Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παντως εξακολουθω να πιστευω πως η 2η δεν ηταν τοσο ασχημη οσο την παρουσιαζετε.Σιγουρα σε ΚΑΜΙΑ μα ΚΑΜΙΑ περιπτωση δεν φτανει την 1η,αλλα νομιζω τελευταια πως μας εδωσε πολυ καλα επεισοδια+μερικες απαντησεις.Επισης,αυτο που την "σωζει" στα ματια μου ειναι τα εκπληκτικα 3 πρωτα επεισοδια....(+ 3-4 αλλα,μαζι με τα 2 τελευταια)..

Αντε να δουμε τι θα δουμε.... :)

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν μας έλεγες πότε ξεκινήσανε, σε ποιο επεισόδιο είναι και πότε μπορούμε να βλεπουμε τη σειρά, καλά θα ήταν.:p
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα μου αρεσει που εκτυλισσεται έτσι. Αν ειχαμε και επεισοδια πιο συχνα ακομα καλυτερα :p
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν μας έλεγες πότε ξεκινήσανε, σε ποιο επεισόδιο είναι και πότε μπορούμε να βλεπουμε τη σειρά, καλά θα ήταν.:p

Κάθε Πέμπτη στις 23:00 από την ΝΕΤ και αν δεν κάνω λάθος την προηγούμενη Πέμπτη έπαιξε το 3ο επεισόδιο.

 

Τα έχω δεί και τα τρία και μου άρεσαν πολύ!Είναι δύσκολο μέσα στο βούρκο της υπερπροσφοράς σειρών που οι περισσότερες είναι αντιγραφές και ακολουθούν γνωστά κλισέ να βρείς κάτι πρωτότυπο και ενδιαφέρον.

ΆΚΥΡΟ
Link to comment
Share on other sites

Trivia: To τραγούδι που ακούγεται στο τέλος του 01x03 (1ος κύκλος 3ο επεισόδιο) είναι το "Washed Away" του Joe Purdy. Απο τα καλύτερα που έχουν ακουστεί στη σειρά και δένει πολύ καλά με τη συγκεκριμένη σκηνή του φινάλε
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Επειδή αρκετοί απο εμάς εδώ δεν έχουν την πολυτέλεια μιας γρήγορης γραμμής ADSL για να βλέπουν όλα τα επεισόδια, πήρα την πρωτοβουλία απο την amorphis να ανοίξω αυτό το θέμα για τον 1ο κύκλο που μεταδίδει η ΝΕΤ. Επειδή μια τόσο τέλεια σειρά είναι κρίμα να την δούμε όσοι δεν έχουμε ADSL κατευθείαν απο το video club της γειτονιάς μας (τσάμπα τα αγόρασε τα επεισόδια η ΝΕΤ? Απο τα λεφτά του Έλληνα πολίτη τα αγόρασε), αν γίνεται να συζητάμε εδώ τα γεγονότα του 1ου κύκλου όσο τα επεισόδια προχωράνε. Ελπίζω οι mods να έχουν λίγη κατανόηση:O αλλιώς θα αναγκαστώ να 'λαδώσω' κανέναν με το σπιτικό μου παστίτσιο και την τέλειά μου κοτόπιτα:D

 

Καλά έκανες και πήρες πρωτοβουλία :)

Νομίζω πως έτσι θα είμαστε πιο σωστοί...γιατί στο γενικό thread "Lost" έπρεπε ή να είναι όλα σε spoilers ή δε θα έπρεπε να διαβάζουμε τίποτα απ' όσα γράφουν...ήδη καταλάθος έμαθα πάρα πολλά για την εξέλιξη της σειράς!!!

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι και εγώ μαζί σας, αν και τρελένομαι για spoilers! Ήθελα να δω και εγώ τη σειρά από το 1ο επεισόδιο, αλλά μια η Τσικνοπέμπτη, μια οι Απόκριες, ξεκίνησα από το 3ο επεισόδιο την Πέμπτη, 9/10...

 

Έχω μια ερώτηση... τι ακριβώς είναι αυτό που άκουσαν στον ασύρματο, από ποιον και τι σημαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση... τι ακριβώς είναι αυτό που άκουσαν στον ασύρματο, από ποιον και τι σημαίνει;

Spoiler για το 2ο επεισόδιο σχετικά με τον ασύρματο

οι losties πιάνουν σήμα για να εκπέμψουν αλλά δεν μπορούν γιατι ταυτόχρονα λαμβάνουν ένα σήμα κινδύνου που ήδη εκπέμπει. Ακούν μια φωνή γυναικεία που μιλάει γαλλικά λέει ότι είναι μόνη και ζητάει να έρθει κάποιος να την πάρει απο το νησί. Λέει πως οι υπόλοιποι είναι νεκροί και ότι κάτι τους σκότωσε. Το μήνυμα επαναλαμβάνεται συνεχώς (αναφέροντας και αριθμό επανάληψης) και με σύντομους υπολογισμούς βρίσκουν ότι το μήνυμα ξεκίνησε να εκπέμπει πριν απο 15 χρόνια...

Τα υπόλοιπα σχετικά αποκαλύπτονται σε μετέπειτα επεισόδια...

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

ΜΕGA SPOILER(Δεν ξερω αν το εχετε αναφερει πιο πριν)

 

Φανταζομαι,οι περισσοτεροι προσεξατε τα αεροπλανακια στις αναμνησεις της Κλαιρ στο τελευταιο επεισοδιο.Ισως προσεξατε επισης οτι γραφανε Oceanic.Νομιζω πως ειναι "ξεκαθαρο" πλεον,πως η πτωση ηταν στημενη..

 

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Promo Photos απο το 2x17-Lockdown (locke-centric episode)

 

http://www.lost-media.com/modules.php?name=coppermine&file=thumbnails&album=1006

 

Λετε ο Χενρυ να λεει οντως αληθεια???Σε μια φωτο φαινεται οτι βρισκουν ενα ταφο,που προφανως ειναι της γυναικας του...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι

η κούνια είναι ακριβώς η ίδια (μαζι με τα oceanic αεροπλανάκια) με αυτή που είδε στο όνειρο της η Claire, πριν την απαγάγουν

στο s01e10 (raised by another). Πάνω κάτω η ίδια περίπτωση με το ονειρο του Locke δηλαδή...

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Good point stroggoff.

Οντως η ιδια πρεπει να ειναι...ε θα μας τρελανουν αυτοι!Πετανε ενα hint,και μια σαιζον μετα το βλεπουμε :)

 

Πολυ,μα πολυ προσοχη στη λεπτομερεια...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δεν είμαι σίγουρος αν απαντήθηκε και μου διαφεύγει ή αν ακόμα δεν το έχουν δείξει...

Στον 1ο κύκλο τι ακριβώς ήταν το

καλώδιο που βρήκε ο Sayid (πριν πέσει στην παγίδα της Danielle);

 

Επίσης που ακριβώς είναι ο

transmitter που χρησιμοποιησε η Dannielle (υποτίθεται ότι είναι by the black rock) αλλάζοντας το μήνυμα με τα numbers στο δικό της και γιατί κανείς δεν τον ψάχνει;

 

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αυτο το ειχα και εγω απορια(και νομιζω πως ειναι "τρυπα" στο σεναριο-πλοκη)

 

Υποτιθεται οτι ο πυργος της μεταδοσης ειναι πολυ κοντα στον Μαυρο Βραχο.Εχοντας παει εκει,το λογικο ειναι να τον ψαξουν,να τον βρουν και να αλλαξουν τη μεταδοση μηπως και τους ακουσει κανενας(καποιος θα τους ακουγε απο τη στιγμη που την μεταδοση των αριθμων την ακουσαν 3 διαφορετικα πλοια).Αυτο που με ανησυχει ομως,ειναι οτι,ΟΚ,16 χρονια μεταδιδοταν το μηνυμα της Ρουσω,οι υπευθυνοι της Νταρμα γιατι δεν αλλαξαν την μεταδοση ωστε κανενας να μην ερθει?Περιεργα πραγματα

 

Οσο για το καλωδιο,θα ελεγα οτι ειναι απλα παγιδα της Ρουσω ή ειναι οντως καλωδιο που τροφοδοτει με ηλεκτρικο ρευμα την κρυψωνα της και το χρησιμοποιησε και ως παγιδα.Τωρα το πως τροφοδοτει με ρευμα,ουτε κι αυτο το ξερω :)

 

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα

απο τα δύο δεν ήταν. Ουτε η αρκούδα ούτε το "γιγάντιο τέρας" (Lostzilla)

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

χτες ειδα το πρωτο επεισοδιο(οταν το εδειξε η νετ δεν τα ειχα καταφερει) και ξετρελαθηκα:w00t: :respect:

 

και αφου η σειρα ειναι τοσο καλη οσο την περιγραφουν τα παιδια στο thread του lost μπαινει κατευθειαν στις top μου:happy:

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λολ...οχι απλα με το τροπο που το μεταφραζει σου δινει την εντυπωση πως αυτο το κατι ειναι το "τερας".Ειναι κατι αλλο ομως...

Επισης ειναι νωρις να τα μαθαιται ολα απο τωρα,εμεις τσαμπα μαρτυρησαμε?

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να διαβαζω αυτα που ειναι γραμμενα σε spoilers?

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Απλά τα μαρκάρεις με το ποντίκι και το σέρνεις. Αν και δεν νομίζω να είναι απαραίτητα πια τα spoiler brackets εφόσον μιλάμε για τα 3 πρώτα επεισόδια που έχουν ήδη μεταδοθεί.
Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Kαλά, το ψιλοχέσατε τώρα που μας αποκαλύψατε ότι παίζει κάτι άλλο εκτός αυτού του τεράστιου πράγματος που σκότωσε τον πιλότο, αλλά τεσπά.:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω βρε GreekCharmed. Ακομα δεν αρχισε το thread και μπηκαν αμεσως spoilers. Καλο θα ητανε να τα λεμε ολα κανονικα για εμας που ξεκιναμε να βλεπουμε τωρα την σειρα... Η οποια με εχει αρπαξει και δεν μπορω να ξεκολλησω! :-)

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

stroggoff α γεια σου και το εψαχνα αυτο το ταργουδι γιατι μου αρεσε παρα πολυ(ειδικα το πως εδεσε με την σκηνη).η φαση ειναι οτι κατεβασα μια εκδοση και εκει που ακουγα ωραια και καλα,χαμηλωνει η ενταση της μουσικης και αρχιζει να παιζει η γνωστη creepy μουσικη οταν τελειωνε η σκηνη και η καμερα εκανε κοντινο στον Λοκ(προφανως ηταν ηχογραφημενο απο τη σειρα).Παντως οκ,βρηκα και κανονικη εκδοση

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω βρε GreekCharmed. Ακομα δεν αρχισε το thread και μπηκαν αμεσως spoilers. Καλο θα ητανε να τα λεμε ολα κανονικα για εμας που ξεκιναμε να βλεπουμε τωρα την σειρα... :-)

 

Τα spoiler tags μπαίνουν για να είμαστε διακριτικοί με όσους δεν έχουν δει τα αντίστοιχα επεισόδια. Ναι, ακόμα και αυτά που έχουν ήδη παιχτεί στη ΝΕΤ.

Επίσης μπαίνουν σε περίπτωση που κάποιος θέλει να μάθει τι γίνεται στο απώτερο μέλλον. Δεν είναι όλοι το ίδιο υπομονετικοί.

Μπορούμε ωστόσο, ειδικά στο θέμα των "αποκαλύψεων" για μελλοντικά επεισόδια να μη δίνουμε παραπάνω απο απλά clues. Απο αυτή τη άποψη δε νομίζω ότι έχει ξεφύγει ακόμα το thread...:)

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...