Jump to content

LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)


Exploticon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εαν ειναι βοηθεια σε κατι οταν προσπαθω να κανω flash rom apo bootloader μου βγαζει τα εξης

"Invalid sparse file format at header magi"

και ξεκιναει μια διαδικασια 7 βηματων οπως "sending sparse system 1/7"

τελιωνει η διαδικασια αλλα το τηλεφωνο αρνειτε να ξεκινησει,απλα παει και καθετε στο recovery

Δεν καταλαβαίνω γιατί προσπαθείς να κάνεις κάτι από fastboot αφού έχουμε TWRP Recovery...Κατέβασε μια Ρομ κάνε τα πάντα format και βάλε μια Ρομ από εκεί...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου έχει βγάλει αυτήν εδώ την εικόνα στην παραγγελία μου, τι λέει αυτό?

 

https://drive.google.com/file/d/1rtSDj2kls5yHCqRg1ZbfE2edNMm3mqnU/view?usp=drivesdk

 

Ότι έχει εγκριθεί η παραγγελία και κάποια στιγμή θα το στείλουν...:lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει βγάλει αυτήν εδώ την εικόνα στην παραγγελία μου, τι λέει αυτό?

 

https://drive.google.com/file/d/1rtSDj2kls5yHCqRg1ZbfE2edNMm3mqnU/view?usp=drivesdk

Δεν ξέρω σε ποιο βήμα βρίσκεσαι δηλαδή αν εκανες submit αλλά δες το σχετικό βίντεο.

Από το 2:20 λεπτό και μετά κοιτά το με προσοχή.

Link to comment
Share on other sites

Γνήσια οθόνη, μπορούμε να βρούμε πουθενά; Γιατί έβαλα μια άλλη και μου καταναλώνει αρκετή μπαταρία

φέρνω γω γνήσιες οθόνες γι αυτά στο μαγαζί, αλλά το να σου καταναλώνει πολλή μπαταρία χλωμό να ευθύνεται στην οθόνη, ψάξτο αλλού το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

φέρνω γω γνήσιες οθόνες γι αυτά στο μαγαζί, αλλά το να σου καταναλώνει πολλή μπαταρία χλωμό να ευθύνεται στην οθόνη, ψάξτο αλλού το πρόβλημα.

 

Μα μόλις την άλλαξα, είδα κατανάλωση αρκετή. Το κινητό σχεδόν καινούργιο, 6 μηνών από την ώρα που την άλλαξα. Δε νομίζω να ευθύνεται η μπαταρία δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

Μα μόλις την άλλαξα, είδα κατανάλωση αρκετή. Το κινητό σχεδόν καινούργιο, 6 μηνών από την ώρα που την άλλαξα. Δε νομίζω να ευθύνεται η μπαταρία δηλαδή

Παρατηρείς υπερθέρμανση στο κάτω μέρος της οθόνης; εκεί δηλαδή που είναι η λεντοταινία

Link to comment
Share on other sites

'Εχει μήπως κάποιος την σωστή Qfil Rom για το Le pro3 x720 64 γιατι σε όλα τα σάιτ που κατέβασα δεν μου δουλέυει.Η κάποια που να έχει δοκιμαστεί ότι κάνει τουλάχιστον
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρείς υπερθέρμανση στο κάτω μέρος της οθόνης; εκεί δηλαδή που είναι η λεντοταινία

 

Όχι, τίποτα. Απλά με την ίδια χρήση, ενώ το φόρτιζα κάθε δύο μέρες, τώρα θέλω κάθε μέρα σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δουλεύει κάνεις Volte και Vοwifi σε cosmote με aicp rom;

Το ενεργοποίησα το Σάββατο βάζοντας την sim σε συσκευή φίλου που υποστηρίζεται και στην δικά μου ενώ δουλεύει μια χαρά το Volte δεν δουλεύει το Vowifi (δεν είδα στην δικιά του, έστειλα μόνο το sms)

 

Το έχω ανοιχτό και σε wifi preferred αλλά το wifi δίπλα στο cosmote δεν εμφανίζεται, ούτε μπορώ να κάνω κλείσεις αν το βάλω σε airplane και ανοίξω το wifi.

 

*το εικονίδιο του volte εμφανίζεται κανονικά και δουλεύει.

 

 

Καμία ιδέα;

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δουλεύει κάνεις Volte και Vοwifi σε cosmote με aicp rom;

Το ενεργοποίησα το Σάββατο βάζοντας την sim σε συσκευή φίλου που υποστηρίζεται και στην δικά μου ενώ δουλεύει μια χαρά το Volte δεν δουλεύει το Vowifi (δεν είδα στην δικιά του, έστειλα μόνο το sms)

 

Το έχω ανοιχτό και σε wifi preferred αλλά το wifi δίπλα στο cosmote δεν εμφανίζεται, ούτε μπορώ να κάνω κλείσεις αν το βάλω σε airplane και ανοίξω το wifi.

 

*το εικονίδιο του volte εμφανίζεται κανονικά και δουλεύει.

 

 

Καμία ιδέα;

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

 

 

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html

 

 

To vowifi δουλεύει μόνο σε συγκεκριμένες συσκευές, εκτός και αν έχει αλλάξει κάτι το τελυεταίο δι-τριμηνο..

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html

 

 

To vowifi δουλεύει μόνο σε συγκεκριμένες συσκευές, εκτός και αν έχει αλλάξει κάτι το τελυεταίο δι-τριμηνο..

 

 

Πότε δεν ίσχυαν οι συσκευές σαν περιορισμός της υπηρεσίας, αυτή η λίστα είναι ουσιαστηκα η λίστα των τηλεφώνων που μπορείς να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία αυτοματοποιημενα με ένα SMS. Αν στείλεις από άλλη συσκευή ή άλλη rom (ακόμα και άλλης χώρας λέγαν στο αντίστοιχο θέμα εδώ) θα πάρεις αρνητική απάντηση.

Σε pocophone πχ έχω δει να δουλεύουν και τα 2 που και αυτό δεν είναι στην λίστα...

Στο θέμα εδώ στο my phone είδα και άλλον με lepro 3 και op3 να έχει το ίδιο θέμα με μένα.

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πότε δεν ίσχυαν οι συσκευές σαν περιορισμός της υπηρεσίας, αυτή η λίστα είναι ουσιαστηκα η λίστα των τηλεφώνων που μπορείς να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία αυτοματοποιημενα με ένα SMS. Αν στείλεις από άλλη συσκευή ή άλλη rom (ακόμα και άλλης χώρας λέγαν στο αντίστοιχο θέμα εδώ) θα πάρεις αρνητική απάντηση.

Σε pocophone πχ έχω δει να δουλεύουν και τα 2 που και αυτό δεν είναι στην λίστα...

Στο θέμα εδώ στο my phone είδα και άλλον με lepro 3 και op3 να έχει το ίδιο θέμα με μένα.

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

 

 

Οπότε αν έχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσία σε κάποια υποσηριζόμενη συσκευή μετά την μεταφέρεις και οκ (θεωρητικά)?

 

 

Θα περάσω AICP το Σ/Κ καλώς εχόντως των πραγμάτων, εάν βρω και μια συσκευή να το ενεργοποιήσω θα σου πω.

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Οπότε αν έχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσία σε κάποια υποσηριζόμενη συσκευή μετά την μεταφέρεις και οκ (θεωρητικά)?

 

 

Θα περάσω AICP το Σ/Κ καλώς εχόντως των πραγμάτων, εάν βρω και μια συσκευή να το ενεργοποιήσω θα σου πω.

Ναι, το volte πχ δουλεύει μια χαρά.

 

Τα ενεργοποίησα σε ένα Samsung A5. Δυστυχώς δεν έχω άμεση πρόσβαση άλλη σε συσκευή που να υποστηρίζει vowifi, ίσως το σκ να μπορέσω να δοκιμάσω σε άλλες συσκευές που δεν υποστηριζονται με την sim μου.

 

Στο xda βλέπω πολλοί το δουλεύουν, αλλά σε κάποια releases είχαν θέμα και γύριζαν σε παλιότερες αλλά δεν έχω δει πρόσφατα κάποιον να λέει ότι δεν δουλεύει.

 

Sent from my LEX720 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

GSM: ραδιόφωνο off leeco le pro 3 x722.Hello πριν σας ευχαριστήσω για την ένταξή σας στην ομάδα, ήθελα να ρωτήσω για το τι έρχεται με leeco x722 μου.

Σταματώ να λαμβάνω το κινητό δίκτυο (Ισπανία), αν αναγνωρίζει το sim, αν έχω το imei, αλλά δεν έχω ένα κινητό δίκτυο, παίρνω το μήνυμα από, το ραδιόφωνο σβήνει.

Έχω πρόσβαση στο μενού πληροφοριών του τηλεφώνου, παίζω την επιλογή για να ενεργοποιήσω το ραδιόφωνο, αλλά δεν κάνει τίποτα, ένα μέλος που πρότεινε το ίδιο, σας ευχαριστώ και συγχωρείτε αν κάνω λάθος στο γράψιμο (χρησιμοποιώ μεταφραστή).

Χαιρετισμοί, fmolinad.: O

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Σημερα απο το πρωι η συσκευη (LEx720) σταματησε να κανει updates στο google play , δεν ξερω γιατι.

Εκανα διαγραφη data+cache και εκ τοτε δεν ξαναμπαινει καν στο google play. Εσβησα λογαριασμο google ξαναμπηκα google play τον εβαλα...παπαλα. Τελος το google play

Υπαρχει λυση ?

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Το πραγμα χειροτερεψε ..δοκιμαζοντας εσβησα την google play store εφαρμογη..τη βρηκα καπου και την ξανακατεβασα/εβαλα και τωρα περνω συνεχως server error
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τελικα οπως φαινεται που δημιουργουσε τη τελευταια αναβαθμιση (29/5) του google play store (που προφανως γινεται μονη της) . Η προηγουμενη εκδοση που εφερα δουλευει οκ . Μου κανει εντυπωση βεβαια πως δεν αναβαθμιζεται μονη της στην τελευταια και προβληματικη
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα. Έγινα κάτοχος ενός lepro 3 με τον 821 επεξεργαστή. Φορούσε Android 8.1 pixel experience και πήγα να το φλασαρω android 9. Από την ώρα που έκανε το πρώτο restart το twrp δεν κανει απολύτως τίποτα. Μια μαύρη οθόνη. Έχω κάνει τα πάντα. Το βλέπει ο υπολογιστής σαν qload qualacom κτλπ αλλά μόλις πάω να κάνω flash το repair firmware βγάζει σφάλμα κάθε φορά. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησερα σε ολους.

Εχω δυο pro3 με προβλημα, μια γνησια καινουρια οθονη και μια γνησια καινουρια μπαταρια. Οποιος ενδιαφερετε να μου στειλει π.μ. Η τιμη για ολα ειναι συμβολικη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Gogos71 ενδιαφέρομαι για την οθόνη και την μπαταρία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησερα σε ολους.

Εχω δυο pro3 με προβλημα, μια γνησια καινουρια οθονη και μια γνησια καινουρια μπαταρια. Οποιος ενδιαφερετε να μου στειλει π.μ. Η τιμη για ολα ειναι συμβολικη.

 

Ενδιαφέρομαι φίλος για οθόνη και μπαταρία.

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Καλησπερα στην παρεα!!Περισσευει σε κανεναν καμια μπαταρια λειτουργικη για το κινητο για να δοκιμασω αν δουλευει η οχι;;Πριν απο 1,5 εβδομαδα εκλεισε ξαφνικα και απο τοτε δεν ανοιξε ξανα..Μονο μερικες δονησεις οταν κραταω πατημενο το power.Ετρεξα πολλες φορες το QFIL, το περναει επιτυχως αλλα δεν γινεται τιποτα.Δεν υπαρχει καμια ενδειξη ζωης παρα μονο οι δονησεις.Αν υπαρχει μπαταρια,θα ηθελα να δοκιμασω.Ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!!Περισσευει σε κανεναν καμια μπαταρια λειτουργικη για το κινητο για να δοκιμασω αν δουλευει η οχι;;Πριν απο 1,5 εβδομαδα εκλεισε ξαφνικα και απο τοτε δεν ανοιξε ξανα..Μονο μερικες δονησεις οταν κραταω πατημενο το power.Ετρεξα πολλες φορες το QFIL, το περναει επιτυχως αλλα δεν γινεται τιποτα.Δεν υπαρχει καμια ενδειξη ζωης παρα μονο οι δονησεις.Αν υπαρχει μπαταρια,θα ηθελα να δοκιμασω.Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Έχω μπαταρία αν θες. Επίσης, πως το έτρεξες;

Link to comment
Share on other sites

Έχω μπαταρία αν θες. Επίσης, πως το έτρεξες;

Η αληθεια ειναι οτι εγω εχω το Χ722.Για το δικο σου κινητο μπορεις να δεις εδω την διαδικασια: https://forum.xda-developers.com/le-pro3/how-to/unbrick-leeco-phones-leeco-variants-t3847220

Δεν ειναι δυσκολο να το κανεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...