Jump to content

Lost (ABC)


Jacktheripperd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eυχαριστω για τη βοηθεια.Τελικα καταφερα και τα βρηκα στο demonoid.:happy:
Link to comment
Share on other sites

H σειρα μαλλον τελειωνει στην 4η σαιζον και οχι στη 3η...(αρα ουτε και στη 2η :) )

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Φίλε varadero συμφωνώ απολύτως μαζί σου για το greektvsubs. Είναι οτι πιο οργανωμένο υπάρχει και ότι έχω κατεβάσει απο κεί είναι πλήρως λειτουργικό.

 

Ξεκίνησα και γω αισίως τον 2ο κύκλο και μπορώ να πω οτι μου φαίνεται πού καλύτερος απο τον 1ο. Τα flashbacks είναι περιορισμένα και δίνεται περισσότερο βάση στην πλοκή παρά στην σκιαγράφιση του κάθε χαρακτήρα. όχι οτι τα fb με χαλάνε αλλά σίγουρα προτιμώ να βλέπω την πλοκή να εξελίσεται σε πραγματικό χρόνο.

 

Βέβαια αναγκαστικά θα συνεχίσουν οι σκηνοθέτες να χρησιμοποιούν το πολύ έξυπνο αυτό τρίκ μιας και αρκετοί νέοι χαρακτήρες κάναν την εμφάνισή τους απο την αρχή κιόλας του κύκλου αυτού.

 

Βασικά είχα διαβάσει απο πολλούς την άποψη οτι η 2η σεζόν είναι κατώτερη μιας και πολλά απο τα ερωτήματα που δημιουργούνται στον 2ο κύκλο δεν λύνονται αλλά δημιουργούνται ακόμα περισσότερα. Δεν ξέρω ρε παιδιά αλλά βλέποντας τα 8 πρώτα επεισόδια είχα ακριβώς την αντίθετη αίσθηση. Οτι επιτέλους όλα μπαίνουν σε μια σειρά και πολλές εκρεμότητες τακτοποιούνται.

 

Φυσικά θα ήταν αφελές να περιμένε κάποιος να μας δώσουν απο την αχή όλα τα στοιχεία που ψάχναμε καθώς θα έχανε την μαγεία της. Πολλές φορές προτιμώ να μην μου δίνεται η απάντηση έτοιμη αλλά να με βάζει σε σκέψεις και να προσαθώ να πλάσω μια δική μου εξήγηση. Αυτό άλλωστε είναι και το τεράστιο ατού του Lost. Αυτό είναι που την κάνει τόσο μοναδική και εθιστική.

 

Φοβερος χαρακτήρας η Άννα Λουσία. Χαίρομαι που επιτέλους μπήκε άλλος ένας δυναμικός χαρακτήρας στο παιχνίδι (ο άλλος δεν θα μπορούσε να είναι άλλος απο τον Σώγιερ).

 

Επιτέλους μας δίνεται ένα στοιχείο οτι οι Άλλοι είναι υπαρκτά πρόσωπα και όχι δημιούργημα της φαντασίας των ηρώων. Είναι γεγονός οτι πάρα πολλές φορές έλεγα στον εαυτό μου (στον 1ο κύκλο φυσικά) οτι τελικά οι Άλλοι δεν υπάρχουν. Ευτυχώς διαψεύτηκα.

 

Sheik, ξέρεις αν το τελευταίο επεισόδιο του 2ου κύκλου θα είναι 2ωρο ή θα έχει κανονική διάρκεια;

Link to comment
Share on other sites

Φοβερος χαρακτήρας η Άννα Λουσία. Χαίρομαι που επιτέλους μπήκε άλλος ένας δυναμικός χαρακτήρας στο παιχνίδι (ο άλλος δεν θα μπορούσε να είναι άλλος απο τον Σώγιερ).

Συμφωνώ η Αννα Λουσία χρειαζόταν ως χαρακτήρας στη σειρά. + την πάω πολύ ως...παρουσία. ΑΛΛΑ, ενώ φαινόταν ότι θα μπει δυναμικά στο καστ, (τουλάχιστο αυτή απο τους tailies) μέχρι τώρα έχουν όλοι παραγκωνιστεί, ενω παρακολουθούμε παράλληλα πολλές άσχετες σκηνές βγαλμένες λες απο το "Και ύστερα ήρθαν οι μέλισσες...". :X

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Φίλε varadero συμφωνώ απολύτως μαζί σου για το greektvsubs. Είναι οτι πιο οργανωμένο υπάρχει και ότι έχω κατεβάσει απο κεί είναι πλήρως λειτουργικό.

 

Ξεκίνησα και γω αισίως τον 2ο κύκλο και μπορώ να πω οτι μου φαίνεται πού καλύτερος απο τον 1ο. Τα flashbacks είναι περιορισμένα και δίνεται περισσότερο βάση στην πλοκή παρά στην σκιαγράφιση του κάθε χαρακτήρα. όχι οτι τα fb με χαλάνε αλλά σίγουρα προτιμώ να βλέπω την πλοκή να εξελίσεται σε πραγματικό χρόνο.

 

Βέβαια αναγκαστικά θα συνεχίσουν οι σκηνοθέτες να χρησιμοποιούν το πολύ έξυπνο αυτό τρίκ μιας και αρκετοί νέοι χαρακτήρες κάναν την εμφάνισή τους απο την αρχή κιόλας του κύκλου αυτού.

 

Βασικά είχα διαβάσει απο πολλούς την άποψη οτι η 2η σεζόν είναι κατώτερη μιας και πολλά απο τα ερωτήματα που δημιουργούνται στον 2ο κύκλο δεν λύνονται αλλά δημιουργούνται ακόμα περισσότερα. Δεν ξέρω ρε παιδιά αλλά βλέποντας τα 8 πρώτα επεισόδια είχα ακριβώς την αντίθετη αίσθηση. Οτι επιτέλους όλα μπαίνουν σε μια σειρά και πολλές εκρεμότητες τακτοποιούνται.

 

Φυσικά θα ήταν αφελές να περιμένε κάποιος να μας δώσουν απο την αχή όλα τα στοιχεία που ψάχναμε καθώς θα έχανε την μαγεία της. Πολλές φορές προτιμώ να μην μου δίνεται η απάντηση έτοιμη αλλά να με βάζει σε σκέψεις και να προσαθώ να πλάσω μια δική μου εξήγηση. Αυτό άλλωστε είναι και το τεράστιο ατού του Lost. Αυτό είναι που την κάνει τόσο μοναδική και εθιστική.

 

Φοβερος χαρακτήρας η Άννα Λουσία. Χαίρομαι που επιτέλους μπήκε άλλος ένας δυναμικός χαρακτήρας στο παιχνίδι (ο άλλος δεν θα μπορούσε να είναι άλλος απο τον Σώγιερ).

 

Επιτέλους μας δίνεται ένα στοιχείο οτι οι Άλλοι είναι υπαρκτά πρόσωπα και όχι δημιούργημα της φαντασίας των ηρώων. Είναι γεγονός οτι πάρα πολλές φορές έλεγα στον εαυτό μου (στον 1ο κύκλο φυσικά) οτι τελικά οι Άλλοι δεν υπάρχουν. Ευτυχώς διαψεύτηκα.

 

Sheik, ξέρεις αν το τελευταίο επεισόδιο του 2ου κύκλου θα είναι 2ωρο ή θα έχει κανονική διάρκεια;

 

Συμφωνω μαζι σου στα περισσοτερα.Βεβαια οχι,δεν την βαζω ισαξια της 1ης,εχει αρκετα αδυνατα σημεια και επισης πολλα ανουσια φλασμπακς τα οποια μας λενε στην ουσια τα ιδια πραγματα.Απλα δεν συμφωνω με μερικους αλλους που ειτε εχουν σταματησει να βλεπουν τη σειρα(γιατι αραγε?) ειτε σε καθε επεισοδιο,το μονο που κανουν ειναι να μιλανε μονο για τα αρνητικα τους.

Επισης συμφωνω στο θεμα των απαντησεω.Σαφως θα προτιμουσα περισσοτερες,αλλα απο την αλλη μου αρεσει και αυτο που γινεται(μεχρι ενα σημειο βεβαια.Ολα εχουν τα ορια τους).Ασε που με τα οσα βλεπουμε στα πρωτα 3 επεισοδια και σε μερικα αλλα(με την εισοδο δηλαδη της Νταρμα) "εξηγουνται" πολλα πραγματα.Οχι με την εννοια οτι σου λενε ξεκαθαρα τι παιζει,αλλα με τα οσα βλεπουμε μπορεις εστω να φανταστεις η να υποθεσεις( και σε αρκετες φορες εισαι σχεδον σιγουρος οτι θα πεσεις μεσα) τι παιζει στο νησι.Στη 1η σαιζον δνε ειχαμε καμια μα καμια ενδειξη.Αντιθετα αλλοι πιστευαν σε εξωγηινους,αλλοι σε χρονοτρυπες και ταξιδια στο χρονο ενω αλλοι ελεγαν οτι προκειται για το Καθαρτηριο.Μονο και μονο που πλεον καθε τι απο αυτα φανταζει απιθανο,ειναι κατι!Τελος παντων,ελπιζω μετα τα τελευταια 2-3 καλα επεισοδια να συνεχισει ετσι(αν και δεν το βλεπω με το 2χ16) γιατι μερικα προηγουμενα ηταν αστα να πανε.

 

Το τελευταιο θα ειναι οπως και της 1ης σαιζον,2ωρο...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Καινουριο επεισοδιο σημερα στην Αμερικη, και σε λιγες ωρες για εμας :up:

 

Προσωπικα παντως μ'αρεσουν τα επεισοδια με τους Κορεατες, και ειδικα την Sun την παω με τα χιλια :D

 

Τα μονα επεισοδια που δεν αντεξα ηταν με τον -they got my son,they got my son-Michael (2 νομιζω)

boooring :down:

:p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το 2ο ισως,αλλα το πρωτο(1x14 αν θυμαμαι) ηταν αρκετα καλο.Συν οτι μαθαμε για το οτι ο Γουωλτ ειναι "ξεχωριστος".....Ελπιζω να διαψευστω για το σημερινο επεισοδιο.Μακαρι να αξιζε την αναμονη.Καταραμενοι Κορεατες!!! :-P

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα σχολια.Οπως το'πα....βαρετο!

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση...;! Στο επεισόδειο 1-4 μας έδειξε πως ο Λοκ γυρνούσε σπίτι του στο Σίδνεϋ, αφού το παλικάρι του τουριστικού γραφείο του είπε σας κλείσαμε ήδη εισητήριο να γυρίσετε πίσω στο Σίδνεϋ....

 

Σε κάποιο πιο μετά επεισόδειο του 1ου πάλι κύκλου, ο μαυρούλης είχε πάει να πάρει το παιδί του που έμενε Αυστραλία-Σίδνεϋ και γυρνούσαν μετά Αμερική...

 

Τελικά πιο αεροπλάνο έπεσε...;! Πτήση από που σε που! Είναι λάθος που δεν το πήραν είδηση ή εγώ κατάλαβα λάθος ή κάπου μετά στην εξέλιξη θα υπάρχει και κάτι άλλο που αγνοώ;! Ξέρω λεπτομέρεια...αλλά μου τη δίνει να μην προσέχουν χαζές λεπτομέρειες!

 

Επίσης, να ρωτήσω...μετά από τον 2ο κύκλο θα έχει και 3ο ή τελειώνει εκεί;!

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

συνηθως αυτες οι σειρες κρατανε χρονια...!πολλα χρονια...

οποτε πιστευω πως θα εχει πολλους περσσοτερους απο 2 η 3 κυκλους...

(δεν εχω πληροφορια,ετσι πιστευω εγω)

Link to comment
Share on other sites

- Η πτήση είναι απο Syndey (Αυστραλία) προς Los Angeles (ΗΠΑ). Ο Locke φτάνει στην Αυστραλία στα τουριστικά γραφεία στη Melbourne (Australia) και μετά του λένε ότι δε μπορεί να πάει στο "Walkabout" και θα τον βάλουν σε αεροπλάνο για να επιστρέψει στο Sydney.

 

- Μετα το 2ο κύκλο θα έχει και άλλο. Σίγουρα και 3ο δηλαδή. Γενικά ακούγεται ότι μπορεί να πάει και 4 ή και 6 seasons.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία φορά όμως που τσέκαρα η Μελβούρνη και το Σίδνεϋ είναι στην Αυστραλία! Αν η πτήση ήταν από Σίδνεϋ σε ΛΑ τότε ο Λοκ τι έκανε μέσα σε αυτή;! Εννοώ αυτός ήταν Μελβούρνη και πήγαινε Σίδνεϋ...!

 

Εκτός αν θες να μου πεις πως το αεροπλάνο πήγαινε Μελβούρνη -> ΛΑ με ενδιάμεση στάση Σίδνεϋ...κατάλαβες τι λέω;

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς πρόκειται για δύο πτήσεις (όχι απαραίτητα συνεχόμενες). Ο Locke επεστρεφε με τη δευτερη στην Αμερική.

Η 815 των Oceanic που έπεσε ηταν non-stop flight Sydney προς LA. Δεν ήταν η ίδια που έκανε το "Melbourne-Sydney".

Είναι σαν να παίρνω το αεροπλάνο θεσσαλονική - Αθήνα και έπειτα το Αθήνα - Λονδίνο.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Α οκ το 'πιασα! Άρα και ο Λοκ ήταν από Αμερική...δεν έμενε και δούλευε Σίδνεϋ όπως κατάλαβα από τα λεγόμενά σου πριν.

 

Οκ με κάλυψες φχαριστω :)

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Βασικα εγω δεν ειμαι σιγουρος γι'αυτο που λετε.Ειχα και εγω την απορια αυτη με τις πτησεις.Γενικα μην ανυσηχεις,η σειρα ειναι προσεγμενη στη λεπτομερεια και κατι τετοιο δεν μπορει να ειναι λαθος.Απλα εγω ειχα την εντυπωση πως ο Λοκ ειναι οντως απο Σιδνευ,πηγε Μελβουρνη και μετα ξανα πισω Σιδνευ.Απλα πιστευα πως ακομα δεν μας εχουν δειξει τον λογο που ταξιδεψε για Λ.Α ...

Τελος παντων,μαλλον ειναι αυτο που λετε...ειδε κανεις το 2χ16?Εγω αυριο...

Διαβασα οτι ειναι ψιλοβαρετο(καταραμενοι κορεατες,δεν θα παψω να το λεω) λλα εχει καποιο ενδιαφερον(προετοιμαζονται εξελιξεις) και στο τελος εχουν ενδιαφερον τα οσα λεει ο Χενρυ.

Παντως κατεβασα και ειδα το promo του 2χ17 Lockdown...

Χ-Α-Μ-Ο-Σ(και πολυ ωραιο τρεηλερ....)

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

ο Locke εργάζεται σε μια εταιρεία που φτιάχνουν κουτιά. Δε ξέρω αν το μαθαίνουμε και νωρίτερα (κάπου ο Locke το αναφέρει ο ίδιος στους Losties λέγοντας "They make boxes") αλλά στο Numbers, ο Hugo μαθαίνει ότι είναι πλέον ο κύριος μέτοχος μιας εταιρείας που φτιάχνει κουτιά (πάλι ακούγεται η ίδια φράση "They make boxes"). Η εταιρεία αυτή είναι στο Tustin στην California και πιθανότατα είναι η εταιρεία του Locke.

Edit: Στο walkabout o locke αναφέρει στην "Helen" ότι "πετάει" προς την Αυστραλία στο τέλος της βδομάδας. Στο "Raised by another" ο ίδιος ο Locke λέει στον Hurley ότι έχει ζήσει (most of his life) στο Tustin,California και ότι ήρθε στην Αυστραλία ("I was looking for something").

 

In other news, δεν είδα ακόμα το 2x16 και αν το 17 είναι ενδιαφέρον μάλλον θα τα δω μαζί τελικά :)

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω δεί το 16 ακόμα αλλά έχω μια απορία. Στον πρώτο κύκλο, η Κλαίρ βρέθηκε μέσα στο δάσος. Αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ με τίποτα τι έγινε με τον Ήθαν. Έγινε συπμλοκή και σκοτώθηκε; Αν δεν έχουνε δείξει ακόμα τι απέγινε ο Ήθαν, παρακαλώ μην πείτε. :p :)
Link to comment
Share on other sites

Ok,λοιπον παμε απ'την αρχη...

216

 

απ'οτι φαινεται μαλλον καλα εκανε ο Sayid και τον εκανε τον αλλον μπλε-μαρε.

 

Και οπως ειχα γραψει και πριν, wtf γινεται μ'αυτο το νησι? Όλοι γιατρεύονται? Something in the air?

Αν και διατηρώ τις επιφυλαξεις μου...βεβαια δεν περιμενα απ'την Sun κατι τετοιο...θα δειξει στο επομενο!!

 

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω δεί το 16 ακόμα αλλά έχω μια απορία. Στον πρώτο κύκλο, η Κλαίρ βρέθηκε μέσα στο δάσος. Αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ με τίποτα τι έγινε με τον Ήθαν. Έγινε συπμλοκή και σκοτώθηκε; Αν δεν έχουνε δείξει ακόμα τι απέγινε ο Ήθαν, παρακαλώ μην πείτε. :p :)

O Ήθαν σκοτώθηκε στον 1ο κύκλο. Αφού επέστρεψε η Κλαιρ, ο Ηθαν ζήτησε απο τους Lost-ies να τη δώσουν πίσω. Oι "επιζώντες" τον αγνοήσαν και τότε οι "others" σκοτώσαν τον Scott ή τον Steve(?) με βαναυσο τρόπο (κάτι με τα κόκαλα του είχε να κάνει).

Τεσπα στο τέλος γίνεται μια ενέδρα με δόλωμα την Κλαιρ για να αιχμαλωτίσουν τον Ηθαν, αλλά ο βλάκας ο Charlie τον πυροβολει -εν ψυχρώ και ενώ τον έχουν ήδη αφοπλίσει και αιχμαλωτίσει οι υπόλοιποι.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Σωστος ο stroggoff.Ρε συ,να σε ρωτησω κατι?Τι στο καλο παιζει με αυτο το Σκοτ-Στηβ?Αν θυμαμαι καλα Χερλι και Ανα-Λουσια ειχαν μπερδεψει το ονομα,και καποιοι λενε οτι δεν ειναι τυχαια και κατι παιζει.Ε ρε τι αλλο θα δουμε-ακουσουμε...

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

@Xourxoulitsos

 

 

Εγώ πάλι για τη Sun, γιατί νομίζω ότι με άλλον έκανε τη κουτσουκέλα;

 

 

και γω το ίδιο πιστεύω. το βλέμα της νομίζω τα λέει όλα οταν πετάει το ψεματάκι της

"σου ορκίζομαι δεν έχω πάει με άλλο άντρα"

 

 

αντε πάει και αυτό ώρα για lockdown :D

Link to comment
Share on other sites

Που καταντησαμε,να τσιλιμπουρδιζει μεχρι και η Sun.... :-P

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, σε τι κοσμο θα φερουμε τα παιδια μας Νικο Τσιαμτσικα :mad:

Μια σταθερη αξια ειχαμε κι εμεις....

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...