Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω με iOS 10 ειχα θεμα με το wifi με την εννοια οτι οταν το κινητο ηταν σε αδρανεια το wifi εσβηνε και οτν ξεκλειδωνα το κινητο εδειχνε προσωρινα πως δεν ειχε wifi και στη συνεχεια συνδεοταν. Απο τοτε που πηγα σε 11 αυτο το προβλημα παυει να υπαρχει.

Τωρα σχετικα με την μπαταρια. Μεχρι 11.0.3 ηταν τραγικη. Με 11.1 καπως εφτιαξε αλλα οχι σαν 10.3.3 . Το βραδυ σε αναμονη με κλειστα Bluetooth, wifi και δεδομενα με 10.3.3 δεν επεφτε καθολου η μπαταρια ή επεφτε 1% και τωρα με 11.1 με τα ιδια κλειστα και Low power mode και χανει σχεδον 5% το βραδυ.

Ελπιζω με 11.2 να βελτιωθει περισσοτερο.

Αν του οτι χανει το σημα του wifi ειναι σημαντικο για εσενα και μπορεις να αντεξεις την μειωμενη διαρκεια της μπαταριας κανε την αναβαθμιση. Αλλα για να εισαι σιγουρος οτι δεν θα εχεις κατα πολυ χειροτερη μπαταρια θα πρεπει να κανεις setup as new και αυτο ειναι ενα επιπλεον βαρος.

θα κανω λιγο ακομη υπομονη μηπως βγει καμια της προκοπης εκδοση.αλλιως θα το πουλησω το κινητο και θα παρω s8 .

2 μεγαλοι λογοι που δεν βαζω την 11 ειναι η μπαταρια και ειδικα σε συνθηκες αναμονης.και ο διακοπτης wifi που σε βγαζει εντελως απο το δικτυο.

 

ακριβως αυτο το προβλημα εχω οπως το περιεγραψες.κουφο τελειως.:whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά λίγο off topic αλλά σήμερα είδα το iPhone X από κοντά και έπαθα πλακα δεν υπάρχει!! Καταρχήν δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να είναι τόσο γρήγορο και smooth σε σχέση με το 8 και το 8 plus?? Είναι πραγματικά πανέμορφο τέλεια κάμερα και εξαιρετικά γρήγορο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο off topic αλλά σήμερα είδα το iPhone X από κοντά και έπαθα πλακα δεν υπάρχει!! Καταρχήν δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να είναι τόσο γρήγορο και smooth σε σχέση με το 8 και το 8 plus?? Είναι πραγματικά πανέμορφο τέλεια κάμερα και εξαιρετικά γρήγορο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πιθανόν έριξαν όλο το βάρος σε αυτή την συσκευή και έχουν γράψει το iOS 11 τέλειο επάνω στο hardware του iPhone X

Άμα θέλουν αυτοί μπορούν να κάνουν δουλειά αλλά μας δουλεύουν μου φαίνεται

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν έριξαν όλο το βάρος σε αυτή την συσκευή και έχουν γράψει το iOS 11 τέλειο επάνω στο hardware του iPhone X

Άμα θέλουν αυτοί μπορούν να κάνουν δουλειά αλλά μας δουλεύουν μου φαίνεται

 

+1 Όπως τα λέει ο Τάσος...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.

Δεν ξέρω που να βάλω το πόστ αλλα αφου μ δινεται η ευκαιρία.

Εχοντας και τα 2 δίπλα δίπλα να σας πώ οτι οι διαφορές ειναι ελάχιστες..Σιγουρα το optimization εγινε πάνω στο X το οποίο πετάει.

Το touch ID το λατρεύω οσο το faceid και με τρελαίνει ακόμα που οταν το κινητό έρθει μπροστά μου ειναι ξεκλειδωμένο.

Κατα τα αλλα το Χ υπερέχει φυσικά , αλλα επειδή έγινε μια παρεξήγηση το 7 δεν ειναι καθόλου πίσω!!! Να το επισημάνουμε και αυτό γιατι εχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ σημασία. Τα φαινόμενα burn-in ειναι έυκολα διαχειρίσιμα οπότε μην σκάτε.

Αν κάποιο στιγμή το Face-Id ανοίγει χωρις swipe το τηλ θα ειναι Uber. αλλα τώρα ειναι εξίσου βολικό καθότι αν το κινητό ξεκλειδώσει κοιτώντας το περιφερειακά , να μην ανοίξει!

Θα γράψω αναλυτική σε άρθρο σύντομα

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.

Δεν ξέρω που να βάλω το πόστ αλλα αφου μ δινεται η ευκαιρία.

Εχοντας και τα 2 δίπλα δίπλα να σας πώ οτι οι διαφορές ειναι ελάχιστες..Σιγουρα το optimization εγινε πάνω στο X το οποίο πετάει.

Το touch ID το λατρεύω οσο το faceid και με τρελαίνει ακόμα που οταν το κινητό έρθει μπροστά μου ειναι ξεκλειδωμένο.

Κατα τα αλλα το Χ υπερέχει φυσικά , αλλα επειδή έγινε μια παρεξήγηση το 7 δεν ειναι καθόλου πίσω!!! Να το επισημάνουμε και αυτό γιατι εχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ σημασία. Τα φαινόμενα burn-in ειναι έυκολα διαχειρίσιμα οπότε μην σκάτε.

Αν κάποιο στιγμή το Face-Id ανοίγει χωρις swipe το τηλ θα ειναι Uber. αλλα τώρα ειναι εξίσου βολικό καθότι αν το κινητό ξεκλειδώσει κοιτώντας το περιφερειακά , να μην ανοίξει!

Θα γράψω αναλυτική σε άρθρο σύντομα

 

Εννοείται ότι το 7αρι ακόμα καλά κρατάει αλλά το λειτουργικό του δεν είναι ακόμα γραμμένο όσο αξίζει στην συγκεκριμένη συσκευή

Χάνει λίγο σε ομαλότητα και μπαταρία

Ίσως με την 11.2 δούμε πάλι ένα άψογο τηλέφωνο όπως ήταν με 10.3.x

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τα φαινόμενα burn-in ειναι έυκολα διαχειρίσιμα οπότε μην σκάτε...

 

Καλημέρα. Τι εννοείς? Πως ακριβώς?

Link to comment
Share on other sites

Τάσο ισχύει αλλά νομίζω η 11.2 είναι η ανάσταση που περιμέναμε. Χτες σου λέω έφαγε κολλήματα και με restart και αναβαθμίσεις πέταγε πάλι.

Jimbo το φαινόμενο οφειλεται όταν το κινητό είναι για πολύ ώρα σε μια μόνιμη εικονα- κατάσταση. Ένα screen saver και πολλά άλλα( θα τα γράψω όλα σε λίγο από pc) βοηθάνε και ουσιαστικά το λύνουν. Επίσης υπάρχει νέα μέθοδο με ένα μηχάνημα τύπου ακτινογραφία που κατά ένα τρόπο καλυμπραρει την Led αλλά είναι ακριβό ( δεν χρειάζεται λίγο προσοχή στην εικόνα και είναι νυαξει)

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω ως γλώσσα επιλεγμένη τα Ελληνικά, Ελλάδα και απενεργοποιημένο το siri, όταν έχω μία εισερχόμενη κλήση (έχω ενεργοποιημένη την ανακοίνωση κλήσεων) μου λέει το όνομα του καλούντος στα Αγγλικά! Τι συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Τάσο ισχύει αλλά νομίζω η 11.2 είναι η ανάσταση που περιμέναμε. Χτες σου λέω έφαγε κολλήματα και με restart και αναβαθμίσεις πέταγε πάλι.

Jimbo το φαινόμενο οφειλεται όταν το κινητό είναι για πολύ ώρα σε μια μόνιμη εικονα- κατάσταση. Ένα screen saver και πολλά άλλα( θα τα γράψω όλα σε λίγο από pc) βοηθάνε και ουσιαστικά το λύνουν. Επίσης υπάρχει νέα μέθοδο με ένα μηχάνημα τύπου ακτινογραφία που κατά ένα τρόπο καλυμπραρει την Led αλλά είναι ακριβό ( δεν χρειάζεται λίγο προσοχή στην εικόνα και είναι νυαξει)

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εάν όταν κουνάς την συσκευή έστω και λίγο έχεις ανοιχτή την επιλογή να κουνιέται η οθόνη κλειδώματος και η οθόνη αφετηρίας τότε δεν υπάρχει πρόβλημα με το συγκεκριμένο φαινόμενο που παρουσιάζουν οι oled οθόνες

 

Βέβαια είμαστε εδώ εκτός θέματος αφορά μόνο το X αυτό το πράγμα

 

Έτσι κι αλλιώς πάντοτε ήμουν fan των ips οθονών και super lcd που μου δίνουν πιο πιστά χρώματα παντα με γνωμονα την πραγματικότητα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Jimbo το φαινόμενο οφειλεται όταν το κινητό είναι για πολύ ώρα σε μια μόνιμη εικονα- κατάσταση. Ένα screen saver και πολλά άλλα( θα τα γράψω όλα σε λίγο από pc) βοηθάνε και ουσιαστικά το λύνουν. Επίσης υπάρχει νέα μέθοδο με ένα μηχάνημα τύπου ακτινογραφία που κατά ένα τρόπο καλυμπραρει την Led αλλά είναι ακριβό ( δεν χρειάζεται λίγο προσοχή στην εικόνα και είναι νυαξει)

 

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Όντως Τάσο και ζητώ συγνώμη . ναι το burn in είναι κάτι που συμβαίνει δεν είναι λόγω Apple αλλά το διαχείριζεσαι εύκολα.

Θα ανεβάσω τα καλά στο καλό ποστ

Jimbo μην ευχαριστεις βρε εδώ είμαστε να βοηθιομαστε!

Πάντως το 7 είναι το vfm αυτή την στιγμή

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Όντως Τάσο και ζητώ συγνώμη . ναι το burn in είναι κάτι που συμβαίνει δεν είναι λόγω Apple αλλά το διαχείριζεσαι εύκολα.

Θα ανεβάσω τα καλά στο καλό ποστ

Jimbo μην ευχαριστεις βρε εδώ είμαστε να βοηθιομαστε!

Πάντως το 7 είναι το vfm αυτή την στιγμή

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αν δεν ήταν και αδιάβροχο να μπορώ να το ανοίξω εύκολα να του πετάξω μια καινούργια μπαταρία μέσα θα ήταν μια χαρά. Δεν θα το πουλούσα κιόλας

Έτσι κι αλλιώς δεν χρειάζομαι αδιάβροχο κινητό

Μια τυπική αντοχή την είχαν όλα τα iPhone πάντα

Δεν χαλάνε με την πρώτη υγρασία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μια τυπική αντοχή την είχαν όλα τα iPhone πάντα

Δεν χαλάνε με την πρώτη υγρασία

 

Σαφώς και έχουν και πολύ πάνω από το μέσο όρο. ΑΛΛΑ δυστυχώς έχουν τον δείκτη υγρασίας μέσα στο slot της sim card που άμα εισέλθει η παραμικρή υγρσία κοκκινίζει και αυτομάτως λες bye-bye στην εγγύηση...

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και έχουν και πολύ πάνω από το μέσο όρο. ΑΛΛΑ δυστυχώς έχουν τον δείκτη υγρασίας μέσα στο slot της sim card που άμα εισέλθει η παραμικρή υγρσία κοκκινίζει και αυτομάτως λες bye-bye στην εγγύηση...

 

Δεν αλλάζει χρώμα έτσι εύκολα πίστεψε με

Έχω ανοίξει τηλέφωνα και τηλέφωνα κατά καιρούς

Μόνο μια φορά από τα 100 iPhone που έχουν περάσει από το χέρι μου είχε πρόβλημα λόγο υγρασίας η μητρική και οι δείκτες είχαν αλλάξει χρώμα.

 

Είναι κατασκευαστικά πολύ καλές συσκευές και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ .. Εδω με απλο ρυζι έχουν σωθεί συσκευές. Ο δείκτης πρέπει να υπάρχει μεγάλη υγρασια για να αλλαξει χρώμα νομίζω
I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Υπάρχει η δυνατότητα να συνδεθεί το 7άρι μας με την Tv χωρίς να απαιτείται η ύπαρξη του apple TV? Κάποια εφαρμογή ίσως....:worry:

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Με Samsung TV μια χαρά συνδέεται για προβολή φωτογραφιών και βίντεο

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Υπάρχει η δυνατότητα να συνδεθεί το 7άρι μας με την Tv χωρίς να απαιτείται η ύπαρξη του apple TV? Κάποια εφαρμογή ίσως....:worry:

 

με αυτό γίνεται σε όλες τις τηλεοράσεις

 

https://www.ebay.com/itm/Any-cast-M2-PLUS-HDMI-Miracast-Dlna-Airplay-Player-TV-stick-Push-Wifi-Receiver/132320145820?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, χρειαζομαι τα φωτα σας.

 

Απο την πρωτη μερα που πηρα το κινητο (iphone 7 128 jet black) βαζω ΒACK protectors και παντα σε θηκη. Εχω αλλαξει τρεις protectros απο διαφορετικες εταιρειες και 3-4 θηκες διαφορετικες επισης (οι περισσοτερες clear).

Σε ολες τις περιπτωσεις μετα απο λιγες μερες (οοοταν το παρατηρω) αφοτου αλλαξω τον back protector, εμφανιζονται πανω του κατι κουκιδες σαν χτυπηματα οι οποιες δεν βγαινουν με καθαρισμα. Πανω στο κινητο, οταν βγαζω το protector δεν υπαρχει κανενα σημαδι.

Προσπαθω να ανεβασω δυο jpg να δειτε αλλα μου βγαζει οτι κανει exceed το limit παρολο που τα αρχεια ειναι γυρο στα 150kb.

Δεν μπορω να καταλαβω πως δημιουργουντε αυτες οι κουκιδες. Σε κανενα αλλο iphone μου δεν μου εχει ξανατυχει και χαλαει ολη την ομορφια του κινητου.

 

Καμμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω ως γλώσσα επιλεγμένη τα Ελληνικά, Ελλάδα και απενεργοποιημένο το siri, όταν έχω μία εισερχόμενη κλήση (έχω ενεργοποιημένη την ανακοίνωση κλήσεων) μου λέει το όνομα του καλούντος στα Αγγλικά! Τι συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω ως γλώσσα επιλεγμένη τα Ελληνικά, Ελλάδα και απενεργοποιημένο το siri, όταν έχω μία εισερχόμενη κλήση (έχω ενεργοποιημένη την ανακοίνωση κλήσεων) μου λέει το όνομα του καλούντος στα Αγγλικά! Τι συμβαίνει?

 

Γιατί αυτή η λειτουργία γίνεται μέσω SIRI και η κακομοίρα δεν ξέρει ακόμα ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Μια ώρα σερφάρισμα με Tapatalk και η μπαταρία δε λέει να πέσει.

 

c55f3183a95d63a77a53e0921c418076.jpg

54cd64acb7d3db0b1d06c0f3fdb6bb74.jpg

Πλάκα έχει ...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μια ώρα σερφάρισμα με Tapatalk και η μπαταρία δε λέει να πέσει.

 

c55f3183a95d63a77a53e0921c418076.jpg

54cd64acb7d3db0b1d06c0f3fdb6bb74.jpg

Πλάκα έχει ...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το ίδιο έκανε και σε εμενα το 6αρι στν 10.3.3

Link to comment
Share on other sites

11.1.1 και η απογοήτευση ακόμα μεγαλύτερη !! Άθλια μπαταρία κυριολεκτικά ! Δεν ξέρω τι να πω πραγματικά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...