Jump to content

iPhone 7 Plus


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρόνια πολλά σε όλους

Όλη αυτη η αντιπαραθεση χωρις να γνωριζει κανεις αν ειναι προβλημα της καμερας ή κατι αλλο

Απλα ολοι υποθεσατε οτι ειναι θέμα μπαταρίας και ενώ έχει βάλει χερι τεχνικός αγνώστου προσελεύσεως

Ο ορισμός της εξ αποστάσεως διάγνωσης προς αποφυγή

Edited by tulu
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους

Όλη αυτη η αντιπαραθεση χωρις να γνωριζει κανεις αν ειναι προβλημα της καμερας ή κατι αλλο

Απλα ολοι υποθεσατε οτι ειναι θέμα μπαταρίας και ενώ έχει βάλει χερι τεχνικός αγνώστου προσελεύσεως

Ο ορισμός της εξ αποστάσεως διάγνωσης προς αποφυγή

 

Δεν είναι θέμα διάγνωσης φίλε μου. Μόνο που μπορεί να φταίει η μπαταρία είναι λόγος κραξιματος. Πόσο πιο απλά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα διάγνωσης φίλε μου. Μόνο που μπορεί να φταίει η μπαταρία είναι λόγος κραξιματος. Πόσο πιο απλά.

 

Όταν κάποια φορά έχεις άλλο κινητό με πεσμένη μπαταρία και ενώ έχεις 20-30% και έχεις πραγματικά ανάγκη να πάρεις τηλέφωνο η να δεις κάτι ή να στείλεις ένα μήνυμα τότε θα θυμηθείς την Apple και θα πεις πραγματικά ότι στο συγκεκριμένο ζήτημα καλά κάνει και σου δινει επιλογή να ρίξεις την ταχύτητα του επεξεργαστή αλλά η συσκευή να συνεχίσει να λειτουργεί και όχι να σβήσει απότομα και να μείνεις στα κρύα του λουτρού

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάποια φορά έχεις άλλο κινητό με πεσμένη μπαταρία και ενώ έχεις 20-30% και έχεις πραγματικά ανάγκη να πάρεις τηλέφωνο η να δεις κάτι ή να στείλεις ένα μήνυμα τότε θα θυμηθείς την Apple και θα πεις πραγματικά ότι στο συγκεκριμένο ζήτημα καλά κάνει και σου δινει επιλογή να ρίξεις την ταχύτητα του επεξεργαστή αλλά η συσκευή να συνεχίσει να λειτουργεί και όχι να σβήσει απότομα και να μείνεις στα κρύα του λουτρού

 

Μου έχει τύχει να πάει η συσκευή στο 0%.....

Παντα υπήρχε η επιλογή να μπαίνει η συσκευή σε οικονομία μπαταρίας αλλά εγώ ήθελα την συσκευή στο 100% μέχρι να σβήσει. Και πραγματικά δούλευε στο 100% μέχρι να σβήσει.

Νομίζω Τάσο πως αυτό είναι και το λογικό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ορθό για την τρόμπα βενζίνης αλλά γιατί στεκόμαστε εκεί και όχι στο ζουμί?

Με άλλα λόγια ξέρεις πολλές συσκευές που όταν πέσει η υγεία μπαταρίας στο 77% δεν μπορεί να κάνει μια τόσο βασική εργασία όπως η φωτογράφιση με φλας???

Δεν το λέω προσωπικά σε εσένα ή στον φίλο Τάσο αλλά πραγματικά πως μπορούμε να προσπερνάμε κάτι τόσο βασικό και μάλιστα να το φέρνουμε στα όρια του φυσιολογικού? Μπορώ πολύ ωραία να πω πως όντως αυτό είναι απαράδεκτο αλλά η συσκευή μου προσφέρει αλλά σημαντικά πράγματα που στη ζυγαριά της επιλογής είναι περισσότερα/σπουδαιότερα. Αυτό είναι λογικό και αποδεκτό.

 

Όταν πας να τραβήξεις μια φωτογραφία όσο βασικό κι αν σου φαίνεται είναι μια πολύ ενεργοβόρα εργασία γιατί όλα δουλεύουν στο φουλ.

Απόδειξη ότι αν ανοίξεις την εφαρμογή της κάμερας και την αφήσεις ανοικτή κάνα 15λεπτο η συσκευή θα ζεσταθεί.

 

Ακόμα και παλιά την εποχή των απλών συσκευών όταν η μπαταρία τα είχε φτύσει απαντούσες σε κλήση με πλήρη στάθμη μπαταρίας και αμέσως η συσκευή έκλεινε.

 

Τώρα στα iPhone εμφανίζεται περισσότερο από τα Android γιατί τα iPhone έχουν πολύ μικρές μπαταρίες σε σχέση με τα Android.

Ακόμα οι χρήστες iPhone κρατούν την συσκευη χρόνια εν αντιθέση με τους Android όπου στα 2 χρόνια το αλλάζουν.

 

Εγώ δεν το προσπερνάω, βασικά δεν έχω iPhone, απλά σου είπα τι παίζει γενικά με την μπαταρία.

Τώρα με τις νέες μεγάλες μπαταρίες και την νέα λειτουργία που φορτίζει μέχρι το 80%, που βοηθάει στην υγεία της μπαταρίας, μπορεί να μειωθεί αυτό το φαινόμενο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Όταν πας να τραβήξεις μια φωτογραφία όσο βασικό κι αν σου φαίνεται είναι μια πολύ ενεργοβόρα εργασία γιατί όλα δουλεύουν στο φουλ.

Απόδειξη ότι αν ανοίξεις την εφαρμογή της κάμερας και την αφήσεις ανοικτή κάνα 15λεπτο η συσκευή θα ζεσταθεί.

 

Ακόμα και παλιά την εποχή των απλών συσκευών όταν η μπαταρία τα είχε φτύσει απαντούσες σε κλήση με πλήρη στάθμη μπαταρίας και αμέσως η συσκευή έκλεινε.

 

Τώρα στα iPhone εμφανίζεται περισσότερο από τα Android γιατί τα iPhone έχουν πολύ μικρές μπαταρίες σε σχέση με τα Android.

Ακόμα οι χρήστες iPhone κρατούν την συσκευη χρόνια εν αντιθέση με τους Android όπου στα 2 χρόνια το αλλάζουν.

 

Εγώ δεν το προσπερνάω, βασικά δεν έχω iPhone, απλά σου είπα τι παίζει γενικά με την μπαταρία.

Τώρα με τις νέες μεγάλες μπαταρίες και την νέα λειτουργία που φορτίζει μέχρι το 80%, που βοηθάει στην υγεία της μπαταρίας, μπορεί να μειωθεί αυτό το φαινόμενο.

 

Δεν διαφωνώ στα περισσότερα.

Δύο επισημάνσεις μόνο.

Διαφωνώ με την αρχική διατύπωση μιας και νομίζω πως δεν μου "φαίνεται" βασική αλλά είναι. Καταλαβαίνω πως είναι μόνο θέμα διατύπωσης απλά το λέω.

Διαφωνώ στο θέμα αλλαγών συσκευής μιας και όποιος έχει το μικρόβιο αλλαγής θα αλλάξει συσκευή με τον ερχομό κάθε ναυαρχίδας. Είτε έχει Android ειται iPhone. Ίσως κάποιος να αλλάξει 3-4 συσκευές android την ίδια χρονιά μιας και υπάρχουν περισσότερες αφίξεις αλλά στον χρόνο όλοι θα αλλάξουν συσκευή (οι έχοντες το μικρόβιο είπαμε). Δυστυχώς κι εγώ παίρνω ένα iPhone + ένα note τον χρόνο.... Όχι πως αυτό είναι σωστό μιας και η δουλειά γίνεται μια χαρά και με προηγούμενες συσκευές, ειδικά με ναυαρχίδες.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει να πάει η συσκευή στο 0%.....

Παντα υπήρχε η επιλογή να μπαίνει η συσκευή σε οικονομία μπαταρίας αλλά εγώ ήθελα την συσκευή στο 100% μέχρι να σβήσει. Και πραγματικά δούλευε στο 100% μέχρι να σβήσει.

Νομίζω Τάσο πως αυτό είναι και το λογικό.

 

Δεν μιλάμε για οικονομία μπαταρίας

Άλλο πράγμα λέμε

Μήπως δεν έχεις καταλάβει τι ακριβώς είναι αυτό που συζητάμε;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάμε για οικονομία μπαταρίας

Άλλο πράγμα λέμε

Μήπως δεν έχεις καταλάβει τι ακριβώς είναι αυτό που συζητάμε;

 

Απλα αναφέρω μια ανάλογη δυνατότητα (όχι ίδια) που δίνει το Android αλλά δεν την χρησιμοποιώ γιατί θέλω το 100% μέχρι τέλους.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απλα αναφέρω μια ανάλογη δυνατότητα (όχι ίδια) που δίνει το Android αλλά δεν την χρησιμοποιώ γιατί θέλω το 100% μέχρι τέλους.

 

Μπα καμία σχέση δεν έχει αυτό στο Android με αυτό του iPhone

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μπα καμία σχέση δεν έχει αυτό στο Android με αυτό του iPhone

 

Ναι, δεν έχει σχέση αλλά ούτε αυτό δεν χρησιμοποιώ. Αυτό θέλω να πω. Απλά αυτό που λέω είναι ότι δεν με υποχρεώνει κανένας να χάσω κάτι από την συσκευή μου λόγω μπαταρίας. Ίσως να είναι και αυτό που λέει ο φίλος πιο πάνω, ότι στα Android παίζουν μεγαλύτερες μπαταρίες. Αν και σε παλιότερες συσκευές με μικρότερες μπαταρίες δεν συνέβαινε αυτό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν έχει σχέση αλλά ούτε αυτό δεν χρησιμοποιώ. Αυτό θέλω να πω. Απλά αυτό που λέω είναι ότι δεν με υποχρεώνει κανένας να χάσω κάτι από την συσκευή μου λόγω μπαταρίας. Ίσως να είναι και αυτό που λέει ο φίλος πιο πάνω, ότι στα Android παίζουν μεγαλύτερες μπαταρίες. Αν και σε παλιότερες συσκευές με μικρότερες μπαταρίες δεν συνέβαινε αυτό.

 

Είναι καθαρά θέμα κατασκευής του επεξεργαστή

Το εύρος λειτουργίας του προφανώς είναι αυτό που λέει πχ θέλει 4-4.2V

Στο Android οι snapdragon και λοιπά δεν γνωρίζω αν έχουν θέματα

Samsung συσκευές παλαιότερα είχαν το ίδιο πρόβλημα με τον καιρό όταν έπεφταν οι μπαταρίες τους

 

 

Μα αυτό που μας δινει η Apple είναι αυτό που θέλεις

Δηλαδή συνεχίζεις όσο καιρό θέλεις να λειτουργείς την συσκευή χωρίς να έχεις τυχαία shut down αλλά με μια μειωμένη απόδοση του επεξεργαστή

 

Εάν δεν επιθυμείς τότε έχεις την επιλογή να συνεχίζει η συσκευή στο 100% της απόδοσης αλλά όταν δεν έχεις μπαταρία και πας να κανείς κάτι το οποίο χρειάζεται ρεύμα τότε μπορεί ξαφνικά να κλείνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει η θήκη.

Σήμερα άλλαξα ακουστικό (δεν Ακουγόταν καλά) και ο τεχνικός καθάρισε την κάμερα κι από μέσα, δεν έγινε κάτι.

Δεν μπορεί να συγχρονιστεί η φωτογραφική με το φλας.

Στο βίντεο που είναι συνέχεια αναμενόμενο το φλας δεν έχει κάποιο πρόβλημα

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Σε πολύ καλό τεχνικό το πηγές κατάλαβα

Καλό συνέχεια στο πρόβλημα σου

 

Όπως ανέφερα, το κινητο είναι της κόρης μου.

Τωρα στις γιορτες που ειχα λιγο χρόνο και το κοιταξα, πιστεύω οτι δεν λειτουργεί η μια απο τις δυο κάμερες που έχει.

Το σύγκρινα με το δικο μου, δεν δουλευει η λειτουργία "πορτραίτου", ενω αν κλεισω τις οπες της φωτογραφικής μια μια, βλέπω οτι με τη μια καλυμμένη μαυρίζει η οθόνη (κάτι που δεν γίνεται στο δικό μου).

 

Οπότε, φαντάζομαι η μόνη λύση ειναι να αλλάξω την κάμερα, κάτι αρκετά ακριβό απ'οτι είδα.

Τώρα δουλεύει σαν ενα απλό 7αρι, με τη μια μονο κάμερα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Αξίζει σήμερα η αγορά του 128g.στα 250€?

 

Σε καλή κατάσταση ναι παρά αξίζει κιόλας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει σήμερα η αγορά του 128g.στα 250€?

 

 

 

Αξίζει. Είναι δυνατή συσκευή (μόνο μείον το συνολικό μέγεθος)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα 128 με μπαταρία 82% κατά τα άλλα είναι πένα 1ο χέρι

 

Μην ξεχνάς όμως το κόστος της αλλαγής μπαταρίας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

59€ είναι.

Ρώτησα εγώ για το 7αρι το μικρό.

Ίδια τιμή είναι και το Plus

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.. Με λίγα λόγια αξίζει η αγορά στα 250 κ με μια μπαταρία κοντά 300..?η να πάω σε συσκευές του 19.πχ mi9..?
Link to comment
Share on other sites

Ωραία.. Με λίγα λόγια αξίζει η αγορά στα 250 κ με μια μπαταρία κοντά 300..?η να πάω σε συσκευές του 19.πχ mi9..?

 

αν ειναι 59ευρω η μπαταρια και το τηλεφωνο ειναι καλο νομιζω πως αξιζει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω θα έχει για κανα χρόνο ακόμη υποστήριξη.. Αν λάβουμε υπόψιν ότι iOS14 δεν θα υποστηρίζει από 6 και κάτω και ούτω καθεξής..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω θα έχει για κανα χρόνο ακόμη υποστήριξη.. Αν λάβουμε υπόψιν ότι iOS14 δεν θα υποστηρίζει από 6 και κάτω και ούτω καθεξής..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

2 χρόνια είναι σχεδόν.

Μέχρι τουλάχιστον τον Σεπτέμβριο του 2021, όπου θα δοθεί το iOS 15.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...