Jump to content

Honor Note 8


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ ευχάριστα νέα! Καλομίλητο. Κάποια ιδέα για την μπάντα στα 800?

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω. Είναι πολύ νωρις ακομα για να αποφανθω (αν κατι τετοιο καταστεί δυνατο και ποτε , βασικα), αλλα από 1-2 σημεια που περασα και δεν ειχα 4g στην Αθηνα με αλλα κινεζικα χωρις την 800αρα, ειδα κανονικα full 4g με wind με το note 8. Οποτε, πιθανολογω ότι εχει κανονικα την 800αρα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω. Είναι πολύ νωρις ακομα για να αποφανθω (αν κατι τετοιο καταστεί δυνατο και ποτε , βασικα), αλλα από 1-2 σημεια που περασα και δεν ειχα 4g στην Αθηνα με αλλα κινεζικα χωρις την 800αρα, ειδα κανονικα full 4g με wind με το note 8. Οποτε, πιθανολογω ότι εχει κανονικα την 800αρα...

 

Το κινητό το παρέλαβα και εγώ και μέχρι το βράδυ θα έχω αναβάσει βιντεάκι από το unboxing του.

 

Βαγγέλη νομίζω ότι πρέπει να είμαστε οι μόνοι που το παραγγείλαμε οπότε κανόνισε να πάμε να παίξουμε ρακέτες με τα note 8 σε καμιά παραλία τώρα που έχει καλό καιρό ακόμα. Άκου εκεί 6,6 οθόνη

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Κλαίω με gkp.

 

Σε σύγκριση με Mate 8 το original υπερτερεί κάπου ; Γιατί Κιριν 950 vs 955 πέρα από χρονισμό διαφέρουν αλλού ;

Είναι μεταλλικό ;

Δεν καταλαβαίνω που τοποθετείται προϊοντικά σε σχέση με Mate 8/ επερχομενο Mate 9

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το παρέλαβα και εγώ και μέχρι το βράδυ θα έχω αναβάσει βιντεάκι από το unboxing του.

 

Βαγγέλη νομίζω ότι πρέπει να είμαστε οι μόνοι που το παραγγείλαμε οπότε κανόνισε να πάμε να παίξουμε ρακέτες με τα note 8 σε καμιά παραλία τώρα που έχει καλό καιρό ακόμα. Άκου εκεί 6,6 οθόνη

 

Χαχαχα, Γιωργο, η συσκευή είναι κορυφαια, κανει χοντρη πλακα σε οτιδήποτε από 6 ιντσες και πανω (τυπου mi max κλπ), σε προκαλω σε ματσακι τενις αμεσα :lol:

 

@ zerow

Μονο και μονο η χαοτικη διαφορα στην ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ (το τονιζω συνεχεια, γιατι είναι) super amoled 2K Οθονη (μια γρηγορη ματια στις preinstalled photos όταν ανοιγει καποιος τη συσκευή για πρωτη φορα αρκει για να του πεσουν τα σαγονια από τη χρωματικη αποδοση και την απεικονιζομενη αναλυση), η καλυτερη ποιοτητα κατασκευης (full metal και τελεια συναρμογή στα ανω και κατω τμηματα), το ομορφοτερο design και οι επιλογες για 128αρα εκδοση day 1, είναι λογοι αγορας από μονοι τους.

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα κι επαθα ΠΛΑΚΑ με την οθονη. Είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ σε μέγεθος / χρωματα/ αναλυση / λευκο.

Πλήρη ελληνικα στο μενου (μαμα ρομ, ανεγγιχτο), τρομερη ποιοτητα κατασκευης, κορυφαια αισθηση στο χερι.

Μεσα σε δεκα λεπτα προλαβα να δω ότι είναι σουπερ smooth κι απολαυστικο στη χρηση...

Α, είναι κανονικα Dual Active (εκανα δοκιμη) , κι ΟΧΙ dual standby όπως αναφέρεται στα σπεκς στο διαδικτυο... ;)

 

Dual active?? αυτό περίμενα... πάλι σε έξοδα θα μπω...

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα το 6,6 ! ! !

Νόμιζα ότι ήταν 6άρι.

 

Είναι κατάτι μικρότερο από το Z Ultra που είχα το μακρινό 2013 (τι κινητάρα).

Aν έχει καλή κάμερα, το τσίμπησα. Χειμώνας έρχεται, έχουμε παλτό, μπορώ να κουβαλάω το πλάκάκι :)

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα το 6,6 ! ! !

Νόμιζα ότι ήταν 6άρι.

 

Είναι κατάτι μικρότερο από το Z Ultra που είχα το μακρινό 2013 (τι κινητάρα).

Aν έχει καλή κάμερα, το τσίμπησα. Χειμώνας έρχεται, έχουμε παλτό, μπορώ να κουβαλάω το πλάκάκι :)

 

Το Z ultra το δοκιμασα 6-7 φορες, πληθωρικο οσο δεν πηγαινε. Μια μετενσαρκωση του είναι το honor note 8. Οσοι λατρεψαν εκεινο (σονυ), θα ξετρελαθουν με το note 8.

ΥΓ Η καμερα του με 1-2 δοκιμαστικες φωτο βλεπω να είναι κοντα στα επίπεδα του Oneplus 3. Θα επανελθω όμως για αυτό...

Link to comment
Share on other sites

irDa δε βλέπω :(

Αγοράζεις δυο στρέματα οικόπεδο και δε βάζουν ένα τελευταίο πάσαλο στην περίφραξη γμτ

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

περιμενουμε review!

 

 

Το εβαλα επειδη ρωτουσες απο που μπορει καποιος να το παρει...

Κομπλέ τότε!

Edited by Johny-B
ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΤΑ GREEKLISH!
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο το βίντεο.

 

 

Η πρώτη εντύπωση είναι άριστη.

Σήμερα το έχω πάρει και μαζί μου για δοκιμές για να το τσεκαρω.

Το κινητο βέβαια είναι για μικρή κατηγορία που αντέχουν τόσο μεγάλες συσκευές.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο το βίντεο.

 

 

Η πρώτη εντύπωση είναι άριστη.

Σήμερα το έχω πάρει και μαζί μου για δοκιμές για να το τσεκαρω.

Το κινητο βέβαια είναι για μικρή κατηγορία που αντέχουν τόσο μεγάλες συσκευές.

 

Μεγειες! Περιμενουμε νεοτερα...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Μεγειες! Περιμενουμε νεοτερα...

 

Μετά από κάποιες ώρες παρέα με το Note. Αλλού έψαχνα τον παράδεισο (Samsung Note) και αλλού τον βρήκα.

Το κινητό είναι άψογο.

Οθόνη φανταστική

Αφή και απόκριση εξαιρετική

Φωτεινότητα πολύ καλή

Smooth

Ποιοτική κατασκευή

Φανταστικό δαχτυλίκο

Dual active οπως τον φανταζόμουν

Σήμα πολύ δυνατό αλλα στα μειον το υψηλό sar

Ηχεία δυνατά και καθαρά

 

Αν στο πάνω μέρος έλεγε Samsung ή Apple θα έκανε 900€.

 

Καμερα και λοιπά στην πορεια

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Ενα τετοιο θηριο θα ηθελαν οι θιασωτες του Note ,ουτε κυρτες οθονες ,ουτε σκαναρισματα ιριδας και λοιπες φανφαρες !

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο παιδιά. Και στα συν βέβαια ότι είναι dual full active. Από μπαταρία πως το βλέπετε ? Αξίζει ή μετάβαση από το mate 8 σε αυτό ? Ποια είναι ή άποψη σας ?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@v@gelis καλησπέρα.

 

Τελικά, τι άποψη σχημάτισες για το Honor Note 8? Τι λέει, ?

 

Ευχαριστώ !

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@gkp

 

καλησπέρα, όντως δεν έχει gorilla glass? Πως γίνεται όμως αυτό ενώ στο mate 8 έχει? Γενικά πως είναι η εμπειρία χρήσης?

 

Ευχαριστώ !

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@gkp

 

καλησπέρα, όντως δεν έχει gorilla glass? Πως γίνεται όμως αυτό ενώ στο mate 8 έχει? Γενικά πως είναι η εμπειρία χρήσης?

 

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή εχει ηδη πουληθεί για προσωπικούς λογους. Ειχε αγοραστει από Aliexpress.

Φοβερη συσκευή, με καταπληκτικη οθονη, απολυτα πληθωρικη. Μονο οσοι εχουν δουλεψει παλια συσκευες βεληνεκούς πχ xperia z ultra να σκεφτουν την αποκτηση του. Οι υπολοιποι να σκεφτουν καλα αν θα τους κουρασει μολις περασει η honeymoon period :lol:

Ο gkp το εχει ακομα (μαζι τα παραγγείλαμε) και μπορει να σας δωσει περισσοτερες ινφο...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι έκπληξη κατά τη γνώμη μου.

Στα συν

Η φανταστική οθόνη

Η ποιοτητα κατασκευης

Η ποιοτητα κλήσεων

Το Dual active το οποίο λειτουργεί απροβληματιστα και εκτός ότι η γραμμή είναι ενεργοποιημενη κατά τη διάρκεια κλήσης από την μία σιμ έχεις πάντα και τα δεδομένα ενεργά ακόμα και αν μιλάς από την άλλη σιμ

Το σήμα

Το smoothness

Η χωρητικότητα των 128gb

Τον ακαριαιο δαχτυλίκο αποτύπωμα

Η μπαταρία φορτηγού

 

Στα μειον

Η μέτρια κάμερα

Η αδύναμη gpu που επηρεάζει σημαντικά τη δύναμη του στα γραφικά

Η μεταφορά στην καθημερινότητα λόγω μεγέθους

 

Έφτιαξα και ένα βίντεο για να το δείτε σε λειτουργία

 

 

 

Τίμια και άριστη επιλογή κατα τη γνώμη μου

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν περίμενα να το φέρουν τα "γνωστά" καταστήματα.. χθες το έκανα παραγγελία απο το eglobal central.Ελπιζω να πάνε όλα καλά. Έχει κάποιος εμπειρία από το συγκεκριμένο κατάστημα;; Ρώτησα στο νήμα που έπρεπε αλλά κανείς δεν απάντησε.
Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το παρέλαβα και εγώ και μέχρι το βράδυ θα έχω αναβάσει βιντεάκι από το unboxing του.

 

Βαγγέλη νομίζω ότι πρέπει να είμαστε οι μόνοι που το παραγγείλαμε οπότε κανόνισε να πάμε να παίξουμε ρακέτες με τα note 8 σε καμιά παραλία τώρα που έχει καλό καιρό ακόμα. Άκου εκεί 6,6 οθόνη

 

Θα παίξω και εγώ μαζί σας με τo phab plus μου.

 

Το θέμα ειναι ότι τώρα που συνήθισα με μεγάλη οθόνη δεν μπορώ να γυρίσω σε κάτι μικρότερο. Η εμπειρία χρήσης ειναι απίστευτη με αυτήν την οθοναρα. Τα υπόλοιπα μου φαίνονται πλέον σαν γραμματόσημα :)

 

Ιδιαίτερα όταν το δουλεύεις σε desktop version κατά το σερφάρισμα είναι απίστευτο. Ακόμη και με το 6άρι είναι κουραστικό !!!

 

Το μόνο κακό πραγματικά αρνητικό είναι ότι δεν υποστηρίζει την 800αρα.

 

Send by Lenovo Phab Plus 6.8" (PB1-770M) using Tapatalk.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Θα παίξω και εγώ μαζί σας με τo phab plus μου.

 

Το θέμα ειναι ότι τώρα που συνήθισα με μεγάλη οθόνη δεν μπορώ να γυρίσω σε κάτι μικρότερο. Η εμπειρία χρήσης ειναι απίστευτη με αυτήν την οθοναρα. Τα υπόλοιπα μου φαίνονται πλέον σαν γραμματόσημα :)

 

Ιδιαίτερα όταν το δουλεύεις σε desktop version κατά το σερφάρισμα είναι απίστευτο. Ακόμη και με το 6άρι είναι κουραστικό !!!

 

Το μόνο κακό πραγματικά αρνητικό είναι ότι δεν υποστηρίζει την 800αρα.

 

Send by Lenovo Phab Plus 6.8" (PB1-770M) using Tapatalk.

 

 

Και έλεγα... πότε θα εμφανιστείς με το Phab Plus να μας πεις ότι δεν το αλλάζεις λόγω 800άρας.. :lol:

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...