες αναβαθμίσεις έγινε αυτό.

 

εχει memory overflow ουσιασττηκα τηνγαρη την ram το location service της (ενας θεως ξερεις τι μαζευει)

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα κι από μένα. Είμαι σε σκέψη να παρω το mate 9.επειδή με ενδιαφέρει το root είναι το ίδιο στο απλό και το dual sim.? Ρομ υπάρχουν από διάφορους devs? Οι ρομ είναι ίδιες? Από lag τι λέει? Είναι smooth επιπέδου oneplus? Ευχαριστώ.

 

root κανεις κανονικα(unlock bootloader και custun boot image) προφανος χαανεις για παντα εγγύηση(λογο efuse)

custum rom ξεχνας και γενικος της ξεχνας σε ολα τα καινουργια κινιτα εκτος απο pixel και one plus

lag δεν υπαρχει ουτε για δειγμα οτι και να κανεις (πχ ole plus poy eixa στιγμες στηγμες τα τετρογε τα σκαλωματα εδω δεν θα το δεις αυτο)

Link to comment
Share on other sites

root κανεις κανονικα(unlock bootloader και custun boot image) προφανος χαανεις για παντα εγγύηση(λογο efuse)

custum rom ξεχνας και γενικος της ξεχνας σε ολα τα καινουργια κινιτα εκτος απο pixel και one plus

lag δεν υπαρχει ουτε για δειγμα οτι και να κανεις (πχ ole plus poy eixa στιγμες στηγμες τα τετρογε τα σκαλωματα εδω δεν θα το δεις αυτο)

Σε ευχαριστώ πολύ. Με κάλυψες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το χάνεις για παντα την εγγύηση λόγω efuse(?!) δε κατάλαβα. Δε ξαναγυρνά σε αρχική κατάσταση; Καταγράφεται κάπου;

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!

120 ευρό Μιχαλακοπουλου στο επίσημο πριν από 20 ήμερες.

Link to comment
Share on other sites

120 ευρό Μιχαλακοπουλου στο επίσημο πριν από 20 ήμερες.

 

Καλό αυτό, απότι φαίνεται την έριξαν την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

120 ευρό Μιχαλακοπουλου στο επίσημο πριν από 20 ήμερες.

 

Πάλι καλά. Αλλά και 180 να είχε πάλι θα την άλλαζα. Τι άλλο να πάρεις μετά από αυτό το κινητό στα 200+ €; Γιατί για καινούριο στην κατηγορία του Mate 9 δεν παίζει τώρα!

pitcap!
Link to comment
Share on other sites

αν κάποιος έχει ακόμα τη εργοστασιακή ζελατίνα πάνω στην οθόνη θα δει οτι αυτή δεν είναι μέχρι την άκρη της οθόνης αλλά πιο μέσα.

μπορείτε να προτείνετε tempered glass σε αυτές τις διαστάσεις?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάμποσο καιρό έχω ένα ασυνήθιστο πρόβλημα (εκτός αν έχω κάνει εγώ καμιά βλακεία και δεν το έχω ανακαλύψει)... Στο YouTube έχω κάνει εγγραφή σε διάφορα κανάλια... Οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά, αλλά χωρίς ήχο! Λες και είναι στο mute! Το ακόμα πιο παράξενο, είναι ότι όταν έρχεται ειδοποίηση για live video, ο ήχος χτυπάει κανονικά!!! Το έχω ψάξει στις ρυθμίσεις, στην εφαρμογή, στους ήχους, δεν έχω βγάλει άκρη! Έχει κανείς καμιά ιδέα? Επίσης, υπήρχε μια εφαρμογή που μπορούσαμε να βάλουμε δικό μας ήχο, ακόμα και σε εφαρμογές που δεν είχαν επιλογή να τον αλλάζεις από μαμά, αλλά την έχω ξεχάσει... Την ξέρεις κανείς?

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το χάνεις για παντα την εγγύηση λόγω efuse(?!) δε κατάλαβα. Δε ξαναγυρνά σε αρχική κατάσταση; Καταγράφεται κάπου;

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

 

ναι για παντα ολα τα κινιτα πλεον εχουν hardware switch οταν γινεται on καιγεται ενα ειδους ασφαλειας μεσα στο socket ετσι ουσιαστικα ναι για παντα χανεις την εγγύηση ολα γηρνανε στα κανονικα εκτος απο το security trigger on το οποιο διλονει οτι καποτε κατι εκανες

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάμποσο καιρό έχω ένα ασυνήθιστο πρόβλημα (εκτός αν έχω κάνει εγώ καμιά βλακεία και δεν το έχω ανακαλύψει)... Στο YouTube έχω κάνει εγγραφή σε διάφορα κανάλια... Οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά, αλλά χωρίς ήχο! Λες και είναι στο mute! Το ακόμα πιο παράξενο, είναι ότι όταν έρχεται ειδοποίηση για live video, ο ήχος χτυπάει κανονικά!!! Το έχω ψάξει στις ρυθμίσεις, στην εφαρμογή, στους ήχους, δεν έχω βγάλει άκρη! Έχει κανείς καμιά ιδέα? Επίσης, υπήρχε μια εφαρμογή που μπορούσαμε να βάλουμε δικό μας ήχο, ακόμα και σε εφαρμογές που δεν είχαν επιλογή να τον αλλάζεις από μαμά, αλλά την έχω ξεχάσει... Την ξέρεις κανείς?

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως λες την zedge;

pitcap!
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάμποσο καιρό έχω ένα ασυνήθιστο πρόβλημα (εκτός αν έχω κάνει εγώ καμιά βλακεία και δεν το έχω ανακαλύψει)... Στο YouTube έχω κάνει εγγραφή σε διάφορα κανάλια... Οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά, αλλά χωρίς ήχο! Λες και είναι στο mute! Το ακόμα πιο παράξενο, είναι ότι όταν έρχεται ειδοποίηση για live video, ο ήχος χτυπάει κανονικά!!! Το έχω ψάξει στις ρυθμίσεις, στην εφαρμογή, στους ήχους, δεν έχω βγάλει άκρη! Έχει κανείς καμιά ιδέα? Επίσης, υπήρχε μια εφαρμογή που μπορούσαμε να βάλουμε δικό μας ήχο, ακόμα και σε εφαρμογές που δεν είχαν επιλογή να τον αλλάζεις από μαμά, αλλά την έχω ξεχάσει... Την ξέρεις κανείς?

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε όλους το κάνει, εμένα απλά μου ανάβει την ειδοποίηση στην μπάρα και το παίρνω μυρωδιά αν σκάσει κάτι άλλο, νομίζω πως είναι γενικό πρόβλημα, σε honor 8, p9, p8 lite

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως λες την zedge;
Όχι δεν ήταν αυτή... Ήταν μια πολύ απλή εφαρμογή, επέλεγες πχ youtube, έβαζες τον ήχο που ήθελες και τέλος...
Σε όλους το κάνει, εμένα απλά μου ανάβει την ειδοποίηση στην μπάρα και το παίρνω μυρωδιά αν σκάσει κάτι άλλο, νομίζω πως είναι γενικό πρόβλημα, σε honor 8, p9, p8 lite
Κι εμένα στην μπάρα το εμφανίζει κανονικά, μόνο ήχο δεν κάνει! Αφού είναι γενικό το πρόβλημα οκ... Απλά είχα την απορία μήπως είχα κάνει κάτι που χρειαζόταν να αλλάξω!

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και γω μια ερώτηση ρε παιδιά, μιας και καινούριος κάτοχος του mate 9. Προσπαθώ να λειτουργησω το App της garmin, συνδέεται κανονικά το ρολόι μέσω Bluetooth με το τηλέφωνο και όταν πάω να ανοίξω την εφαρμογή ανοίγει για ένα δευτερόλεπτο και μετά κλείνει απότομα.

Την έκανα απεγκατασταση και ξανά εγκατάσταση και πάλι τα ίδια. Έχετε καμιά ιδέα γιατί? Μόνο σε αυτό μου το κανει

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και γω μια ερώτηση ρε παιδιά, μιας και καινούριος κάτοχος του mate 9. Προσπαθώ να λειτουργησω το App της garmin, συνδέεται κανονικά το ρολόι μέσω Bluetooth με το τηλέφωνο και όταν πάω να ανοίξω την εφαρμογή ανοίγει για ένα δευτερόλεπτο και μετά κλείνει απότομα.

Την έκανα απεγκατασταση και ξανά εγκατάσταση και πάλι τα ίδια. Έχετε καμιά ιδέα γιατί? Μόνο σε αυτό μου το κανει

 

Μηπως δεν καθεται καλα στη διαδικασια της εγκαταστασης ; Εχω το mate 8 και δουλευω το garmin express εδω και 1 χρονο και ολα ειναι καλα...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και γω μια ερώτηση ρε παιδιά, μιας και καινούριος κάτοχος του mate 9. Προσπαθώ να λειτουργησω το App της garmin, συνδέεται κανονικά το ρολόι μέσω Bluetooth με το τηλέφωνο και όταν πάω να ανοίξω την εφαρμογή ανοίγει για ένα δευτερόλεπτο και μετά κλείνει απότομα.

Την έκανα απεγκατασταση και ξανά εγκατάσταση και πάλι τα ίδια. Έχετε καμιά ιδέα γιατί? Μόνο σε αυτό μου το κανει

Καλησπέρα. Εδώ κι 7 μήνες μόνιμα συνδεμένο garmin fitness tracker με το garmin connect χωρίς κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...