Jump to content

Samsung Galaxy Note 7 (SM-N930F)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλα είπαμε ότι το πούλησα αλλά την ανάκληση δεν θα την φάει ο φίλος που το πήρε και το είχε 12 ώρες....οπότε επέστρεψε σε εμένα....αυτή η συσκευή με κυνηγάει....

 

Ε καλά δεν πειράζει, μην το φέρνεις βαρέως. Και τι έγινε? Θα πάρεις πίσω τα λεφτά σου και δόξα τω θεώ υπάρχουν πολλές συσκευές και ας μην έχουν πενάκι.

Εύχομαι όλων μας τα προβλήματα να είναι τέτοιου είδους!

Όλοι το περιμέναμε και μείναμε μπουκάλα!

Ίσως και καλύτερα που ήρθαν έτσι τα πράγματα.

Σε 1-2 μήνες βγαίνει και το Mate 9 και σίγουρα κάποια στιγμή θα ξαναβγεί note με ό,τι όνομα και να του δώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι πιο "συλλεκτικό";

Ένα note 7 σε σφραγισμένο κουτί ή ένα note 7 που έχει εκραγεί;

Τροφή για σκέψη

 

Μπορει να εκραγει μεσα στο σφραγισμενο κουτι του, οποτε 2 σε 1 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν είδα να γράφει για την άπλ στο πόστ που έκανες παράθεση.

 

Δες 2 3 ποστ πριν......

Link to comment
Share on other sites

NeverMind άστο αγόρι μου άστο... Ασχολήσου με κάτι άλλο... Απορώ δεν ντρέπεστε και τα γράφετε αυτά, ήμαρτον με τον κάθε άσχετο εδώ μέσα...

Apple iPhone XS Max 256GB Silver

Samsung Galaxy Note 10+ 256GB Aura Glow

 

Λευτέρης :)

Link to comment
Share on other sites

Όσο αλγεινή εντύπωση κάνουν τα post του never mind, άλλη τόση κάνουν και τα post των fanboys που εκθείαζαν το note 7 ως την καλύτερη συσκευή που έχει έρθει ποτέ.

Τα άκρα ήταν εξίσου αντιπροσωπευτικά στο παρόν νήμα κ εξίσου αποκρουστικά.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Αν η Σαμσουνγ είχε ελληνική κουλτούρα θα ονόμαζε υπ επόμενο note 6. Για 2 λόγους.

1ον. Για να ξορκισει το κακό που προσπαθήσε να το εναρμονησει με την σειρά S

2ον. Για να κάνει πως το note 7 δεν υπήρξε ποτέ μιας και η φυσική ακολουθία είναι το 6 μετά το 5 που υπάρχει στην αγορά.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου

Link to comment
Share on other sites

Όσο αλγεινή εντύπωση κάνουν τα post του never mind, άλλη τόση κάνουν και τα post των fanboys που εκθείαζαν το note 7 ως την καλύτερη συσκευή που έχει έρθει ποτέ.

Τα άκρα ήταν εξίσου αντιπροσωπευτικά στο παρόν νήμα κ εξίσου αποκρουστικά.

 

Καλως η κακως, το θελετε η οχι, σας αρεσει δεν σας αρεσει και μιας και το εχω ακομα στα χερια μου απο τις 17 Αυγουστου και μεχρι να το παραδωσω στην samsung ΕΙΝΑΙ το καλυτερο smartphone που εχει κυκλοφορησει ως τωρα.... για εμενα προσωπικα.

Και μπορω να πω οτι εχουν περασει πολλα απο τα χερια μου.... απο iPhone πολλα Android και ολη η σειρα NOTE αρκετα απο την σειρα S και 5-6 κινεζικα.....

Λυπαμαι κυριολεκτικα που θα το δωσω και ναι η Sammy εκανε μεγαλη πατατα με την μπαταρια η οτιδηποτε αλλο φταιει στην συσκευη αλλα απο την αλλη οφειλω να ομολογησω οτι εχει κανει και την καλυτερη υλοποιηση στην σειρα NOTE.

Και το πρωτο που ειχα στην κατοχη μου αλλα και το δευτερο που εχω τωρα ειναι κορυφαια.... και θα ξαναπω και παλι λυπαμαι που θα αναγκαστω να το δωσω πισω....

 

Οποιος το εχει πιασε στα χερια του αλλα ακομα περισσοτερο οποιος το εχει δουλεψει εστω και λιγο θα καταλαβει τι λεω....

Οι υπολοιποι δυστυχως θα μεινουν με την πικρα του οτι δεν καταφεραν να το εχουν εστω και για λιγο οπως και εγω θα μεινω με την πικρα του οτι το ειχα και δεν θα το εχω πλεον σε 2-3 μερες..... αλλα τουλαχιστον για 2 μηνες το καταευχαριστηθηκα.

Και μιας και ολοι ειστε γνωστες του ειδους για βρειτε μου ενα smartphone που να εχει ολα αυτα που εχει το 7αρι..... ενα να παω να το παρω σημερα.

Ακουω τις προτασεις σας.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Καλως η κακως, το θελετε η οχι, σας αρεσει δεν σας αρεσει και μιας και το εχω ακομα στα χερια μου απο τις 17 Αυγουστου και μεχρι να το παραδωσω στην samsung ΕΙΝΑΙ το καλυτερο smartphone που εχει κυκλοφορησει ως τωρα.... για εμενα προσωπικα.

Και μπορω να πω οτι εχουν περασει πολλα απο τα χερια μου.... απο iPhone πολλα Android και ολη η σειρα NOTE αρκετα απο την σειρα S και 5-6 κινεζικα.....

Λυπαμαι κυριολεκτικα που θα το δωσω και ναι η Sammy εκανε μεγαλη πατατα με την μπαταρια η οτιδηποτε αλλο φταιει στην συσκευη αλλα απο την αλλη οφειλω να ομολογησω οτι εχει κανει και την καλυτερη υλοποιηση στην σειρα NOTE.

Και το πρωτο που ειχα στην κατοχη μου αλλα και το δευτερο που εχω τωρα ειναι κορυφαια.... και θα ξαναπω και παλι λυπαμαι που θα αναγκαστω να το δωσω πισω....

 

Οποιος το εχει πιασε στα χερια του αλλα ακομα περισσοτερο οποιος το εχει δουλεψει εστω και λιγο θα καταλαβει τι λεω....

Οι υπολοιποι δυστυχως θα μεινουν με την πικρα του οτι δεν καταφεραν να το εχουν εστω και για λιγο οπως και εγω θα μεινω με την πικρα του οτι το ειχα και δεν θα το εχω πλεον σε 2-3 μερες..... αλλα τουλαχιστον για 2 μηνες το καταευχαριστηθηκα.

Και μιας και ολοι ειστε γνωστες του ειδους για βρειτε μου ενα smartphone που να εχει ολα αυτα που εχει το 7αρι..... ενα να παω να το παρω σημερα.

Ακουω τις προτασεις σας.

 

Είμαι σίγουρος ότι επρόκειτο για ένα άριστο τηλέφωνο παρόλο των σοβαρών προβλημάτων που προέκυψαν. Για μια ημέρα έχασα την ευκαιρία του να γίνω κάτοχος αφού με πρόλαβε η πρώτη ανάκληση. Από εναλλακτικές δεν θα βρεις πενάκι πουθενά αλλού. Θα σου πρότεινα λοιπόν ένα Mate 9 που αναμένεται και συγκεκριμένα την πλούσια φημολογούμενη έκδοση με τα 6GB ram και 256 rom. Στα υπέρ ότι είναι και dual active. Συγνώμη για το off topic.

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ Γιωργο (Geovass) τι εκανες με το note σου?

 

Έστειλα email στη Samsung UK και περιμένω πως θα γίνει το refund... Για την ώρα το λειτουργω μέχρι να βρω χρονο και ξαναλειτουργήσω το oneplus 3 μου, μέχρι να έρθει το Pixel.

 

Sent from my Note 7

Link to comment
Share on other sites

Καλως η κακως, το θελετε η οχι, σας αρεσει δεν σας αρεσει και μιας και το εχω ακομα στα χερια μου απο τις 17 Αυγουστου και μεχρι να το παραδωσω στην samsung ΕΙΝΑΙ το καλυτερο smartphone που εχει κυκλοφορησει ως τωρα.... για εμενα προσωπικα.

Και μπορω να πω οτι εχουν περασει πολλα απο τα χερια μου.... απο iPhone πολλα Android και ολη η σειρα NOTE αρκετα απο την σειρα S και 5-6 κινεζικα.....

Λυπαμαι κυριολεκτικα που θα το δωσω και ναι η Sammy εκανε μεγαλη πατατα με την μπαταρια η οτιδηποτε αλλο φταιει στην συσκευη αλλα απο την αλλη οφειλω να ομολογησω οτι εχει κανει και την καλυτερη υλοποιηση στην σειρα NOTE.

Και το πρωτο που ειχα στην κατοχη μου αλλα και το δευτερο που εχω τωρα ειναι κορυφαια.... και θα ξαναπω και παλι λυπαμαι που θα αναγκαστω να το δωσω πισω....

 

Οποιος το εχει πιασε στα χερια του αλλα ακομα περισσοτερο οποιος το εχει δουλεψει εστω και λιγο θα καταλαβει τι λεω....

Οι υπολοιποι δυστυχως θα μεινουν με την πικρα του οτι δεν καταφεραν να το εχουν εστω και για λιγο οπως και εγω θα μεινω με την πικρα του οτι το ειχα και δεν θα το εχω πλεον σε 2-3 μερες..... αλλα τουλαχιστον για 2 μηνες το καταευχαριστηθηκα.

Και μιας και ολοι ειστε γνωστες του ειδους για βρειτε μου ενα smartphone που να εχει ολα αυτα που εχει το 7αρι..... ενα να παω να το παρω σημερα.

Ακουω τις προτασεις σας.

 

Συμφωνώ απολύτως!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλως η κακως, το θελετε η οχι, σας αρεσει δεν σας αρεσει και μιας και το εχω ακομα στα χερια μου απο τις 17 Αυγουστου και μεχρι να το παραδωσω στην samsung ΕΙΝΑΙ το καλυτερο smartphone που εχει κυκλοφορησει ως τωρα.... για εμενα προσωπικα.

Και μπορω να πω οτι εχουν περασει πολλα απο τα χερια μου.... απο iPhone πολλα Android και ολη η σειρα NOTE αρκετα απο την σειρα S και 5-6 κινεζικα.....

Λυπαμαι κυριολεκτικα που θα το δωσω και ναι η Sammy εκανε μεγαλη πατατα με την μπαταρια η οτιδηποτε αλλο φταιει στην συσκευη αλλα απο την αλλη οφειλω να ομολογησω οτι εχει κανει και την καλυτερη υλοποιηση στην σειρα NOTE.

Και το πρωτο που ειχα στην κατοχη μου αλλα και το δευτερο που εχω τωρα ειναι κορυφαια.... και θα ξαναπω και παλι λυπαμαι που θα αναγκαστω να το δωσω πισω....

 

Οποιος το εχει πιασε στα χερια του αλλα ακομα περισσοτερο οποιος το εχει δουλεψει εστω και λιγο θα καταλαβει τι λεω....

Οι υπολοιποι δυστυχως θα μεινουν με την πικρα του οτι δεν καταφεραν να το εχουν εστω και για λιγο οπως και εγω θα μεινω με την πικρα του οτι το ειχα και δεν θα το εχω πλεον σε 2-3 μερες..... αλλα τουλαχιστον για 2 μηνες το καταευχαριστηθηκα.

Και μιας και ολοι ειστε γνωστες του ειδους για βρειτε μου ενα smartphone που να εχει ολα αυτα που εχει το 7αρι..... ενα να παω να το παρω σημερα.

Ακουω τις προτασεις σας.

Καποια πραγματα είναι υποκειμενικα, αλλα εδώ πλεον παυει η υποκειμενικοτητα και ξεκινα η αντικειμενικοτητα.

Το note 7 ηταν, είναι και θα είναι για ολο το 2016 (κι ας επαψε να κυκλοφορει) το καλυτερο smartphone της αγορας. Τελεια και παυλα.

Τα υπολοιπα είναι αμπελοφιλοσοφίες...

Τωρα πλεον θα "συμβιβαστούμε" με τα επομενα 2 καλυτερα της αγορας, s7 edge + Pixel XL...

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έστειλα email στη Samsung UK και περιμένω πως θα γίνει το refund... Για την ώρα το λειτουργω μέχρι να βρω χρονο και ξαναλειτουργήσω το oneplus 3 μου, μέχρι να έρθει το Pixel.

 

Sent from my Note 7

 

Ωραιος, με το καλο να παραλαβεις το κορυφαιο XL...;)

Link to comment
Share on other sites

με διαφορα ειναι η καλυτερη συσκευη το note 7.οτι καλυτερο μπορουσε να υπαρξει εν αναμονη s8!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Τελικα υπαρχουν ατομα που θα το κρατησουν το note7 ή θα τα επιστρεψουμε ολοι;

ETEN glofish x500..HTC diamond2..Iphone4..LG g2.. Samsung Note7 το ερωτευτηκα αλλα πεθανε :cry:

Samsung S8+

Link to comment
Share on other sites

Μην κανετε το αστειο και κρατατε μια συσκευη η οποια εχει θεμα με το τσιπ της φορτισης.Αλλωστε δεν χρειαζετε να απογοητευεται κανεις γιατι συντομα θα εχουμε καλα νεα με τις μελλοντικες ναυαρχιδες και εκπληξεις εκρηκτικες και μη απο την μαμα σαμμυ και τοτε θα κλαψουν μανες και μανουλες :p
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε παρακολουθω μερες,τετοιο ρεπορταζ για την εξελιξη του θεματος ουτε η Νικολουλη...

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με τιμάει και σε ευχαριστώ για τα καλά σου σχόλια, αλλά σαν τη Νικολούλη δεν υπάρχει κάνεις.

 

Eυτυχώς να λες. Δυστυχώς για τη Samsung, ευτυχώς για εμάς που δε θα κοιτάμε αν μπαίνει κανείς στο αεροπλάνο με Νοτε 7.
Δυστυχως και ευτυχώς παράλληλα. Τουλάχιστον μπορούμε να κυκλοφορούμε ήσυχα.

 

Ειρωνικα πρέπει να το εννοει το δυστυχώς.

Όχι βέβαια, είναι μια πλήρη αποτυχία και ένα μελανό σημείο, όπως ανέφερα και σε άλλο ποστ, για την ιστορία κινητής τηλεφωνίας και φυσικά της Samsung.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα πιατευω οτι τα αποτελεσματα της αποτυχιας του ΝΟΤΕ θα φανουν μεταγενεστερα και οχι αμεσα καποιοι μαλιστα αναλυτεσ μιλουν ακομα και για αναστολη τησ σειρασ ΝΟΤΕ.Ιδωμεν.αυτο παντως που περιμενω ειναι μια εξαιρετικη υλοποιηση στο S8 για να μπορεσει η εταιρεια να καλυψει την τεραστια ζημια στο brand ΝΑΜΕ

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες όσα πήραν φωτιά δεν ήταν στη φόρτιση όλα. Για μένα δώστε τα πίσω και κάτι άλλο θα βγει σύντομα στη θέση του. Μην ρισκαρετε σε τέτοια ζητήματα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

οσοι το εχετε παρει προσεχετε!!!αναμονη για το s8!!!βιαστηκαν πολυ με το note 7 να προλαβουν την apple.σιγα την διαφορα που εχει το 6s plus απο το 7 plus!!μηδαμινες!!τα εβαλα διπλα διπλα!!

 

Έχεις δίκιο, θα περιμένω για το S8 τις πρώτες εντυπώσεις... Καλημέρα ;)

Σε όποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε...:)
Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια, είναι μια πλήρη αποτυχία και ένα μελανό σημείο, όπως ανέφερα και σε άλλο ποστ, για την ιστορία κινητής τηλεφωνίας και φυσικά της Samsung.

 

Διακρίνω μια σύγχυση στα γραφόμενα σου.

Το "δυστυχώς" που γράφεις αναφέρεται στο τέλος της παραγωγής της συσκευής και στην ουσιαστική απόσυρση της. Θυμάμαι ένα σωρό post σου ότι η συσκευή είναι επικίνδυνη, δεν θα θέλες να την έχει κάποιος δίπλα σου, να συνταξιδεψεις μαζί της κλπ κλπ. (Σεβαστο)

 

Όλα αυτά με την παραπάνω απόφαση τα γλιτώνεις. Πως γίνεται λοιπον να λυπάσαι για κάτι που θα σου λύσει τις διαφορές ανησυχίες σου.? :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αραγε θα ανακοινωσει καποια στιγμη η samsung τι εφταιγε;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το επέστρεψε κανείς να μου πει τι του είπαν; Εμένα η συνολική αξία με τα αξεσουάρ (και έχοντας πάρει τη συσκευή €725 χωρίς ΦΠΑ από Amazon.de), βγαίνει στα €1.070 περίπου. Αν δε μου τα δώσουν θα το κρατήσω στη συλλογή μου!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Διακρίνω μια σύγχυση στα γραφόμενα σου.

Το "δυστυχώς" που γράφεις αναφέρεται στο τέλος της παραγωγής της συσκευής και στην ουσιαστική απόσυρση της. Θυμάμαι ένα σωρό post σου ότι η συσκευή είναι επικίνδυνη, δεν θα θέλες να την έχει κάποιος δίπλα σου, να συνταξιδεψεις μαζί της κλπ κλπ. (Σεβαστο)

 

Όλα αυτά με την παραπάνω απόφαση τα γλιτώνεις. Πως γίνεται λοιπον να λυπάσαι για κάτι που θα σου λύσει τις διαφορές ανησυχίες σου.? :blink: :blink:

Καμία σύγχυση και θα το διευκρινήσω προς αποφυγή παρεξηγήσεων.

 

Το δυστυχώς είναι για όσους έχουν ή θα ήθελαν να έχουν το Galaxy Note 7, μια συσκευή πολλά υποσχόμενη. Φαντάζομαι κι εγώ να είχα την επιθυμία να πάρω μια συσκευή και στο τέλος να έρχεται ο κατασκευαστής και να την παίρνει μέσα από τα χέρια μου. Σίγουρα θα είχα εκνευριστει και απογοητευτεί και το δυστυχώς θα είχε εφαρμογή και σε μένα.

 

Το καλό μέσα στην όλη ατυχία και δεν το περιγράφω ως ευτύχημα, είναι πως πλέον η συσκευή δεν θα είναι πια λόγος ανησυχίας και επικινδυνότητας ώστε να συμβεί το χειρότερο στον οποιοδήποτε, είτε είναι κάτοχος είτε ειναι τρίτος.

 

Σίγουρα θα μείνει ως μελανό στοιχείο στην ιστορία, δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο να έχει συμβεί σε τόσο μεγάλη έκταση. Τυγχάνει απλά σε αυτή τη περίπτωση να είναι η Samsung. Θα μπορούσε να ήταν η κάθε Apple, HTC, LG, Sony κτλ ή οποιαδήποτε κατασκευάστρια εταιρεία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 7 (SM-N930F)
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...