Jump to content

Τροποποίηση της διάρκειας ισχύος του χρόνου ομιλίας καρτοκινητής


oxxy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://i65.tinypic.com/33y6yj9.png

 

 

07/10/2016

 

Σε συνέχεια της από 06/08/2015 ανακοίνωσης, στην οποία η εταιρία WIND HELLAS ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΑΕΒΕ ανακοίνωσε πως τροποποιείται η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων για συνδρομητές καρτοκινητής WIND Card, Q card και WIND F2G, την οποία μείωσε από 6 μήνες σε 3 μήνες από την τελευταία ανανέωση χρόνου ομιλίας με ημερομηνία ισχύος την 28η Σεπτεμβρίου 2015, η WIND Ελλάς ενημερώνει τους συνδρομητές που επηρεάζονται πως η ανωτέρω ημερομηνία παρατάθηκε για την 1η Σεπτεμβρίου 2016.

 

Συγκεκριμένα κάθε αρχική ενεργοποίηση σύνδεσης, εφόσον σε αυτή υπάρχει χρηματικό ποσό, ή μετά από κάθε ανανέωση χρηματικού υπολοίπου, σε όλες τις περιπτώσεις, η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων θα είναι 3μήνες από την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης χρόνου ομιλίας και όχι 6 μήνες που ισχύει σήμερα. Σε περίπτωση που μέσα σε αυτό το διάστημα των 3 μηνών δεν πραγματοποιηθεί άλλη ανανέωση χρόνου ομιλίας, τυχόν υπολειπόμενη αξία συνδιαλέξεων θα χάνεται και δεν θα επιστρέφεται στο συνδρομητή. Για διάστημα άλλων 9 μηνών, πάντως, ο συνδρομητής θα δύναται να λαμβάνει μη χρεώσιμες κλήσεις από τρίτους ή/και να προβεί σε ανανέωση του χρόνου ομιλίας του. Εν συνεχεία, για άλλον ένα μήνα, θα μπορεί μόνο να ανανεώσει το χρόνο ομιλίας και όχι να πραγματοποιήσει ή να λάβει κλήσεις. Μετά και την πάροδο 13 συνολικά μηνών από την τελευταία ανανέωση, η WIND Ελλάς θα καταργεί τη σύνδεση και ο συνδρομητής θα χάνει τον τηλεφωνικό του αριθμό.

 

Διευκρινίζεται ότι ειδικά όσον αφορά σε ανανεώσεις χρόνου ομιλίας που έχουν πραγματοποιηθεί πριν τη 1η Σεπτεμβρίου 2016, η διάρκεια ισχύος τυχόν υπολειπόμενης αξίας συνδιαλέξεων θα λήγει την 1η Δεκεμβρίου 2016. Κατά τα λοιπά, ισχύουν και εφαρμόζονται οι γενικοί όροι παροχής υπηρεσιών στο δίκτυο της WIND Ελλάς, ως τροποποιήθηκαν με την ανακοίνωση της 06/08/2015.

 

 

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=438

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 53
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

συγνωμη το γυρισαν σε 3 μηνες; παμε καλα; .

αρα τωρα ποτε το εφαρμοζουνε; τον Δεκεμβριο; ή επρεπε απο 1/9 ; δεν καταλαβα; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εδω και ενα χρονο δεν το εκαναν αλλα τωρα το κανουν.Πιστευω πως ακομα και ετσι αξιζει το F2G και ειδικα η Q γιατι με 5€ βαζεις το economy talk και ειναι οτι πρεπει για μεγαλους σε ηλικια που δεν μιλανε πολυ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

3 Μήνες; Μάλλον δεν ειναι σοβαροί οι άνθρωποί αλλά το κακο είναι ότι θα ακολουθήσουν και άλλοι μόλις δουν ότι τους συμφέρει.
Link to comment
Share on other sites

3 Μήνες; Μάλλον δεν ειναι σοβαροί οι άνθρωποί αλλά το κακο είναι ότι θα ακολουθήσουν και άλλοι μόλις δουν ότι τους συμφέρει.

Στους άλλους εφαρμόζεται ήδη από πέρυσι. Μόνο στο φοιτητικό Vodafone δεν εφαρμόζεται προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Τα λέγαμε και τα ξαναλέγαμε από εδώ μέσα, πως οι προσφορές που έδιναν οι εταιρίες με κάθε ανανέωση των 10 ευρώ/μήνα ήταν το τυράκι για να πέσουν όλοι στην φάκα.

 

Τα λέγαμε και τα ξαναλέγαμε ότι η πιο οικονομική εταιρία δεν είναι αυτή που δίνει τις καλύτερες προσφορές και τα καλύτερα μηνιαία bonus .

 

Τα λέγαμε και τα ξαναλέγαμε ότι κάθε φορά που ανανεώνετε την κάρτα σας με 10 ευρώ και ανω, πληρώνετε με πραγματικά χρήματα και μετατρέπονται σε εικονικές μονάδες που έχετε την δυνατότητα να τις καταναλώσετε στο μέλλον.

 

Τα λέγαμε και τα ξαναλέγαμε πως όσο ανεβάζατε το υπόλοιπο σας, άλλο τόσο ήσασταν υποχρεωμένοι να παραμείνετε στην εταιρία μέχρι να καταναλώσετε το υπόλοιπο σας. Ορισμένοι από τους έξυπνους καταναλωτές, αν αποφασίσουν να μειώσουν το υπόλοιπο τους με την συνήθη μηνιαία κατανάλωση που είχαν μέχρι πρότινος, θα χρειαστούν να παραμείνουν στην εταιρία πάνω από 2 χρόνια.

 

Τι επηρεάζει αυτή η αλλαγή κάποιον που έχει μέσα ένα υπόλοιπο των 5 ή 10 ευρώ και έχει ένα και μοναδικό νούμερο ; Τπτ απόλυτως...δεν τον αγγίζει η ανακοίνωση ούτε στο ελάχιστο και αυτό γιατί μέσα σε τρεις μήνες θα καταναλώσει με τον έναν ή τον άλλον τρόπο τα 5 ή 10 ευρώ και θα προβεί εκ νέου σε νέα ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

5 ευρώ στο τρίμηνο και το συζητάμε...

Και μάλιστα στην πιο οικονομική εταιρεία.

Ας μη γινόμαστε υπερβολικοί...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω τουλάχιστον να εχουν την ευαισθησία να ειδοποιούν με μήνυμα πριν λήξει η σύνδεση. Επίσης να επαναφέρουν κάποτε το Wind sharing. Όπου τους συμφέρει εναρμονίζονται με τους άλλους 2. Σε άλλα σφυρίζουν αδιάφορα.
Link to comment
Share on other sites

έρχεται η μηναία ανανέωση των δέκα ευρώ.....

:)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

5 ευρώ στο τρίμηνο και το συζητάμε...

Και μάλιστα στην πιο οικονομική εταιρεία.

Ας μη γινόμαστε υπερβολικοί...

 

σκεψου οτι καποιο χρησιμοποιουν το κινητο, μονο για να δεχονται κλησεις. οκ, εχουν ενα υπολοιπο μεσα για παν ενδεχομενο.

ανανεωση 5 ευρω το 6μηνο και ηταν ολα οκ.

τωρα με το μαχαιρι στο λαιμο, καθε 3μηνο... :mad:

 

(εμενα προσωπικα δε με ενοχλει στην q, καθως βαζω καρτα γιατι αγοραζω πακετα)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα q χωρίς λεφτά(βασικό νούμερο,η πρώην σύνδεση μου) και ένα f2g με 50 ευρώ (πλέον, παλιά είχε πάνω από 100) που μου έκαναν δώρο πριν μια δεκαετία με ανανέωση σύνδεσης (επιδότηση συσκευής) και του είχα βάλει λεφτά για πλάκα όταν έδινε online διπλασιασμό. Με συνδυασμό 120 λεπτών το μήνα λόγω σταθερού και κανένα πακετάκι όταν κι όσο χρειαστεί τη βολεύω με μέσο όρο 5 ευρώ το μήνα ενεργοποιώντας αναλόγως τα κέφια και τις προσφορές άλλες φορές στο q κι άλλες στο f2g.

Για να φτάσω στα 50 ευρώ υπόλοιπο απ τα 100 στο f2g μου πήρε πάνω από χρόνο με 2 αναγκαστικες ανανεώσεις των 5 ευρώ. Τώρα αν δεν αλλάξει κάτι ξανά βλέπω να θέλω μια τριετία να αναλωσω τα χρήματα.

ΑΝ δεν αλλάξει κάτι (σιγά που δεν)

 

Οι γονείς μου έχουν καρτοκινητό wind επίσης.

Η μητέρα μου δεν καλεί κανένα ήθελε 10 ευρώ ανά έτος για ενεργό νούμερο(και κλήση μόνο πιθανής ανάγκης) Τώρα πάει στα 20.

Ο πατέρας μου έχει 120 λεπτά στο f2g από σταθερό και ξοδεύει τα 20 (δε του χρειάζεται κανένα πακέτο)ενώ έχει κι ένα δεύτερο νούμερο για παιχνίδι σε smartphone. Βάζει κάρτα μόνο για συντήρηση αριθμού. απ τα 20 ευρώ ετησίως για 2 νούμερα πάμε στα 40.

 

10 ευρώ εγώ,10 η μάνα μου και αλλά 20 Ο πατέρας μου,40 ευρώ ετησίως επιβάρυνση πάνω σε ένα κόστος 40 ευρώ ή ποσοστιαία 100% αύξηση στο κόστος κινητής για την ίδια χρήση. Ευχαριστούμε!

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία δηλ φραγή κλήσεων

Θα χουμε μετα το τρίμηνο και θα μας παίρνουν και το υπόλοιπο....μπράβο τους ...αναρωτιέμαι αν κατα πόσον ειναι νόμιμο και δημοκρατικό αυτό...

Αν και το έχω σαν κύριο νούμερο και δεν με επηρεάζουν οι αλλαγές θα τους την κάνω στη πρώτη ευκαιρία....αυτό είναι υπόσχεση

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αν πας κάπου αλλού θα ισχύει κάτι διαφορετικό? Μου κάνει εντύπωση οτι άργησε 1 χρόνο σχεδόν να το εφαρμόσει (για την ακρίβεια το εφάρμοσε τότε για λίγο σε κάποιες νέες συνδέσεις).Παίζει να την πίεσαν οι υπόλοιποι.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αν πας κάπου αλλού θα ισχύει κάτι διαφορετικό? Μου κάνει εντύπωση οτι άργησε 1 χρόνο σχεδόν να το εφαρμόσει (για την ακρίβεια το εφάρμοσε τότε για λίγο σε κάποιες νέες συνδέσεις).Παίζει να την πίεσαν οι υπόλοιποι.

Δεν εννοώ τις εταιρίες του καρτέλ...

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα q χωρίς λεφτά(βασικό νούμερο,η πρώην σύνδεση μου) και ένα f2g με 50 ευρώ (πλέον, παλιά είχε πάνω από 100) που μου έκαναν δώρο πριν μια δεκαετία με ανανέωση σύνδεσης (επιδότηση συσκευής) και του είχα βάλει λεφτά για πλάκα όταν έδινε online διπλασιασμό. Με συνδυασμό 120 λεπτών το μήνα λόγω σταθερού και κανένα πακετάκι όταν κι όσο χρειαστεί τη βολεύω με μέσο όρο 5 ευρώ το μήνα ενεργοποιώντας αναλόγως τα κέφια και τις προσφορές άλλες φορές στο q κι άλλες στο f2g.

Για να φτάσω στα 50 ευρώ υπόλοιπο απ τα 100 στο f2g μου πήρε πάνω από χρόνο με 2 αναγκαστικες ανανεώσεις των 5 ευρώ. Τώρα αν δεν αλλάξει κάτι ξανά βλέπω να θέλω μια τριετία να αναλωσω τα χρήματα.

ΑΝ δεν αλλάξει κάτι (σιγά που δεν)

 

Οι γονείς μου έχουν καρτοκινητό wind επίσης.

Η μητέρα μου δεν καλεί κανένα ήθελε 10 ευρώ ανά έτος για ενεργό νούμερο(και κλήση μόνο πιθανής ανάγκης) Τώρα πάει στα 20.

Ο πατέρας μου έχει 120 λεπτά στο f2g από σταθερό και ξοδεύει τα 20 (δε του χρειάζεται κανένα πακέτο)ενώ έχει κι ένα δεύτερο νούμερο για παιχνίδι σε smartphone. Βάζει κάρτα μόνο για συντήρηση αριθμού. απ τα 20 ευρώ ετησίως για 2 νούμερα πάμε στα 40.

 

10 ευρώ εγώ,10 η μάνα μου και αλλά 20 Ο πατέρας μου,40 ευρώ ετησίως επιβάρυνση πάνω σε ένα κόστος 40 ευρώ ή ποσοστιαία 100% αύξηση στο κόστος κινητής για την ίδια χρήση. Ευχαριστούμε!

 

Τους γονεις σου πανε τους Q και 5€ το μηνα για την μανα και 5€ το τριμηνο για τον πατερα.Οσο για το 2ο νουμερο σε smartphone(αμα το εχει για δεδομενα,βαζει και MB στο κυριο νουμερο).Οσο για την Q γυρνα την αλλου και το F2G 5€ το τριμηνο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ έχω ένα q χωρίς λεφτά(βασικό νούμερο,η πρώην σύνδεση μου) και ένα f2g με 50 ευρώ (πλέον, παλιά είχε πάνω από 100) που μου έκαναν δώρο πριν μια δεκαετία με ανανέωση σύνδεσης (επιδότηση συσκευής) και του είχα βάλει λεφτά για πλάκα όταν έδινε online διπλασιασμό. Με συνδυασμό 120 λεπτών το μήνα λόγω σταθερού και κανένα πακετάκι όταν κι όσο χρειαστεί τη βολεύω με μέσο όρο 5 ευρώ το μήνα ενεργοποιώντας αναλόγως τα κέφια και τις προσφορές άλλες φορές στο q κι άλλες στο f2g.

Για να φτάσω στα 50 ευρώ υπόλοιπο απ τα 100 στο f2g μου πήρε πάνω από χρόνο με 2 αναγκαστικες ανανεώσεις των 5 ευρώ. Τώρα αν δεν αλλάξει κάτι ξανά βλέπω να θέλω μια τριετία να αναλωσω τα χρήματα.

ΑΝ δεν αλλάξει κάτι (σιγά που δεν)

 

Οι γονείς μου έχουν καρτοκινητό wind επίσης.

Η μητέρα μου δεν καλεί κανένα ήθελε 10 ευρώ ανά έτος για ενεργό νούμερο(και κλήση μόνο πιθανής ανάγκης) Τώρα πάει στα 20.

Ο πατέρας μου έχει 120 λεπτά στο f2g από σταθερό και ξοδεύει τα 20 (δε του χρειάζεται κανένα πακέτο)ενώ έχει κι ένα δεύτερο νούμερο για παιχνίδι σε smartphone. Βάζει κάρτα μόνο για συντήρηση αριθμού. απ τα 20 ευρώ ετησίως για 2 νούμερα πάμε στα 40.

 

10 ευρώ εγώ,10 η μάνα μου και αλλά 20 Ο πατέρας μου,40 ευρώ ετησίως επιβάρυνση πάνω σε ένα κόστος 40 ευρώ ή ποσοστιαία 100% αύξηση στο κόστος κινητής για την ίδια χρήση. Ευχαριστούμε!

 

Τους γονεις σου 5€ το τριμηνο για την μανα και για τον πατερα.Οσο για το 2ο νουμερο σε smartphone(αμα το εχει για δεδομενα,βαζει και MB στο κυριο νουμερο).Οσο για το βασικο νουμερο σου(Q) γυρνα την αλλου και δωσε τα 120' στην μανα απο εσενα και εσυ καταναλωσε το υπολοιπο με 5€ το τριμηνο καρτα ωστε να μεινουν τα λεφτα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, τα καρτέλ της οικονομικής ελίτ ζουν και βασιλεύουν. Και οι 3 γνωστές ιδιωτικές εταιρείες, βασίζονται στο marketing της αισχροκέρδειας με την ιλουστρασιόν επικάλυψη των super <<προσφορών>>, παρέχοντας υπηρεσίες (αν όχι χειρότερες)...ισάξιες του Δημοσίου. Δυστυχώς, στην απουσία σοβαρού Κρατικού ελεγκτικού μηχανισμού....αυτά τα ψιλικατζίδικα κάνουν ότι τους καπνίσει.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εγω ανανεωσα τελη Σεπτεμβρη και ελπιζα οτι θα χρειαστει να ανανεωσω Μαρτιο 2017.

Τωρα θα μου ληξει τελη Δεκεμβρη;

 

Και που να καλεσω ή να στειλω sms να βεβαιωθω ποτε ληγει στα σιγουρα;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εγω ανανεωσα τελη Σεπτεμβρη και ελπιζα οτι θα χρειαστει να ανανεωσω Μαρτιο 2017.

Τωρα θα μου ληξει τελη Δεκεμβρη;

 

Και που να καλεσω ή να στειλω sms να βεβαιωθω ποτε ληγει στα σιγουρα;

 

Αν έχεις την εφαρμογή του F2G το γράφει εκεί.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ενημερωθεί η εφαρμογή. Ακόμη δίνει ημερ. ληξης στο εξάμηνο.

ουτε και η τηλ. ενημέρωση υπολοίπου έχει κάποια αλλαγή. Κάποια στιγμή βέβαια θα γίνει. Αν και ο τρόπος που γράφονται αυτές οι ανακοινώσεις της wind είναι...αινιγματικός. Σε πρώτη ανάγνωση κατάλαβα οτι μόνο οι νέες συνδέσεις επηρεάζονται από την αλλαγή. Χρειάστηκε να το ξαναδώ 1-2 φορές για να σιγουρευτώ οτι ισχύει για όλους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Που να στειλω sms για να μου πει ποτε ληγει το 3μηνο?

 

για q με κενό sms στο 1225. Για f2g δοκίμασε με κενό στο 1269 ή 1265

Link to comment
Share on other sites

ουτε και η τηλ. ενημέρωση υπολοίπου έχει κάποια αλλαγή. Κάποια στιγμή βέβαια θα γίνει. Αν και ο τρόπος που γράφονται αυτές οι ανακοινώσεις της wind είναι...αινιγματικός. Σε πρώτη ανάγνωση κατάλαβα οτι μόνο οι νέες συνδέσεις επηρεάζονται από την αλλαγή. Χρειάστηκε να το ξαναδώ 1-2 φορές για να σιγουρευτώ οτι ισχύει για όλους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

για q με κενό sms στο 1225. Για f2g δοκίμασε με κενό στο 1269 ή 1265

 

Ευχαριστω! Οντως με κενο sms στο 1269 με ενημερωσε.

 

Αλλα δεν καταλαβα τελικα τι γινεται....οπως ειχα πει, τελευταια μου ανανεωση ηταν τελη Σεπτεμβρη. Με τα προηγουμενα δεδομενα, εληγε το υπολοιπο τον Μαρτιο 2017(εξαμηνο).

Ε, στελνοντας σημερα το sms, αυτο μου εδωσε ως απαντηση, οτι ληγει Μαρτιο 2017!

Να το πιστεψω; Γιατι αυτη η ανακοινωση της wind θυμιζει χρησμο πυθιας.

Να πιστεψω οτι λεει το σημερινο μηνυμα που μου ηρθε ως απαντηση;

Link to comment
Share on other sites

Aνανέωσα χτες με 10€ κάρτα απο περίπτερο .Και στην εφαρμογή και στο site αλλά και η απάντηση σε sms στο 1269 το χρηματικό υπόλοιπο λήγει στις 8-4-2017 :confused:
Link to comment
Share on other sites

παίδες έτσι είχε κάνει και την αλλη φορά..... κάποια στιγμή μέσα σε οκτ νοε θα τα αλλάξει....

 

προσέξτε...

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Edited by impreza_sti
Ασκούμε κριτική σε ιδέες και όχι σε ανθρώπους

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...