Jump to content

iPhone 7 Plus


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σίγουρα αξίζει περισσότερο για σειρές παρά για ταινίες ΤΩΡΑ.

Αλλά γενικά το περιεχόμενο έχει κάνει αλματα σε σχέση με 1-1.5 έτος πριν και πολλές ταινίες προστίθενται γρήγορα.

Επιπλέον, πολύ καλό bonus είναι οι ταινίες παραγωγής του ίδιου του Netflix που ως πλειοψηφία αξίζουν και με το παραπάνω (πχ Bright, Annihilation που έρχεται σε μία εβδομάδα και άλλες).

 

Κατάλαβα σ ευχαριστώ για τις πληροφορίες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα σ ευχαριστώ για τις πληροφορίες

 

Αν βάλεις και ένα πληρωμένο (το τονίζω για να έχεις bandwidth της προκοπής) VPN στη μέση, ώστε να "φαίνεσαι" συνδεδεμένος σε UK/USA, ο κατάλογος εκτοξεύεται σε πλήθος ταινιών.

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις και ένα πληρωμένο (το τονίζω για να έχεις bandwidth της προκοπής) VPN στη μέση, ώστε να "φαίνεσαι" συνδεδεμένος σε UK/USA, ο κατάλογος εκτοξεύεται σε πλήθος ταινιών.

 

Τώρα με την δωρεάν συνδρομή τι ταχύτητες πιάνει και τι ποιότητα βλέπεις;

Ούτε μου κόλλησε καθόλου αλλά και ποιότητα είχε μια χαρά μπορώ να πω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τώρα με την δωρεάν συνδρομή τι ταχύτητες πιάνει και τι ποιότητα βλέπεις;

Ούτε μου κόλλησε καθόλου αλλά και ποιότητα είχε μια χαρά μπορώ να πω

 

https://help.netflix.com/en/node/24926

Link to comment
Share on other sites

Είπα εχθές το βράδυ να δοκιμάσω το Netflix

 

Έκανα εγγραφή δωρεάν για τον πρώτο μήνα

 

Είδα μια ταινιουλα εχθές το βράδυ

 

Πολύ καλός ήχος και γενικά η όλη εμπειρία από την συσκευή

 

Θα ηθελα μόνο να γίνεται η οθόνη σαν zoom για να καταλαμβάνει η ταινία όλη την οθόνη και όχι να έχει πάνω κάτω τις μαύρες λωρίδες

 

Μόνο αυτό με χάλασε λίγο

 

 

 

Στο iPad mini και στο iPad το 10´´ πως συμπεριφέρεται το βίντεο;

 

Λογικά πάλι πρέπει να έχει αυτά τα μεγάλα περιθώρια ε όπως στον κινηματογράφο;

 

 

 

Σύγκριση με το U11 όσον αφορά ήχο και εικόνα?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Σύγκριση με το U11 όσον αφορά ήχο και εικόνα?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Δυστυχώς όταν είχα το u11 δεν είχα το Netflix

Όμως από θέμα οθόνης και ήχου το u11 είναι ισάξιο με το iPhone για να μην πω και καλύτερο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..δεν εχω καμιά εμπειρία με iPhone.Μ αρέσει σαν κινητό,μπορώ να δώσω αυτά τα χρήματα αρκεί να μην το μετανιώσω..Είναι κυρίως για επαγγελματική χρήση ή θα μου βγάζει άνετα η μπαταρία μια μέρα για λίγο παιχνίδι,internet,social και YouTube και κάποιες κλήσεις στη δουλειά;;Δουλεύω το κινητό περίπου 8 ώρες τη μέρα..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..δεν εχω καμιά εμπειρία με iPhone.Μ αρέσει σαν κινητό,μπορώ να δώσω αυτά τα χρήματα αρκεί να μην το μετανιώσω..Είναι κυρίως για επαγγελματική χρήση ή θα μου βγάζει άνετα η μπαταρία μια μέρα για λίγο παιχνίδι,internet,social και YouTube και κάποιες κλήσεις στη δουλειά;;Δουλεύω το κινητό περίπου 8 ώρες τη μέρα..

 

Η αυτονομία είναι καθαρά θέμα του κατόχου

Σε άλλους βγάζει παραπάνω σε άλλους λιγότερο ανάλογα την χρήση

Η συσκευή είναι από τις καλύτερες αν και είναι περσινό μοντέλο

Σε μπαταρία κάμερα ταχύτητα συνεχίζει να είναι top

Νομίζω θα σε καλύψει πλήρως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία είναι καθαρά θέμα του κατόχου

Σε άλλους βγάζει παραπάνω σε άλλους λιγότερο ανάλογα την χρήση

Η συσκευή είναι από τις καλύτερες αν και είναι περσινό μοντέλο

Σε μπαταρία κάμερα ταχύτητα συνεχίζει να είναι top

Νομίζω θα σε καλύψει πλήρως

 

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..δεν εχω καμιά εμπειρία με iPhone.Μ αρέσει σαν κινητό,μπορώ να δώσω αυτά τα χρήματα αρκεί να μην το μετανιώσω..Είναι κυρίως για επαγγελματική χρήση ή θα μου βγάζει άνετα η μπαταρία μια μέρα για λίγο παιχνίδι,internet,social και YouTube και κάποιες κλήσεις στη δουλειά;;Δουλεύω το κινητό περίπου 8 ώρες τη μέρα..

 

Προχώρα άφοβα, είναι κορυφαία συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..δεν εχω καμιά εμπειρία με iPhone.Μ αρέσει σαν κινητό,μπορώ να δώσω αυτά τα χρήματα αρκεί να μην το μετανιώσω..Είναι κυρίως για επαγγελματική χρήση ή θα μου βγάζει άνετα η μπαταρία μια μέρα για λίγο παιχνίδι,internet,social και YouTube και κάποιες κλήσεις στη δουλειά;;Δουλεύω το κινητό περίπου 8 ώρες τη μέρα..

 

Μια χαρα θα σε βολεψει. Για τα λεφτα του τωρα ειναι πολυ καλο

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Να στε καλά παιδιά...απλα λίγο το λειτουργικό που δεν εχω ξαναδουλεψει,λίγο οτι το θέλω για 3ετια σίγουρα με τα χρήματα που θα δωσω,ήθελα την γνώμη σας.δεν μπορώ να δώσω παραπάνω να παω στο 8 και στο Χ
Link to comment
Share on other sites

Να στε καλά παιδιά...απλα λίγο το λειτουργικό που δεν εχω ξαναδουλεψει,λίγο οτι το θέλω για 3ετια σίγουρα με τα χρήματα που θα δωσω,ήθελα την γνώμη σας.δεν μπορώ να δώσω παραπάνω να παω στο 8 και στο Χ

 

Με ειλικρινή διάθεση δεν μπορεί να σου πει κανένας ότι θα σε καλύπτει η συσκευή για 3 χρόνια

Οι απαιτήσεις αλλάζουν και όσο ασχολείσαι ανακαλύπτεις νέα πράγματα και ίσως σε 1-2 χρόνια χρειάζεσαι κάτι νεότερο

 

Στο άμεσο μέλλον θα σε καλύψει όπως αναφέρθηκε παραπάνω όποτε βάλε κάτω τις αναγκες σου και διαλέγεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να στε καλά παιδιά...απλα λίγο το λειτουργικό που δεν εχω ξαναδουλεψει,λίγο οτι το θέλω για 3ετια σίγουρα με τα χρήματα που θα δωσω,ήθελα την γνώμη σας.δεν μπορώ να δώσω παραπάνω να παω στο 8 και στο Χ

 

Aν σκεφτείς ότι σημερα (2018) μόλις το έφτασαν και το ξεπέρασαν σε CPU power τα καλύτερα soc (exynos 9810 και snapdragon 845), το 2021 θα εχεις επιδόσεις ενός Midrange android. Αρκεί να έχεις μέχρι τότε και φρέσκια μπαταρία. ;)

Σε GPU έχει ήδη ξεπεραστεί αλλά όχι με μεγάλη διαφορά. Το πολύ πολύ σε 1-2 έτη να μη σηκώνει τα κορυφαία (με βαρύ 3D περιεχόμενο) παιχνίδια.

Αν θες οπωσδήποτε να παιζεις βαριά παιχνίδια για τουλάχιστον μια 3ετία, καλύτερα να σκάσεις τα επιπλέον λεφτά για 8Plus/X.

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..δεν εχω καμιά εμπειρία με iPhone.Μ αρέσει σαν κινητό,μπορώ να δώσω αυτά τα χρήματα αρκεί να μην το μετανιώσω..Είναι κυρίως για επαγγελματική χρήση ή θα μου βγάζει άνετα η μπαταρία μια μέρα για λίγο παιχνίδι,internet,social και YouTube και κάποιες κλήσεις στη δουλειά;;Δουλεύω το κινητό περίπου 8 ώρες τη μέρα..

 

Γιώργο, για την χρήση που θες, δεν υπάρχει λόγος να πας σε τόσο ακριβή συσκευή. Αν πάλι θέλεις να δώσεις τόσα χρήματα θα σου πρότεινα να προτιμήσεις την άλλη συσκευή που κοιτάς, που υπερέχει σε οθόνη (ποιότητα και μέγεθος) κάμερα και δεν έχει την εξάρτηση του iTunes..... :)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο, για την χρήση που θες, δεν υπάρχει λόγος να πας σε τόσο ακριβή συσκευή. Αν πάλι θέλεις να δώσεις τόσα χρήματα θα σου πρότεινα να προτιμήσεις την άλλη συσκευή που κοιτάς, που υπερέχει σε οθόνη (ποιότητα και μέγεθος) κάμερα και δεν έχει την εξάρτηση του iTunes..... :)

 

Γιώργο, θα δώσεις που θα δώσεις 700 ευρώ, πάρε κάτι αυθεντικό και όχι wannabe.

Να λειτουργούν όλα άψογα για χρόνια και να έχεις μεταπώληση της προκοπής.

:)

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο, θα δώσεις που θα δώσεις 700 ευρώ, πάρε κάτι αυθεντικό και όχι wannabe.

Να λειτουργούν όλα άψογα για χρόνια και να έχεις μεταπώληση της προκοπής.

:)

 

Καλό είναι, όταν κάποιος ψάχνεται να προσπαθούμε να τον βοηθήσουμε με επιχειρήματα κι όχι με fanboyσμους. Οπότε, αν έχεις κάποια συγκεκριμένα επιχειρήματα πες τα ώστε να τον βοηθήσεις πραγματικά (όπως έκανε πχ ο Τάσος) αλλιώς τέτοια ποστ απλά προσπερνιουνται.

Φιλικά σου τα λέω.

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε όλοι off topic

Μπορεί να μεταφερθούν τα μηνύματα στην ενότητα Επικογη συσκευής

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε όλοι off topic

Μπορεί να μεταφερθούν τα μηνύματα στην ενότητα Επικογη συσκευής

 

Σωστός Τάσο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όταν πέσει η μπαταρία κάτω από 10%, σας κάνει νερά το iPhone? Δηλαδή να αρχίσουν εμφανή lags

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν πέσει η μπαταρία κάτω από 10%, σας κάνει νερά το iPhone? Δηλαδή να αρχίσουν εμφανή lags

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Τι σχέση έχει αυτό;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει αυτό;

 

 

 

Δε μιλάω για capacity, όταν πέσει το ποσοστό πάνω δεξιά κάτω από 10% σας κάνει εμφανή lags το τηλέφωνο; Πχ YouTube, browsing

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε μιλάω για capacity, όταν πέσει το ποσοστό πάνω δεξιά κάτω από 10% σας κάνει εμφανή lags το τηλέφωνο; Πχ YouTube, browsing

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Όχι δεν έχω παρατηρήσει καμία φορά σε κάπου συσκευή μου τέτοιο πρόβλημα

Μέχρι τόσο χαμηλά κιόλας σπάνια το αφήνω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όταν πέσει η μπαταρία κάτω από 10%, σας κάνει νερά το iPhone? Δηλαδή να αρχίσουν εμφανή lags

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο (στις ελαχιστοτατες φορές που πήγε κάτω από το 10%)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...