Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry


Spyweirdos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρίν απο μερικές ημέρες διάβασα τις φήμες για επερχόμενη κυκλοφορία της BIS 3.0, κανένα όμως άρθρο δεν έδινε πλήρεις πληροφορίες τόσο για την κυκλοφορία όσο και για τις προσθήκες.

 

Μετά από αρκετό ψάξιμο και διάβασμα σας παραθέτω τα παρακάτω.

 

Η BIS 3.0 αναμένεται να κυκλοφορήσει στην Ευρώπη στίς 6 Μαρτίου. Η νέα BIS πέραν από επιπλέον λειτουργίες και διαφορές στο Interface του email setup, τις οποίες δυστυχώς δεν μπορούμε να αποκαλύψουμε λόγω πνευματικών δικαιωμάτων, θα υπάρξουν αλλαγές και στην κατασκευή του δικτύου.

 

Προσθήκες:

 

* Yποστήριξη OpenOffice: παρουσιάσεις, έγγραφα κειμένου και spreadsheets (το αντίστοιχο του EXCEL)

 

* Υποστήριξη αρχείων WMA (Windows Media Audio)

 

* Βελτιωμένο Gmail Plugin:

 

1. Συγχρονισμός διαγραμένων μηνυμάτων, διαβασμένο και μη και απεσταλμένων μεταξύ της συσκευής και του GMAIL.

 

2. Δυνατότητα προσθήκης αλλά και αφαίρεσης ετικετών από τη συσκευή

 

Πληροφορίες αναφέρουν οτι σύντομα μετά το release της 3.0 θα κυκλοφορήσει και η BIS 3.1 η οποία θα περιλαμβάνει:

 

* Συγχρονισμό με το Google Calendar

 

* Συγχρονισμό επαφών για λογαριασμούς Hotmail.

 

* Συγχρονισμό επαφών για λογαριασμούς Yahoo!.

 

* Με τον συγχρονισμό κάποιου λογαριασμού Yahoo! Mail θα εγκαθιστάται και αυτόματα το Yahoo! Messenger.

 

Δείτε στο pdf όλες τις λεπτομέρειες της επερχόμενης έκδοσης.

 

Πηγή: Blackberry-Experts.Net

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι σημαίνει αυτό για τον απλό χρήστη?

 

θα αλλάξει ριζικά κάτι σε μένα που χρησιμοποιώ τη BIS τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια !!

Αντε πιάστε τους :-)

 

και open office και attachments wmv.. :cool:

 

Ναι...Ωραία όλα αυτά..! Youtube θα παίζει που τώρα έχουμε θέμα..?

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο θέμα έχει αναλυθεί πάρα πολύ. Με μηχανικούς της Rim που έχω μιλήσει μου ανέφεραν ότι εργάζονται πάνω στο συγκεκριμένο πρόβλημα αλλά δεν είναι στις προτερεότητες τους.

 

Τουλάχιστον όχι μέχρι να υπάρξει full flash support για το blackberry.

 

Οπότε θα λάβουμε ένα πακέτο καινούργιου blackberry browser (μετά και την εξαγορά της tourvh mobile) μαζί με full flash support

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια πως μπορουμε να αποθηκευουμε τις εφαρμογες στιν καρτα μνημης γιατι μου βγαζει συνεχεια οτι δεν εχω αλλο μνημη.

 

 

ευχαριστω

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... το έχω στα χέρια μου και έχει και Ελληνικό μενού ( αν και δεν με βολεύει... το ξανάβαλα Αγγλικά ) !!:blink:

Πολύ ωραίο :rolleyes:

 

v 5.0.0.436

πλατφόρμα 4.2.0.189

 

Δεν είδα topic για το 9520 και είπα να το ξεκινήσω.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα από ebay ενα curve 8900 Unlocked. Kαι όντως ήταν ξεκλείδωτο με το που έβαλά την sim της wind λειτούργησε και μπορούσα να πάρω κανονικά τηλέφωνα.

 

Αυτό που θέλω να κάνω είναι να πaiρνω pushed τα gmail moy στο 8900. Προσπαθώ να κάνω setup αλλά μου βγάζει μηνυμα οτι πρέπει να κάνω register την συσκευή me ton carrier. Την wind δηλαδή! ( https://bis.na.blackberry.com/html )

 

Ξέρει κανείς να μου πει πως θα το πετύχω αυτό?

Αν δεν είναι εφικτό πως αλλιώς θα μπορώ να έχω email στο 8900 ? Δεν θέλω να χρησιμοποιώ web based email και να ανοιγω τον browser.

 

Eυχαριστώ προκαταβολικά! :D

 

*****

Πώς αποκτώ BIS

Μέσω παρόχου κινητής με κάποιο αντίτιμο για συγκεκριμένη ογκοχρέωση κάθε μήνα. Η ενεργοποίηση γίνεται αντιληπτή από τον χρήστη όταν αναγράφεται στην οθόνη GPRS αντί για gprs/GSM ή για τις νέες συσκευές 3G(με το logo blackberry) αντί για 3g.

 

Πότε πραγματικά ενεργοποιείται?

Η ενεργοποίηση της υπηρεσίας είναι διμερής. Πρώτα ενεργοποιείται από τον πάροχο και μετά από τη RIM. Συνεπώς μπορεί να πάρει και μία ως τρεις μέρες. Τα γράμματα gprs/3g μετατρέπονται σε GPRS/3G - λαμβάνουμε μήνυμα "your handheld has been registered with the wireless network" - εμφανίζονται τα εικονίδια: blackberry messenger, browser, maps, mail.

 

*****

 

 

Nα σημειωθεί οτι έχω ένα πρόγραμμα 120mb το μήνα αλλά δεν είναι αυτό του πακέτου Blackberry

Ποιες ενέργειες πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή ή καποιο theme ωστε η καταγραφες απο το ημερολογιο μου να εμφανίζονται στην αρχικη μου οθόνη ?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε βρήκες άκρη με το πρόβλημά σου? Αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο.

 

Όχι φίλε μου, δεν βρήκα άκρη. Τελικά αγόρασα από Ελλάδα και το δοκίμασα επί τόπου.

Αν μάθεις κάτι πάντως γράψτω εδώ να το δούνε και οι άλλοι που θα έχουν το ίδιο πρόβλημα....

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο Google για θέματα με την επιλογή today! θα σου εμφανίζει στο homescreen το ημερολόγιο ή Tasks ή μηνύματα ή και όλα μαζί.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να καλέσεις να σου ενεργοποιήσουν την υπηρεσία BlackBerry (a.k.a BIS). Χωρίς αυτή δεν μπορείς να έχεις καμία από τις υπηρεσίες που προσφέρει (χάρτες, email, κλπ)
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω καταρχην για την απαντηση θα το δοκιμασω και αν εχω τιποτα νεοτερο θα ενημερωσω ...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πήρα τηλεφωνο την Wind και ο υπάλληλος είχα άγνοια των πακέτων. Μήπως ξέρεις ποια είναι η διαδικασία και ποιες οι χρεώσεις? Σ ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

θεωρώ πρέπει να μιλήσετε κατευθείαν με bb αμερικής ή αγγλίας!

 

μόνο έτσι θα γίνει αποδέσμευση!

 

Αποδέσμευση μόνο ο προηγούμενος ιδιοκτήτης μπορεί να κάνει ζητώντας το από τον provider.

Αυτό το ξέρουμε. Το πως θα το τσεκάρουμε ότι έχει γίνει σίγουρα πριν το πάρουμε είναι το θέμα...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Όπως και τα περισσότερα BB από Αμερική, είναι απλά κλειδωμένο. Μπορεί να σου το ξεκλειδώσει η BB Αμερικής.
Link to comment
Share on other sites

Διορθώστε με αν κάνω λάθος αλλα νομίζω οτι δεν είναι κλειδωμένο απλα πρέπει να εγγραφώ στο ΒIS της wind και να κανω register τη συσκευη
Link to comment
Share on other sites

* Βελτιωμένο Gmail Plugin:

1. Συγχρονισμός διαγραμένων μηνυμάτων, διαβασμένο και μη και απεσταλμένων μεταξύ της συσκευής και του GMAIL.

2. Δυνατότητα προσθήκης αλλά και αφαίρεσης ετικετών από τη συσκευή

* Συγχρονισμό με το Google Calendar

 

Πάρα πολύ καλό... Ξέρετε παίδες αν συγχρονίζει κι επαφές από το Gmail ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...