Jump to content

iPhone 7 Plus


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπέρα.απο χτες που έκανα την αναβάθμιση στο iOS 11 ενώ κλείνω το

WiFi αυτό ξανά ανοίγει μόνο του.κατα τα αλλά έγινε λίγο πιο αργό το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

@kritos_d

H Apple προέβη σε αλλαγές της συμπεριφοράς των διακοπτών στο κέντρο ελέγχου. Ως εκ τούτου, η συμπεριφορά αυτή είναι η αναμενόμενη.

Μπορείς να διαβάσεις περισσότερα εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα.απο χτες που έκανα την αναβάθμιση στο iOS 11 ενώ κλείνω το

WiFi αυτό ξανά ανοίγει μόνο του.κατα τα αλλά έγινε λίγο πιο αργό το τηλέφωνο.

 

Έχει αλλάξει ο τρόπος που ανοιγοκλείνει το wifi/Bluetooth

Από το control center όταν πατάς το εικονίδιο το μόνο που κάνει είναι να αποσυνδεθεί από το router η από κάποιο Bluetooth αξεσουάρ αντίστοιχα

Μόνο αποσυνδέεται

Αυτό γίνεται για να μείνουν ανοιχτά έτσι ώστε να συνεχιστεί η σύνδεση πχ airdrop Apple Watch και γενικά τέτοιες λειτουργίες

 

Για να κλείσουμε πλέον wifi/Bluetooth πρέπει να πάμε μέσα στις ρυθμίσεις και όχι από το control center

 

Έτσι θα δουλεύει πλέον το iOS 11

Πολλοί νομίζουν ότι είναι bug αλλά όχι είναι έτσι ρυθμισμένο

Δυστυχώς θα ξεβολεύει αρκετό κόσμο αυτό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει ο τρόπος που ανοιγοκλείνει το wifi/Bluetooth

Από το control center όταν πατάς το εικονίδιο το μόνο που κάνει είναι να αποσυνδεθεί από το router η από κάποιο Bluetooth αξεσουάρ αντίστοιχα

Μόνο αποσυνδέεται

Αυτό γίνεται για να μείνουν ανοιχτά έτσι ώστε να συνεχιστεί η σύνδεση πχ airdrop Apple Watch και γενικά τέτοιες λειτουργίες

 

Για να κλείσουμε πλέον wifi/Bluetooth πρέπει να πάμε μέσα στις ρυθμίσεις και όχι από το control center

 

Έτσι θα δουλεύει πλέον το iOS 11

Πολλοί νομίζουν ότι είναι bug αλλά όχι είναι έτσι ρυθμισμένο

Δυστυχώς θα ξεβολεύει αρκετό κόσμο αυτό

 

Πλακα κανεις τωρα;; Καλα, δε θα μπορουσαν με παρατεταμενο πατημα να σου βγαζει επιλογη για disconnect;

Α ρε Apple, μεχρι και τα shortcuts αχρηστευεις...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όταν κλείνω το bt από το control panel δεν μπορώ να συνδέσω ούτε το Apple watch ούτε τα earpods:O

Βέβαια στις ρυθμίσεις φαίνεται ότι είναι ανοιχτό :blink:

Δεν με πειράζει βέβαια αυτό αρκεί να μην ενοχλεί τη μπαταρία :p

Κατ αλλά είναι γρήγορο,όμορφο control panel!!

Γενικά δεν έχω παράπονο απλά υποψιάζομαι ότι η μπαταρία πέφτει λίγο πιο γρήγορα :worry:

Ίσως είναι η αρχή!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Πλακα κανεις τωρα;; Καλα, δε θα μπορουσαν με παρατεταμενο πατημα να σου βγαζει επιλογη για disconnect;

Α ρε Apple, μεχρι και τα shortcuts αχρηστευεις...

 

Δυστυχώς θέλουν να μας κάνουν την ζωή δύσκολη σε κάποια πράγματα

Με τι σκεπτικό τα κάνουμε αυτά δεν γνωρίζω αλλά σίγουρα είναι βήματα προς το χειρότερο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν λειτουργεί σβέλτα

Αν είναι κλειστό το find my iPhone στα settings του iCloud account

Αν δεν έχει γίνει κόκκινος ο αισθητήρας υγρασίας (κοίτα με φακό μέσα στο κόψιμο για την κάρτα SIM)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα θελω να παρω ενα 7plus μεταχειρισμενο . μπορειτε να μου πειτε τι να προσεξω ?

 

εκτος απο αυτα που σου ειπε ο απο πανω να τσεκαρεις μην εχει hissing

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Της ενεργές καρτέλες πλέον μπορούμε να της δούμε μόνο με διπλό κλικ του home baton

Ενώ πριν μπορούσαμε πιέζοντας την άκρη της οθόνης αυτό πάλι γιατί το έβγαλαν

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Της ενεργές καρτέλες πλέον μπορούμε να της δούμε μόνο με διπλό κλικ του home baton

Ενώ πριν μπορούσαμε πιέζοντας την άκρη της οθόνης αυτό πάλι γιατί το έβγαλαν

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Αυτό είπαν θα το βάλουν πάλι σε μελλοντικό update https://www.phonearena.com/news/3D-Touch-gesture-to-access-app-switcher-to-return-with-future-iOS-11-update_id98288

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έχει θέμα με την μπαταρία που πέρασε την 11 καλό είναι να κάνει ένα reset settings and content και μετά επαναφορά από iCloud.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα θα ήθελα τα φώτα σας για τους κατόχους του εν θέματι κινητού! Χωρίς να είμαι υπερ η κατά κάποιου κινητού έχοντας περάσει από όλα τα λογισμικά σε κινητά και καθένα με τα + και- σκέφτομαι να κάνω μετάβαση από s6 edge plus .Από το οποίο πραγματικά δεν έχω κανένα παράπονο ( το προηγούμενο μου ήταν iPhone 6).Κυρίως οσον αφορά οθόνη και κάμερα θα μείνω ικανοποιημένος με το 7?σε σχέση με αυτό που εχω ? δλδ 2κ οθόνη και 16μπ κάμερα ?.Νομίζω και τα 3 gb μνήμη του ios δεν είναι αρκετά για μελλοντικές αναβαθμίσεις ?Η να προσανατολιστώ προς 8+ ακριβό για μένα η σ8+.Ευχαριστώ εκ εξ αρχής όλους !!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα θα ήθελα τα φώτα σας για τους κατόχους του εν θέματι κινητού! Χωρίς να είμαι υπερ η κατά κάποιου κινητού έχοντας περάσει από όλα τα λογισμικά σε κινητά και καθένα με τα + και- σκέφτομαι να κάνω μετάβαση από s6 edge plus .Από το οποίο πραγματικά δεν έχω κανένα παράπονο ( το προηγούμενο μου ήταν iPhone 6).Κυρίως οσον αφορά οθόνη και κάμερα θα μείνω ικανοποιημένος με το 7?σε σχέση με αυτό που εχω ? δλδ 2κ οθόνη και 16μπ κάμερα ?.Νομίζω και τα 3 gb μνήμη του ios δεν είναι αρκετά για μελλοντικές αναβαθμίσεις ?Η να προσανατολιστώ προς 8+ ακριβό για μένα η σ8+.Ευχαριστώ εκ εξ αρχής όλους !!!

Τα 3g ram είναι υπερσούπερ αρκετά σε πληροφορώ για το ios , μην σε απασχολεί αυτό, από το ip6 θα δεις τεράστια διαφορά στις φωτό από το s6 ελάχιστα καλύτερη

Link to comment
Share on other sites

Μια πλήρη φορτηση πόσο χρόνο διαρκεί? Και 2 ερωτήσεις ακόμη γίνεται Σπλιτ στην οθόνη? Εάν έχεις smart tv μπορείς να δείχνεις το υλικό σου εκεί αν συνδεθείς? η αυτό γίνεται μόνο με Apple tv!?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα θα ήθελα τα φώτα σας για τους κατόχους του εν θέματι κινητού! Χωρίς να είμαι υπερ η κατά κάποιου κινητού έχοντας περάσει από όλα τα λογισμικά σε κινητά και καθένα με τα + και- σκέφτομαι να κάνω μετάβαση από s6 edge plus .Από το οποίο πραγματικά δεν έχω κανένα παράπονο ( το προηγούμενο μου ήταν iPhone 6).Κυρίως οσον αφορά οθόνη και κάμερα θα μείνω ικανοποιημένος με το 7?σε σχέση με αυτό που εχω ? δλδ 2κ οθόνη και 16μπ κάμερα ?.Νομίζω και τα 3 gb μνήμη του ios δεν είναι αρκετά για μελλοντικές αναβαθμίσεις ?Η να προσανατολιστώ προς 8+ ακριβό για μένα η σ8+.Ευχαριστώ εκ εξ αρχής όλους !!!

 

Αν ψωνίζεις iPhone και κοιτάς το hardware λάθος είσαι

Αν μπορείς να το πάρεις και το σηκώνει η τσέπη σου μην ψάχνεις τι έχει μεσα.

Σε όλα θα είσαι μια χαρά και θα είσαι και μπροστά από άλλους χρόνια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν ψωνίζεις iPhone και κοιτάς το hardware λάθος είσαι

Αν μπορείς να το πάρεις και το σηκώνει η τσέπη σου μην ψάχνεις τι έχει μεσα.

Σε όλα θα είσαι μια χαρά και θα είσαι και μπροστά από άλλους χρόνια

Πολύ σωστός!!!! Εγώ από τον Ιούνιο έχω το s8 plus και δεν την παλεύω άλλο...με το android και θα γυρίσω ή σε iPhone 7 plus ή σε iPhone 8 plus. Τελικά όταν μια φορά χρησιμοποιείσεις iPhone κολλάς εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα θα ήθελα τα φώτα σας για τους κατόχους του εν θέματι κινητού! Χωρίς να είμαι υπερ η κατά κάποιου κινητού έχοντας περάσει από όλα τα λογισμικά σε κινητά και καθένα με τα + και- σκέφτομαι να κάνω μετάβαση από s6 edge plus .Από το οποίο πραγματικά δεν έχω κανένα παράπονο ( το προηγούμενο μου ήταν iPhone 6).Κυρίως οσον αφορά οθόνη και κάμερα θα μείνω ικανοποιημένος με το 7?σε σχέση με αυτό που εχω ? δλδ 2κ οθόνη και 16μπ κάμερα ?.Νομίζω και τα 3 gb μνήμη του ios δεν είναι αρκετά για μελλοντικές αναβαθμίσεις ?Η να προσανατολιστώ προς 8+ ακριβό για μένα η σ8+.Ευχαριστώ εκ εξ αρχής όλους !!!

 

Έχω το s8+ και το 7+

Βλεπω ότι οι περισσότερες απαντήσεις αναφέρονται στην μνήμη και όχι στα υπόλοιπα.

Λοιπόν, η μνήμη είναι υπεραρκετή, δεν κολλάει πουθενά. Θα σε καλύψει πλήρως.

Οθόνη έχει πολύ καλή αλλά η super amoled του s8+ είναι αλλού. Μένει να δούμε το iPhone x

Στο θέμα κάμερα και για ημερισες θα είσαι πολύ καλα, πολύ κοντά στο s8+. Τη νύχτα όμως (γενικά σε χαμηλό φωτισμό) υπάρχει μεγάλη διαφορά υπέρ του s8+.

Αυτά

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λεει ο @montoya_42 ειναι. Σε θεμα smoothness το iPhone κερδιζει. Φυσικα και ειναι λαθος να συγκρινουμε την ram σε διαφορετικα λογισμικα. Τα 3gb του iPhone ειναι τα 4gb (ισως και τα 6) του android. Η καμερα ομως του S8 που εχω (και του S8+ επισης) ειναι απλα κορυφαια, ειδικα το βραδυ. Εκει υπαρχει μεγαλη διαφορά υπερ της Samsung. Η οθονη επισης του S8 ειναι σε αλλο επιπεδο αναλυσης και ποιοτητας χρωματων.

Αν ομως η επιλογη σου ειναι μία συσκευη που θα κρατησεις 2 ή και 3 χρονια, σε θεμα μελλοντικων update και smooth λειτουργιας, πηγαινεις σε iPhone. Εχει διορθωθει αρκετα και η Sammy, αλλα οχι ακομα στο επιπεδο των iPhone.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα iPhones έχουν το προτέρημα του ios που κατά ένα μεγάλο μέρος είναι υπεύθυνο για την ομαλότητα της λειτουργίας της συσκευής. Ωραία ή οθόνη του s8 plus ωραία τα χρώματα της αλλά κατά την γνώμη μου ή εμπειρία χρήσης γέρνει υπέρ του iPhone.
Link to comment
Share on other sites

Τα iPhones έχουν το προτέρημα του ios που κατά ένα μεγάλο μέρος είναι υπεύθυνο για την ομαλότητα της λειτουργίας της συσκευής. Ωραία ή οθόνη του s8 plus ωραία τα χρώματα της αλλά κατά την γνώμη μου ή εμπειρία χρήσης γέρνει υπέρ του iPhone.

 

Η εμπειρία χρήσης είναι σχετική. Οτι βολεύει τον καθένα. Εγώ πχ δυσκολεύομαι με αυτή την εξάρτηση που υπάρχει με το iTunes.

Όμως υπάρχουν μερικά στανταρς για όλες τις συσκευές ανεξαρτήτως λειτουργικού όπως είναι η κάμερα, η μπαταρία, η οθόνη, η ποιοτητα κατασκευής κλπ. Λοιπόν, σε αυτά που συζητάμε (κάμερα, οθόνη) υπερτερεί το s8/s8+. Ποιότητα κατασκευής είναι και τα δύο πολύ καλά έκανες στην αυτονομία δεν ξέρω γιατί δεν τα λειτουργώ με τις ίδιες συνθήκες. Νομίζω όμως πως το s8+ έχει ένα προβάδισμα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ και εγώ παραδέχομαι ότι στο τομέα οθόνη και ιδιαίτερα της κάμερας το s8 δεν έχει ανταγωνισμό απλά συνηθισμένος στο περιβάλλον ios όταν χρησιμοποιώ android όσο καλό και αν είναι το τηλέφωνο προσωπικά νιώθω ότι κάτι λείπει.
Link to comment
Share on other sites

Όποτε μάλλον να κρατήσω και το παλιό διότι αρκετές φορές κάνω σπλιτ την οθόνη πάνω κάτω και τα βιντεάκια μου πως θα μπορώ να τα στέλνω στη smart tv

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόνο από YouTube στέλνει σε tv

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...