Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry


Spyweirdos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η σελιδα με τις χρεωσεις για το BIS της Cosmote που ειναι, γιατι δεν μπορω να την βρω?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η εμφάνιση δεν είναι αυτή. Τα curve ήταν πάντα sexy. Αυτό είναι ο Robocop. Το περιμένω εναγωνίως ως λάτρης των curve. Και τα χαρακτηριστικά http://www.phonearena.com/htmls/RIM-BlackBerry-Atlas-8910-phone-p_3847.html

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Εγω με τον καινουργιο browser δεν βλεπω να αλλαζω το ΒΒ ;)
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα αναγράφονται τα νέα, άρθρα, ειδήσεις και ανακοινώσεις που αφορούν την BlackBerry.

 

http://symbian-lifeblog.com/wp-content/uploads/2009/01/rim-blackberry-logo.gif

_________________________________________________________________________________

 

Τι συμβολίζει η ονομασία κάθε μοντέλου της BB;

 

Τα δύο πρώτα ψηφία συμβολίζουν:

 

81xx – Suretype, Non Flip, Camera

82xx – Suretype, Flip, Camera

83xx – QWERTY, Non Flip, Camera

85xx – QWERTY, Non Flip, Camera, Expanded Internal Memory

88xx – QWERTY, Non Flip, No Camera, GPS, GSM

89xx – QWERTY, Non Flip, Camera, High Res Screen, Expanded Internal Memory

90xx – QWERTY, Non Flip, Camera, High Res Screen, Expanded Internal Memory, 3G, WiFi, GPS

95xx – Touch Screen, Non Flip, Camera, High Res Screen, Expanded Internal Memory, Video Recording, GSM, 3G

96xx – QWERTY, Non Flip, Camera, High Res Screen, Expanded Internal Memory, GSM, 3G

 

Και τα τελευταία δύο;

 

xx00 – Base Model, No modifications

xx10 – GPS, GSM, Video recording

xx20 – WiFi, GSM, Video Recording

xx30 – GPS, CDMA, EVDO, Video Recording

xx50 – CDMA, EVDO, Video Recording, WiFi

 

Πηγή: http://www.blackberrynews.com

 

 

Ένα λάθος... τα xx50 που λές δεν είναι όλα CDMA. To 8350 για παράδειγμα είναι συμβατό με iDEN δίκτυα της Motorola...

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

Εγω με τον καινουργιο browser δεν βλεπω να αλλαζω το ΒΒ ;)

 

Άντε να δούμε.. Αλλιώς με βλέπω με ένα iphone καβάντζα :P

Link to comment
Share on other sites

Ο καινουριος browser θα αργησει να βγει. Η RIM θελει native twitter app (μη χε..). Η δικαιολογια :doh: ειναι οτι το browsing δεν ειναι σημαντικο σε business oriented συσκευες (ενω το twitter ειναι)...

 

Μακαρι να κανω λαθος

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!

Θέλω να αγοράσω ένα μεταχειρισμένο από Αμερική (bold) και ζήτησα τον pin & imei από τον πωλητή για να δω αν είναι δεσμευμένο.

 

Πάω στην σελίδα της Cosmote και πατάω create new account και βάζω το pin & imei της συσκευής. Μόλις πατάω next μου πετάει ένα παράθυρο που λέει :"This BlackBerry® device is not registered with your wireless service provider.

Please register this device and verify that the URL of the current web site matches

the one provided by your wireless service provider. "

 

Αυτό τώρα σημαίνει ότι είναι αποδεσμευμένο αλλά επειδή δεν έχω βάλει την κάρτα sim cosmote χτυπάει ή ότι είναι δεσμευμένο ακόμη στον προηγούμενο provider?

Η περνάει πρώτα το test εάν είναι register στον provider και μετά αν είναι δεσμευμένο κάπου άλλου...

 

Ας βοηθήσει κάποιος που ξέρει. Επίσης αν κάποιος θέλει με pm να μου δώσει το pin & imei ώστε να δοκιμάσω να δω τι θα μου πει... Λογικά θα μου πει ότι είναι δεσμευμένη η συσκευή...

 

 

Ευχαριστώ

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Με QWERTY και touchscreen :X

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=FaXxTVam-wQ]YouTube- BlackBerry Magnum: Hands-On Review[/ame]

 

 

 

http://www.phonearena.com/htmls/BlackBerry-Magnums-first-appearance-in-a-video-article-a_9204.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+phonearena/ySoL+(Phone+Arena+-+Latest+News)

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλή σκέψη. Γιατί το trackball φαντάζομαι σε κάποια φάση γίνεται κουραστικό...
http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν πας στο Πλαίσιο να το πάρεις;;; Πολύ ταλαιπωρείσαι..

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν πας στο Πλαίσιο να το πάρεις;;; Πολύ ταλαιπωρείσαι..

 

τελικά βρήκα απο τη Wind το 8220 στα 120 ευρώ το οποίο καλύπτει τις απαιτήσεις μου..(λήψη email, καλύτερο πληκτρολόγιο απο τα κλασικά κινητά, κομψό κινητό, κ.α.)...!!!

 

Θα παραμείνω στην Cosmote τελικά... Μετά απο άλλα πέντε χρόνια θα ξαναδώ τι παίζει η Vodafone...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Και ουτε νομιζω θα παρεις απαντηση.!

 

Μετά απο μια εβδομάδα συνεχίζεται το γράψιμο, άρα :nagger::lock:

Link to comment
Share on other sites

Ο καινουριος browser θα αργησει να βγει. Η RIM θελει native twitter app (μη χε..). Η δικαιολογια :doh: ειναι οτι το browsing δεν ειναι σημαντικο σε business oriented συσκευες (ενω το twitter ειναι)...

 

Μακαρι να κανω λαθος

 

To twitter απ'οτι καταλαβαίνω στο εξωτερικό το χρησιμοποιούν επαγγελματικά για μάρκετινγ και για business γενικά..

Επίσης, δες την ποικιλία των συσκευών που υπάρχουν στην Αμερική για χρήση μόνο με email, καμία σχέση με Ευρώπη.... Θεωρείται δεδομένο το "email on the go" και πλοήγηση απο PC...

Link to comment
Share on other sites

τα μαυρομουρα δεν ανταλλαζονται με τιποτα

 

Παροτι εχω αφησει το 9000 μου στην ακρη για htc hd2 και τωρα για μηλο (γιατι χρειαζομαι πολλες εφαρμογες που το 9000 ΔΕΝ ειχε), εν τουτοις μου λειπει η ταχυτητα και η αμεσοτητα του

:X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, προσφατα εβαλα στο Google Apps standard edition ενα email domain για το μαγαζι των γονιων μου.

 

Θελω να ρωτησω αν μπορω να εχω πραγματικο συγχρονισμο μηνυματων αν περασω το λογαριασμο σαν IMAP στο Email settings του blackberry; δηλαδη διαβασμενα/αδιαβαστα και διαγραμμενα;

 

θα ειχε νοημα να αναβαθμιστουμε σε BES και Exchange server;

 

Δε με ενδιαφερει καθολου το ημερολογιο και τα υπολοιπα features του BES, αξίζει η επενδυση μόνο για email;

Link to comment
Share on other sites

H BIS σε καλύπτει εν μέρει μέσω του advanced gmail plugin. Τον Mάρτιο θα γίνει το release της BIS 3.0 η οποία θα σου προσφέρει ακόμα καλύτερο συγχρονισμό των μηνυμάτων σου με το Gmail.

 

Νομίζω οτι η BES είναι περιττή, το μόνο παραπάνω που σου προσφέρει είναι δυνατότητα "παρακολούθησης" και ελέγχου των συσκευών.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και εδώ γράφονται οι "εμπειρίες" από την χρήση των ΒΒ και αφορούν σε Cosmote ή Vdodafone, ας παραθέσω και την πρόσφατη δική μου...

 

Αποφάσισα να μπω στην οικογένεια των ΒΒ κι έτσι πήγα σε ένα κατάστημα Cosmote την Τρίτη 2/2/2010 για ανανέωση της σύνδεσής μου και αγορά ενός ΒΒ 9700 με το πρόγραμμα BIS Απεριόριστα.

 

Όλα καλά, ευγενέστατη κι εξυπηρετικότατη η υπάλληλος, αλλά φαίνεται ότι λόγω νεότητας της συσκευής (???) υπάρχουν τεχνικά θέματα προς επίλυση: Πιο συγκεκριμένα, μου είπανε ότι επειδή την συσκευή την αγοράζω με επιδότηση, από την αρχή Φεβρουαρίου καταχωρούν το ΙΜΕΙ των επιδοτούμενων συσκευών... κι επειδή υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο σύστημα καταχώρησης, το οποίο δεν "αναγνωρίζει" την ΒΒ 9700 ακόμη, επειδή δεν έχουν προλάβει να την καταχωρήσουν, εκκρεμεί ακόμη και σήμερα η "ενεργοποίηση" του όλου πακέτου!

 

Συνεπώς, "αναμένω στο ακουστικό μου", μέχρι να με ειδοποιήσουν για να ξαναπάω να παραλάβω την συσκευή και να ολοκληρωθούν οι σχετικές διαδικασίες....

 

Μόλις έχω νεότερα, θα ενημερώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

υπάρχει περίπτωση να συνδυαστούν καρτοκινητή, οποιασδήποτε εταιρείας, και BIS; Να έχω δηλαδή BIS στο καρτοκινητό μου...

 

 

Ευχαριστώ

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...