Jump to content

LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)


Exploticon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δύσκολο εδω που είμαι... Να βρώ τεχνικό... Έχεις καποιον στο νου σου?

Αν εγραφες και που εισαι καλα θα ηταν. :lol:

 

Γραψε σε ποια πολη εισαι σιγουρα καποιον θα ξερουν τα παιδια εδω να σε βοηθησει. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν εχει μαγαζακια εκει που εισκευαζουν κινητα;

Σε αλλα μερη δεν πας καθολου;

Μπορεις ναωτο στειλεις σε καποιο καταστημα η σε καποιον εδω μεσα που επισκευασει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει μαγαζακια εκει που εισκευαζουν κινητα;

Σε αλλα μερη δεν πας καθολου;

Μπορεις ναωτο στειλεις σε καποιο καταστημα η σε καποιον εδω μεσα που επισκευασει.

 

Κατι βρήκα θα τα παω αύριο να δω εαν βγάλω άκρη... Ευχαριστώ..

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ενδιαφέρομαι κ εγώ γι αυτό το κινητό .από κάμερα πως είναι??βρήκα να το πάρω από αλι μίλησα με πωλητή για τελωνείο μου είπε δεν υπάρχει φόβος λέτε?
Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι κ εγώ γι αυτό το κινητό .από κάμερα πως είναι??βρήκα να το πάρω από αλι μίλησα με πωλητή για τελωνείο μου είπε δεν υπάρχει φόβος λέτε?

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΟΒΟΣ?ΑΔΥΝΑΤΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ...

ΠΩς ΓΚΕΓΚΕΝ ΑΥΤΟ?

Αν οντως δεν παιζει τελωνειο με το μαγαζι που βρηκες, πες μου ποιο είναι....

Το κινητο αξιζει...

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΟΒΟΣ?ΑΔΥΝΑΤΟ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ...

ΠΩς ΓΚΕΓΚΕΝ ΑΥΤΟ?

Αν οντως δεν παιζει τελωνειο με το μαγαζι που βρηκες, πες μου ποιο είναι....

Το κινητο αξιζει...

 

Ο πωλητής μου είπε ότι είναι σπάνιο να πληρώσω τελωνείο γτ θα γράψει μικρότερη τιμή κ είχε άφησεi feedback και ένας Έλληνας κ είπε δεν πέρασε τελωνείο

Μην μετράς τον αριθμό των φίλων που έχεις. Μέτρα τον αριθμό των φίλων στους οποίους μπορείς να βασιστείς.
Link to comment
Share on other sites

Ο πωλητής μου είπε ότι είναι σπάνιο να πληρώσω τελωνείο γτ θα γράψει μικρότερη τιμή κ είχε άφησεi feedback και ένας Έλληνας κ είπε δεν πέρασε τελωνείο

 

θεώρησε λοιπόν δεδομένο ότι θα περάσει τελωνείο και μην ακούς το τι σου γράφει ο κινέζος που θέλει απλά να πουλήσει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

New official aicp zl1/zl0 release is up: https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=76810087&postcount=4256

Download: http://dwnld.aicp-rom.com/device/zl1/WEEKLY/aicp_zl1_o-13.1-WEEKLY-20180614.zip

 

Full changelog: http://dwnld.aicp-rom.com/device/zl1/WEEKLY/aicp_zl1_o-13.1-WEEKLY-20180614.zip.html

 

Changes:

 

Device/vendor

1. Imported the stock power profiles from eui (credit to @visi0naryy)

2. Display and media stack updates

3. Updated the ramdisk rework, credit to @KuranKaname

 

Kernel:

(BlackScreen 5.1)

4. Updated to Linux 3.18.113

5. Lots of performance improvements from @KuranKaname

 

ROM:

6. Merged the June security patch

7. Bug fixes and improvements, see the full changelog

8. turquoise color accent added to the berry theme engine, goes great with the black background

9. New lockscreen clock style

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

New official aicp zl1/zl0 release is up: https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=76810087&postcount=4256

Download: http://dwnld.aicp-rom.com/device/zl1/WEEKLY/aicp_zl1_o-13.1-WEEKLY-20180614.zip

 

Full changelog: http://dwnld.aicp-rom.com/device/zl1/WEEKLY/aicp_zl1_o-13.1-WEEKLY-20180614.zip.html

 

Changes:

 

Device/vendor

1. Imported the stock power profiles from eui (credit to @visi0naryy)

2. Display and media stack updates

3. Updated the ramdisk rework, credit to @KuranKaname

 

Kernel:

(BlackScreen 5.1)

4. Updated to Linux 3.18.113

5. Lots of performance improvements from @KuranKaname

 

ROM:

6. Merged the June security patch

7. Bug fixes and improvements, see the full changelog

8. turquoise color accent added to the berry theme engine, goes great with the black background

9. New lockscreen clock style

 

 

Έχω βάλει την παραπάνω rom. Αντιμετωπίζω το εξής θέμα και θα ήθελα τη βοήθειά σας. Κάποιες φορές όταν βάζω το κινητό να φορτίσει, το led δεν ανάβει και το κινητό δεν φορτίζει. Την ίδια στιγμή όμως στο εικονίδιο της μπαταρίας πάνω στην μπάρα, φαίνεται η ένδειξη φόρτισης του κινητού. Επειδή το παραπάνω άρχισε να μου συμβαίνει εδώ και μια εβδομάδα θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας. Αν πιστεύετε ότι είναι θέμα λογισμικού ή hardware και επομένως πρέπει να καταφύγω σε κάποιο τεχνικό για να με βοηθήσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας παιδια! :)

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω τον Crisbal ο οποίος κάποτε με είχε συμβουλεύσει να βάλω την official κινέζικη rom για να αντιμετωπίσω προηγούμενο πρόβλημα που είχα και μάλιστα με επιτυχία, αν πιστεύει πως θα είχε νόημα να δοκιμάσω κάτι ανάλογο και σε αυτή την περίπτωση.

Edited by Geoponos76
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα στην παρέα...

Λοιπόν δεν έχω βγάλει άκρη με το τηλ και είμαι πολύ στεναχωρημενος.... Τώρα λόγο αποστάσεις και όχι χρόνου σκέφτομαι να το δώσω όπως είναι.... Είναι αγρατσουνιστο 64αρι και το δίνω 50 ευρώ....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα...

Λοιπόν δεν έχω βγάλει άκρη με το τηλ και είμαι πολύ στεναχωρημενος.... Τώρα λόγο αποστάσεις και όχι χρόνου σκέφτομαι να το δώσω όπως είναι.... Είναι αγρατσουνιστο 64αρι και το δίνω 50 ευρώ....

Ποιο μοντέλο;

Στείλε μου pm να κανονίσουμε

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

### UPDATE NOW ON NEW OTA VERSION MIUI9-9.5.2.0-V8l Stable (20.07.2018)###

 

- CHANGELOG FOR UPDATE V8l -

- Finall Fix- Slider for autobrightness

________________________________________

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Με την torra33 26s, το flash ανάβει συνέχεια για ειδοποίηση σε κλήσεις/μηνύματα, κι ας είναι απενεργοποιημένη η λειτουργία αυτή στις ρυθμίσεις. Δε βλέπω να το αναφέρει κανείς άλλος. Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Με την torra33 26s, το flash ανάβει συνέχεια για ειδοποίηση σε κλήσεις/μηνύματα, κι ας είναι απενεργοποιημένη η λειτουργία αυτή στις ρυθμίσεις. Δε βλέπω να το αναφέρει κανείς άλλος. Καμιά ιδέα;

 

Δεν θυμάμαι;ν έχει βάλει τις έξτρα ρυθμίσεις τις δικές μου. Τσεκαρε αν έχει μέσα έξτρα settings με ledflash settings.. Αλλιώς πήγαινε από ρυθμίσεις κλήσεων μέσα στο μενού..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω κατεβάσει την εφαρμογή cpuz. Και όταν κοιτάω να δω πόση ραμ είναι ελευθερωμένη, μου λέει ότι έχω 839MB (τόσο έχω τώρα). Αλλά όταν μπαίνω στις ρυθμίσεις να δω τι εφαρμογές εκτελούνται, δεν εκτελείται καμία και μου έχει 2,3GB ελεύθερα. Τι μπορεί να συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Υπήρξε μία ανακοίνωση της εταιρίας στα μέσα Αυγούστου για την έλευση της EUI 6.0 η οποία με translate αναφέρει τα εξής :

Ενημέρωση EUI 6: Ξεκλείδωμα προσώπου

 

Προσοχή

 

Κατά το τελευταίο έτος, περισσότερο ή λιγότερο, η επιχείρηση κινητής τηλεφωνίας της LeTV υπέστη ένα πλήγμα, αλλά τα εσωτερικά και εξωτερικά προβλήματα δεν μας σκότωσαν! Η επιτυχία δεν είναι το τέλος, η αποτυχία δεν είναι το τέλος, το πιο σημαντικό πράγμα είναι το θάρρος να συνεχίσουμε!

 

Η ομάδα της EUI έχει ακόμα τη δική της επιμονή, επιμονή και αδιάκοπη αναζήτηση προϊόντων και εμπειρίας χρήστη. Μετά τα Χριστούγεννα ήταν πρωτοπόρος στο μεγάλο ραντεβού που επαινέθηκαν ευρέως από τους χρήστες της "κάμερας AR" στη βιομηχανία πέρυσι, η ομάδα της EUI πήρε έξι μήνες εργασίας, στις 8 Αυγούστου 2018 αυτή τη μέρα πιο ευοίωνες , Επικαιροποίηση του EUI ενός νέου αριθμού κύριας έκδοσης. Από την έκδοση 5.9 έως την έκδοση 6.0, ο νέος αριθμός έκδοσης σημαίνει μια μεγάλη βελτίωση στην εμπειρία.

 

Η νέα ΕΠΙ 6 εκδοχή, στην περίπτωση των προϊόντων hardware έχει περιοριστεί, που έφερε την ανώτερη λειτουργία «Face Unlock» τον κόσμο, και να επικεντρωθεί στην βελτιστοποίηση της απόδοσης στην επιφάνεια εργασίας, πρόγραμμα περιήγησης, νοικοκυρές και άλλες εφαρμογές, καθιστούν το σύστημα πιο συμπαγές EUI Soft. Το σύστημα EUI 6 θα είναι το πρώτο που θα επιτρέπει στα μοντέλα δεύτερης γενιάς και στα υψηλότερα μοντέλα να λαμβάνουν ενημερώσεις και το μοντέλο Max2 δεν είναι ιδιαίτερα ευαίσθητο στην αναγνώριση δακτυλικών αποτυπωμάτων με υπερήχους.

 

Το EUI 6 είναι εξοπλισμένο με τεχνολογία απελευθέρωσης αναγνώρισης προσώπου που παρέχεται από την Shangtang Technology, την κορυφαία εταιρεία πλατφόρμας τεχνητής νοημοσύνης στον κόσμο. Με την ευλογία της τεχνολογίας AI, μπορεί να ανιχνευθεί με το φωτισμό της οθόνης και η ταχύτητα σε χιλιοστά του δευτερολέπτου ξεκλειδώνεται και η ανοχή στο φως του περιβάλλοντος και την απόσταση ξεκλειδώματος είναι πολύ υψηλή. Για να ξέρουν ότι ο μόνος X της Apple iPhone με δυνατότητα αναγνώρισης προσώπου είναι δεκάδες χιλιάδες, αυτή η ενημέρωση θα κάνει αυτό το χαρακτηριστικό είναι ένα πρότυπο για τα κινητά τηλέφωνα LeTV, η οποία είναι αναμφισβήτητα το ευαγγέλιο του Khan Party & Οδήγηση Κόμμα. Κάντε κλικ παρακάτω για να δείτε το σύντομο βίντεο της παρουσίασης:

 

ΕΠΙ νέα άτομα σε επίπεδο συστήματος 6 Ξεκλειδώστε το πρόσωπο, όχι μόνο μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να ξεκλειδώσετε την δεύτερη οθόνη διεπαφής, το σύστημα μπορεί επίσης να είναι χρόνος για να σώσει πολλές σκηνές που απαιτεί κωδικό πρόσβασης, για παράδειγμα EUI ήταν δημοφιλής τους χρήστες των εφαρμογών αποκλεισμού και τη λειτουργία αποκλεισμού απορρήτου. Με την αναστολή της εφαρμογής, η νέα έκδοση μπορεί να ξεκλειδωθεί με μια χαλαρή πρόσωπο για τον κωδικό πρόσβασης εφαρμογή, καθώς και κλειδαριές προστασία της ιδιωτικής ζωής, μπορείτε εύκολα να ξεκλειδώσετε την κρυπτογράφηση των επιμέρους σημειώσεις, ηχογραφήσεις, τα μηνύματα κειμένου και άλλες πληροφορίες ιδιωτικό

Ανοίξτε την κλειδαριά της ιδιωτικής ζωής σημείωση με αναγνώριση προσώπου

Εκτός από το ξεκλείδωμα του προσώπου, το νέο EUI 6 έχει επίσης βελτιστοποιηθεί για απόδοση σε βασικές εφαρμογές όπως επιτραπέζιους υπολογιστές, προγράμματα περιήγησης και οικιακούς χρήστες. Desktop χρησιμοποιεί το μικρότερο και μνήμη cache επιταχύνει απαλά πρόγραμμα περιήγησης στο Web για να ανοίξετε τη βάση δεδομένων για αυξημένη σταθερότητα ταχύτητα, την εξερεύνηση αγαπά τα σκουπίδια και τους ιούς για να κάνει μια νέα ενημερωμένη έκδοση, αυτές οι βελτιώσεις θα αναμφίβολα εγγύηση την καλή λειτουργία και τη σταθερότητα του τηλεφώνου περισσότερο.

 

ΕΠΙ Bing Chengzhi ξεκινά πάντα μια νέα μορφή κινητών φιλοσοφία ζωής, η εξέλιξη της συνολικής εμπειρίας του τηλεφωνικού συστήματος, οι περισσότεροι χρήστες εξακολουθούν να είναι ευγνώμονες, θα συνεχίσουμε να καινοτομούμε και επικόλληση!

Οι ανεμιστήρες βιασύνη για να κατεβάσετε την ενημέρωση, ελπίζω ότι ο καθένας το συμπαθεί, καλώς ήλθατε να πάει στο σπίτι ~

Τολμήστε να καλέσετε το παλιό μηχάνημα για μια νέα εμφάνιση! - Ενημέρωση EUI6, σπουδαία γεγονότα που σας περιμένουν να εξερευνήσετε, αναγνώριση προσώπου, είστε το κέντρο της προσοχής, όχι εσείς! Η επιτυχία δεν είναι το τέλος, η αποτυχία δεν είναι το τέλος, το πιο σημαντικό πράγμα είναι το θάρρος να συνεχίσουμε! Το EUI Bing Chengzhi ξεκινά πάντα έναν νέο τρόπο φιλοσοφίας της κινητής ζωής, την εξέλιξη της παγκόσμιας εμπειρίας του τηλεφωνικού συστήματος, την πλειοψηφία των χρηστών που εξακολουθούν να είναι ευγνώμονες, θα συνεχίσουμε να καινοτομούμε .

η ρομ είναι εδώ https://modsbase.com/6f5uap96l83d/LeX720_Eui6.0_030S_6.0.1_ZiLan.zip.html και όποιος την εγκαταστήσει την κάνει με δική του ευθύνη !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο σαιτ το βρηκες?

 

εδώ

https://www.htcmania.com/forumdisplay.php?f=2274

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

 

Άχρηστη με ιούς και ακόμα Marshmallow..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7622661#post7622661%22

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι Κε Χρήστο, αλλά τα 720/722 τα έχεις στην αποξω :)

 

sent from my 1+3T

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ναι Κε Χρήστο, αλλά τα 720/722 τα έχεις στην αποξω :)

 

sent from my 1+3T

 

Τι να κάνω...max2 έχω....αυτήν ξέρετε αυτήν εμπιστεύεστε...:lol::p:D

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα για το τι είναι αυτό που τρώει την μπάταρια περισσότερο κ.απο την οθόνη ?

 

Έψαξα λίγο ,αλλά δεν βρήκα κάτι

 

https://imgur.com/a/Fq3jPRW

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LeEco Le Pro 3 (X720 / X725 / X727)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...