Jump to content

Honor Note 8


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το παράγγειλα...Μαζί και ενα tempered glass Nilkin. Και ο Θεός βοηθός...

 

Όχι Nilkin ρε φίλε.. την πάτησα και γω... είναι χοντρό

και δεν πιάνει το touch στις άκρες τις οθόνης.. μεγάλη πατάτα της Nilkin.. το έβγαλα και έβαλα ένα άλλο no name που επειδή είναι ποιο λεπτό δεν έχει αυτό το θέμα.Δεν έχει την ποιότητα της Nilkin αλλά ούτε και το πρόβλημα της.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Ετσι νομιζα και γω,...αλλα δεν..

Τωρα στο P9 light ειχαν θεμα με το λογοτυπο αλλα στις επομενες εκδοσεις (και στο δικο μου ) το εφτιαξε η Huawei..μπορει να γινει και εδω κανενα θαυμα το ευχομαι γιατι ειναι κριμα να ειναι μεγαλο μερος της οθονης απροστατευτο.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι όπως πρέπει τότε θα ψαξω από ebay.... Θα χρειαστώ θήκη οπότε μια και καλή και τα δύο.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Οτι κι αν λετε για την 800αρα εγω θα το επαιρνα αλλα δεν το αγοραζω λογο αυτης της ελειψης-αργολιδα με wind 4g μονο με 800αρα βλεπεις και δεν ειναι οτι θελω το 4g απλα το 3g της wind επαρχια δεν υπαρχει ειναι αχρηστο.

Τι παίζει με την μπάντα των 800 που δεν υποστηρίζει ακριβώς; Σε κάποια σημεία δίνεται 4g από την Wind μόνο μέσω αυτής τις μπάντας και αν ναι θα καλύπτομαι σε αυτά όμως από H+ και 3g; Σκέφτομαι να το πάρω από Amazon Αγγλίας, θα έχει ελληνικά και Αγγλικά φαντάζομαι ε; Με τον φορτιστή ξέρετε τι παίζει, θα πρέπει να πάρω κάποιον ανταπτορα από εδώ; Από μπαταρία πως τα πάει;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Edited by vfragos
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι ακόμα. Μπορεί να στείλει ασύρματα εικόνα σε τηλεόραση;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα παλιά στο Amazon, είχε χώρα αποστολής το Χονκ κονγκ, και όχι αποστολή από Αγγλια, Γαλλια.
Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει με την μπάντα των 800 που δεν υποστηρίζει ακριβώς; Σε κάποια σημεία δίνεται 4g από την Wind μόνο μέσω αυτής τις μπάντας και αν ναι θα καλύπτομαι σε αυτά όμως από H+ και 3g; Σκέφτομαι να το πάρω από Amazon Αγγλίας, θα έχει ελληνικά και Αγγλικά φαντάζομαι ε; Με τον φορτιστή ξέρετε τι παίζει, θα πρέπει να πάρω κάποιον ανταπτορα από εδώ; Από μπαταρία πως τα πάει;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Είναι τηλεφωνάρα και αν δε σε νοιάζει τόσο το θεμα της πλήρης κάλυψης 4g χτύπα το αλύπητα.

Οι υπόλοιπες λύσεις με μεγάλες οθόνες που υποστηρίζουν την μπάντα είναι υποδεεστερες σε χαρακτηριστικά (Asus Zenfone Max, Phab plus 2 & Pro και το πολύ φθηνό Doogee Y6 Max) και δεν είναι Dual SIM active.

 

Όσο για το θέμα με την 800αρα είναι σε όλες πλεον τις εταιρίες απαραίτητο ακόμα και μέσα στην Αθήνα σε δεκάδες σημεία. Μέσα στο 2017 που θα παίξει το VoLTE θα καταλάβουν πλέον όλοι γιατί όλες οι εταιρίες το χώνουν παντού και μέσα στις πολεις. Δίνει κάλυψη που ούτε το 2g δεν μπορεί να δώσει και μέσα στα κτήρια όχι μόνο σε ανοιχτούς χώρους στην επαρχία. Μετράει ως ανασταλτικός παράγοντας η απουσία της αλλά όλα είναι θεμα επιλογών.

 

Εύχομαι η έκδοση του 2017 note 9 να την συμπεριλάβει μαζί με nfc και θα είναι η ποιό φοβερή συσκευή για τους fun των μεγάλων οθονών.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχει έρθει η συσκευή μου ,είναι στο Βενιζέλος και η τελευταία ενημέρωση από τα ελτά δείχνει : " Held by Customs" ....Την ..ήπιαμε την πορτοκαλάδα;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει η συσκευή μου ,είναι στο Βενιζέλος και η τελευταία ενημέρωση από τα ελτά δείχνει : " Held by Customs" ....Την ..ήπιαμε την πορτοκαλάδα;

 

Μάλλον ναι... είμαι περίεργος να δω πόσο θα στο χρεώσουν.. εμένα ήρθε το δεύτερο Note κσι ένα tv boχ λίγο μετά τα Χριστούγεννα και την γλίτωσαν και τα 2.

Το κινητό το πήρα από το To2c .

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Επομένως τι κανω; Περιμένω να με καλέσουν ή να τους πάρω εγώ; Και αν η καμπάνα είναι ασύμφορη, θα μπορέσω άραγε να πάρω πίσω τα χρήματα; τα μου μέσω PayPal;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Επομένως τι κανω; Περιμένω να με καλέσουν ή να τους πάρω εγώ; Και αν η καμπάνα είναι ασύμφορη, θα μπορέσω άραγε να πάρω πίσω τα χρήματα; τα μου μέσω PayPal;

 

Περιμένεις... Εγώ είχα πει όσο και να ήταν θα το πληρώσω.. 385 μου κόστισε... και 100 να ήταν το τελωνείο πάλι δε βρίσκεις στην Ελλάδα τέτοιο κινητό..Τώρα το να πάρεις τα λεφτά σου πίσω νομίζω δύσκολο.Δεν ξέρω από ποιο μαγαζί το πήρες αλλά τα περισσότερα γράφουν στα μικρά γράμματα ότι αν δεν πληρώσεις με κάποιον έξτρα τρόπο (παραπάνω λεφτά σαν ασφάλεια για τελωνείο) δεν σε καλύπτουν και δεν σου επιστρέφουν τα λεφτά από το τελωνείο.

Να το αφήσεις να γυρίσει πίσω πάλι θα σου χρεώσουν τα μεταφορικά τουλάχιστον.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Από To2c το πήρα και εγώ. Έδωσες επιπλέον 385 ευρώ;;;;

 

Όχι ρε φίλε είπαμε να δώσουμε ... αλλά όχι και ΑΛΛΑ 385... σύνολο 385 το 64gb μου στοίχησε.. άντε να πληρώσεις το πολύ άλλα 100..νομίζω βέβαια, απ ότι διαβάζω εδώ μέσα έτσι;

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει το 4/128. Αν είναι 100-150 τότε ναι...Αλλά δεν ξέρεις που θα τους βρείς. Και δεν ξέρεις και ΠΩΣ υπολογίζουν τα παραπάνω... Φίλος πήρε θήκες ,βάση κινητού και ζελατίνες συνολικού κόστους 40 ευρώ και του κάτσανε ακόμα 48 ευρώ επιπλέον...
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει το 4/128. Αν είναι 100-150 τότε ναι...Αλλά δεν ξέρεις που θα τους βρείς. Και δεν ξέρεις και ΠΩΣ υπολογίζουν τα παραπάνω... Φίλος πήρε θήκες ,βάση κινητού και ζελατίνες συνολικού κόστους 40 ευρώ και του κάτσανε ακόμα 48 ευρώ επιπλέον...

 

Ε τοτε αφου εχεις αυτο το οριο απο μονος σου νομιζω εισαι οκ...δεν πιστευω και γω να ξεφυγουν...ενημερωσε ομως εδω οταν μαθεις γιατι θελω να φερω κ αλλο.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

επιτρέπονται η πωλήσεις στο sait ????εαν ναι εχω ενα 128 giga

Για να έχεις πρόσβαση στις αγγελίες πρέπει να έχεις ένα συγκεκριμένο αριθμό μηνυμάτων.

Διάβασε τους κανόνες λειτουργίας του φόρουμ.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις πρόσβαση στις αγγελίες πρέπει να έχεις ένα συγκεκριμένο αριθμό μηνυμάτων.

Διάβασε τους κανόνες λειτουργίας του φόρουμ.

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

 

σορρυ φιλε εψαξα παντου αλλα δεν το βρηκα καμια βοηθεια ακομα.

Link to comment
Share on other sites

σορρυ φιλε εψαξα παντου αλλα δεν το βρηκα καμια βοηθεια ακομα.

 

Για να αποκτήσετε πρόσβαση λοιπόν στο Buy and Sell θα πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος για 100 ημέρες και να δημοσιεύσετε 150 (τουλάχιστον) ουσιώδη μηνύματα. Με αυτόν τον τρόπο οι διαχειριστές της ενότητας του Buy and Sell, αλλά και τα μέλη που συμμετέχουν σε αυτήν, θα γνωρίζουν ότι δεν ήρθατε απλά στο myphone.gr, αποκλειστικά για να εξασφαλίσετε την πρόσβαση στις αγοραπωλησίες - κάτι το οποίο φυσικά, δεν θα θέλαμε να συμβεί σε καμία περίπτωση. Με αυτόν τον τρόπο οι συναλλαγές είναι όσο το δυνατόν πιο ασφαλείς - γεγονός από το οποίο επωφελείται η συντριπτική πλειοψηφία των μελών του myphone.gr. Αν πάλι, θέλετε να συμμετέχετε μόνο σε αγοραπωλησίες και δεν σας ενδιαφέρει το forum, τότε σας προτρέπουμε να επισκεφθείτε κάποιο site με αγοραπωλησίες

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με το τελωνείο...Το δέμα θα εκτελωνιστεί μέσω ΕΛΤΑ και θα με ειδοποιήσουν αυτοί πότε θα το παραλάβω από το τοπικό τους κατάστημα. Λογικά η λυπητερή θα είναι αρκετά μικρότερη από κάποια courier ,απλά όπως μου είπε ο υπάλληλος του τελωνείου :θα περιμένω....
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με το τελωνείο...Το δέμα θα εκτελωνιστεί μέσω ΕΛΤΑ και θα με ειδοποιήσουν αυτοί πότε θα το παραλάβω από το τοπικό τους κατάστημα. Λογικά η λυπητερή θα είναι αρκετά μικρότερη από κάποια courier ,απλά όπως μου είπε ο υπάλληλος του τελωνείου :θα περιμένω....

Φιλε μου οταν παραγγέλνεις απο το εξωτερικό ζητάς να σου στείλουν την παραγγελιά με τον πιο φτηνό τρόπο και να γράψουν δώρο και να βάλουν πιο μικρή αξια .

Link to comment
Share on other sites

Τα ξέρω αυτά...Έχω παραγγείλει αρκετές φορές . Αυτό ζήτησα να γράψουν.Αλλά όπως έχω διαβάσει και αλλού ,πλέον περνάνε αν όχι όλα τα περισσότερα από τελωνείο...
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φιλε μου οταν παραγγέλνεις απο το εξωτερικό ζητάς να σου στείλουν την παραγγελιά με τον πιο φτηνό τρόπο και να γράψουν δώρο και να βάλουν πιο μικρή αξια .

 

Καταρχήν να σε ενημερώσω ότι αυτό που προτείνεις απαγορεύεται να συζητιέται δημόσια στο παρόν forum γιατί απλά είναι παράνομο.

Όσον αφορά τώρα αυτό που γράφεις... είναι κοινό μυστικό για πολλούς αλλά πλέον το "κόλπο" δεν πιάνει γιατί το ξέρουν όλοι. Οι λόγοι που δεν περνάνε όλα τα δέματα που εισέρχονται στην Ελλάδα (από χώρες εκτός Ευρώπης) από έλεγχο είναι η έλλειψη προσωπικού σε συνάρτηση με την εισερχόμενη ποσότητα δεμάτων. Γιαυτό το λόγο ο έλεγχος γίνεται δειγματοληπτικά. Αν εσύ ή και πολλοί άλλοι έχετε αγοράσει χωρίς να κοιτάξουν το περιεχόμενο μιας συσκευασίας δεν σημαίνει ότι "κοροϊδέψατε" τους τελωνειακούς επειδή ήταν αναγραμμένο στο πακέτο το "GIFT" ή το "20$", αλλά είσαστε "τυχεροί" που δεν ήταν το δικό σας πακέτο στον δειγματοληπτικό έλεγχο.

 

Ας είμαστε προσεχτικοί λοιπόν τι γράφουμε για να μην εκτιθέμεθα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...