Jump to content

iPhone 7 Plus


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα στην παρέα.Ηθελα να ρωτήσω εαν έχει βάλει κάποιος το IOS12 και πως συμπεριφέρεται το κινητό.

 

Μείνε εκεί που είσαι. Όλοι λένε ότι τρέχει εκπληκτικά σε ταχύτητα αλλά υπάρχει μια αυξημένη κατανάλωση. Αν είναι η 12.1 να διορθώνει το πρόβλημα, κάνε λίγο υπομονή και μην αναβαθμίσεις ακόμα. Λογικά η 11.4.1 σήμερα μετά τις 8 σταματάει να υπογράφεται όποτε η υποβάθμιση σταματάει εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Μείνε εκεί που είσαι. Όλοι λένε ότι τρέχει εκπληκτικά σε ταχύτητα αλλά υπάρχει μια αυξημένη κατανάλωση. Αν είναι η 12.1 να διορθώνει το πρόβλημα, κάνε λίγο υπομονή και μην αναβαθμίσεις ακόμα. Λογικά η 11.4.1 σήμερα μετά τις 8 σταματάει να υπογράφεται όποτε η υποβάθμιση σταματάει εδώ.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!! εγώ είμαι ακόμα στην.....10.3.3!!!! με όσα διάβαζα εδώ για την 11 είπα να μη την αλλάξω ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!! εγώ είμαι ακόμα στην.....10.3.3!!!! με όσα διάβαζα εδώ για την 11 είπα να μη την αλλάξω ακόμα.

 

Σε ποια είσαι ακόμα; iOS έχεις ή Android? Πούλα το καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια είσαι ακόμα; iOS έχεις ή Android? Πούλα το καλύτερα.

 

Ναι ενώ με τη 12 είναι όλα φοβερά. Επειδή δε είναι όλα φοβερά και από άποψη μπαταρίας, σβήνουν θέματα στο Apple discussion.

 

Να μείνει στην 10.3.3 αξιοπρεπέστατη έκδοση και άνευ προβλημάτων.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα.Ηθελα να ρωτήσω εαν έχει βάλει κάποιος το IOS12 και πως συμπεριφέρεται το κινητό.

 

Πολύ καλή, σίγουρα καλύτερη από την 11. Πολύ smooth.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα.Ηθελα να ρωτήσω εαν έχει βάλει κάποιος το IOS12 και πως συμπεριφέρεται το κινητό.

 

Μια χαρά όλα .Μην ακούς κανένα.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις-συμβουλές σας.μέχρι να ακούσω καλά λόγια για την 12 δεν έχω σκοπό να φύγω απο την 10.3.3 :)
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις-συμβουλές σας.μέχρι να ακούσω καλά λόγια για την 12 δεν έχω σκοπό να φύγω απο την 10.3.3 :)

 

Μην το πειράζεις αν δουλεύει μια χαρά

Χειρότερα ίσως γίνει, καλύτερα μην ψάχνεις και πολλά να βρεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μην το πειράζεις αν δουλεύει μια χαρά

Χειρότερα ίσως γίνει, καλύτερα μην ψάχνεις και πολλά να βρεις

 

Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με τις αποδόσεις που έχει τώρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα. Εδώ και καμπόσο καιρό έχω ένα θέμα στα iMessage όπου δεν μου βγαζει read receipt οταν διαβάζουν τα μηνύματα μου. Είναι δεδομένο ότι όλοι οι αριθμοί που έχω δοκιμάσει έχουν ενεργοποιημένη την επιλογή για να στέλνουν αποδεικτικό. Έχω δοκιμάσει τα πάντα μέχρι και επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου. Δεν θέλω να κάνω επαναφορά και να ξαναστησω το κινητό αλλά μου έχουν σπασει τα νεύρα//

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Εδώ και καμπόσο καιρό έχω ένα θέμα στα iMessage όπου δεν μου βγαζει read receipt οταν διαβάζουν τα μηνύματα μου. Είναι δεδομένο ότι όλοι οι αριθμοί που έχω δοκιμάσει έχουν ενεργοποιημένη την επιλογή για να στέλνουν αποδεικτικό. Έχω δοκιμάσει τα πάντα μέχρι και επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου. Δεν θέλω να κάνω επαναφορά και να ξαναστησω το κινητό αλλά μου έχουν σπασει τα νεύρα//

 

Δοκίμασες να κλείσεις το imessage και να το ενεργοποιήσεις πάλι;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι το έχω δοκιμάσει..ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται αυτό..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Μια ακόμα ερώτηση για το κινητό. Σε αυτό που πήρα από ένα φίλο δεν δουλεύει το δακτυλικό αποτύπωμα γιατί είχαν αλλάξει το κουμπί ωστόσο είναι μια χαρά και μπορώ να δουλεύω το κεντρικό πλήκτρο με την βοήθεια του αντί του assistance touch. Ωστόσο δεν βλέπω να έχει ρύθμιση φωτεινότητας στο σχετικό υπομενού για να αλλάζει αυτόματα ο φωτισμός σε εξωτερικό περιβάλλον...
Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμα ερώτηση για το κινητό. Σε αυτό που πήρα από ένα φίλο δεν δουλεύει το δακτυλικό αποτύπωμα γιατί είχαν αλλάξει το κουμπί ωστόσο είναι μια χαρά και μπορώ να δουλεύω το κεντρικό πλήκτρο με την βοήθεια του αντί του assistance touch. Ωστόσο δεν βλέπω να έχει ρύθμιση φωτεινότητας στο σχετικό υπομενού για να αλλάζει αυτόματα ο φωτισμός σε εξωτερικό περιβάλλον...

 

 

 

Η ρύθμιση για αυτόματη φωτεινότητα είναι στην προσβασιμότητα (accessibility) και μετά στο display accommodations

 

767de82caa35bfc1daf9818038f8ac93.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Administrators
Αν το φορτισω με ταχυφορτιστη blitzwoif πειραζει??

 

Όχι δε πειράζει, η συσκευή εξάλλου θα φορτίσει με όσα ampere υποστηρίζει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μέχρι ποια έκδοση του iOS αναμένεται να φτάσει το 7+; Με ρωτάει ένας γνωστός και του είπα ότι είναι πιθανό να έχει πάνω απο 4 χρόνια αναβαθμίσεις από τότε που βγήκε, οπότε πάμε για 2020 και μάλλον iOS14;
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι ποια έκδοση του iOS αναμένεται να φτάσει το 7+; Με ρωτάει ένας γνωστός και του είπα ότι είναι πιθανό να έχει πάνω απο 4 χρόνια αναβαθμίσεις από τότε που βγήκε, οπότε πάμε για 2020 και μάλλον iOS14;

 

Υπολόγιζε τέσσερις ενημερώσεις από τότε που παρουσιάστηκε

Εμένα το 6 αρι που έχω ξεκινησε από την 8αρα και τέρμα στην 12 άρα

Αλλά πρέπει να ρωτήσεις και τον Κουκ τι σκέφτεται να κάνει

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Έχουμε το εξής πρόβλημα σε ένα 7 plus (12.3.1):

Ρυθμιζω ένα ξυπνητήρι και επιλέγω ήχο για αυτό.

Ρυθμιζω την ένταση του (από τα volume buttons ενώ παίζει ο ήχος) και μου φαίνεται οκ.

Το πρωί χτυπάει τέρμα δυνατά!!!

Ότι και να δοκιμάσω δεν φαίνεται να δουλεύει. Βάζω τον ήχο χαμηλά ξανά και αυτό ξαναχτυπάει στη διαπασων.

Έχω δοκιμάσει από τα settings-> sound and haptics διάφορες ρυθμίσεις.

Έχω δοκιμάσει από το μενού στη εφαρμογή μουσική (settings music).

Καμία ιδέα?

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε το εξής πρόβλημα σε ένα 7 plus (12.3.1):

Ρυθμιζω ένα ξυπνητήρι και επιλέγω ήχο για αυτό.

Ρυθμιζω την ένταση του (από τα volume buttons ενώ παίζει ο ήχος) και μου φαίνεται οκ.

Το πρωί χτυπάει τέρμα δυνατά!!!

Ότι και να δοκιμάσω δεν φαίνεται να δουλεύει. Βάζω τον ήχο χαμηλά ξανά και αυτό ξαναχτυπάει στη διαπασων.

Έχω δοκιμάσει από τα settings-> sound and haptics διάφορες ρυθμίσεις.

Έχω δοκιμάσει από το μενού στη εφαρμογή μουσική (settings music).

Καμία ιδέα?

 

Δεν ξέρω από κάπου να ρυθμίσει ο ήχος για το ξυπνητήρι

Επίσης και στο αθόρυβο να το έχεις πάλι θα χτυπήσει

Προφανώς το έχουν κάνει έτσι για ασφάλεια για να μην χάνεις ραντεβού, δουλειά και πολλά αλλα

Πηγες ρυθμίσεις/ήχοι και απτικα; Εκεί αλλάζεις την ένταση των ήχων

Εσυ μήπως πατούσες την ένταση αλλά άλλαζες την ένταση της μουσικής. Είναι άλλο πράγμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η ενταση στο ξυπνητηρι θα ειναι η ιδια με την ενταση του ηχου κλησης και οχι της μουσικης.

 

Εννοειται το αθορυβο δεν πιανει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται να δουλεύει τίποτα. Το ξυπνητήρι είναι μόνιμα στο τέρμα. Έχω κάνει ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις με το 8+ και ενώ στο 8+ ο ήχος είναι οκ στο 7+ δεν μειώνεται.

Διαβάζω ότι είναι bug που έχει παρουσιαστεί και στα XS/ΜΑΧ και XR.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται να δουλεύει τίποτα. Το ξυπνητήρι είναι μόνιμα στο τέρμα. Έχω κάνει ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις με το 8+ και ενώ στο 8+ ο ήχος είναι οκ στο 7+ δεν μειώνεται.

Διαβάζω ότι είναι bug που έχει παρουσιαστεί και στα XS/ΜΑΧ και XR.

 

Μόνο για bug εξηγείται δεν υπάρχει κάτι να πειράξεις που έχει σχέση με την εντάξει της αφύπνισης

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλημέρα σε όλους, θέλω η dock μπάρα που είναι μονότονη να μοιάζει στρογγυλεμένη όπως στα IPhone X, Xs και λοιπά όπως δηλαδή συμβαίνει στο iPad, δεν βρήκα καμία εφαρμογή να γίνει πράξη όποτε λίγο customization δεν μπορούμε να κάνομε τίποτα?
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

To dock είναι διαφορετικό στα νέα iPhones που έχουν ui gestures.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...