Jump to content

LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)


Exploticon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στην παρεα!!Περισσευει σε κανεναν καμια μπαταρια λειτουργικη για το κινητο για να δοκιμασω αν δουλευει η οχι;;Πριν απο 1,5 εβδομαδα εκλεισε ξαφνικα και απο τοτε δεν ανοιξε ξανα..Μονο μερικες δονησεις οταν κραταω πατημενο το power.Ετρεξα πολλες φορες το QFIL, το περναει επιτυχως αλλα δεν γινεται τιποτα.Δεν υπαρχει καμια ενδειξη ζωης παρα μονο οι δονησεις.Αν υπαρχει μπαταρια,θα ηθελα να δοκιμασω.Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Βάλτο να φορτίζει κι ας μην βλέπεις η ακούς τίποτα..μετά από 40 λεπτά πήγαινε να δείς αν είναι ζεστό που σημαίνει ότι φορτίζει..Άστο ακόμα 30 λεπτά..

Βγάλτε και πάτα για πολύ ώρα vol down and power..

Μπες fastboot βάλε TWRP..κάνε φορμάτ..βάλε νέα ρομ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βάλτο να φορτίζει κι ας μην βλέπεις η ακούς τίποτα..μετά από 40 λεπτά πήγαινε να δείς αν είναι ζεστό που σημαίνει ότι φορτίζει..Άστο ακόμα 30 λεπτά..

Βγάλτε και πάτα για πολύ ώρα vol down and power..

Μπες fastboot βάλε TWRP..κάνε φορμάτ..βάλε νέα ρομ..

 

Εχω δοκιμασει τα παντα Χρηστο,δυστυχως δεν αντιδραει με τιποτα.Νομιζω πως εχει θεμα η gpu, αλλα δεν ειμαι σιγουρος..Γι΄αυτο θελω να δοκιμασω την μπαταρια,να δω μηπως ειναι αυτο.Τις τελευταιες ημερες,2 φορες ειχε κλεισει μονο του οταν ειχε φτασει κοντα στο 15%.Την τελευταια ημερα,μιλουσα με βιντεοκληση στο viber,ηταν παλι κοντα στο 15% η μπαταρια,το ενιωθα να υπερθερμενεται, κλεινει και απο τοτε δεν ανοιξε ποτε..Το εχω λυσει το κινητο,δεν ειδα κατι παραξενο εντος.

Link to comment
Share on other sites

Kαλά είπα κορωνοιός από Κίνα !!!

Παρόμοια κατάσταση και σε μένα, το άφησα όμως μετά το "πόρισμα" για μνήμες όπως γράφω και στο νήμα του 722 ..

Τώρα που το ξανασκέφτομαι, την προηγούμενη βραδιά άδειασε απότομα η μπαταρία -δεν θυμαμαι ποσοστό πρέπει να ήταν κοντά στο 20%- και το έβαλα για φόρτιση αργά το βράδυ κλειστό με φορτιστή στα 2Α. Το πρωί με παραξένεψε που ήταν στο 99% και το απόγευμα της ίδιας μέρας έγινε το τσαφ ενώ ήταν όλη μέρα χωρίς να το δουλεύω σε λειτουργία πτήσης.

Θα το ξαναβάλω στην φόρτιση όπως λέει ο Χρήστος να το τσεκάρω γιατί νομίζω πως δεν φορτίζει.

Το επόμενο βήμα είναι λύσιμο...ο φίλος μου είπε να το ξανακοιτάξει ...σκέφτηκε κάτι άλλο..

Για να δούμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλά είπα κορωνοιός από Κίνα !!!

Παρόμοια κατάσταση και σε μένα, το άφησα όμως μετά το "πόρισμα" για μνήμες όπως γράφω και στο νήμα του 722 ..

Τώρα που το ξανασκέφτομαι, την προηγούμενη βραδιά άδειασε απότομα η μπαταρία -δεν θυμαμαι ποσοστό πρέπει να ήταν κοντά στο 20%- και το έβαλα για φόρτιση αργά το βράδυ κλειστό με φορτιστή στα 2Α. Το πρωί με παραξένεψε που ήταν στο 99% και το απόγευμα της ίδιας μέρας έγινε το τσαφ ενώ ήταν όλη μέρα χωρίς να το δουλεύω σε λειτουργία πτήσης.

Θα το ξαναβάλω στην φόρτιση όπως λέει ο Χρήστος να το τσεκάρω γιατί νομίζω πως δεν φορτίζει.

Το επόμενο βήμα είναι λύσιμο...ο φίλος μου είπε να το ξανακοιτάξει ...σκέφτηκε κάτι άλλο..

Για να δούμε!!!

 

Ωραια,να μας ενημερωσεις τι εκανες!!Αντε να δουμε,θα επιδιορθωθει;;

Link to comment
Share on other sites

Aosip Q για κάθε ενδιαφερόμενο

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/development/rom-aosip-q-t4047871

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ωραια,να μας ενημερωσεις τι εκανες!!Αντε να δουμε,θα επιδιορθωθει;;

Αφού (ξανα)είδα πως μόνο φορτίζει, το πήγα σήμερα στον μαστρο - Γιάννη για εγχείριση !!!

Νεότερα σύντομα....

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να βάλω TWRP και όταν δίνω εντολή μου βγάζει αυτό:

 

target reported max download size of 536870912 bytes

sending 'recovery' (2703 KB)...

OKAY [ 0.130s]

writing 'recovery'...

 

 

και κολλάει εκεί. Δοκίμασα άλλη θύρα, άλλο καλώδιο αλλά πάλι το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα.

 

Βρήκα ένα LeEco Le Pro 3 X727 4/64 σφραγισμένο στα 110 Ευρώ.

 

Να το πάρω ρε παιδιά, τι λέτε?

 

Τι παίζει με τις μπάντες?

 

Υπάρχουν rom για το συγκεκριμένο για να το σκαλίσω?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα.

 

Βρήκα ένα LeEco Le Pro 3 X727 4/64 σφραγισμένο στα 110 Ευρώ.

 

Να το πάρω ρε παιδιά, τι λέτε?

 

Τι παίζει με τις μπάντες?

 

Υπάρχουν rom για το συγκεκριμένο για να το σκαλίσω?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Όχι. πάρα πολλά λεφτά για τόσο παλιό τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...