Jump to content

iPhone 7 Plus


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχε στο μυαλό σου όμως ότι προς το τέλος της χρονιάς μπορεί να μην βρίσκεις μπαταρίες διαθέσιμες στα εξουσιοδοτημένα και από την νέα χρόνια να ανεβεί η τιμή όπως έγινε και πέρσι.

Πχ στο δικό μου ήθελα να αλλάξω πέρσι τον Δεκέμβρη στην Document με την προσφορά των 39€ και με παρακάλια κατάφεραν και βρήκα μια.

Από αρχές του 19 όμως η τιμή ανέβηκε από 39€ στα 59€. Ίσως γίνει κάτι αντίστοιχο και το 20.

 

Μόλις όμως η τιμή ανέβηκε τότε αμέσως πως βρήκαν;

Άλλη μπαταρία έβαζαν με 39, άλλη με 59 άλλη με 159;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχε στο μυαλό σου όμως ότι προς το τέλος της χρονιάς μπορεί να μην βρίσκεις μπαταρίες διαθέσιμες στα εξουσιοδοτημένα και από την νέα χρόνια να ανεβεί η τιμή όπως έγινε και πέρσι.

Πχ στο δικό μου ήθελα να αλλάξω πέρσι τον Δεκέμβρη στην Document με την προσφορά των 39€ και με παρακάλια κατάφεραν και βρήκα μια.

Από αρχές του 19 όμως η τιμή ανέβηκε από 39€ στα 59€. Ίσως γίνει κάτι αντίστοιχο και το 20.

 

Η μπατασρία ήταν σε προσφορά μέσω της allpeστα 39€

την άλλη χρονια μάλλον θα έληξε η προσφορα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις όμως η τιμή ανέβηκε τότε αμέσως πως βρήκαν;

 

Άλλη μπαταρία έβαζαν με 39, άλλη με 59 άλλη με 159;

 

 

 

Εννοώ ότι εγώ πρόλαβα και άλλαξα με την προσφορά των 39€ με παρακάλια.

Τώρα είναι στα 59€ και ίσως με την νέα χρόνια αυξηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι εγώ πρόλαβα και άλλαξα με την προσφορά των 39€ με παρακάλια.

Τώρα είναι στα 59€ και ίσως με την νέα χρόνια αυξηθεί.

 

Δεν με κατάλαβες

Είπες ότι όταν τελείωνε η προσφορά δεν είχαν μπαταρίες

Αρχές όμως της νέας χρονιάς με την νέα τιμή, είχαν μπαταρίες επειδή ήταν να αυξηθεί η τιμή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν με κατάλαβες

 

Είπες ότι όταν τελείωνε η προσφορά δεν είχαν μπαταρίες

 

Αρχές όμως της νέας χρονιάς με την νέα τιμή, είχαν μπαταρίες επειδή ήταν να αυξηθεί η τιμή

 

 

 

Δεν είπα αυτό! Είπα ότι τέλος της χρονιάς είχαν πρόβλημα διαθεσιμότητας. Παρόλα αυτά όμως κατάφεραν και μου βρήκαν μια για να προλάβω την τιμή των 39€. Με την νέα χρόνια ανέβηκε η τιμή και ίσως ανεβεί κι’αλλο.

 

Αυτό είπα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα αυτό! Είπα ότι τέλος της χρονιάς είχαν πρόβλημα διαθεσιμότητας. Παρόλα αυτά όμως κατάφεραν και μου βρήκαν μια για να προλάβω την τιμή των 39€. Με την νέα χρόνια ανέβηκε η τιμή και ίσως ανεβεί κι’αλλο.

 

Αυτό είπα!

 

Ο Τάσος σου εξηγεί πως αυτή η έλλειψη μπαταριών ήταν τεχνίτη. Δηλαδή υπήρχαν μπαταρίες και λέγαν πως δεν έχουν ώστε με τη νέα χρονιά να τις δώσουν σε σχεδόν διπλάσια τιμή.

Να σου το πω με παράδειγμα.

Έχεις μαγαζί και πουλάς μπαταρίες. Έχεις πχ 100 κομμάτια. Αυτήν την εβδομάδα τρέχει μια προσφορά και πωλούνται 30€.την επόμενη εβδομάδα πωλούνται 60€. Εσύ θα πουλήσεις τις μπαταρίες σου την εβδομάδα προσφορών ή θα μου πεις (εμένα τον πελάτη) ότι σου τελείωσαν οι μπαταρίες, έλα την επόμενη εβδομάδα???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ! Δεν με ενδιαφέρει ο λόγος τους.

Εγώ σχολίασα πάνω στο μήνυμα του φίλου που είπε ότι θα κρατήσει λίγο ακόμα την μπαταρία και θα πάει για αντικατάσταση αργότερα.

Ειπα ότι ίσως αργότερα να αντιμετωπίσει πρόβλημα διαθεσιμότητας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ! Δεν με ενδιαφέρει ο λόγος τους.

Εγώ σχολίασα πάνω στο μήνυμα του φίλου που είπε ότι θα κρατήσει λίγο ακόμα την μπαταρία και θα πάει για αντικατάσταση αργότερα.

Ειπα ότι ίσως αργότερα να αντιμετωπίσει πρόβλημα διαθεσιμότητας.

 

Δεν είπαμε κάτι για εσένα

Για την διαδικασία είχα την ένσταση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπαμε κάτι για εσένα

 

Για την διαδικασία είχα την ένσταση

 

 

 

Δεν αμφιβάλλω ότι το κάνουν για το κέρδος.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά καλησπέρα και καλώς σας βρήκα. Νέος κάτοχος από σπόντα και θα σας εξηγήσω . Φίλος κολλητός είχε αγοράσει το 7 plus 32 jetblack πριν από περίπου 1.5 χρόνο του παρουσίασε πρόβλημα το καλοκαίρι με το μικρόφωνο τραβήχτηκε μέσο καταστήματος και τελικά πριν 20 μέρες του το αντικατέστησαν με καινούργιο. Επειδή όλο αυτό τράβηξε περίπου 2 μήνες ο άνθρωπος αγόρασε άλλο και όταν παρέλαβε το καινούργιο λόγω και του ότι είχε ξενερώσει είπε να το πουλήσει σφραγισμένο όπως ήταν . Εγώ κάτοχος note 9 και επειδή τρωγονουν καιρό να δοκιμάσω iOS πασαρα στην σύζυγο το note και το πήρα σε πολύ καλή τιμή με την λογική να δοκιμάσω το λειτουργικό με κάτι οικονομικό πριν ξηλωθω χοντρά για να πάω σε 11 . Λοιπόν παιδιά σε σύγκριση με το note 9 και με όσες ναυαρχίδες έχουν περάσει από τα χέρια μου μπορώ να πω ότι το κινητό πετάει . Εμπειρια χρήσης που την συγκρίνω μόνο με το OnePlus 6t που είχα παλαιότερα και έρχομαι στην ερώτηση αν αυτό το κινητό που είναι του 2016 δουλεύει ακόμη τόσο smooth και όλα αστραπιαία το 11 τι κάνει ? Παιδια έχω κολλήσει το πήρα για δοκιμή και βλέπω να μένω εδώ μέχρι να τα παίξει η να βγάλει κανα update και να το χαντακωσει η apple !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και καλώς σας βρήκα. Νέος κάτοχος από σπόντα και θα σας εξηγήσω . Φίλος κολλητός είχε αγοράσει το 7 plus 32 jetblack πριν από περίπου 1.5 χρόνο του παρουσίασε πρόβλημα το καλοκαίρι με το μικρόφωνο τραβήχτηκε μέσο καταστήματος και τελικά πριν 20 μέρες του το αντικατέστησαν με καινούργιο. Επειδή όλο αυτό τράβηξε περίπου 2 μήνες ο άνθρωπος αγόρασε άλλο και όταν παρέλαβε το καινούργιο λόγω και του ότι είχε ξενερώσει είπε να το πουλήσει σφραγισμένο όπως ήταν . Εγώ κάτοχος note 9 και επειδή τρωγονουν καιρό να δοκιμάσω iOS πασαρα στην σύζυγο το note και το πήρα σε πολύ καλή τιμή με την λογική να δοκιμάσω το λειτουργικό με κάτι οικονομικό πριν ξηλωθω χοντρά για να πάω σε 11 . Λοιπόν παιδιά σε σύγκριση με το note 9 και με όσες ναυαρχίδες έχουν περάσει από τα χέρια μου μπορώ να πω ότι το κινητό πετάει . Εμπειρια χρήσης που την συγκρίνω μόνο με το OnePlus 6t που είχα παλαιότερα και έρχομαι στην ερώτηση αν αυτό το κινητό που είναι του 2016 δουλεύει ακόμη τόσο smooth και όλα αστραπιαία το 11 τι κάνει ? Παιδια έχω κολλήσει το πήρα για δοκιμή και βλέπω να μένω εδώ μέχρι να τα παίξει η να βγάλει κανα update και να το χαντακωσει η apple !

 

Δεν ξερω πως ειναι το 7αρι plus, αλλα μπορω να σου πω οτι το 11 Pro Max που εχω στην κατοχη μου ειναι απλα ετη φωτος μπροστα απο οποια ναυαρχιδα εχει περασει απο τα χερια μου, απλα δεν υπαρχει το συγκεκριμενο κινητο, δεν εχω αποψη για το 11 Pro η το απλο 11 αλλα απο το 7 σιγουρα θα ειναι τεραστια αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς από τις συσκευές της αγοράς ή παίρνεις iPhone ή oneplus

Τόσο πολλές επιλογές αλλα τόσο χάλια πολλές συσκευές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλημέρα μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος όταν γίνεται αντικατάσταση συσκευής με καινούργια όχι refurbished (κωδικός από Ν brand new) ισχύει το υπόλοιπο της αρχικής εγγύησης η έχουμε ξανά 2 χρόνια από την αντικατάσταση?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδία καλημέρα μια ερώτηση αν ξέρει κάποιος όταν γίνεται αντικατάσταση συσκευής με καινούργια όχι refurbished (κωδικός από Ν brand new) ισχύει το υπόλοιπο της αρχικής εγγύησης η έχουμε ξανά 2 χρόνια από την αντικατάσταση?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το υπόλοιπο της αρχικής συν ένα μήνα αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα παρατηρω μετα το ios 13 τρομερα κολληματα και σκεφτομαι να αναβαθμισω!Υγεια μπαταριας 77%
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παρατηρω μετα το ios 13 τρομερα κολληματα και σκεφτομαι να αναβαθμισω!Υγεια μπαταριας 77%

 

 

 

Χαχαχα αλήθεια τώρα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ενα πρόβλημα με τη φωτογραφική.

 

Οταν είναι να βγάλει φωτογραφία με φλας. ανάβει το φλας, αλλά η φωτογραφία βγαίνει σκοτεινή (σαν να κλείνει το διάφραγμα αφού σβήσει το φλάς).

Στη σέλφι βγάζει κανονικά.

 

Εχετε καμια ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ενα πρόβλημα με τη φωτογραφική.

 

Οταν είναι να βγάλει φωτογραφία με φλας. ανάβει το φλας, αλλά η φωτογραφία βγαίνει σκοτεινή (σαν να κλείνει το διάφραγμα αφού σβήσει το φλάς).

Στη σέλφι βγάζει κανονικά.

 

Εχετε καμια ιδέα;

 

Και εγώ με XR δεν μπορώ να βγάλω με φλας αλλά ...διαπιστωμένο ...φταίει η θήκη

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ενα πρόβλημα με τη φωτογραφική.

 

Οταν είναι να βγάλει φωτογραφία με φλας. ανάβει το φλας, αλλά η φωτογραφία βγαίνει σκοτεινή (σαν να κλείνει το διάφραγμα αφού σβήσει το φλάς).

Στη σέλφι βγάζει κανονικά.

 

Εχετε καμια ιδέα;

 

βγαλε θηκες και λοιπα, καθαρισε λιγο εστω με την μπλουζα και δεν εχεις κανενα θεμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Σκέφτομαι να αγοράσω το 7+ για δώρο στη γυναίκα μ, καινούργιο.. Λόγω μπάτζετ δεν πάω για νεότερο μοντέλο.. Τα τελευταία 4 χρόνια είναι ευτυχής κάτοχος 5s.. Αλλα λόγο μπαταρίας, κάμερας χρήζει αλλαγής.. Η χρήση θα είναι social media /φώτο /internet.. Κατά κύριο λόγο.. Αξίζει η αγορά του πλέον? Έχω διαβάσει και για κάτι προβλήματα έπειτα από αναβαθμίσεις σε μπαταρία και ακουστικο..

Κάθε γνώμη δεκτή.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

βγαλε θηκες και λοιπα, καθαρισε λιγο εστω με την μπλουζα και δεν εχεις κανενα θεμα

 

 

 

Δεν φταίει η θήκη.

Σήμερα άλλαξα ακουστικό (δεν Ακουγόταν καλά) και ο τεχνικός καθάρισε την κάμερα κι από μέσα, δεν έγινε κάτι.

Δεν μπορεί να συγχρονιστεί η φωτογραφική με το φλας.

Στο βίντεο που είναι συνέχεια αναμενόμενο το φλας δεν έχει κάποιο πρόβλημα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει η θήκη.

Σήμερα άλλαξα ακουστικό (δεν Ακουγόταν καλά) και ο τεχνικός καθάρισε την κάμερα κι από μέσα, δεν έγινε κάτι.

Δεν μπορεί να συγχρονιστεί η φωτογραφική με το φλας.

Στο βίντεο που είναι συνέχεια αναμενόμενο το φλας δεν έχει κάποιο πρόβλημα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Σε πολύ καλό τεχνικό το πηγές κατάλαβα

Καλό συνέχεια στο πρόβλημα σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το 7+ για δώρο στη γυναίκα μ, καινούργιο.. Λόγω μπάτζετ δεν πάω για νεότερο μοντέλο.. Τα τελευταία 4 χρόνια είναι ευτυχής κάτοχος 5s.. Αλλα λόγο μπαταρίας, κάμερας χρήζει αλλαγής.. Η χρήση θα είναι social media /φώτο /internet.. Κατά κύριο λόγο.. Αξίζει η αγορά του πλέον? Έχω διαβάσει και για κάτι προβλήματα έπειτα από αναβαθμίσεις σε μπαταρία και ακουστικο..

 

Κάθε γνώμη δεκτή.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

 

Αν είναι ευτυχής κάτοχος του 5S θα της φανεί διαστημόπλοιο το 7.

 

Δεν ξέρω σε τι τιμή το βρίσκεις, αλλά εγώ προσωπικά θα πήγαινα σε 128αρι σε άριστη κατάσταση και θα του έβαζα απλώς φρέσκια μπαταρία.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.. Για αγορά καινούργιου σκέφτομαι... Γιαυτό και ολας το σκέφτομαι γιατί είναι αρκετά τα χρήματα και είναι κάποιων χρόνων μοντέλο.. Απλά κάπως έτσι είχε πάρει και το 5s και ήταν ευχαριστημενη..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...