Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο πρώτος κύκλος έχει βγει σε dvd απο το φθινόπωρο (ίσως και Αύγουστο) του 2005. (Για το αν έχει ελληνικούς υπότιτλους ή ήρθε ελλάδα το αγνοώ)
patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο πρώτος κύκλος έχει βγει σε dvd απο το φθινόπωρο (ίσως και Αύγουστο) του 2005. (Για το αν έχει ελληνικούς υπότιτλους ή ήρθε ελλάδα το αγνοώ)

 

Έχει κυκλοφορήσει στα ενημερωμένα video club και σε ζώνη 1 και σε ζώνη 2 μόνο με αγγλικούς υπότιτλους. Δεν είμαι σίγουρη για το ποιά εταιρεία είναι υπεύθυνη παραγωγής, για να μπορέσουμε να βρούμε την ελληνική εταιρεία εδώ και να πάρουμε τηλ να ρωτήσουμε για ελληνική κυκλοφορία.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Έχει κυκλοφορήσει στα ενημερωμένα video club και σε ζώνη 1 και σε ζώνη 2 μόνο με αγγλικούς υπότιτλους. Δεν είμαι σίγουρη για το ποιά εταιρεία είναι υπεύθυνη παραγωγής, για να μπορέσουμε να βρούμε την ελληνική εταιρεία εδώ και να πάρουμε τηλ να ρωτήσουμε για ελληνική κυκλοφορία.

Ελληνική κυκλοφορία ενώ το έχει η ερτ?δΔεν το νομίζω να παίζει κατι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

ασχετο ξερει κανεις τι νουμερα εκανε το πρωτο επεισοδειο?

 

η νετ εβγαλε ξεχωριστη σελιδα http://www.ert.gr/lost/

Βlog για τον κινηματογράφο με κριτικες, νέα και τρέιλερ. Με καθημερινή ανανεωση

We set the movies in the corner....

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω περιεργεια να μαθω τα νουμερα.Οποιος εχει να μας πει.Δεν νομιζω βεβαια να επιασε τιποτα το ιδιαιτερο(ειδικα λογω της μερας).

Παντως δεν ειναι τυχαιο που σειρες που σε ολοκληρο τον κοσμο κανουν θραυση και σπανε ρεκορ,στην Ελλαδα πατωνουν...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

anenvenoun pou8ena ta episodeia pou pezoun stin net? pm me

Υπάρχουν ήδη φίλε στο DC++ σε άριστη ποιότητα (πολύ καλύτερη από της ΝΕΤ). Συγκεκριμένα στο παρακάτω hub θα βρεις όλα τα επεισόδια και με maximum ταχύτητες:

curzed.asgards.org:4111

 

Ελληνικούς υποτίτλους θα βρεις στο lost.arian.gr

Link to comment
Share on other sites

Xμ....διαβασα σε φορουμς οτι προκειται για ενα απο τα καλυτερα επεισοδια!!!

Δινει απαντησεις σε μερικα,ενω -κλασσικα- γενναει κι αλλες.....Μ'αρεσειιιιιιιι!!!!!!

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η σωστή βερσιόν είναι των lol ή η Lost.S02E15.PROPER.HDTV.XviD-XOR; Εγώ την δεύτερη κατεβάζω μιας και των lol λέει πως έχει προβλήματα στο audio.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτήν κατεβάζω μιας και στην έκδοση της LoL δεν έχει γίνει σωστά το ripping του ήχου.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Άλλοι λένε πως απλά η lol είναι encoded σε χαμηλότερο bitrate (44100 αντί 48000), άλλοι πως τα τελευταία 10 λεπτά αποσυγχρονίζει ελαφρά ο ήχος με την εικόνα. Εγώ, για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, ακύρωσα το download της lol κι έβαλα την XOR release να κατεβαίνει...

Ζήσε τη ζωή σου!!!!

 

Bubby's Community : www.viennas.net/cs

 

Blogs, συζητήσεις, photo galleries και άλλα πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Απίθανο επεισόδιο. Γεννηθήκαν πολλά ερωτηματικά, ενώ απαντηθήκαν κάποια σχετικά με την απαγωγή της Κλαιρ.

Ο γκριζομάλλης τυπάς που μιλάει με τον Ήθαν λέτε να είναι ο Alvar Hanzo;

Μπορεί και όχι, μιας και αφήνει να εννοηθεί οτι έχει να λογοδοτήσει σε κάποιον επειδή

ο Ήθαν έφερε την Κλαιρ πριν φτιάξουν την λίστα με τα άτομα που θέλουν να απάγουν οι «others».

Πάντως βάσει αυτών που βρήκε η Κέητ στα ντουλαπάκια

φαίνεται οτι είναι πολύ μούφα η ιστορία με τους Others

.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Yawn. Ένα επεισόδιο με ενα "νήμα" ενδιαφέρον (αλλα όχι και τόοοοσο, απο υποχρέωση και μόνο) και τις υπόλοιπες πτυχές του αδιάφορες και ξαναζεσταμένες. Βλέπω τώρα το Lost στη ΝΕΤ και παρατηρώ ποσο με "μαγνητίζει" ακόμα το 1x02, που θα πρέπει να το έχω δει ήδη x+y φορές. Πόσο σωστά γράφονται τα συναισθήματα, οι αντιπαραθέσεις στην κάμερα και πόσο κολάει η πολυ καλή μουσική στις σκηνές. Στο επεισόδιο που είδα "έφαγα" μια σπαστική μουσική στα flashbacks, την (ατίθασα νιάτα style) κόντρα του locke και Jack, και μια άσχετη σκηνή με τον Ecco. Για να μη μιλήσω για την κατάντια της Sun. (Που την έβλεπες κάποτε στην 1η περίοδο και άνοιγε η ψυχή σου)

 

Και σε ένα μήνα το επόμενο. Yupiiiiii

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ισχύει το επόμενο πρόγραμμα για τις παρακάτω εβδομάδες:

March 08 "Whatever the Case May Be" ®

March 15 "House of the Rising Sun" ®

 

March 22 The Whole Truth (καινούργιο)

March 29 Lockdown.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην είναι λογοπαίγνιο με το όνομα του Locke... Locke-down π.χ...

 

μάλλον μιας και το επεισόδιο θα είναι "A Locke-centric episode"

πάντως το χτεσινό ήταν καλύτερο απο τα προιγούμενα. επιτέλους παίρνουμε απαντήσεις απο ερωτήματα τις πρώτης season. όσο για την σκηνή με τον Mr.Eco

νομίζω οτι καιρός ήρθε να ξεχάσουμε τον καλό παπά που ξέραμε...

Link to comment
Share on other sites

Γαμ@το το επεισοδιο :up:

Eντωμεταξυ ο φυλακισμενος μας,αν δεν ειναι ενας απ'τους αλλους, θα πρεπει να εχει παθει ψυχικο τραλαλα με αυτα που του συμβαινουν.

Ειδικα η συναντηση με τον Mr. Eko. :D

Eπισης μ'αρεσει αυτη η εμφαση στην λεπτομερεια, απο τους φακους μεχρι και το μπρελοκ του Ηθαν βλεπουμε το σημα της Dharma. Επισης για το ψευτικο μουσι, πιστευω το εβαζε εκεινος για να φαινεται οτι ειναι κι αυτοι ναυαγοι ή whatever, ενω στην ουσια ειναι υπαλληλοι της (φαρμακευτικης??) dharma.

 

Ωραιο επεισοδιο

 

edit: τωρα που το βλεπω,μηπως εχουμε μερικα ακομα ιερογλυφικα?

http://img378.imageshack.us/img378/1091/bscap00042gb.th.jpg

http://img378.imageshack.us/img378/1931/bscap00050ep.th.jpg

Anyway...:shifty:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

τα γνωστά νούμερα ήταν μέχρι και στα μπουκαλάκια με τα φάρμακα που κρατούσαν στο ψυγείο. και μετά μας λένε οτι δεν σημαίνουν τπτ....

 

http://img130.imageshack.us/img130/4376/lostinjection8pc.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο :up:

Οκ, εστω αν οι αριθμοι αυτοι ειναι ο κωδικος καποιου προγραμματος/πειραματος της dharma, αυτο ακομα δεν μας εξηγει το υπερφυσικο του πραγματος (με τον Hugo και τον φιλο του)

Αραγε ο γιατρος της Κλαιρ ηξερε που την εστελνε ή νομιζε κι αυτος οτι πηγαινε στο ΛΑ. Μαλλον ηξερε γιατι αν θυμαμαι καλα επεμενε να φυγει με εκεινη την πτηση.

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

βασικά αν βάλεις αυτά τα νούμερα στο google local πέρνεις αυτο το αποτέλεσμα. Αρκετοί λένε ότι είναι η τοποθεσία του νησιού...
Link to comment
Share on other sites

βασικά αν βάλεις αυτά τα νούμερα στο google local πέρνεις αυτο το αποτέλεσμα. Αρκετοί λένε ότι είναι η τοποθεσία του νησιού...

Όντως... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτο το τελευταιο επεισοδιο (215) πραγματικα μου επανεφερε το ενδιαφερον για την σειρα, οσο περισσοτερο το σκεφτομαι περισσοτερο μου αρεσει. Και ειχαμε και το πρωτο flashback που δειχνει γεγονοτα μετα το δυστυχημα!

 

GreekCharmed χρονια πολλα!!

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...