Jump to content

iPhone 7 Plus


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σίγουρα το edge ήταν καλύτερο από το 6s plus σε μπαταρία;

Γιατί νομίζω το αντίθετο; είχα και τις δυο συσκευές..

 

Στα ίδια επίπεδα πιστεύω ότι είναι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Στα ίδια επίπεδα πιστεύω ότι είναι

Οκ

Σίγουρα το edge ήταν καλύτερο από το 6s plus σε μπαταρία;

Γιατί νομίζω το αντίθετο; είχα και τις δυο συσκευές..

Τα είχα και γω από 2 φορές μάλιστα. Για τη χρήση που έκανα εγώ καλύτερο βγαίνει το edge .

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία σε τι επίπεδα είναι η συσκευή ? Κάποιος που είχε s7 edge και έκανε μετάβαση? Πάντως το 6s plus που είχα ήταν ψιλοτραγικο στην αυτονομία. Σκέφτομαι για μετάβαση προς τα εδώ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ξέρω αν το s7 έχει καλύτερη αυτονομία, αλλά όχι και τραγικό το 6s plus. Πάντως το 7 plus και μόνο λόγω χωρητικότητας θα είναι καλύτερο, το επιβεβαιωνουν και τα benchmarks

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία σε τι επίπεδα είναι η συσκευή ? Κάποιος που είχε s7 edge και έκανε μετάβαση? Πάντως το 6s plus που είχα ήταν ψιλοτραγικο στην αυτονομία. Σκέφτομαι για μετάβαση προς τα εδώ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αγορίνα καλημέρα το s7 σε πολλά μπορείς να πεις ότι είναι ίδιο ή και καλύτερο από το plus όχι όμως σε μπαταρία.

Μπορεί το plus σου να είχε κάποιο θέμα γιατί και εγω το είχα και στην δική μου χρήση το μήλο μου έβγαζε ακριβώς μια ημέρα. Απ την άλλη το s7 με τα ίδια πράγματα φορτωμένο Max μέχρι της 18.00.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Καλά είναι να αποφύγουμε να κάνουμε το νήμα Vs παιδιά

Μπορείτε να ανοίξετε ένα θέμα άλλου γιατί εδώ μιλάμε για το iPhone 7 plus και μόνο.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...

παρατηρησα εδω και 2/3 μερες

τι τηλ επανω δεξια σαν να -καιει- ελαφρα

εχετε παρατηρησει κατι???:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το έχεις μέσα σε θήκη; Μήπως χρησιμοποιήσεις για μεγάλο διάστημα δεδομένα;
Link to comment
Share on other sites

Αγορίνα καλημέρα το s7 σε πολλά μπορείς να πεις ότι είναι ίδιο ή και καλύτερο από το plus όχι όμως σε μπαταρία.

Μπορεί το plus σου να είχε κάποιο θέμα γιατί και εγω το είχα και στην δική μου χρήση το μήλο μου έβγαζε ακριβώς μια ημέρα. Απ την άλλη το s7 με τα ίδια πράγματα φορτωμένο Max μέχρι της 18.00.

 

Δεν ξέρω κατά πόσο τα τεστ αυτά συνυπολογίζουν και τον παράγοντα κατανάλωση στην αναμονή. Το iphone 7 plus μου δίνει σε πολλά τεστ παρεμφερή αυτονομία με το note 4 που έχω αλλά στην πραγματικότητα ούτε κατά διάνοια δεν είναι κοντά.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

το έχεις μέσα σε θήκη; Μήπως χρησιμοποιήσεις για μεγάλο διάστημα δεδομένα;

 

το εχω μεσα σε θηκη...και τα data/wifi παντα ανοικτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι καταπληκτικό χρώμα αυτό το νέο κόκκινο :wacko::X:shock: έχει σκεφτεί ή προγραμματίσει κανείς να το πάρει σε αυτή τη χρωματική απόχρωση?

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Τι καταπληκτικό χρώμα αυτό το νέο κόκκινο :wacko::X:shock: έχει σκεφτεί ή προγραμματίσει κανείς να το πάρει σε αυτή τη χρωματική απόχρωση?

 

Μπροστά θα έπρεπε να είναι μαύρο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

το εχω μεσα σε θηκη...και τα data/wifi παντα ανοικτα.

 

Αφαίρεσε το για λίγο διάστημα και δες εάν έχει βελτιωθεί η κατάσταση. Πιθανόν να μην απελευθερώνεται η θερμότητα που παράγεται.

Link to comment
Share on other sites

Αφαίρεσε το για λίγο διάστημα και δες εάν έχει βελτιωθεί η κατάσταση. Πιθανόν να μην απελευθερώνεται η θερμότητα που παράγεται.

 

Και εγω το παθαινω με δεδομενα στη καρτα Wind που εχω.Επειδη εβαλα τωρα θηκη σιλικονης η οποια ειναι αρκετα κλειστη η θερμοτητα δεν φευγει.Την βγαζω μεχρι να ηρεμισει και τοτε την ξαναβαζω.Δευτερον γι αυτο δεν ειχα θηκη στο κινητο τωρα τελευταια.Και μαλλον θα το κρατησω ετσι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...

παρατηρησα εδω και 2/3 μερες

τι τηλ επανω δεξια σαν να -καιει- ελαφρα

εχετε παρατηρησει κατι???:wacko:

 

Δοκίμασες να κανείς reset με ταυτόχρονα πατημένα power & volume down?

Ίσως κάτι κόλλησε στο παρασκήνιο.

Το 7 plus δεν ζεσταίνεται αρκετά με ανοιχτά δεδομένα.

Άλλο το 5s κι άλλο αυτό

Κάτι άλλο θέμα έχεις. Μήπως μετά από 4K video?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι καταπληκτικό χρώμα αυτό το νέο κόκκινο :wacko::X:shock: έχει σκεφτεί ή προγραμματίσει κανείς να το πάρει σε αυτή τη χρωματική απόχρωση?

 

Αντικαθιστώντας το μαύρο μολις βρω διαθέσιμο κόκκινο :D

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο λεω,επρεπε να ειναι μαυρο μπροστα ,κοκκινο πισω!

 

Βασικά έπρεπε να ειναι όλο κόκκινο!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους ,εχει κανενας δει στην συσκευη οτι υπαρχει προβλημα με το wifi και την συνδεση σε ορισμενα μερη που δεν εχει

 

καλο σημα που ομως αλλες συσκευες δουλευουν κανονικα . το εχω αναφερει ξανα εδω μεσα, αλλα αν υπαρχει καποιος να μουπει την

 

γνωμη του γιατι ειναι η δευτερη συσκευη που αγοραζω και εχει τα ιδιο προβλημα .Το πρωτο ηταν ενα iphone 7 plus 32 και τωρα ενα 128.

 

το 32 το πηγα στην infoquest και δεν ειδαν κατι να εχει προβλημα αλλα δεν εκαναντην διαδικασια που επρεπε και ηθελαν να παω αλλη

 

μερα ,ετσι τελικα επειδη ηθελα περισσοτερα mb την εδωσα και αγορασα το 128 . Με μια ερευνα που εκανα ειδα οτι το προβλημα δεν το

 

εχω εγω μονο αλλα και αλλος κοσμος που εχει παρει την συσκευη .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους ,εχει κανενας δει στην συσκευη οτι υπαρχει προβλημα με το wifi και την συνδεση σε ορισμενα μερη που δεν εχει

 

καλο σημα που ομως αλλες συσκευες δουλευουν κανονικα . το εχω αναφερει ξανα εδω μεσα, αλλα αν υπαρχει καποιος να μουπει την

 

γνωμη του γιατι ειναι η δευτερη συσκευη που αγοραζω και εχει τα ιδιο προβλημα .Το πρωτο ηταν ενα iphone 7 plus 32 και τωρα ενα 128.

 

το 32 το πηγα στην infoquest και δεν ειδαν κατι να εχει προβλημα αλλα δεν εκαναντην διαδικασια που επρεπε και ηθελαν να παω αλλη

 

μερα ,ετσι τελικα επειδη ηθελα περισσοτερα mb την εδωσα και αγορασα το 128 . Με μια ερευνα που εκανα ειδα οτι το προβλημα δεν το

 

εχω εγω μονο αλλα και αλλος κοσμος που εχει παρει την συσκευη .

 

Δεν είναι πρόβλημα

Έτσι δουλεύει η συσκευή

Δεν συνδέεται σε δίκτυα με χαμηλή ποιότητα σήματος και λοιπά

Καλώς ή κακώς έτσι δουλεύει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

αν δεν ειναι προβλημα αυτο τοτε τι ειναι... προβλημα ειναι γιατι το σημα εκει που συμβαινει δεν ειναι λιγο μια μπαρα λιγοτερη εχει !

 

και το IPHONE 6s δεν το εχει το προβλημα!

 

δυο iPhone , και κατι αλλες συσκευες που ειναι στον ιδιο μερος και ενα ταμπλετ που εχω εγω μαζι πανε σφαιρα εκει

Link to comment
Share on other sites

αν δεν ειναι προβλημα αυτο τοτε τι ειναι... προβλημα ειναι γιατι το σημα εκει που συμβαινει δεν ειναι λιγο μια μπαρα λιγοτερη εχει !

 

και το IPHONE 6s δεν το εχει το προβλημα!

 

δυο iPhone , και κατι αλλες συσκευες που ειναι στον ιδιο μερος και ενα ταμπλετ που εχω εγω μαζι πανε σφαιρα εκει

 

Τότε η το περιγράφεις λάθος ή εγώ λάθος κατάλαβα ή η συσκευή σου είχε πρόβλημα

Όλα τα iPhone σε σχέση με άλλα android έχουν αυτό το 'σκαλωμα'

Αν είναι αδύναμο το wifi δεν μπαίνουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ναι μαλλον δεν το περιγραφω σωστα, εκει που ειμαι εχω σημα δυο μπαρες απο wifi εχω συνδεθει κανονικα και δεν ανοιγει σελιδες κατι

 

που αλλες συσκευες δεν εχουν κανεναν προβλημα . αυτο συμβαινει και στις δυο τηλ που εχω μεχρι τωρα με διαφορα 10 μερες το καθε

 

ενα ! εγω πιστευω οτι δεν ειναι θεμα με το σημα αλλα οτι η σειρα 7 εχει προβληματα ... επισης κατι που γινοταν και στην 32 αρα συσκευη

 

ειναι οτι χωρις λογο χανω το 3d touch την δονηση και πρεπει να κανω επανεκκινηση συσκευης .

Link to comment
Share on other sites

ναι μαλλον δεν το περιγραφω σωστα, εκει που ειμαι εχω σημα δυο μπαρες απο wifi εχω συνδεθει κανονικα και δεν ανοιγει σελιδες κατι

 

που αλλες συσκευες δεν εχουν κανεναν προβλημα . αυτο συμβαινει και στις δυο τηλ που εχω μεχρι τωρα με διαφορα 10 μερες το καθε

 

ενα ! εγω πιστευω οτι δεν ειναι θεμα με το σημα αλλα οτι η σειρα 7 εχει προβληματα ... επισης κατι που γινοταν και στην 32 αρα συσκευη

 

ειναι οτι χωρις λογο χανω το 3d touch την δονηση και πρεπει να κανω επανεκκινηση συσκευης .

 

Δοκίμασες σε άλλο router;

Στο κάνει και σε άλλα δίκτυα;

Τέτοια προβλήματα με το μικρό iPhone 7 δεν έχω.

Και αυτό με την δόνηση δεν το έχω επίσης. Μήπως έπεσες σε κάποια προβληματική παρτίδα;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...