Jump to content

Samsung Gear S3 (Frontier, Classic)


me00016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι και εγώ το παρατήρησα αυτό.

Γενικά κάτι γίνεται με την νέα αναβάθμιση και τους αισθητήρες.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες...να ρωτησω,γιατι αργει να ανανεωθει η ωρα στα περισσοτερα faces?? Δηλ.εχω την οθονη σε κατασταση αναμονης κ οταν παταω ενα απο τα πλαινα κουμπια,στιγμιαια φενεται η ωρα που ειχε στο τελευταιο ανοιγμα κ ανανεωνεται μετα απο λιγο..μπορω να κανω κατι γι'αυτο?? να φενεται η σωστη ωρα αμεσως δηλ???
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω πως μετά από 2-3 ημέρες έστρωσε αλλα σίγουρα είναι πολύ πιο ευαίσθητη η μέτρηση ορόφων σε σχέση με την προηγούμενη έκδοση. Την πρώτη ημέρα πρέπει να ανέβηκα το Έβερεστ... Εκεί που έχανε ορόφους το πήγαν στην άλλη άκρη.

 

Νίκος

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες...να ρωτησω,γιατι αργει να ανανεωθει η ωρα στα περισσοτερα faces?? Δηλ.εχω την οθονη σε κατασταση αναμονης κ οταν παταω ενα απο τα πλαινα κουμπια,στιγμιαια φενεται η ωρα που ειχε στο τελευταιο ανοιγμα κ ανανεωνεται μετα απο λιγο..μπορω να κανω κατι γι'αυτο?? να φενεται η σωστη ωρα αμεσως δηλ???

 

Αυτό συμβαίνει και στα μαμά watchfaces; Στο έκανε πάντα ή μετά την τελευταία αναβάθμιση;

 

BTW ένα πολύ ωραίο watchface είναι δωρεάν για λίγες μέρες. λέγεται Rolma Shade

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει και στα μαμά watchfaces; Στο έκανε πάντα ή μετά την τελευταία αναβάθμιση;

 

BTW ένα πολύ ωραίο watchface είναι δωρεάν για λίγες μέρες. λέγεται Rolma Shade

 

 

 

Κ στα μαμα μου το κανει...στα digital μονο βεβαια γιατι αυτα χρησιμοποιω...δεν ξερω για τα analog...μου το εκανε απο την αρχη απ'οτι θυμαμαι..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τα μηνύματα από viber και messenger φαίνονται κανονικά στο ρολόι η μόνο ειδοποίηση έρχεται; Επίσης μηνύματα που λαμβάνω στο messenger δεν έρχονται και στο ρολόι

 

Καμία απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Καμία απάντηση!

 

Κανονικά φαίνονται και μπορείς να απαντήσεις κιόλας.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου πάντως , ισχύει το αντίθετο για τους ορόφους, χάνει θα έλεγα και σίγουρα όχι πιο ευαίσθητο. Υπάρχουν όμως και φορές που μπορεί να γράψει όπως λέτε, αλλά κυρίως το βλέπω πιο << αναίσθητο >>. Επίσης λιγότερο ευαίσθητο και για αυτό πιο ακριβές το βλέπω στη μέτρηση βημάτων.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά. Στο tizen 4.0. Ποιο csc ποιας χώρας έχει ενσωματωμένο το stress widget. Έχω ήδη βάλει βγαλει csc Αμερικής, Αγγλίας, Ιταλίας, Καναδά. Έχουν Samsung pay αλλα stress widget κανένα.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά. Στο tizen 4.0. Ποιο csc ποιας χώρας έχει ενσωματωμένο το stress widget. Έχω ήδη βάλει βγαλει csc Αμερικής, Αγγλίας, Ιταλίας, Καναδά. Έχουν Samsung pay αλλα stress widget κανένα.

Στο Gear S3 δεν έβαλαν το Stress Widget. Μόνο στο Watch.

Link to comment
Share on other sites

Στην προηγούμενη έκδοση , όταν έκανες κάποια άσκηση , όταν κοιτούσες το ρολόι έδειχνε στιγμιαία την ώρα. Τώρα πλέον δεν βλέπεις την ώρα .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Επειδή είμαι μεταξύ s3 κ galaxy watch τι θα πρότεινατε δεδομένου ότι η διαφορά τιμής είναι στα 70-80€?

Αυτό που με νοιάζει είναι να έχει σχετικά καλό GPS κ HR για το τρέξιμο (πέρα από τις smart λειτουργίες).

Προφανώς δεν θεωρώ ότι θα είναι κ Garmin running αλλά όχι τπτ τρελές αποκλίσεις.

Εμφανισιακά πάντως γέρνω προς s3.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Επειδή είμαι μεταξύ s3 κ galaxy watch τι θα πρότεινατε δεδομένου ότι η διαφορά τιμής είναι στα 70-80€?

Αυτό που με νοιάζει είναι να έχει σχετικά καλό GPS κ HR για το τρέξιμο (πέρα από τις smart λειτουργίες).

Προφανώς δεν θεωρώ ότι θα είναι κ Garmin running αλλά όχι τπτ τρελές αποκλίσεις.

Εμφανισιακά πάντως γέρνω προς s3.

 

η ιδια ερώτηση έχει γίνει 2 φορές 3-4 σελίδες πίσω. μην λέμε τα ίδια και τα ίδια.

μόνος σου λες ότι το Watch δεν αξίζει την διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

η ιδια ερώτηση έχει γίνει 2 φορές 3-4 σελίδες πίσω. μην λέμε τα ίδια και τα ίδια.

μόνος σου λες ότι το Watch δεν αξίζει την διαφορά.

 

Είδα τι γράψανε πιο πίσω αλλά πέρα από μπαταρία δεν είδα κάτι πολύ διαφορετικό.

Αν θεωρητικά το gps κ το hr είναι παρόμοια πάμε στο υποκείμενικο θεμα γούστου.

Για 178€ θεωρώ είναι αρκετά καλή τιμή απλά δεν ξέρω αν αξίζει αν δεν έχεις κάποιο από τα 2 να πάρεις το s3. Αν το είχα δεν θα συζητούσα για upgrade σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Μετά την αναβάθμιση πως σας φαίνεται η παρακολούθηση ύπνου; σε εμένα πάντως πολλές φορές κάθομαι στο καναπέ και το βγάζει ύπνο όπως επίσης ακόμα και όταν είμαι στο κρεββάτι αλλά δεν κοιμάμαι ακόμα το βγάζει σαν ύπνο.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είδα τι γράψανε πιο πίσω αλλά πέρα από μπαταρία δεν είδα κάτι πολύ διαφορετικό.

Αν θεωρητικά το gps κ το hr είναι παρόμοια πάμε στο υποκείμενικο θεμα γούστου.

Για 178€ θεωρώ είναι αρκετά καλή τιμή απλά δεν ξέρω αν αξίζει αν δεν έχεις κάποιο από τα 2 να πάρεις το s3. Αν το είχα δεν θα συζητούσα για upgrade σίγουρα.

 

για μένα θα έπαιρνα το S3. τα επιπλέον λεφτά για το watch θα τα έδινα μόνο αν είχε και SIM μέσα στην τιμή. η μπαταρία του S3 είναι μια χαρά. μπορείς να βγάλεις 3 μέρες. το να φορτίσεις το ρολόι σου 2 φορές την εβδομάδα, πραγματικά δεν είναι τίποτα. φορτίζει και αρκετά γρήγορα.

 

σε άλλα θέματα.... δοκίμασε κανείς σας την νέα εφαρμογή που φέρνει ALEXA στο ρολόι? προσωπικά είμαι google assistant τύπος, αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι διαθέσιμο προς το παρόν οπότε με βλέπω να βάζω alexa στο ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

για μένα θα έπαιρνα το S3. τα επιπλέον λεφτά για το watch θα τα έδινα μόνο αν είχε και SIM μέσα στην τιμή. η μπαταρία του S3 είναι μια χαρά. μπορείς να βγάλεις 3 μέρες. το να φορτίσεις το ρολόι σου 2 φορές την εβδομάδα, πραγματικά δεν είναι τίποτα. φορτίζει και αρκετά γρήγορα.

 

σε άλλα θέματα.... δοκίμασε κανείς σας την νέα εφαρμογή που φέρνει ALEXA στο ρολόι? προσωπικά είμαι google assistant τύπος, αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι διαθέσιμο προς το παρόν οπότε με βλέπω να βάζω alexa στο ρολόι.

 

Ευχαριστω για τον κοπο σου.

Μαλλον S3 με βλεπω μιας κ που μου αρεσει περισσότερο εμφανισιακα.

 

Τελευταια ερωτηση :D:Τρεξιμο το εχεις δοκιμασει? Εχει ακριβεια η γραφει οτι να ναι ο αισθητηρας?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τον κοπο σου.

Μαλλον S3 με βλεπω μιας κ που μου αρεσει περισσότερο εμφανισιακα.

 

Τελευταια ερωτηση :D:Τρεξιμο το εχεις δοκιμασει? Εχει ακριβεια η γραφει οτι να ναι ο αισθητηρας?

Άψογο είναι και σε αυτό. Και η μπαταρία χωρίς AOD κρατάει 5-7 μέρες. Με AOD 2,5 το λιγότερο.

Συγκεκριμένα:

Χωρίς AOD, χωρίς HR: 0,8% κάθε ώρα = 120 ώρες = >6 ημέρες

Με AOD: 2,2% κάθε ώρα = 45 ώρες = <3 ημέρες

Με HR: 2% κάθε ώρα = 50 ώρες = 3 ημέρες

Με AOD και HR: 3,2% κάθε ώρα = 32 ώρες = 2 ημέρες

Edited by diofar
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια έχει να κάνει και με τις ειδοποιήσεις που έρχονται στο ρολόι. Αν ολη μέρα βαράει, η μπαταρία πέφτει πολύ πιο γρήγορα.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα αλλάζατε το ρολόι με το fossil sport; Κυρίως λόγω android wear και έλλειψης εφαρμογών του τιζεν.

 

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Το δικό μου ερώτημα έχει να κάνει με την αναβάθμιση σε tizen 4. Έχει επηρεάσει τη διάρκεια της μπαταρίας; Κάποιο άλλο πρόβλημα; Όσοι την έχουν περάσει την προτείνουν; Τώρα αναφορικά με την μπαταρία, βγάζω 4 μέρες χωρίς aod, και δε θέλω να το χάσω αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Το δικό μου ερώτημα έχει να κάνει με την αναβάθμιση σε tizen 4. Έχει επηρεάσει τη διάρκεια της μπαταρίας; Κάποιο άλλο πρόβλημα; Όσοι την έχουν περάσει την προτείνουν; Τώρα αναφορικά με την μπαταρία, βγάζω 4 μέρες χωρίς aod, και δε θέλω να το χάσω αυτό.

Άψογη μπαταρία. Θα βγάζεις παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τον κοπο σου.

Μαλλον S3 με βλεπω μιας κ που μου αρεσει περισσότερο εμφανισιακα.

 

Τελευταια ερωτηση :D:Τρεξιμο το εχεις δοκιμασει? Εχει ακριβεια η γραφει οτι να ναι ο αισθητηρας?

 

Η αγορα εγινε...:D

Το σεταραμε περασαμε κ το update κ απο το πρωι στον αγωνα...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος όταν κάνουμε μια άσκηση πχ. περπάτημα ή διάδρομο να διαλέξουμε εμείς ποιος πληροφορίες θα εμφανίζονται στο ρολόι και με ποια σειρά?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος όταν κάνουμε μια άσκηση πχ. περπάτημα ή διάδρομο να διαλέξουμε εμείς ποιος πληροφορίες θα εμφανίζονται στο ρολόι και με ποια σειρά?

Φυσικά. Σε κάθε δραστηριότητα όταν την επιλέγεις, πας στις ρυθμίσεις και προσαρμόσεις τις οθόνες όπως εσύ θέλεις!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...