Jump to content

iPhone 7


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά δεν ξέρω αν το γνωρίζετε(εγώ πρίν από λίγο το έμαθα).

Στα κατ/τα Cosmote τρέχει προσφορά για το Iphone 7 ΜΟΝΟ τα 128gb στα 739ευρώ.

Ισχύει μέχρι 09/03.

Οσον αφορά το θέμα με το πρόγραμμα αντικατάστασης(δηλάδή να το δώσεις το 6s και να πάρεις το 7),

μου κοστολόγησαν το 6s μου 64gb στα 300 ευρώ,που το έχω από το πρώτο δευτερόλεπτο με τζαμάκι και θήκη UAG.

Όχι οτι δεν το περίμενα οτι η τιμή θα είναι χάλια αλλά όχι και έτσι.

 

@moderatos: Δεν υπάρχει διάθεση διαφήμισης του κατ/τος Cosmote,ούτε φυσικά έχω κάποιο συμφέρον να το κάνω,οπότε αν παραβιάζω κάποιον κανόνα παρακαλώ όπως τροποποιήσετε το μήνυμα μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, μετα απο 3 χρονια κατοχος iphone 5s και αρκετα ευχαριστημενος χωρισ παραπονο ηρθε η ωρα να αλλαξω κινητο . Σκεφτομαι να παρω το iphone 7 32gb στο σκρουτζ τ βρηκα με 632ευρω , το θεμα ειναι οτι δεν το εχω επεξεργαστει καθολου το κινητο για να ξερω αν αξιζει να το παρω και απ οτι βλεπω στις πωλησεις δν πρεπει να πηγε τοσο καλα.. μηπως υπαρχει καποιος που να ξερει να μου πει αν αξιζει να το παρω?

αν εχει παρουσιασει καποιο προβλημα ? ευχαριστω!!

 

Κανενα πρόβλημα μεχρι τωρα, το εχω απο τις πρώτες παρτίδες και δεν εχω παρατηρήσει κατι! Οι διάφορες απο το 5ρι ειναι τεράστιες. Απο το 6ρι σίγουρα δεν ειναι τόσο μεγάλες, αλλα απο το 5ρι ειναι!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν το γνωρίζετε(εγώ πρίν από λίγο το έμαθα).

Στα κατ/τα Cosmote τρέχει προσφορά για το Iphone 7 ΜΟΝΟ τα 128gb στα 739ευρώ.

Ισχύει μέχρι 09/03.

Οσον αφορά το θέμα με το πρόγραμμα αντικατάστασης(δηλάδή να το δώσεις το 6s και να πάρεις το 7),

μου κοστολόγησαν το 6s μου 64gb στα 300 ευρώ,που το έχω από το πρώτο δευτερόλεπτο με τζαμάκι και θήκη UAG.

Όχι οτι δεν το περίμενα οτι η τιμή θα είναι χάλια αλλά όχι και έτσι.

 

@moderatos: Δεν υπάρχει διάθεση διαφήμισης του κατ/τος Cosmote,ούτε φυσικά έχω κάποιο συμφέρον να το κάνω,οπότε αν παραβιάζω κάποιον κανόνα παρακαλώ όπως τροποποιήσετε το μήνυμα μου.

 

πουλησε το 400 και κατι και παρε μετα οτι θελεις απο οπου θελεις

Η τιμη της προσφορας αρκετα καλη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι,μου εκανε εντυπωση και εμενα.

200€ κατω και ξεχασα να αναφερω οτι δινουν και αυθεντικη θηκη της Apple δωρο.

Βεβαια,στο skroutz το βρισκεις 710€.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα restore και set up as new στην 10.2.1

Μέχρι τώρα δεν είχα βάλει καμία εφαρμογή και ήταν περίπου εντάξει. Φυσικά δεν το δούλευα πολύ αφού χωρίς εφαρμογές μόνο κλήσεις και λίγο safari

 

Έβαλα σχεδόν όλες μου τις περίπου 15 εφαρμογές και ήδη έχουν αρχίσει τα σπασίματα και τα frame drops

Σίγουρα και η μπαταρία θα αρχίσει να πέφτει γρήγορα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έκανα restore και set up as new στην 10.2.1

Μέχρι τώρα δεν είχα βάλει καμία εφαρμογή και ήταν περίπου εντάξει. Φυσικά δεν το δούλευα πολύ αφού χωρίς εφαρμογές μόνο κλήσεις και λίγο safari

 

Έβαλα σχεδόν όλες μου τις περίπου 15 εφαρμογές και ήδη έχουν αρχίσει τα σπασίματα και τα frame drops

Σίγουρα και η μπαταρία θα αρχίσει να πέφτει γρήγορα

 

Τάσο καλησπέρα

 

Μήπως το προκαλεί κάποια εφαρμογή ?

Αν όχι , τελικά τι πιστεύεις γίνεται με το iphone 7 ?? Είναι θέμα του ios 10.2.1 ?? Ρωτάω γιατί σκεφτομαι να πουλήσω το 6s για να κάνω την μετάβαση στο 7άρι... Αν είναι να μπλέξω , να μείνω με αυτό που έχω ...:)

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Τάσο καλησπέρα

 

Μήπως το προκαλεί κάποια εφαρμογή ?

Αν όχι , τελικά τι παίζει με το iphone 7 και ios 10.2.1 ?? Ρωτάω γιατί σκεφτομαι να πουλήσω το 6s για να κάνω την μετάβαση στο 7άρι... Αν είναι να μπλέξω , να μείνω με αυτό που έχω ...:)

 

Αυτό που βλέπω είναι ότι δεν ασχολείται ούτε η apple ούτε οι developers με το γράψιμο του σωστού κώδικα επάνω στην συσκευή

Το 6s δουλεύει καλύτερα

 

Με τον safari μόνο και με μερικές κλήσεις πως να καταλάβω αν είχε πρόβλημα η συσκευή;

 

Με όλες τις εφαρμογές πως δεν είχα πρόβλημα όταν ήμουν στην 10.2;

 

Έκανα αναβάθμιση εφαρμογών και άρχισαν τα προβλήματα ενώ είχα πολύ καλή αυτονομία με την 10.2

Μετά έκανα και αναβάθμιση σε 10.2.1 και έγιναν χειρότερα. Άρα και η apple και οι developers δεν έχουν κάνει καλή δουλειά.

 

Αναμένουμε τώρα ενημερώσεις λογισμικού και εφαρμογών τι άλλο να κανείς;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βλέπω είναι ότι δεν ασχολείται ούτε η apple ούτε οι developers με το γράψιμο του σωστού κώδικα επάνω στην συσκευή

Το 6s δουλεύει καλύτερα

 

Με τον safari μόνο και με μερικές κλήσεις πως να καταλάβω αν είχε πρόβλημα η συσκευή;

 

Με όλες τις εφαρμογές πως δεν είχα πρόβλημα όταν ήμουν στην 10.2;

 

Έκανα αναβάθμιση εφαρμογών και άρχισαν τα προβλήματα ενώ είχα πολύ καλή αυτονομία με την 10.2

Μετά έκανα και αναβάθμιση σε 10.2.1 και έγιναν χειρότερα. Άρα και η apple και οι developers δεν έχουν κάνει καλή δουλειά.

 

Αναμένουμε τώρα ενημερώσεις λογισμικού και εφαρμογών τι άλλο να κανείς;

 

 

Εμ κανεις που κανεις τοση δουλεια, καντην και σωστα. Βαλε μια μια τις εφαρμογες να δεις που ειναι το προβλημα σου!! Εμενα δηλαδη γιατι δε κανει τιποτε απ ολα αυτα; Γιατι δε σπαει κανενα μερος ουτε των εφε ουτε των εφαρμογων που χρησιμοποιω; Γιατι να δουλευει σωστα στο 6 και οχι στο 7; Κατι δε κολαει σ αυτα που περιγραφεις! Οτι βλεπω στο 6 βλεπω στο 6s βλεπω στο 7ρι!

 

Τάσο καλησπέρα

 

Μήπως το προκαλεί κάποια εφαρμογή ?

Αν όχι , τελικά τι πιστεύεις γίνεται με το iphone 7 ?? Είναι θέμα του ios 10.2.1 ?? Ρωτάω γιατί σκεφτομαι να πουλήσω το 6s για να κάνω την μετάβαση στο 7άρι... Αν είναι να μπλέξω , να μείνω με αυτό που έχω ...:)

 

Μα προφανως ειναι καποια εφαρμογη για ολα αυτα ή κατι απ' ολο το στησιμο γιατι δε βλεπω κατι να συμβαινει απ ολα οσα λεει τοσο καιρο ο Τασος σε καμια συσκευη ειτε iPhone ειτε iPad και περα απο το "as new" που ηρθε και εκανα τη πρωτη φορα δε ξαναεκανα σε κανενα αλλο update μεχρι τωρα!

 

πχ. σημερα εφυγα απο το σπιτι με 30% μπαταρια, γιατι ξεχασα να το φορτισω, εν γνωση μου λοιπον το 7ρι το εχω με ελαχιστη χρηση απο τις 8:30 το πρωι, ειναι 17:24 και εχω ακομη 20% μπαταρια!!! Ε πως να παραπονιεμαι για κατι μετα;;; και φυσικα δε το εκλεισα για να μη λεει κανεις δηλαδη!!!

Edited by mavrios
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Εμ κανεις που κανεις τοση δουλεια, καντην και σωστα. Βαλε μια μια τις εφαρμογες να δεις που ειναι το προβλημα σου!! Εμενα δηλαδη γιατι δε κανει τιποτε απ ολα αυτα; Γιατι δε σπαει κανενα μερος ουτε των εφε ουτε των εφαρμογων που χρησιμοποιω; Γιατι να δουλευει σωστα στο 6 και οχι στο 7; Κατι δε κολαει σ αυτα που περιγραφεις! Οτι βλεπω στο 6 βλεπω στο 6s βλεπω στο 7ρι!

 

 

 

Μα προφανως ειναι καποια εφαρμογη για ολα αυτα ή κατι απ' ολο το στησιμο γιατι δε βλεπω κατι να συμβαινει απ ολα οσα λεει τοσο καιρο ο Τασος σε καμια συσκευη ειτε iPhone ειτε iPad και περα απο το "as new" που ηρθε και εκανα τη πρωτη φορα δε ξαναεκανα σε κανενα αλλο update μεχρι τωρα!

 

πχ. σημερα εφυγα απο το σπιτι με 30% μπαταρια, γιατι ξεχασα να το φορτισω, εν γνωση μου λοιπον το 7ρι το εχω με ελαχιστη χρηση απο τις 8:30 το πρωι, ειναι 17:24 και εχω ακομη 20% μπαταρια!!! Ε πως να παραπονιεμαι για κατι μετα;;; και φυσικα δε το εκλεισα για να μη λεει κανεις δηλαδη!!!

 

Δεν δουλεύουν όλες οι εφαρμογές σε όλες τις συσκευές το ίδιο καλά

Κάθε συσκευή έχει άλλο hardware και χρειάζεται να αναβαθμιστεί για να δουλεύει σωστά στον συγκεκριμένο επεξεργαστή, στην συγκεκριμένη gpu και λοιπά

 

Το κάτι δεν κάνω σωστά είναι μάλλον απίθανο αφού χωρίς να πείραξε στην συσκευή μου κάτι άρχισαν τα προβλήματα. Απλά αναβαθμίζοντας εφαρμογές και λογισμικό

 

Το θέμα είναι ότι ο τελικός χρήστης δεν έχει χρόνο διάθεση και όρεξη να βάζει μια μια εφαρμογή την ημέρα και στο τέλος μετά από 20-25 μέρες να βρει το πρόβλημα

Απλά δεν θα έπρεπε να υπάρχει πρόβλημα. Αυτό είναι που σκάω. Αλλιώς παίρνω android και τελείωσε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύουν όλες οι εφαρμογές σε όλες τις συσκευές το ίδιο καλά

Κάθε συσκευή έχει άλλο hardware και χρειάζεται να αναβαθμιστεί για να δουλεύει σωστά στον συγκεκριμένο επεξεργαστή, στην συγκεκριμένη gpu και λοιπά

 

Το κάτι δεν κάνω σωστά είναι μάλλον απίθανο αφού χωρίς να πείραξε στην συσκευή μου κάτι άρχισαν τα προβλήματα. Απλά αναβαθμίζοντας εφαρμογές και λογισμικό

 

Το θέμα είναι ότι ο τελικός χρήστης δεν έχει χρόνο διάθεση και όρεξη να βάζει μια μια εφαρμογή την ημέρα και στο τέλος μετά από 20-25 μέρες να βρει το πρόβλημα

Απλά δεν θα έπρεπε να υπάρχει πρόβλημα. Αυτό είναι που σκάω. Αλλιώς παίρνω android και τελείωσε

 

Οταν τα τσουβαλιαζεις ολα ομως και απλα λες οτι δε δουλευει σωστα ή θα παρεις android και τελειωσε δε λυνεις το προβλημα σου. Αν εξ αρχης το εκανες με ηρεμια θα ειχες βρει το προβλημα που ειναι και θα το ειχες λυσει ενω τοσα μηνυματα τωρα απλα παραπονιεσαι χωρις να θελεις να δωσεις λυση στο προβλημα σου! Υποτιθεται η 10.2.1 που εβαλες και δεν εκανε τιποτε το αρνητικο δεν ειχε προβλημα. Οι εφαρμογες εχουν ενημερωθει ολες παλι θεωρητικα. Αρα καποια απο αυτες εχει προβλημα, δεν θελει κατι αλλο για να το καταλαβεις οτι αυτο φταιει! Ο τελικος χρηστης για να δουλευει σωστα η συσκευη του πρεπει να ασχοληθει μαζι της αλλιως τη δουλευει οπως δουλεψει!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύουν όλες οι εφαρμογές σε όλες τις συσκευές το ίδιο καλά

Κάθε συσκευή έχει άλλο hardware και χρειάζεται να αναβαθμιστεί για να δουλεύει σωστά στον συγκεκριμένο επεξεργαστή, στην συγκεκριμένη gpu και λοιπά

 

Το κάτι δεν κάνω σωστά είναι μάλλον απίθανο αφού χωρίς να πείραξε στην συσκευή μου κάτι άρχισαν τα προβλήματα. Απλά αναβαθμίζοντας εφαρμογές και λογισμικό

 

Το θέμα είναι ότι ο τελικός χρήστης δεν έχει χρόνο διάθεση και όρεξη να βάζει μια μια εφαρμογή την ημέρα και στο τέλος μετά από 20-25 μέρες να βρει το πρόβλημα

Απλά δεν θα έπρεπε να υπάρχει πρόβλημα. Αυτό είναι που σκάω. Αλλιώς παίρνω android και τελείωσε

 

Αν είναι να πάρεις Android , πας στο Htc 10 , τα έχουμε πει αυτά.. :)

Στα σοβαρά τώρα , σε ρώτησα γιατί δεν έχω ακούσει τέτοια ( χοντρά) παράπονα από άλλο συμφορουμίτη εδώ , πλην κάποιων ψιλο -προβλημάτων όπως π.χ με το hads free ( το οποίο πρόβλημα έχω και εγώ ακόμη στην 10.1.1. που είμαι τώρα ).

Επίσης , είχα την εντύπωση ότι το 7άρι , όντως είνα κατά 20% πιο δυνατό σε αυτονομία Vs 6s..

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να πάρεις Android , πας στο Htc 10 , τα έχουμε πει αυτά.. :)

Στα σοβαρά τώρα , σε ρώτησα γιατί δεν έχω ακούσει τέτοια ( χοντρά) παράπονα από άλλο συμφορουμίτη εδώ , πλην κάποιων ψιλο -προβλημάτων όπως π.χ με το hads free ( το οποίο πρόβλημα έχω και εγώ ακόμη στην 10.1.1. που είμαι τώρα ).

Επίσης , είχα την εντύπωση ότι το 7άρι , όντως είνα κατά 20% πιο δυνατό σε αυτονομία Vs 6s..

 

Ήταν πιο καλό

Πλέον όχι

Ίσως σε επόμενες ενημερώσεις να διορθωθεί

Ακούς από εμένα αυτά γιατί λέω τα πράγματα όπως είναι και θέλω να δουλεύουν όλα σωστά όπως αρμόζει σ ένα iPhone

 

Ξέρω ποιες εφαρμογές έχουν πρόβλημα αλλά θυμηθείτε ότι εδώ μέσα όλοι προτείνατε restore. Το έκανα λοιπόν για να αποδείξω ότι δεν θα λυθεί κάτι

 

Πρέπει αναγκαστικά να σβήσω instagram viber και ίσως κάτι ακόμα για να δω αποτέλεσμα. Δηλαδή να χρησιμοποιώ μόνο safari και κλήσεις.

Αν είναι έτσι βάζω για πρώτη μου συσκευή το Nokia 8800

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ήταν πιο καλό

Πλέον όχι

Ίσως σε επόμενες ενημερώσεις να διορθωθεί

Ακούς από εμένα αυτά γιατί λέω τα πράγματα όπως είναι και θέλω να δουλεύουν όλα σωστά όπως αρμόζει σ ένα iPhone

 

Ξέρω ποιες εφαρμογές έχουν πρόβλημα αλλά θυμηθείτε ότι εδώ μέσα όλοι προτείνατε restore. Το έκανα λοιπόν για να αποδείξω ότι δεν θα λυθεί κάτι

 

Πρέπει αναγκαστικά να σβήσω instagram viber και ίσως κάτι ακόμα για να δω αποτέλεσμα. Δηλαδή να χρησιμοποιώ μόνο safari και κλήσεις.

Αν είναι έτσι βάζω για πρώτη μου συσκευή το Nokia 8800

 

Τάσο , δες αν όντως είναι το instagram ή το viber ( ή κάτι άλλο ) αρχικά .

Ας μας πουν και άλλοι φίλοι στο 7άρι με τις παραπάνω εφαρμογές τι παίζει...

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Montoya!

Eιχα 6s και τωρα ειμαι στο 7αρι. Το 7αρι δουλευει ποιο καλα απο το 6s. Και η αληθεια ειναι το πηρα το back up οπως ηταν , δεν το εκανα set up as new.

 

Σε οτι κανω ειναι ποιο γρηγορο και καθολου lag. Τωρα τι προβλημα αντιμετωπιζει ο φιλος Τασος δεν το γνωριζω. Αλλα αν δεις ολοι υποστηριζουμε οτι το 7αρι παει καλυτερα, γιαυτο το λογο καναμε και την μεταβαση!

Link to comment
Share on other sites

Ήταν πιο καλό

Πλέον όχι

Ίσως σε επόμενες ενημερώσεις να διορθωθεί

Ακούς από εμένα αυτά γιατί λέω τα πράγματα όπως είναι και θέλω να δουλεύουν όλα σωστά όπως αρμόζει σ ένα iPhone

 

Ξέρω ποιες εφαρμογές έχουν πρόβλημα αλλά θυμηθείτε ότι εδώ μέσα όλοι προτείνατε restore. Το έκανα λοιπόν για να αποδείξω ότι δεν θα λυθεί κάτι

 

Πρέπει αναγκαστικά να σβήσω instagram viber και ίσως κάτι ακόμα για να δω αποτέλεσμα. Δηλαδή να χρησιμοποιώ μόνο safari και κλήσεις.

Αν είναι έτσι βάζω για πρώτη μου συσκευή το Nokia 8800

 

Εισαι αρνητικος 99% σε οτι νεο, χρονια τωρα! Και εγω εχω viber δε φταιει αυτο στις 25 εφαρμογες που ανεφερες οτι εβαλες λες μονο δυο, οι υπολοιπες 23 δε φταινε δηλαδη πως εισαι τοσο σιγουρος;

 

Τάσο , δες αν όντως είναι το instagram ή το viber ( ή κάτι άλλο ) αρχικά .

Ας μας πουν και άλλοι φίλοι στο 7άρι με τις παραπάνω εφαρμογές τι παίζει...

 

Το viber ειναι ελατωματικη εφαρμογη απο μονη της αλλα για τον εαυτο της και τη μπαταρια της συσκευης και ολων των συσκευων οπου ειναι εγκατεστημενη! Απο εκει και περα δεν εχω παρατηρησει να ενοχλει σε κατι παραπανω!

 

Montoya!

Eιχα 6s και τωρα ειμαι στο 7αρι. Το 7αρι δουλευει ποιο καλα απο το 6s. Και η αληθεια ειναι το πηρα το back up οπως ηταν , δεν το εκανα set up as new.

 

Σε οτι κανω ειναι ποιο γρηγορο και καθολου lag. Τωρα τι προβλημα αντιμετωπιζει ο φιλος Τασος δεν το γνωριζω. Αλλα αν δεις ολοι υποστηριζουμε οτι το 7αρι παει καλυτερα, γιαυτο το λογο καναμε και την μεταβαση!

 

Ετσι ακριβως!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πλην κάποιων ψιλο -προβλημάτων όπως π.χ με το hads free ( το οποίο πρόβλημα έχω και εγώ ακόμη στην 10.1.1. που είμαι τώρα ).

Επίσης , είχα την εντύπωση ότι το 7άρι , όντως είνα κατά 20% πιο δυνατό σε αυτονομία Vs 6s..

 

τι προβλημα εχεις με το hands free?!

 

Ειναι πιο δυνατο σε αυτονομια δε το συζηταμε καθολου!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Εισαι αρνητικος 99% σε οτι νεο, χρονια τωρα! Και εγω εχω viber δε φταιει αυτο στις 25 εφαρμογες που ανεφερες οτι εβαλες λες μονο δυο, οι υπολοιπες 23 δε φταινε δηλαδη πως εισαι τοσο σιγουρος;

 

 

 

Το viber ειναι ελατωματικη εφαρμογη απο μονη της αλλα για τον εαυτο της και τη μπαταρια της συσκευης και ολων των συσκευων οπου ειναι εγκατεστημενη! Απο εκει και περα δεν εχω παρατηρησει να ενοχλει σε κατι παραπανω!

 

 

 

Ετσι ακριβως!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τι προβλημα εχεις με το hands free?!

 

Ειναι πιο δυνατο σε αυτονομια δε το συζηταμε καθολου!

 

Λέω ακριβώς την αλήθεια πάντα δεν είμαι αρνητικός

Τέλος πάντων ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια σας ας λήξει εδώ μην χαλάμε το νήμα τζάμπα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πες μου ότι δεν έκανες restore μέσω του τηλεφώνου; ελπίζω να το έκανες μέσω iTunes

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πες μου ότι δεν έκανες restore μέσω του τηλεφώνου; ελπίζω να το έκανες μέσω iTunes

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Restore με iTunes έκανα

5 ώρες έβγαλα χρήση χωρίς καμία εφαρμογή

Παλαιότερα έβγαζα 7 ώρες με πλήρη χρήση όπως το είχα στημένο μέχρι 2 μέρες πριν

Έχω κάνει τους πειραματισμός μου και ξέρω το φταίει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγω με 5s τα ιδια παλι,εβαλα instagram,e-radio,messenger,myf2g

Youtube,gmaps και ενα παιχνιδι...αλλα η μπαταρια σε εμενα εχει θεματακια.Δινω μια ευκαιρια γιατι ειναι 1η φορτιση.Εκανα restore απο τη συσκευη και δεν εβαλα back up.Πλεον με ολες τις photo απο icloud,καμια 600αρια και 160 τραγουδια+εφαρμογες εχω 9GB ελευθερα.1 ωρα και 50 λεπτα αναμονη+25 λεπτα χρηση στο 87% με δεδομενα Wind και χαλια σημα.Υπ οψην σουταρα το Google Photos και ολα icloud.Ενα back up ενιαιο,χωρις να τα περναω και στο pc.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εγω με 5s τα ιδια παλι,εβαλα instagram,e-radio,messenger,myf2g

Youtube,gmaps και ενα παιχνιδι...αλλα η μπαταρια σε εμενα εχει θεματακια.Δινω μια ευκαιρια γιατι ειναι 1η φορτιση.Εκανα restore απο τη συσκευη και δεν εβαλα back up.Πλεον με ολες τις photo απο icloud,καμια 600αρια και 160 τραγουδια+εφαρμογες εχω 9GB ελευθερα.1 ωρα και 50 λεπτα αναμονη+25 λεπτα χρηση στο 87% με δεδομενα Wind και χαλια σημα.Υπ οψην σουταρα το Google Photos και ολα icloud.Ενα back up ενιαιο,χωρις να τα περναω και στο pc.

 

Σιγουρα η 10.2.1 εχει αλλαγες και οι εφαρμογες δεν δουλευουν σωστα. Δεν εχουν αναβαθμιστει για να διαχειριστουν μπαταρια, ραμ και λοιπα με τον σωστο τροπο.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα η 10.2.1 εχει αλλαγες και οι εφαρμογες δεν δουλευουν σωστα. Δεν εχουν αναβαθμιστει για να διαχειριστουν μπαταρια, ραμ και λοιπα με τον σωστο τροπο.

 

Οκ ειναι οι εφαρμογες,ουδεν θεμα δεν ειδα εγω.Και το εχω ξαναπει οτι με Wind το τηλεφωνο ζεματαει οταν εχω τα δεδομενα ανοιχτα.Ειδικα με κακο σημα σου ζεσταινει και το χερι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Restore με iTunes έκανα

5 ώρες έβγαλα χρήση χωρίς καμία εφαρμογή

Παλαιότερα έβγαζα 7 ώρες με πλήρη χρήση όπως το είχα στημένο μέχρι 2 μέρες πριν

Έχω κάνει τους πειραματισμός μου και ξέρω το φταίει

κι εγω αυτα τα νουμερα ειχα.τουλαχιστον 2-3 ωρες καλυτερη οθονη και ειδικα σε θεμα αναμονης (flight mode).παλιοτερα ενα 10ωρο κλειστο και εχανε 1-2% και την τελευταια βδομαδα που την εβαλα την 10.2.1 εχω 7%!!! :wacko:

εγω εχω παρατηρησει οτι ζεσταινετε σε φορτιση κατι που παλιοτερα δεν εκανε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κι εγω αυτα τα νουμερα ειχα.τουλαχιστον 2-3 ωρες καλυτερη οθονη και ειδικα σε θεμα αναμονης (flight mode).παλιοτερα ενα 10ωρο κλειστο και εχανε 1-2% και την τελευταια βδομαδα που την εβαλα την 10.2.1 εχω 7%!!! :wacko:

εγω εχω παρατηρησει οτι ζεσταινετε σε φορτιση κατι που παλιοτερα δεν εκανε.

 

Οσο ζεσταινεται στη φορτιση,αλλο τοσο με τα δεδομενα της Wind θα ζεσταινεται.Ειδικα αμα εχεις κακο σημα.Χθες με 1 μπαρα 4G στο κεντρο της Θεσσαλονικης ειχε ζεσταθει το χερι μου με το κινητο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ wind έχω πάντως, και τα δεδομένα μόνιμα ανοιχτά και το τηλέφωνο δεν ανεβάζει θερμοκρασία. Του φοράω αυθεντική θήκη, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό.. παλιότερα είχα το 6s και μια θήκη otterbox και ανέβαζε θερμοκρασία πχ στη χρήση gps.
Link to comment
Share on other sites

Εγω με 5s χθες και 1/5 μπαρες σε 4G ζεσταθηκε,χωρις θηκη το εχω ομως.Τωρα με 3/5 3G ειναι κρυο σχετικα.Αλλα στο σπιτι εχω θεμα με το σημα,σε εσενα ισως να ειναι καλυτερα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...