Jump to content

LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)


Exploticon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει λυση σε αυτο?? Το κινητο ανοιγη μεχρι εκει που λεει Leeco. Μπαινει fastboot και recovery

https://imgur.com/96fa72K

Μάλλον για κάποιο λόγο χάθηκε το OS? Ίσως...φλάσαρε πάλι με factory reset η αν πας για άλλη ρομ ότι λέει ο προγραμματιστής...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και καλη χρονιά. Προσπαθώ να περάσω τη rom του crisbal, φαίνεται να εγκαθίσταται σωστα και μόλις κάνει επανεκκίνηση μου βγάζει οτι "encription unsuccesfull". Τι μπορώ να κάνω για να το φτιαξω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλη χρονιά. Προσπαθώ να περάσω τη rom του crisbal, φαίνεται να εγκαθίσταται σωστα και μόλις κάνει επανεκκίνηση μου βγάζει οτι "encription unsuccesfull". Τι μπορώ να κάνω για να το φτιαξω;

 

Format data... έχεις encryption...όχι wipe format.. όλα όσα είναι στον εσωτερικό χώρο θα χαθούν..πάρε backup..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους....

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα. Έσβησα τα παντα και παλι μου το ζητάει

 

Είπαμε format όχι wipe..

How to change file system f2fs or ext4 if doesn't change..

Go to wipe.. advance wipe..select wipe data and make data format.. reboot to recovery..go again to wipe advance wipe.. check data..press on change repair file system.. check exfat..slide to do it..go back.. check again ext4.. slide to do it..go back.. select cache.. change repair.. format with ext4..slide to do it..go at 1st page.. make reboot to recovery..now you are with ext4.. flash any ROM from EUI to Pie..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το κινητό το έχω για δεύτερη συσκευή πλέον. Το έχω μόνο για το drone, mavic 2pro για να το πετάω. Στο κινητό μου είχε σπάσει η οθόνη και σε μια βόλτα που είχα κάνει με το ποδήλατο με έπιασε βροχή και είχε βραχεί. Έχω αλλάξει οθόνη και μετά την βροχή μου έκανε κάποια κουλά με το βισμα φόρτισης, όπου δεν φορτίζει όταν το κινητό είναι εν λειτουργία πολλές φορές και δεν αναγνωρίζει συσκευές. Πχ το χειριστήριο του mavic το κάνει σύνδεση μετά από επανεκκίνηση, αν το τηλέφωνο λειτουργεί για μια ώρα και πας να συνδέσεις το χειριστήριο η το pc δεν το βλέπει!!! Σήμερα άλλαξα και την πλακέτα που έχει το βισμα usb αλλά το ίδιο. Έχω γην rom του tora 26 της έχω κάνει εκκαθάριση την έχω ξαναπεράσει αλλά το ίδιο. Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το κινητό το έχω για δεύτερη συσκευή πλέον. Το έχω μόνο για το drone, mavic 2pro για να το πετάω. Στο κινητό μου είχε σπάσει η οθόνη και σε μια βόλτα που είχα κάνει με το ποδήλατο με έπιασε βροχή και είχε βραχεί. Έχω αλλάξει οθόνη και μετά την βροχή μου έκανε κάποια κουλά με το βισμα φόρτισης, όπου δεν φορτίζει όταν το κινητό είναι εν λειτουργία πολλές φορές και δεν αναγνωρίζει συσκευές. Πχ το χειριστήριο του mavic το κάνει σύνδεση μετά από επανεκκίνηση, αν το τηλέφωνο λειτουργεί για μια ώρα και πας να συνδέσεις το χειριστήριο η το pc δεν το βλέπει!!! Σήμερα άλλαξα και την πλακέτα που έχει το βισμα usb αλλά το ίδιο. Έχω γην rom του tora 26 της έχω κάνει εκκαθάριση την έχω ξαναπεράσει αλλά το ίδιο. Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω?

 

Αν έχεις πρόβλημα υλικού και πλακέτας? Δεν ξέρω... Μπορείς να βάλεις μία Ρομ με όλα τα wipe καθαρή και να δεις...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις πρόβλημα υλικού και πλακέτας? Δεν ξέρω... Μπορείς να βάλεις μία Ρομ με όλα τα wipe καθαρή και να δεις...

 

Θα περάσω κάποια και θα γράψω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το κινητό το έχω για δεύτερη συσκευή πλέον. Το έχω μόνο για το drone, mavic 2pro για να το πετάω. Στο κινητό μου είχε σπάσει η οθόνη και σε μια βόλτα που είχα κάνει με το ποδήλατο με έπιασε βροχή και είχε βραχεί. Έχω αλλάξει οθόνη και μετά την βροχή μου έκανε κάποια κουλά με το βισμα φόρτισης, όπου δεν φορτίζει όταν το κινητό είναι εν λειτουργία πολλές φορές και δεν αναγνωρίζει συσκευές. Πχ το χειριστήριο του mavic το κάνει σύνδεση μετά από επανεκκίνηση, αν το τηλέφωνο λειτουργεί για μια ώρα και πας να συνδέσεις το χειριστήριο η το pc δεν το βλέπει!!! Σήμερα άλλαξα και την πλακέτα που έχει το βισμα usb αλλά το ίδιο. Έχω γην rom του tora 26 της έχω κάνει εκκαθάριση την έχω ξαναπεράσει αλλά το ίδιο. Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω?

 

Αν αγόρασες την USB πλακέτα από το AliExpress η περισστερες από αυτές λειτουργούν μονο για φόρτιση του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Αν αγόρασες την USB πλακέτα από το AliExpress η περισστερες από αυτές λειτουργούν μονο για φόρτιση του κινητού.

 

Ναι από AliExpress την πήρα. Έχουν θέμα αυτές? Ξέρεις κάποια που να λειτουργεί κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει μια απο TAOBAO.

Δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο.

Εμένα μου έφτασε περίπου 25 ευρώ.

 

Κοίτα να έχω το κινητό μόνο για φόρτιση δεν μου κάνει. Αυτή που πείρες εσύ δουλεύουν όλα?

Είναι δύσκολα να παραγγείλω και εγώ? Αν μπορείς στηλε μου κάποιο λινκ να δω.

Link to comment
Share on other sites

https://m.intl.taobao.com/detail/detail.html?id=563268285618

Κοίτα,

Θα σου εξηγήσω με όσα ελληνικα διαθέτω.

TAOBAO δεν στέλνει Ελλάδα.

Υπάρχει μια σελίδα που αναλαμβάνει την αγορά και την αποστολή,λέγεται YOYBUY.

Οπότε βλέπεις το προϊόν απο το λινκ πιο πάνω και αν θέλεις να το αγοράσεις κανείς αντιγραφή το λινκ και επικόλληση στην σελίδα του YOYBUY.

Σαφώς πρέπει να κάνεις εγγραφή στην σελίδα και το καλό είναι ότι δέχονται και paypal.

Εμένα ναι,

μου δούλεψε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και χρονια πολλα

Εχω το LeEco Le Pro 3 με dual camera και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος ομως εξ αρχης εχω θεμα με το system update οπου δεν ολοκληρωνει την αναβαθμιση στην ..30s Μπορει καποιος να με συμβουλευσει τι να κανω και πως να ολοκληρωσω την ενημερωση συστηματος?

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

https://m.intl.taobao.com/detail/detail.html?id=563268285618

Κοίτα,

Θα σου εξηγήσω με όσα ελληνικα διαθέτω.

TAOBAO δεν στέλνει Ελλάδα.

Υπάρχει μια σελίδα που αναλαμβάνει την αγορά και την αποστολή,λέγεται YOYBUY.

Οπότε βλέπεις το προϊόν απο το λινκ πιο πάνω και αν θέλεις να το αγοράσεις κανείς αντιγραφή το λινκ και επικόλληση στην σελίδα του YOYBUY.

Σαφώς πρέπει να κάνεις εγγραφή στην σελίδα και το καλό είναι ότι δέχονται και paypal.

Εμένα ναι,

μου δούλεψε κανονικά.

 

Ευχαριστώ, το παράγγειλα και θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μπαινω κατευθειαν στο ψητο.Επειτα απο την εγκατασταση της ρομ EUI 30s την επομενη ημερα το κινητο εντελως ξαφνικα το βρηκα κλειστο.Υπεθεσα οτι ειχε τελιωσει η μπαταρια αλλα επειτα απο μιση ωρα στην φορτιση τιποτα!Αρχισα να προσπαθω να μπω στο recovery/fastboot αλλα παλι τιποτα.Εντελει διαβασα καποια αθρα για unbrick με Qfil και αρχισα την "εγχειρηση"

Δυστυχως αυτην την στιγμη που γραφω επειτα απο 20+ προσπαθειες το κινητο απλα μπαινει σε recovery mode kai fastboot αλλα χωρις να εχω εικονα η logos.Επισης δοκιμασα να κανω και install fastboot roms αλλα παντα καταλειγα σε αυτα τα 2 modes που προειπα χωρις εικονα.Τα φωτα σας και την βοηθεια σας και ευχαριστω εκ των προτερων :cry:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, το παράγγειλα και θα δούμε.

 

Ας ελπίζουμε ότι δεν έχει κάτι η μητρική.

Σε κανα 3-4 μερες φτάνει στης αποθήκες τους.

Έμπα στο λογαριασμό σου να το δεις αν έφτασε.Το λέω αυτό γιατί εμένα δεν με ειδοποίησαν.

Και μετά όπως πιστεύω έχει καταλάβει διαλέγεις τρόπο αποστολής.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα,μπαινω κατευθειαν στο ψητο.Επειτα απο την εγκατασταση της ρομ EUI 30s την επομενη ημερα το κινητο εντελως ξαφνικα το βρηκα κλειστο.Υπεθεσα οτι ειχε τελιωσει η μπαταρια αλλα επειτα απο μιση ωρα στην φορτιση τιποτα!Αρχισα να προσπαθω να μπω στο recovery/fastboot αλλα παλι τιποτα.Εντελει διαβασα καποια αθρα για unbrick με Qfil και αρχισα την "εγχειρηση"

Δυστυχως αυτην την στιγμη που γραφω επειτα απο 20+ προσπαθειες το κινητο απλα μπαινει σε recovery mode kai fastboot αλλα χωρις να εχω εικονα η logos.Επισης δοκιμασα να κανω και install fastboot roms αλλα παντα καταλειγα σε αυτα τα 2 modes που προειπα χωρις εικονα.Τα φωτα σας και την βοηθεια σας και ευχαριστω εκ των προτερων :cry:

 

Μήπως κάτι έπαθε η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να πιστευω οτι επαθε κατι η οθονη,δεν επεσε δεν βραχηκε απλα το ειχα αφησει σπιτι ενω ειχα παει για κατι ψωνια.....

Εξαλου εαν ηταν η οθονη δεν θα εκανε καποιο ηχο κατι να μου δωσει να καταλαβω οτι κανει boot στο System?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν κάνει κανένα ήχο μετα από το qfil

Η αρχική οθόνη είναι η επιλογή της γλώσσας.

Δες αν ανοίγουν τα led απο τα κουμπιά.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ανοιγουν....την εβαψα??

Ισως δεν ξερω καλα τον τροπο να το κανω unbrick σωστα

Δεν ειχα ξανα την εμπειρια για το συγκεκριμενο περιστατικο

Εαν με βοηθουσατε με καποιο guide σωστους drivers , qfil rom κτλ να το ξαναδοκιμασω και να κανω ολα τα βηματα με την σωστη σειρα

θα σας ειμουν ευγνωμων.

απο εδω πηρα τα αρχεια και το αρχικο guide και εκανα το unbrick

https://forum.xda-developers.com/le-pro3/how-to/unbrick-leeco-phones-leeco-variants-t3847220

Edited by Murmidonas
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος πιο έμπειρος μπορεί να βοηθήσει.

Αλλά αν τελειώνει με επιτυχία η αναβάθμιση το βλέπεις και στο PC.

Απλά όταν τελειώνει πρέπει να κρατήσεις εσύ πατημένο το κουμπί power για να κάνει boot.

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο απλα κανει loop σε recovery mode και μου δειχνει ενα σκληρο δισκο "Η"να τον κανω φορματ.(δεν το εχω φορμαρει)

εαν απο adb δωσω εντολη για ldr / fastboot mode μπαινει ανετοτατα.Επισης ολες οι εντολες στο recovery kai Fastboot δουλευουν κανονικα.

Εχω απελπιστει.....

Link to comment
Share on other sites

Εαν ειναι βοηθεια σε κατι οταν προσπαθω να κανω flash rom apo bootloader μου βγαζει τα εξης

"Invalid sparse file format at header magi"

και ξεκιναει μια διαδικασια 7 βηματων οπως "sending sparse system 1/7"

τελιωνει η διαδικασια αλλα το τηλεφωνο αρνειτε να ξεκινησει,απλα παει και καθετε στο recovery

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, το παράγγειλα και θα δούμε.

 

Μου έχει βγάλει αυτήν εδώ την εικόνα στην παραγγελία μου, τι λέει αυτό?

 

https://drive.google.com/file/d/1rtSDj2kls5yHCqRg1ZbfE2edNMm3mqnU/view?usp=drivesdk

Edited by trikalos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...