Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry


Spyweirdos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γράφει από πάνω "eg. (=πχ) Google, Yahoo". Όχι ότι δέχεται μόνο Google και Yahoo. Στα πεδία βάζεις κανονικά διεύθυνση hotmail και κωδικό.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημέρα ! είμαι κάτοχος ένως BLACKBERRY 8900 CURVE κ θα ήθελα να σας ρωτήσω μιας και μένω στην αγγλία ποια εταιρία να προτιμήσω για να έxω πλήρη λειτουργία του ΒΒ μου στην ελλάδα PUSH κτλ ...nμε κάρτα πάντα......

 

οποιοδήποτε σχολείο δεκτόν να με βοηθήσει στην επιλογή :)

greenglish???? pote ksana!!! iPHONE?????

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/13106basilis.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση σχετικα με το App world..... τι γινεται οταν τελειωνει η μπαρα πανω απο τα προγραμματα που εχω κατεβασει στο my world???????? (εννοω την μπαρα που λεει memory)

Εχει φτασει κανεις σε τετοιο επιπεδο καψιματος και dowloading ?????????

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε. Δυστυχώς στην Ελλάδα δεν υπάρχει πακέτο καρτοκινητής που να υποστηρίζει υπηρεσίες Blackberry, μόνο με συμβόλαιο μπορείς να έχεις αυτό που ζητάς.

 

Ρίξε μια ματιά και εδώ.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς.

Βασικά, για κάθε εφαρμογή, εκτός από το BBM, υπάρχει μία third-party, που με ρύθμιση apn δουλεύει κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

οποτε ποια εταιρια σινιστατε για mobile internet se kartokinito ?

greenglish???? pote ksana!!! iPHONE?????

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/13106basilis.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω Vodafone, που με 11 ευρώ μπορείς να έχεις 100ΜΒ.

Μετά στην Cosmote με 4 ευρώ μπορείς να έχεις 40ΜΒ, ενώ η Wind πρόσφατα είχε μια προσφορά που έδινε για όλο το 2010 1,5GB κάθε μήνα, αλλά δε την πρόλαβες μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Υπ'όψιν, μιλάμε για facebook μέσω του mobile portal - εφαρμογή μόνο με BIS λειτουργεί. To ίδιο ισχύει και για τα email. Επίσης δε θα έχεις maps ούτε browser - θα παίζεις με opera.

 

One tree hill, ποιο πακέτο είναι αυτό με 11 ευρώ; Έχεις εύκαιρο το λινκ; Θα με ενδιέφερε, γιατί εγώ μόνο για το μηνιαίο των 30ΜΒ/3,5 ευρώ ξέρω.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση σχετικα με το App world..... τι γινεται οταν τελειωνει η μπαρα πανω απο τα προγραμματα που εχω κατεβασει στο my world???????? (εννοω την μπαρα που λεει memory)

Εχει φτασει κανεις σε τετοιο επιπεδο καψιματος και dowloading ?????????

 

Αυτο δειχνει το app memory της συσκευης σου το οποιο αλλαζει συνεχεια αναλογα τις εφαρμογες που εχεις εγκατεστημενες αλλα μετα απο baterry pull ερχεται ξανα στα αρχικα επιπεδα

bb pin 2564C061
Link to comment
Share on other sites

maps δεν με πολυνοιάζει.... τα emailS χμμμμμμ .... ο OPERA οκ ... αλλά το θέμα είναι στο FB δλδ θα πρέπει να μπενω με τον ΌΠΕΡΑ?

greenglish???? pote ksana!!! iPHONE?????

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/13106basilis.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, στην ουσία θα κάνεις browsing στο mobile site. Υπάρχουν κάνα δυο εναλλακτικές προτάσεις αλλά έχουν λιγότερες δυνατότητες.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Υπ'όψιν, μιλάμε για facebook μέσω του mobile portal - εφαρμογή μόνο με BIS λειτουργεί. To ίδιο ισχύει και για τα email. Επίσης δε θα έχεις maps ούτε browser - θα παίζεις με opera.

 

One tree hill, ποιο πακέτο είναι αυτό με 11 ευρώ; Έχεις εύκαιρο το λινκ; Θα με ενδιέφερε, γιατί εγώ μόνο για το μηνιαίο των 30ΜΒ/3,5 ευρώ ξέρω.

 

Βασικά, και push mail μπορείς να έχεις, με το native client, με την εφαρμογή ShangMail.

 

Όσον αφορά τον όγκο, ενεργοποιείς το Vodafone Unlimited Music&Internet (νομίζω έτσι λέγεται) με κόστος 8 ευρώ και βάζεις και τα 30ΜΒ, σύνολο 130ΜΒ :)

Link to comment
Share on other sites

Tο shang προσωπικά δεν το εμπιστεύομαι, περνάνε τα πάντα από Κίνα μεριά. Αν είναι μόνο για παιχνίδι, έχει καλώς.

 

Έχεις δίκιο, το Music & Internet το είχα ξεχάσει ότι υπάρχει!

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα το Samsung M1 σε ενα καταστημα vodafone και μου αρεσε παρα πολυ.....

Ημουν ετοιμος να παρω αυτο αντι του storm 2 αλλα λογο χαμηλης τιμης και για να μην τους χαρισω την επιδοτηση πηρα το ΒΒ.... Θελω να ακουσω παντως την γνωμη σας για αυτο το κινητο..... Εμενα μου αρεσε....

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα το Samsung M1 σε ενα καταστημα vodafone και μου αρεσε παρα πολυ.....

Ημουν ετοιμος να παρω αυτο αντι του storm 2 αλλα λογο χαμηλης τιμης και για να μην τους χαρισω την επιδοτηση πηρα το ΒΒ.... Θελω να ακουσω παντως την γνωμη σας για αυτο το κινητο..... Εμενα μου αρεσε....

 

 

Το έχω σχεδόν 1 μήνα, πολύ καλό σε όλα!

Το μόνο που υστερεί είναι ο browser (έβαλα opera mini και ειναι οκ), αλλά το θετικό είναι ότι θα πάρει την αναβάθμιση του OS 6.0 κοντά το καλοκαίρι :D

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοήθεια...! Το έχω εγκαταστήσει στο κινητο μου αλλα μήπως χρεώνει το λογαριασμό μου απο vodafone live? δεν εχω ζητήσει απο την vodafone mobile internet και εχω μονο ασύρματο απο το σπίτι μου...Βλέπω στον αναλυτικό λογαριασμό μου όμως κάθε μισή ώρα πλοήγηση wap πως είναι δυνατόν? Υπάρχει περίπτωση να είναι το app world?πως το κάνω απεγκατάσταση?
my pin 220B8E22
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Εχω μια "BES Συσκευή" Blackberry 8520 στην Cosmote.

 

Κάνω το εξής test. Ανοιγώ τον Blackberry Internet Browser και χτυπαώ μια σελιδά που έχω στημένο εναν Apache. Βλπεώ οτι η source ip του request προέρχεται απο την rim (93.186.28.196) kai oxi απο κάπου αλλού πχ τον BES server της εταιριίας μου και έχω τις εξής ερωτήσεις.

 

(α)Η "BES σύνδεση μου έχει σεταριστεί μονο για τα email μου?

 

(β)Γενικά, έαν κάποιος έχει Blackberry BES connection(ή συσκευή) αυτο σημαίνει οτι όλα τα δεδομένα του Browser περνούν απο τον BES server ή απο την RIM?

 

Ευχαριστώ Πολύ!

 

Νικος

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

α) H BES συνδεση αφορα ολα τα data τηε συσκευης σου, δηλαδη και το email και το ιντερνετ

 

β) Ολα τα data περνανε και απο τον BES της εταιρειας σου και απο τους αντιστοιχους BES servers της RIM.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω εαν ειναι σεταρισμένα σωστα τα service-book μου.

 

Έχω παρατηρήσει οτι στα

options->Advanced Settings->Service Book υπάρχει ενα entry IPPP for BIBS[iPPP]

UID: GPMDSEU01

CID: IPPP

 

Αυτη είναι ρυθμιση για BES 'η gia BIS?

 

Eyxaristω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είχε και κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα με μένα σήμερα. Στο κέντρο της Αθήνας και πιο συγκεκριμένα στην οδό Ακαδημίας κοντά στη Βουλή, δεν υπήρχε κάλυψη BIS με αποτέλεσμα να λαμβάνω τα push mails με καθυστέρηση ακόμα και 2 ωρών!!!

 

Επίσης ήταν ΑΔΥΝΑΤΟ να συνδεθείς με το διαδίκτυο κάνοντας χρήση του 3G. Ο browser δεν φόρτωνε σελίδα με τίποτα και μετά απο λίγο έβγαζε time error.

 

Σε επικοινωνία που είχα με το τμήμα εξυπηρετησης πελατων Blackberry της WIND με ενημέρωσαν οτι απο το πρωί η RIM είχε πρόβλημα σε όλους τους παρόχους της Ελλάδας και γι αυτό δεν μπορούσα να λάβω mail's ούτε να πλοηγηθώ στο διαδίκτυο.

 

Το πρόβλημα έγινε αντιληπτό απο άλλα μέλη του forum?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

+1 ένα ακόμη και εμένα έγινε γνωστό το πρόβλημα απο σήμερα ειναι όλες οι υπηρεσίες (push) σε λειτουργία ...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...