Jump to content

Redmi 3S


Baniko
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φλάσαρε κανένας miui 9; Εγώ περιμένω να έρθει αυτόματα.
Θα έρθει στα 3s? Δεν είδα πουθενά να αναφέρει κάτι τέτοιο.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όπως κατάλαβα από εδώ στην τρίτη φουρνιά θα πάρουμε αλλά μόνο οι μπέτα.

http://en.miui.com/thread-736393-1-1.html

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Όπως κατάλαβα από εδώ στην τρίτη φουρνιά θα πάρουμε αλλά μόνο οι μπέτα.

http://en.miui.com/thread-736393-1-1.html

Από ότι φαίνεται τότε θα πάρουνε. Μπράβο στην xiaomi.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
miui 8 λέει αυτή. Και εμένα μου ήρθε.

 

Ναι, πιστεύω είναι η τελευταία αναβάθμιση πριν την 9.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/download-303.html#453

 

Εδώ λέει ότι είναι miui 9

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Καλά λέτε ρε........

Έγινε 9 και χαμπάρι δεν πήρα.

Γι αυτό δουλεύει πιο στρωτά. Κατά τα άλλα δεν άλλαξε και τίποτα. Όπως πριν.

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγόρασα το κινητό στον θείο μου πριν 10 μηνες και μου ανάφερε αυτο το πρόβλημα με το σήμα οτι το έχει εδω και καιρο τωρα αφού πριν δούλευε κομπλέ.Εψαξα περι του προβλήματος που κλειδώνει το σήμα μονο σε 2g και από τι καταλαβα πρέπει να σταλθεί πίσω κινα για αλλαγή μητρικής.Εχω έρθει ηδη σε επικοινωνία με vickmall και περιμένουν να τους το στείλω και να τους γράψω το πρόβλημα. Υπάρχει κανείς που έχει στείλει και παραλάβει το κινητό χωρίς πρόβλημα μετα την επιδιόρθωση; Και αν ναι τι πληροφορίες να τούς δώσω ωστε να μην υπάρξει προβλημα στην εύρεση και αντικατάσταση του προβλήματος εκ μέρος τούς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγόρασα το κινητό στον θείο μου πριν 10 μηνες και μου ανάφερε αυτο το πρόβλημα με το σήμα οτι το έχει εδω και καιρο τωρα αφού πριν δούλευε κομπλέ.Εψαξα περι του προβλήματος που κλειδώνει το σήμα μονο σε 2g και από τι καταλαβα πρέπει να σταλθεί πίσω κινα για αλλαγή μητρικής.Εχω έρθει ηδη σε επικοινωνία με vickmall και περιμένουν να τους το στείλω και να τους γράψω το πρόβλημα. Υπάρχει κανείς που έχει στείλει και παραλάβει το κινητό χωρίς πρόβλημα μετα την επιδιόρθωση; Και αν ναι τι πληροφορίες να τούς δώσω ωστε να μην υπάρξει προβλημα στην εύρεση και αντικατάσταση του προβλήματος εκ μέρος τούς
Επειδή το έκανε και σε φίλο το συγκεκριμένο, δοκίμασες να φλασάρεις άλλη rom? Με αυτό το έλυσε πάντως π φίλος μου.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

είχε γίνει ολόκληρο θεμα στην ιστοσελιδα της miui για το συγκεκριμενο προβλήμα που οπότε ανοιγεις σε 3g h 4g είναι σαν να απενεργοποιητε ο πομπός και δεν υπάρχει καθόλου σημα και κανεις δν το έλυσε με φλας ρομ είναι πολύ πιο βαθύ το προβλημα διάβασα. Ο φίλος σου είχε το συγκεκριμένο η παρόμοιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

είχε γίνει ολόκληρο θεμα στην ιστοσελιδα της miui για το συγκεκριμενο προβλήμα που οπότε ανοιγεις σε 3g h 4g είναι σαν να απενεργοποιητε ο πομπός και δεν υπάρχει καθόλου σημα και κανεις δν το έλυσε με φλας ρομ είναι πολύ πιο βαθύ το προβλημα διάβασα. Ο φίλος σου είχε το συγκεκριμένο η παρόμοιο πρόβλημα;
Το συγκεκριμένο ακριβώς.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο ακριβώς.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Φιλε μου μπορείς να μου στείλεις παραπάνω πληροφορίες για το τι εκανε ακριβώς;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μπορείς να μου στείλεις παραπάνω πληροφορίες για το τι εκανε ακριβώς;
Απλώς φλάσαρε άλλη ρομ μέσω του miflash αν θυμάμαι καλά. Αν έχεις κλειδωμένο bootloader και είσαι σε stable κατέβασε αν θες την τελευταία dev και εγκατέστησε την μέσω του updater. Εννοείται και factory reset κλπ.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Καλώς φίλε θα τον πω να το ξεπακεταρει να του το κάνω του ειχα ξεκλειδώσει bootloader αλλα προτού συνεχίσω διάβασα στο miui gr ότι κανείς δεν κατάφερε με ρομ να το λύσει. Για αυτο δν προχωρησα μηπως ξες με ποια συγκεκριμένη το έκανε;
Link to comment
Share on other sites

Καλώς φίλε θα τον πω να το ξεπακεταρει να του το κάνω του ειχα ξεκλειδώσει bootloader αλλα προτού συνεχίσω διάβασα στο miui gr ότι κανείς δεν κατάφερε με ρομ να το λύσει. Για αυτο δν προχωρησα μηπως ξες με ποια συγκεκριμένη το έκανε;
Δεν θυμάται, έχει μερικούς μήνες που το έπαθε και αυτός.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Καλώς φίλε θα τον πω να το ξεπακεταρει να του το κάνω του ειχα ξεκλειδώσει bootloader αλλα προτού συνεχίσω διάβασα στο miui gr ότι κανείς δεν κατάφερε με ρομ να το λύσει. Για αυτο δν προχωρησα μηπως ξες με ποια συγκεκριμένη το έκανε;

 

Απο αυτά που έχω διαβάσει δεν θα καταφέρει τπτ (έχω βάλει σχεδόν οτι κυκλοφορεί απο ΡΟΜ σε ένα 4χ και δεν άλλαξε τπτ )δυστυχώς καλύτερα να το στείλει πίσω για αντικατάσταση ή ανταλλαγή με νέο κινητό ...

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Απο αυτά που έχω διαβάσει δεν θα καταφέρει τπτ (έχω βάλει σχεδόν οτι κυκλοφορεί απο ΡΟΜ σε ένα 4χ και δεν άλλαξε τπτ )δυστυχώς καλύτερα να το στείλει πίσω για αντικατάσταση ή ανταλλαγή με νέο κινητό ...
Εγώ παρέθεσα απλώς την εμπειρία μου από κινητό φίλου. 1 στα 100 να πιάσει θα γλιτώσει όλο το πηγαινε έλα.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρέθεσα απλώς την εμπειρία μου από κινητό φίλου. 1 στα 100 να πιάσει θα γλιτώσει όλο το πηγαινε έλα.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Αν μπορεί ο φίλος σου να μας πει ποια ΡΟΜ είχε βάλει να το δοκιμάσουμε , αν πάει στις Ρυθμίσεις και στο Σχετικά με το τηλέφωνο θα φαίνεται ποια έχει περάσει .

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί ο φίλος σου να μας πει ποια ΡΟΜ είχε βάλει να το δοκιμάσουμε , αν πάει στις Ρυθμίσεις και στο Σχετικά με το τηλέφωνο θα φαίνεται ποια έχει περάσει .
Έχουν γίνει και αναβαθμίσεις από τότε. Αν θυμάται καλά λέει ήταν στην 8.1.1 και αφού πήγε ήρθε στο service της infoquest χωρίς να κάνουν κάτι, φλάσαρε την επόμενη stable (8.2.5 αν θυμάται καλά λέει) και έστρωσε.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Έχουν γίνει και αναβαθμίσεις από τότε. Αν θυμάται καλά λέει ήταν στην 8.1.1 και αφού πήγε ήρθε στο service της infoquest χωρίς να κάνουν κάτι, φλάσαρε την επόμενη stable (8.2.5 αν θυμάται καλά λέει) και έστρωσε.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Ok σε ευχαριστώ , κατεβάζω μια παλιά για να δοκιμάσω !

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εχω ενα redmi 3s 2gb 16gb

εχω σταματησει να κανω update εδω και κανα 3μηνο (αυτο που εκανα καθε παρασκευη) γιατι

μολις το κατεβασει στο 100% αρχιζει να κανει αποκριπτογραφιση και καπου στο 96% λεει ¨κατι πηγε στραβα δοκιμαστε αργοτερα¨ και το ιδιο κανει παντα.

εχει καπιος καμια ιδεα; γιατι εγω ειμαι ασχετος.

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα redmi 3s 2gb 16gb

εχω σταματησει να κανω update εδω και κανα 3μηνο (αυτο που εκανα καθε παρασκευη) γιατι

μολις το κατεβασει στο 100% αρχιζει να κανει αποκριπτογραφιση και καπου στο 96% λεει ¨κατι πηγε στραβα δοκιμαστε αργοτερα¨ και το ιδιο κανει παντα.

εχει καπιος καμια ιδεα; γιατι εγω ειμαι ασχετος.

 

mi flash και fastboot rom.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...