Jump to content

αποχώρηση από vodafone....


tarif16nikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που μπορώ να δω αλλαγές στις χρεωσεις;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 93
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Που μπορώ να δω αλλαγές στις χρεωσεις;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όταν σου έρθει ο επόμενος λογαριασμός.

Link to comment
Share on other sites

Το νούμερο αυτό μετά τι γίνεται; Το χάνεις; Κάρτα; Μπορείς να το μεταφέρεις;

Εσυ διαλέγεις

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα τηλέφωνο για να διακόψω τη σύνδεση μου vodafone, λόγω της αλλαγής των όρων, όπως αναφέρθηκε παραπάνω. Μου είπαν ότι για να φύγω πρέπει να πληρώσω 190 ευρώ λόγω έκπτωσης συμβολαίου που μου παρείχαν. Αρνήθηκα, όπως φαντάζεστε. Ισχύει μήπως κάτι άλλο και δεν το ξέρω;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα τηλέφωνο για να διακόψω τη σύνδεση μου vodafone, λόγω της αλλαγής των όρων, όπως αναφέρθηκε παραπάνω. Μου είπαν ότι για να φύγω πρέπει να πληρώσω 190 ευρώ λόγω έκπτωσης συμβολαίου που μου παρείχαν. Αρνήθηκα, όπως φαντάζεστε. Ισχύει μήπως κάτι άλλο και δεν το ξέρω;

 

Δεν ξερω τι ακριβως ειπες. Ζητα να μιλησεις με το τμημα αποσυνδεσεων για να διακοψεις τη συνδεση σου. Θα σου πουν οτι θα σε καλεσουν. Θα πεις στις 8/11 ανακοινωσατε μονομερως αυξησεις και εχω δικαιωμα διακοπης αζημιως βασει των ορων που εχω υπογραψει. Υποχρεουσε να πληρωσεις κατι μονο αν πηρες επιδοτηση συσκευης. Θα σε ρωτησουν ποιον ορο εννοεις, θα πεις τον ταδε. Εαν σου πουν μα μου τοτε κανε καταγγελια στην ΕΕΤΤ. Εγω τα παραπανω ειπα και μου ειπαν κιολας οτι εννοειται οτι εφοσον ισχυουν αυτα δε θα πληρωσετε κατι, οπως και εγινε.

 

ΥΓ. εχεις εως 08/12 να κανεις τα παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι ακριβως ειπες. Ζητα να μιλησεις με το τμημα αποσυνδεσεων για να διακοψεις τη συνδεση σου. Θα σου πουν οτι θα σε καλεσουν. Θα πεις στις 8/11 ανακοινωσατε μονομερως αυξησεις και εχω δικαιωμα διακοπης αζημιως βασει των ορων που εχω υπογραψει. Υποχρεουσε να πληρωσεις κατι μονο αν πηρες επιδοτηση συσκευης. Θα σε ρωτησουν ποιον ορο εννοεις, θα πεις τον ταδε. Εαν σου πουν μα μου τοτε κανε καταγγελια στην ΕΕΤΤ. Εγω τα παραπανω ειπα και μου ειπαν κιολας οτι εννοειται οτι εφοσον ισχυουν αυτα δε θα πληρωσετε κατι, οπως και εγινε.

 

ΥΓ. εχεις εως 08/12 να κανεις τα παραπανω

 

Αυτά είπα φίλε , αλλά εξακολουθούν να ζητούν αποζημίωση... αλλά δεν θα το παρατήσω.

Link to comment
Share on other sites

Προχωρα σε εγγραφη καταγγελια στην ΕΕΤΤ και σημειωσε και τα ονοματα και τις ημερομηνιες.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα τηλέφωνο για να διακόψω τη σύνδεση μου vodafone, λόγω της αλλαγής των όρων, όπως αναφέρθηκε παραπάνω. Μου είπαν ότι για να φύγω πρέπει να πληρώσω 190 ευρώ λόγω έκπτωσης συμβολαίου που μου παρείχαν. Αρνήθηκα, όπως φαντάζεστε. Ισχύει μήπως κάτι άλλο και δεν το ξέρω;

 

έχω απαντήσει σχετικά στο άλλο thread, παρτους τλφ και πες οτι συμφωνα με τον οδηγό της ΕΕΤΤ δεν χρειάζεται να το πληρώσεις και ότι θα προσφύγει άμεσα σε καταγγελία ΕΕΤΤ και συνήγορο καταναλωτή

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7400133#post7400133

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά τα κατάφερα. Πήρα τηλέφωνο τον συνήγορο του καταναλωτή, μου είπαν ότι έχω δίκιο και μου έδωσαν οδηγίες τις οποίες ακολούθησα. Και σήμερα τέλος συμβόλαια.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πότε μπορούμε να κάνουμε καταγγελία σύμβασης για να φύγουμε απο το δίκτυο?

 

Αν τα ξέρω καλά, εώς 1 μήνα από τη στιγμή που έλαβες το λογαριασμό που αναγράφονται οι αλλαγές στη σύμβαση σου.

Link to comment
Share on other sites

Η Panafon ήταν η πρώτη μου εταιρία και παρέμεινε για πολλά χρόνια στην κατοχή μου και εξωτερικό που ήμουν πάλι την Vodafone είχα όπως γυρνώντας πίσω.

 

Τα τελευταία χρόνια μόνο που έχει αλλάξει εντελώς το κλίμα με αυτήν την εταιρία στα θέματα τιμολογήσεων. Κατακρεούργησε τα πακέτα δεδομένων της πριν λίγα χρονια και από τα 30gb μας πέταξε με το έτσι θέλω στα 15gb (τα οποία φυσικά κόψαμε και πήγαμε στην άλλη εταιρία) και πλέον είναι τα ακριβότερα της αγοράς με το 20gb πακέτο που διαθέτει και ότι συμβόλαιο είχαμε εταιρικό η στην οικογένεια ανέβηκε εν μια νύχτα ξαφνικά χωρίς να δίνουν περιθώριο κουβέντας.

 

Συν την πολιτική πληρωμών που έπαιρναν τηλέφωνο 3 ημέρες πριν για να μας θυμίσουν να τους πληρώσουμε και είμασταν από τους λίγους που πληρώνουμε στην ώρα μας.

Φυσικά τα εταιρικά σαν φυσικό επακόλουθο αλλάξαν εταιρία για το καλό.

 

Σε προσωπικό επίπεδο έχω κρατήσει το παλιό νούμερο μου σε καρτοκινητό γιατί το ξέρει αρκετός κόσμος και την χρησιμοποιώ για να μετράω το δίκτυο εδώ και εκεί. Φυσικά είναι η μόνη εταιρία που στην καρτοκινητή έχει μέγιστο όριο χρήσης δεδομένων ανά ημέρα.

 

Τώρα έχω βολευτεί με 2 προνομιακά καρτοκινητά από τις άλλες εταιρίες και όλα μέλι γάλα.

 

Αυτη είναι η προσωπική εμπειρία που είχα με την εταιρία. Πλέον για να με κερδίσει πρέπει να προσπαθήσει πάρα μα πάρα πολύ.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Επισης ενα μεγαλο ποσοστο παιζει ρολο οτι πλεον οι μισοι και πανω συνδρομητες ανηκουν στην κοσμοτε οποτε και αν θες να πας στην λυση της καρτας εκει μπορεις να μιλας με περισσοτερους και περισσοτερο.Και αυτος ο λογος εκανε εμενα να γυρισω τα καρτοκινητα σε κοσμοτε.
Link to comment
Share on other sites

Επισης ενα μεγαλο ποσοστο παιζει ρολο οτι πλεον οι μισοι και πανω συνδρομητες ανηκουν στην κοσμοτε οποτε και αν θες να πας στην λυση της καρτας εκει μπορεις να μιλας με περισσοτερους και περισσοτερο.Και αυτος ο λογος εκανε εμενα να γυρισω τα καρτοκινητα σε κοσμοτε.

 

Ισχυει,ακομα η φαση με το whats up κρατει καλα.Αλλα παιζει και κοσμοκαρτα/φρογκ.

Γενικα καρτοκινητο κοσμοτε δουλευουν τα μαγαζια(για delivery) και μικρες επιχειρησεις.Επισης υπαρχει το δικαρτο με μια καρτα κοσμοτε και μια αλλου δικτυου.Το κανουν και μελη του φορουμ αυτο.

Και εγω εχω επισης 2η καρτα κοσμοτε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χρόνια Πολλά,ερώτηση..εχω σταθερό με ίντερνετ στην voda ,αν θέλω να διακόψω το 24μην συμβόλαιο(ισχύει εδώ και 6 μηνες νέα ανανέωση από τα 5 χρόνια που είμαι συνδρομητής τους) χωρίς να θέλω να κάνω νέο συμβόλαιο σε άλλη εταιρία τι γίνεται;;

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά,ερώτηση..εχω σταθερό με ίντερνετ στην voda ,αν θέλω να διακόψω το 24μην συμβόλαιο(ισχύει εδώ και 6 μηνες νέα ανανέωση από τα 5 χρόνια που είμαι συνδρομητής τους) χωρίς να θέλω να κάνω νέο συμβόλαιο σε άλλη εταιρία τι γίνεται;;

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

 

Θα πρέπει να πληρώσεις τη ρήτρα αποδέσμευσης. Διότι έχεις αποδεχθεί τους όρους.

 

Μόνο αν γίνει μονομερής αύξηση από την εταιρεία, μπορείς να κάνεις καταγγελία σύμβασης εντός 1 μήνα νομίζω και να αποχωρήσεις.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

 

Θα πρέπει να πληρώσεις τη ρήτρα αποδέσμευσης. Διότι έχεις αποδεχθεί τους όρους.

 

Μόνο αν γίνει μονομερής αύξηση από την εταιρεία, μπορείς να κάνεις καταγγελία σύμβασης εντός 1 μήνα νομίζω και να αποχωρήσεις.

 

πλεον ειναι εντος 3 μηνων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , εχω συμβολαιο red 1 το οποιο εληξε και θελω να το κανω καρτοκινητο η βοντ. μου ζηταει 20 για διακοπη συνδεσης+ 8 μερες εως να κλεισει το 30ημερο εαν κανω σημερα διακοπη γιατι ανανεωνει καθε 25 καθε μηνα . σε περιπτωση που κανω μεταφορα σε κοσμοτε καρτοκινητο θα τα πληρωσω η οχι αυτα ,δεν εχω υπογραψει ακομα κατι στην βοντ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , εχω συμβολαιο red 1 το οποιο εληξε και θελω να το κανω καρτοκινητο η βοντ. μου ζηταει 20 για διακοπη συνδεσης+ 8 μερες εως να κλεισει το 30ημερο εαν κανω σημερα διακοπη γιατι ανανεωνει καθε 25 καθε μηνα . σε περιπτωση που κανω μεταφορα σε κοσμοτε καρτοκινητο θα τα πληρωσω η οχι αυτα ,δεν εχω υπογραψει ακομα κατι στην βοντ.

 

Αν κανεις φορητοτητα σε κοσμοτε και το κανεις καρτοκινητο εκει ναι πληρωνεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Θελω να διακόψω συνδεση κινητου γιατί θα γίνει ασύμφορη με τις αυξησεις παγιου, και σε τηλεφωνική επικοινωνια με ενημερωσαν οτι πρεπει να εξοφλησω την εκπτωση παγιου, σε αντιθεση με τον οδηγο της ΕΕΤΤ. Τελικά τι ισχύει για καταγγελία της συμβασης λόγω αυξήσεων παγίου από τον Μαρτιο 2018; Υπαρχει προθεσμια για την καταγγελια (και ποια ακριβως) οπως αναφερουν παραπανω καποια μελη; Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δικαίωμα προσφυγής αν έκανε μονομερώς αυξήσεις.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Ναι για μονομερή αύξηση σε συμβόλαιο πρόκειται. Αν δεν οφείλω να πληρώσω την έκπτωση παγίου, θα ήθελα να το αποφύγω εξαρχής από το να μπω στη διαδικασία κάποιας προσφυγής (υποθέτω ότι θα πρέπει να κάνω προσφυγή στην εταιρεία και αν έχω αρνητική απάντηση στην ΕΕΤΤ;)...
Link to comment
Share on other sites

Δεν οφείλεις να πληρώσεςι την έκπτωση παγίου αν έγινε οποιαδήποτε αύξηση και σου ανακοινώθηκε σε λογαριαμό μετά τις 6 Δεκεμβρίου ( ημερομηνία δημοσίευσης του Φ.Ε.Κ.) εφόσον ειδοποιήσεις εντός 3 μηνών από την ημερομηνία που θα επιβληθεί η άυξηση

Εαν σου ανακοινώθηκε πριν τις 6 Δεκεμβρίου εντός μηνός από την ανακοίνωση .... δηλαδή μέχρι αύριο αν ανακοινώθηκε στις 5 Δεκεμβρίου, αν έγινε νωρίτερα είναι αργά..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...