Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθώ επανειλημμένα να κάνω ανανέωση χρόνου στο what's up μέσω pp, αλλά μονίμως μου βγάζει το μήνυμα "χμμμ, κάτι δεν πήγε καλά".

Εναλλακτικά δοκιμάζω και από το app της cosmote αλλά μου βγάζει το μήνυμα "δεν μπορείτε να συνδέσετε αυτό το λογαριασμό pp με την εφαρμογή".

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι ανάλογο;

Τόσα χρόνια μέσω του app της cosmote έκανα όλες τις ανανεώσεις.

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi Mix 2s

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ επανειλημμένα να κάνω ανανέωση χρόνου στο what's up μέσω pp, αλλά μονίμως μου βγάζει το μήνυμα "χμμμ, κάτι δεν πήγε καλά".

Εναλλακτικά δοκιμάζω και από το app της cosmote αλλά μου βγάζει το μήνυμα "δεν μπορείτε να συνδέσετε αυτό το λογαριασμό pp με την εφαρμογή".

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι ανάλογο;

Τόσα χρόνια μέσω του app της cosmote έκανα όλες τις ανανεώσεις.

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi Mix 2s

 

μπες εδω https://www.cosmote.gr/selfcare/jsp/topUp.jsp ή εδω https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/W01/section/WhatsUp , εγω συνηθως κανω ανανεωση χωρις log in βαζωντας κατευθειαν τον αριθμο τηλεφωνου.

για ολους τους διαθεσιμους τροπους ανανεωσης δες εδω https://www.whatsup.gr/ananeosi-ypoloipoy

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλό Σαββατοκύριακο. Αν σε ένα φοιτητικό μπει φραγή μετά την πάροδο του τριμήνου τα μπόνους των 600mb και 600 λεπτών κάθε πρώτη του μηνός μπαίνουν κανονικά; Επίσης μπορεί να δεχτεί mb από πάρε μοίρασε; Αν ναι τα mb μεταφέρονται κανονικά ή χάνονται;
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν μπορεί το ίδιο πάσο να έχει συνδεθεί με φοιτητική καρτοσυνδεση

αλλά και με φοιτητικό whatsup;

 

Δεν γινεται...το εχω ρωτησει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδια help please , θα παω σουηδια για 10 μερες , πρεπει να κανω κατι για να εχω δεδομενα και χρονο ομιλιας προς ελλαδα;;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Εβδομαδιαιο πακέτο με 4 ευρώ για internet

Και σγορά 400 λεπτών προς όλους με 8 5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια help please , θα παω σουηδια για 10 μερες , πρεπει να κανω κατι για να εχω δεδομενα και χρονο ομιλιας προς ελλαδα;;;;
Νομίζω τα mb του φοιτητικού θα σου δουλέψουν αν έχεις μαζεμένα. Επίσης σίγουρα του πάρε μοίρασε δουλεύουν. Τα λεπτά δυστυχώς όχι. Θα πρέπει να αγοράσεις ένα από τα κανονικά πακέτα για προς όλους.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχω 3 αριθμους cosmokarta υπαρχει τροπος να τα κανω φοιτητικα;;Δεν εχω πασο ή καποιο γνωστο,υπαρχει κανεις εξωτερικος συνεργατης που το κανει;;
Link to comment
Share on other sites

Εχω 3 αριθμους cosmokarta υπαρχει τροπος να τα κανω φοιτητικα;;Δεν εχω πασο ή καποιο γνωστο,υπαρχει κανεις εξωτερικος συνεργατης που το κανει;;

 

Και ένα να ήθελες να κάνεις πάλι δε γινόταν.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα μια ερώτηση χρειάζομαι αρκετά mb κ έχω στον λογαριασμό μου 25 ευρώ διαθέσιμα. Τι πακέτα να διαλέξω για να πετύχω το μέγιστο.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ημερήσιο πακέτο των 24 ωρών με 1 GB και 1 ευρώ είναι η καλύτερη λύση,

Το επόμενο είναι το εβδομαδιαίο πακέτο των 3GB με 4 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να ξέρω πόσα από τα GB ή MB που έχω διαθέσιμα είναι διαθέσιμα και στο εξωτερικό στην ΕΕ.?

 

Στάλθηκε από το SM-N9500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Μου στειλανε μήνυμα για ίδιο αριθμό αλλά μετατροπή σε φοιτητικό με 60 ευρώ!!!!

Δεν είναι υπερβολικό ρε παιδια η κάνω λάθος;

 

Huawei mate 20 pro

IMG-0945.png
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι υπερβολικά τα 60 ευρώ , μην το κάνεις , δεν έχεις καμμία υποχρέωση, Αν σε συμφέρει προχωράς. Απλά πράματα.
Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote δεν ψηφίζει νόμους.

Αλλά σίγουρα έχει κάποιο τρυκ μέσα , και σαφώς αντιτίθεται στην πολιτική της εταιρίας.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι αν σου αφαιρέσουν το πακέτο αλλά μήπως σε βάλουν σε blacklist και δεν μπορείς να ξαναβγάλεις άλλο καρτοκινητό στο όνομά σου ή αν τους συμφέρει Με κάποιο τρόπο να κινηθούν δικαστικά εναντίον σου και να πληρώσεις, πολλαπλάσια από αυτά που πας να γλιτώσεις... Άλλωστε τρόποι για να έχεις αρκετά λεπτά και megabyte υπάρχουν και άλλοι...
Link to comment
Share on other sites

Άρνηση χορήγησης υπηρεσιών απαγορεύεται από τον Ελληνικό νόμο.

Δεν μπορεί ο Φούρναρης να αρνηθεί να σου πουλήσει ψωμί , ούτε η Cosmote δικαιούτε να μην σου πουλήσει υπηρεσίες..

Άρα αποκλείετε να μην σου επιτρέψει να έχεις καρτοκινητό στο όνομα σου . Εκτός αν έχεις πάνω από 6 σε κάθε εταιρεία ή 20 συνολικά σε μία .Σε συμβόλαιο όμως μπορεί να ζητηθεί εγγύηση,

Για τα δικαστικά τίποτα δεν μπορεί να αποκλειστεί., άλλα δεν έχει συμβεί από όσο γνωρίζω. Η μισή Ελλάδα έχει φοιτητικά με φοιτητική κάρτα φίλου ή συγγενή,

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ηρεμιστε. Καμία cosmote δεν θα σε πάει στα δικαστήρια η να σε βάλει φυλακή επειδή χρησημοποιεις φοιτητικο και δεν είσαι φοιτητής. Δεν μπαινει μέσα καμία εταιρία με τα φοιτητικά. Άμα ήταν δεν θα τα έβγαζαν. Το πρόβλημα σε αυτήν την υπόθεση είναι ότι βοηθάς ένα λαμογιο μέσα από την εταιρία να βγάλει εύκολα μαύρα λεφτά κάνοντας κάτι παράνομα (για την εταιρία). Αν αποκαλυφθεί αυτός θα την πληρώσει και μπορεί τα φοιτητικά που ενεργοποίησε να ακυρωθούν. Κανείς δεν σου εγγυάται ότι θα δώσεις 60 ευρώ και θα έχεις φοιτητικό για πάντα. Μπορεί ανά πάσα στιγμή να τα κόψει η εταιρία. Σίγουρα κάποια στιγμή θα γίνει μεγάλη εκκαθάριση γιατί μαζεύτηκαν παρα πολλά φοιτητικά και δεν νομίζω να έχουμε τόσους πολλούς φοιτητές σαν χώρα... Λίγο πολύ η υπόθεση θυμίζει παρόμοια κατάσταση στο υπουργείο μεταφορών με τα αγορασμένα διπλώματα που παρόλο που τους έπιασαν (δεν νομίζω ότι τους έκαναν τίποτα) δεν ακύρωσαν τα πλαστά στην ουσία διπλωματα... Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παλικάρια

 

Θα φύγει δικός μου άνθρωπος μου για ένα τουρ στις εξής χώρες Τσεχία, Πολωνία, Ουγγαρία, Αυστρία, Σκόπια και δε ξέρω τι άλλο θα περάσει μέχρι την Ουγγαρία.. Έχει φοιτητικό αριθμό και απ όσο ξέρω τα λεπτά του δεν μπορεί να τα χρησιμοποιήσει έξω? Έχετε κάποια πρόταση? Ευχαριστώ πολύ

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...