Jump to content

Samsung Galaxy Note 7 (SM-N930F)


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οσοι το εχετε παρει προσεχετε!!!αναμονη για το s8!!!βιαστηκαν πολυ με το note 7 να προλαβουν την apple.σιγα την διαφορα που εχει το 6s plus απο το 7 plus!!μηδαμινες!!τα εβαλα διπλα διπλα!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι να σου πω δεν ξέρω, αλλά πιστεύω ότι τώρα δεν υπάρχει άλλη επιλογή στην συγκεκριμένη κατηγορία για όποιον θέλει όλο αυτό το πακέτο( συν το πενάκι ) του note και μην μου πεις για το 5άρι γιατί κατ' αρχήν δεν υπάρχει στην Ελλάδα κι αυτό δυσκολεύει τα πράγματα για πολλούς ενδιαφερόμενους αγοραστές, οπότε θα πάνε αναγκαστικά σε όποια αποθέματα υπάρχουν σε 4άρι, και αυτά δεν θα είναι φθηνά..

 

'Εχει βάση αυτό που λες, αλλά και το 4άρι είναι πια αρκετά παλιό. Δεν ξέρω αν αξίζει να επενδύσει κάποιος.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχω πέσει από τα σύννεφα. Εχθές επικοινώνησε μαζί μου η samsung hellas για να ρωτήσει αν είναι όλα καλά και αν είμαι ευχαριστημένος από τον αντικαταστάτη που παρέλαβα. Όλα τους ενημέρωσα ταλαιπωρημένος αλλά τελικά ευχαριστημένος. Τώρα μόλις με πήρανε τηλ. και πάλι να μου ζητήσουν να το απενεργοποιήσω και να δεχτώ να το ανταλλάξω με ενα s7e+vr ή να διαλέξω πλήρη επιστροφή χρημάτων για το κινητό + τα παρελκόμενα (κάρτες, θήκες και ασφάλεια συσκευής) ΕΛΕΟΣ!!! Ούτε κινέζικη απομίμηση να χα αγοράσει. IPHONE7plus έρχομαι!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να συμβεί και σε μεγάλες εταιρίες κάτι τέτοιο.

Η αντίδρασή τους όμως τις κάνει μεγαλύτερες ή μικρότερες.

Για τους νεώτερους να αναφέρω το παράδειγμα της Ford που κάποιο μοντέλο (Pinto) έπαιρνε φωτιά και δεν το παραδεχόταν μέχρι που βγήκαν στη φόρα μέχρι και μέμο που φάνηκε ότι γνώριζαν το πρόβλημα ήδη στα 2 χρόνια κυκλοφορίας....

Υπολόγιζαν στα μέμο τις αποζημειώσεις θανάτων, τραυματισμών, συγκρινόμενες με το κόστος ανάκλησης και αποφάσισαν να μην κάνουν τίποτα.....

Αναγκάστηκαν σε ολική ανάκληση 7 χρόνια μετά (συνέχιζαν να το πωλούν)!!! αφού είχαν προηγηθεί αρκετοί θάνατοι και τραυματισμοί.

 

Παρόλο λοιπόν το φιάσκο στην παραγωγή της συσκευής, η Samsung έκανε αυτό που έπρεπε να κάνει, που όπως δείχνει η ιστορία δεν είναι πάντα αυτονόητο στο βωμό του χρήματος.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να συμβεί και σε μεγάλες εταιρίες κάτι τέτοιο.

Η αντίδρασή τους όμως τις κάνει μεγαλύτερες ή μικρότερες.

 

Παρόλο λοιπόν το φιάσκο στην παραγωγή της συσκευής, η Samsung έκανε αυτό που έπρεπε να κάνει, που όπως δείχνει η ιστορία δεν είναι πάντα αυτονόητο στο βωμό του χρήματος.

 

Σιγουρα μπορει να συμβει σε καθε εταιρεια.

Οπως και να εχει ομως........το οτι βγαζεις ενα προιον που κανει "μπαμ μπουμ" αποτελει φαουλ εξ ορισμου!

 

ΑΛΛΑ το δευτερο ειναι χειριστο του πρωτου!!!! Το οτι ξαναβγαζεις το προιον (υποτιθεται διορθωμενο και ελεγμενο και καρατσεκαρισμενο πλεον) χωρις να εχεις διορθωσει τελικα το προβλημα.......μονο γελιο μπορει να προκαλεσει.

Τα λαθη συγχωρουνται αλλα.....

"ΤΟ ΔΙΣ ΕΞΑΜΑΡΤΕΙΝ ΟΥΚ ΑΝΔΡΟΣ ΣΟΦΟΥ"

Κριμα και το ειχα αποφασισει να το παρω .......τωρα με βλεπω σε κανενα HTC παλι....

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να συμβεί και σε μεγάλες εταιρίες κάτι τέτοιο.

Η αντίδρασή τους όμως τις κάνει μεγαλύτερες ή μικρότερες.

Για τους νεώτερους να αναφέρω το παράδειγμα της Ford που κάποιο μοντέλο (Pinto) έπαιρνε φωτιά και δεν το παραδεχόταν μέχρι που βγήκαν στη φόρα μέχρι και μέμο που φάνηκε ότι γνώριζαν το πρόβλημα ήδη στα 2 χρόνια κυκλοφορίας....

Υπολόγιζαν στα μέμο τις αποζημειώσεις θανάτων, τραυματισμών, συγκρινόμενες με το κόστος ανάκλησης και αποφάσισαν να μην κάνουν τίποτα.....

Αναγκάστηκαν σε ολική ανάκληση 7 χρόνια μετά (συνέχιζαν να το πωλούν)!!! αφού είχαν προηγηθεί αρκετοί θάνατοι και τραυματισμοί.

 

Παρόλο λοιπόν το φιάσκο στην παραγωγή της συσκευής, η Samsung έκανε αυτό που έπρεπε να κάνει, που όπως δείχνει η ιστορία δεν είναι πάντα αυτονόητο στο βωμό του χρήματος.

 

μην που πεις ότι είναι και φιλανθρωπικό ίδρυμα?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

μην που πεις ότι είναι και φιλανθρωπικό ίδρυμα?

 

Ή δε διάβασες το ποστ ή τρολάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Ή δε διάβασες το ποστ ή τρολάρεις.

τίποτα από τα δυο φιλε μου. τέτοια μεγαθήρια υποχρεούνται σε quality tests κλπ κλπ πριν βγάλουν κάτι σε μαζική παραγωγη.

απευθύνονται σε εκατομμύρια χρηστες.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

τίποτα από τα δυο φιλε μου. τέτοια μεγαθήρια υποχρεούνται σε quality tests κλπ κλπ πριν βγάλουν κάτι σε μαζική παραγωγη.

απευθύνονται σε εκατομμύρια χρηστες.

 

Δεν υπάρχει καμία τέλεια γραμμή παραγωγής πουθενά.

Κάποια στιγμή σε μικρό ή μεγάλο βαθμό όλοι θα το πάθουν στατιστικά.

Βέβαια δεν μαθαίνονται πάντα τα προβλήματα.

Έχω και προσωπικές εμπειρίες από γνωστή μεγάλη εταιρία με κάτι παρόμοιο αν και σε μικρότερη κλίμακα περιστατικών, που το πρόβλημα κρύφτηκε κάτω απ' το χαλί και δε μαθεύτηκε ποτέ.

Τέλος πάντων εγώ είπα εν κατακλείδι ότι μπορεί να συμβεί και ότι αν και για εμάς ως καταναλωτές ακούγεται αυτονόητη η ανάκληση, έδωσα παράδειγμα για να φανεί ότι δεν είναι πάντα αυτονόητη όταν υπάρχει χρήμα στη μέση.

Εξού και η υπερβολή-ειρωνία σου περί φιλανθρωπικού ιδρύματος, ακούστηκε ως τρολάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Ο Ευαγγελάτος στο τηλεοπτικό κανάλι Ε ήταν όλα τα λεφτά....πριν 20 λεπτά είχε θέμα για το NOTE7 μαζί με 3 καλεσμένους....στο ρεπορτάζ είπαν ότι ήδη η Samsung Hellas έχει δώσει ανακοίνωση για απενεργοποιηση των συσκευών και ανταλλαγή η αποζημίωση πράγμα που δεν υπάρχει στο σαιτ5περαν της 2 Σεπτεμβρίου ανάκλησης....όπως και έτσι όπως τα είπαν έχουν αναφερθεί περισσότερα από 150 περιστατικά από την κυκλοφορία του ΝΟΤΕ 7....Χαμός....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ο Ευαγγελάτος στο τηλεοπτικό κανάλι Ε ήταν όλα τα λεφτά....πριν 20 λεπτά είχε θέμα για το NOTE7 μαζί με 3 καλεσμένους....στο ρεπορτάζ είπαν ότι ήδη η Samsung Hellas έχει δώσει ανακοίνωση για απενεργοποιηση των συσκευών και ανταλλαγή η αποζημίωση πράγμα που δεν υπάρχει στο σαιτ5περαν της 2 Σεπτεμβρίου ανάκλησης....όπως και έτσι όπως τα είπαν έχουν αναφερθεί περισσότερα από 150 περιστατικά από την κυκλοφορία του ΝΟΤΕ 7....Χαμός....

 

Ανακοίνωση από Samsung Hellas δεν υπάρχει για το θέμα.

Μέχρι στιγμής ότι ξέρουμε είναι από δηλώσεις σε τρίτα sites.

Link to comment
Share on other sites

Μην μενετε στο αρχικο λαθος της εταιρειας. Αυτα γινονται. Αυτο που ειναι απαραδεκτο ειναι οτι το ξαναεβγαλε ελλατωματικο. Σε αυτο το σημειο δεν σηκωνει ΚΑΝΕΝΑ λαθος. Σε αυτη τη περιπτωση μιλαμε για ανικανοτητα ή αδιαφορια.

Σιγουρα δεν ειναι χθεσινη η εταιρεια και μου μοιαζει πολυ παραξενο τετοιο φιασκο. Εγινε ομως.......

Link to comment
Share on other sites

Μην μενετε στο αρχικο λαθος της εταιρειας. Αυτα γινονται. Αυτο που ειναι απαραδεκτο ειναι οτι το ξαναεβγαλε ελλατωματικο. Σε αυτο το σημειο δεν σηκωνει ΚΑΝΕΝΑ λαθος. Σε αυτη τη περιπτωση μιλαμε για ανικανοτητα ή αδιαφορια.

Σιγουρα δεν ειναι χθεσινη η εταιρεια και μου μοιαζει πολυ παραξενο τετοιο φιασκο. Εγινε ομως.......

 

Έχεις απόλυτο δίκιο. Και εγώ ακριβώς αυτό σκεφτόμουν!

Η πρώτη ανάκλιση ήταν σημαντικό λάθος αλλά όπως και να το κάνουμε συμβαίνουν τέτοια λάθη κ ας είναι και μεγάλα. Σωστά κινήθηκε η samsung.

Όμως το μετά??!! μέγα φαουλ, ανεξήγητο πώς συνέβει από τέτοια εταιρεία? καταστροφικό!

Ας καθυστερούσε άλλον ένα μήνα μέχρι να σιγουρευτεί στο 100%.

Πολύ παράξενο πάντως, κάτι δεν κολλάει στο όλο πάζλ! θα δείξει το μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Ανακοίνωση από Samsung Hellas δεν υπάρχει για το θέμα.

Μέχρι στιγμής ότι ξέρουμε είναι από δηλώσεις σε τρίτα sites.

 

Υπαρχει ανακοίνωση απο την Samsung Hellas στο Facebook...

Δυστυχώς το βλέπω να μην κυκλοφορήσει ποτέ... Πάμε για S8 ή Νοτε 8

του χρόνου... Κρίμα... Το περίμενα πώς και πώς...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ανακοίνωση απο την Samsung Hellas στο Facebook...

Δυστυχώς το βλέπω να μην κυκλοφορήσει ποτέ... Πάμε για S8 ή Νοτε 8

του χρόνου... Κρίμα... Το περίμενα πώς και πώς...

 

Ερασιτεχνισμός είναι αυτό.

Δηλαδή όποιος δεν έχει Facebook αν μπει στο site της Samsung για να ενημερωθεί δε θα βρει τίποτα.

Στα official site έχουν μόνο αφαιρέσει τη συσκευή σαν να μην υπήρξε ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με πήραν τηλέφωνο πριν από λίγο (αφού χθές με είχαν ξαναπάρει για να με ρωτήσουν αν όλα είναι καλά με το δεύτερο Note 7 που μου είχαν δώσει τέλος Σεπτεμβρίου)

και με ενημέρωσαν ότι η εταιρία ανακαλεί όλα τα Note 7 και πρέπει να το επιστρέψω, έχοντας 2 επιλογές: 1) Να μου δώσουν ένα S7 Edge μαζί με ένα Gear VR και 2) Να μου καταθέσουν στο λογαριασμό μου όλα τα χρήματα που έδωσα για το Note 7 και τα αξεσουάρ του (είτε Samsung, είτε τρίτων κατασκευαστών). Επέλεξα το 2, καθώς έχω ήδη το S7 Edge και το Gear VR και θα μου στείλουν μια φόρμα να συμπληρώσω. Τη τελευταία ώρα ασχολούμαι με το να βρίσκω και να τυπώνω αποδείξεις και τιμολόγια αγορών. Μιλάμε για πάνω από €1.200 θα της κοστίσει (μόνο από εμένα). Πάντως, η αλήθεια είναι ότι μου αρέσει πολύ σα συσκευή και προς στιγμήν στεναχωρήθηκα και σκέφτηκα να μη την επιστρέψω. Μετά, επικράτησε η λογική...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Με τις παράεισαγωγές απο Σκρουτζομαγαζα τι γίνεται?

Θα παίρνεις τα χρήματα σου πίσω η τον ήπιες ?

Link to comment
Share on other sites

Με τις παράεισαγωγές απο Σκρουτζομαγαζα τι γίνεται?

Θα παίρνεις τα χρήματα σου πίσω η τον ήπιες ?

 

Λογικά θα τα πάρεις όπως πήραμε και εμείς πίσω που τα είχαμε φέρει από Dubai 2καρτα....και τα ξαναφεραμε και θα τα ξαναδωσουμε.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ότι πιο αστείο έχω δει πάντως αν ισχύει:

 

http://www.sammobile.com/2016/10/11/samsungs-note-7-return-kit-comes-with-a-special-box-and-gloves/

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ανακοίνωση απο την Samsung Hellas στο Facebook...

Δυστυχώς το βλέπω να μην κυκλοφορήσει ποτέ... Πάμε για S8 ή Νοτε 8

του χρόνου... Κρίμα... Το περίμενα πώς και πώς...

 

Πολύ αισιόδοξο σε βρίσκω για note 8, μακάρι αλλά χλωμό το κόβω...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με πήραν τηλέφωνο πριν από λίγο (αφού χθές με είχαν ξαναπάρει για να με ρωτήσουν αν όλα είναι καλά με το δεύτερο Note 7 που μου είχαν δώσει τέλος Σεπτεμβρίου)

και με ενημέρωσαν ότι η εταιρία ανακαλεί όλα τα Note 7 και πρέπει να το επιστρέψω, έχοντας 2 επιλογές: 1) Να μου δώσουν ένα S7 Edge μαζί με ένα Gear VR και 2) Να μου καταθέσουν στο λογαριασμό μου όλα τα χρήματα που έδωσα για το Note 7 και τα αξεσουάρ του (είτε Samsung, είτε τρίτων κατασκευαστών). Επέλεξα το 2, καθώς έχω ήδη το S7 Edge και το Gear VR και θα μου στείλουν μια φόρμα να συμπληρώσω. Τη τελευταία ώρα ασχολούμαι με το να βρίσκω και να τυπώνω αποδείξεις και τιμολόγια αγορών. Μιλάμε για πάνω από €1.200 θα της κοστίσει (μόνο από εμένα). Πάντως, η αλήθεια είναι ότι μου αρέσει πολύ σα συσκευή και προς στιγμήν στεναχωρήθηκα και σκέφτηκα να μη την επιστρέψω. Μετά, επικράτησε η λογική...

 

ακριβώς το ίδιο συνεβη και σε μένα ..

περιμενω τον πυροτεχνουργο εεε κουριερ να το παρει.. :lol:

περα απο την πλακα και εγω στεναχωρεθηκα

αν ειχαν δικαρτο s7 edge θα το επαιρνα, μονοδρομος η επιστροφη χρηματων..

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικα δυσοιωνο το μελλον της Note σειρας.

Δεν θα μου προκαλουσε καμια εκπληξη για πληρη ενταφιασμο του στα Ταρταρα οριστικα και αμετακλυτα.

 

Η ζημια ειναι εξαιρετικα δυσκολο να ανατραπει και η Sammy να προβει σε γενναιες και δυσκολες αποφασεις.

 

https://www.cnet.com/news/galaxy-note-7-rip-samsung-youve-got-to-rebuild-the-trust/

Edited by impreza_sti

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εμεις που εχουμε αξεσουαρ οπως θηκες αλλα δεν εχουμε το κινητο υπαρχει περιπτωση να παρουμε κανενα φραγκο πισω?

 

Αν μιλησει καποιος με Samsung ας κανει μια ερωτηση.

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Εμεις που εχουμε αξεσουαρ οπως θηκες αλλα δεν εχουμε το κινητο υπαρχει περιπτωση να παρουμε κανενα φραγκο πισω?

 

Αν μιλησει καποιος με Samsung ας κανει μια ερωτηση.

 

Ευχαριστω!

Οσοι πηραν απο Αμαζον τουλάχιστον μέχρι χθες που μιλησε ενας φίλος μου διναν επιστροφή χρημάτων κανονικά.

Απλα πρέπει να τα στείλει πίσω, πληρωνουν μάλιστα και τα μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Αξιόλογες προτάσεις υπάρχουν, αλλα ΚΑΝΕΝΑ κινητό με δικό του πενάκι δεν υπάρχει. Παίζει μονο του σε αυτήν την κατηγορια και είναι κρίμα για το κινητό που η samsung πήγε να κάνει την ******* της.

 

Πολύ σωστά τα λες. Πενάκι δεν έχει κανένας άλλος κατασκευαστής. Κρίμα για τη σειρά που έφτασε σε αυτό το σημείο. Ελπίζω και κάτι μου λέει ότι του χρόνου θα δούμε το καλύτερο note όλων των εποχών. Αρκεί να το πάει βήμα-βήμα και προσεχτικά χωρίς βιασύνες.

 

η LG έχει συσκευές με πενάκι ( G4 Stylus, Stylus 2 και κάποια ακόμη)

Πολυ πιο αδύναμες συσκευές φυσικά απο τα Note, αλλά υπάρχουν κι αυτές.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 7 (SM-N930F)
  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...