Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για 10$ πιο φθηνα εγω προτίμησα το vickmall, εγινε παραγγελια χθες το γκρι 3/64

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οχι μονο δουλευα 4g , δουλευα και στην ιδια την vodafone.

Κριμα ρε παιδια. Ουσιαστικα δεν πιανει την μπαντα και απο οσο διαβαζα ειναι θεμα hardware που δεν εχει βαλει η xiaomi ετσι?

 

Ο πατερας μου που εχει το 3αρι με τον Helio X10 μια χαρ 4G απο Vodafone σε Θεσσαλονικη και Πιερια.Κανενα απολυτως θεμα,ενεργοποιησε το 4G απλως και θα εισαι λογικα οκ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πουλησα το Note 4 (Samsung) μετα απο 2 χρονια συμβιωσης μαζι του. Δεν ειχα κανενα παραπονο, απλα επρεπε να το πουλησω τωρα για να μην πεσει κι αλλο η τιμη του.

 

Ψανχω τις τελευταιες 3 μερες για κινητο και εχω πελαγωσει! Κοιτoυσα S7 Edge μεταχειρισμενο, αλλα μου φαινονται πολλα, S7 απλο, μικρη η οθονη, LG/Sony/HTC για κανενα λογο και αποφασισα να παω σε Xiaomi μερια.

 

Αρχικα ειδα το 5S Plus αλλα βγαινει ακριβουτσικο.

 

Πιστευτε θα μεινω ικανοποιημενος απο το Note 4? Ξερω οτι με το 5S Plus θα εχω πολυ πιο γρηγορο SOC και προσπαθω να βρω δικαιολογιες για να μην δωσω τα παραπανω λεφτα :lol: :lol: :p

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πουλησα το Note 4 (Samsung) μετα απο 2 χρονια συμβιωσης μαζι του. Δεν ειχα κανενα παραπονο, απλα επρεπε να το πουλησω τωρα για να μην πεσει κι αλλο η τιμη του.

 

Ψανχω τις τελευταιες 3 μερες για κινητο και εχω πελαγωσει! Κοιτoυσα S7 Edge μεταχειρισμενο, αλλα μου φαινονται πολλα, S7 απλο, μικρη η οθονη, LG/Sony/HTC για κανενα λογο και αποφασισα να παω σε Xiaomi μερια.

 

Αρχικα ειδα το 5S Plus αλλα βγαινει ακριβουτσικο.

 

Πιστευτε θα μεινω ικανοποιημενος απο το Note 4? Ξερω οτι με το 5S Plus θα εχω πολυ πιο γρηγορο SOC και προσπαθω να βρω δικαιολογιες για να μην δωσω τα παραπανω λεφτα :lol: :lol: :p

Το Redmi Pro το έχεις τσεκάρει;

Δύο κάμερες πίσω, amoled. Το 3/32gb μοντέλο αυτή τη στιγμή το βλέπω στο vickmall απο 220$.

20$ πάνω από το Redmi 4.

Και ύστερα παίζει κι έκδοση 3/64 + Helio X25 (ο Χ20 με ανώτερο χρονισμό) στα 250$ και 4/128gb + X25 στα 290$.

My Hall of Fame: Motorola V360, Samsung E590 & F700.

6.3.28 Xiaomi R3 'IDO' - 2/16 - Gold-Black (custom) - Global Dev

7.6.08 Xiaomi RN4 'MIDO' - 3/32 - All Black - Global Stable

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ναι, αλλα δεν μου δικαιοloγει τα παραπανω λεφτα. Ειδικα το μαυρο, γιατι μονο μαυρο θελω :P

 

Το αλλο που σκεφτομαι ειναι και αγορα απο Ελλαδα για να εχω 2ετη εγγυηση απο το καταστημα εδω και οχι 1 χρονο + κοστη μεταφωρικων στην Κινα. Και στην Ελλαδα το Note 4 μαυρο ειναι μια σχετικα συμφερουσα αγορα σε σχεση με το Pro.

 

Το θεμα ειναι θα με καλυψουν; Εχω δει 800 βιντεο και δεν μπορω να καταλαβω :(

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Αν δε ζητας πολλα, θα σε καλυψει το 4.

Αν θες το κάτι παραπάνω, μαλλον οχι.

Όμως αν σκεφτείς ποσα δινεις και ποσα δίνει ξεχνάς ολα τα αλλα

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14725394_10154626469114609_323128538_o.jpg

 

14787025_10154626469699609_1118860470_o.jpg

 

14800157_10154626468514609_1727025130_o.jpg

 

ρε παιδια σας λεω δεν πιανει 4G . Στην επαρχια αμα παιζει μπαντα 800mhz δεν φορτωνει 4G . Το κινητο μου παιζει Η και Η+ μερικες φορες. Το 4G εξαφανιζεται επιτοπου σχεδον, Οι ταχυτητες δε δεν ξεπερνανε τα 15mbps. :(

Link to comment
Share on other sites

Αν δε ζητας πολλα, θα σε καλυψει το 4.

Αν θες το κάτι παραπάνω, μαλλον οχι.

Όμως αν σκεφτείς ποσα δινεις και ποσα δίνει ξεχνάς ολα τα αλλα

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Ουσιαστικα αυτο που ζηταω ειναι να ειναι γρηγορο στο browsing (chrome) και γρηγορο και καλο στο GPS (Maps). Αυταμε ενδιαφερουν πιο πολυ. Ενταξει, φωτογραφιες ξερω καλυτερες απο του Note 4 δεν θα τραβαει, αλλα ειμαι ετοιμος να κανω αυτον τον συμβιβασμο.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα κι εγω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος μεχρι τωρα απ αυτα που βλεπω εκτος απο 1-2 πραγματακια!

πουλησα Meizu MX4 Pro για να παω στο Note4 οποτε πηγα σε χειροτερη καμερα!αλλα παλευεται μια χαρα...αν εισαι μεσος χρηστης και λιγο παραπανω η καμερα θα σε αφησει ικανοποιημενο!αυτο ηταν το 1ο πραγματακι.

το 2ο πραγματακι εχει να κανει με το messenger. Ενώ είμαι κανονικά στο ίντερνετ δε με αφήνει να κάνω κλήσεις και βίντεο κλήσεις! https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161019/ab60c0afc1e69ce6fa891298dd1eae09.jpg

Επίσης μερικές φορές όταν μου στέλνουν μήνυμα δε μου έρχεται ειδοποίηση κι έχω φτιάξει τα πάντα όσο αφορά το να έρχονται οι ειδοποιήσεις!

Και κάτι τελευταίο...

το 4g ειναι η επιλογη "Prefer LTE" που εχει?

Στο σπίτι μου, μου βγαζει μόνο το H+ όχι 4g.θα το κοιτάξω μέσα στην πόλη τώρα να δω μήπως φταίει η μπάντα που έχω εδώ! Θα τσεκάρω και το GPS στο δρόμο να δω πως είναι το navigation και θα ενημερώσω!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά silicone case + screen protector δίνει κανένα μαγαζί δώρο ή τα αγοράζουμε και αυτά ξεχωριστά?

 

Μετά από κατέβασμα τιμής και δώρο Μόνο θήκη σιλικόνης στα 182 € η έκδοση 3/64 από το http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-4-pro-5-5inch-fhd-2-5d-arc-screen-miui-8-4g-lte-smartphone-helio-x20-mt6797-deca-core-3gb-ram-64gb-rom-13-0mp-touch-id-4100mah-metal-body-silver.html

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το ίντερνετ που γράφεις μου το κάνει και μένα.

Σπάνια μεν αλλά το κάνει και είναι σχετικά στιγμιαίο.

Οσον αφορά το 4g, ναι είναι η επιλογή "Prefer LTE".

Το δοκίμασα στο δικό μου και συνδέθηκα σε 4g.

Απλά εγώ πήρα τηλέφωνο στην Cosmote και μου το ενεργοποίησαν μια και δεν το είχα ποτέ μου ενεργοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το ίντερνετ που γράφεις μου το κάνει και μένα.

Σπάνια μεν αλλά το κάνει και είναι σχετικά στιγμιαίο.

Οσον αφορά το 4g, ναι είναι η επιλογή "Prefer LTE".

Το δοκίμασα στο δικό μου και συνδέθηκα σε 4g.

Απλά εγώ πήρα τηλέφωνο στην Cosmote και μου το ενεργοποίησαν μια και δεν το είχα ποτέ μου ενεργοποιήσει.

Εμένα από χθες που το έχω το κινητό, είμαι μόνιμο αυτό το πράγμα με το messenger! Στην αρχή πίστεψα ότι φταίει το WiFi μου αλλά μετά κατέβασα μια εφαρμογή με 1.6mbps οπότε δεν έχει θέμα το WiFi αλλά ίσως η εφαρμογή!

Επειδή έχω μπερδευτεί και με τις rom... Έχω τη ρομ που παίρνει ΟΤΑ updates ή κάποια άλλη που πρέπει να κάνω το update χειροκίνητα?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161019/314ff412442f3475031091b6d8389a18.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από χθες που το έχω το κινητό, είμαι μόνιμο αυτό το πράγμα με το messenger! Στην αρχή πίστεψα ότι φταίει το WiFi μου αλλά μετά κατέβασα μια εφαρμογή με 1.6mbps οπότε δεν έχει θέμα το WiFi αλλά ίσως η εφαρμογή!

Επειδή έχω μπερδευτεί και με τις rom... Έχω τη ρομ που παίρνει ΟΤΑ updates ή κάποια άλλη που πρέπει να κάνω το update χειροκίνητα?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161019/314ff412442f3475031091b6d8389a18.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Τα ίδια γράφει και σε μένα.

Ο πωλητής, εδώ στην Ελλάδα που το αγόρασα, μου είπε ότι δεν μπορούμε να κάνουμε εμείς αναβάθμιση.

Δεν ξέρω όμως αν γίνεται αυτόματα ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

η 8.0.3 ειναι η official stable global rom που παιρνει εβδομαδιαια ΟΤΑ updates .

οποτε δεν εχετε θεμα.

εμενα φορουσε 8.0.5 και εγραφε τα ιδια με εσας και μετα ενημερωθηκα οτι προκειται για πειραγμενη rom απο το κινεζικο μαγαζι.

Link to comment
Share on other sites

έπεσε προ ολίγου η παραγγελία,οπότε σύντομα θα είναι και εγώ μέλος της παρέας σας.:happy:

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ένα άλλο τεράστιο θέμα που είδα τώρα είναι το εξής! https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161019/4fa2511a4d89e2a3ec1c5dc3870d135d.jpg

Κατέβηκα Αθήνα, Ζωγράφου, κι έβαλα να λειτουργήσει το Maps... Δεν ξεκολλαει ποτέ απ το σημείο που βλέπετε στη φώτο που είναι το σπίτι μου! Κι είμαι 30 χιλιόμετρα μακριά!

Στο μεταξύ στο messenger ενώ μιλάω κανονικά μου βγάζεις "no Internet connection"

Η έχουν θέμα οι εφαρμογές ή η ρομ ή το hardware του κινητού! Δεν ξέρω τι άλλο!

 

Edit : όπως βλέπετε πάνω πάνω έχω ενεργά τα δεδομένα και σήμα... Το Viber όμως άλλα πιστεύει! https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161019/0f059ef346f7e4f040ca10ef91aa5c9b.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by Efthimis13
Link to comment
Share on other sites

εχεις δώσει στις εφαρμογές τα permissions που ζητάνε;

Τα πάντα όλα! Έκανα επανεκκίνηση μπας και, και τελικά έπαιξε και το Maps και το messenger... Δεν ξέρω τι παίζει! Θα το δω και στη συνέχεια

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα όλα! Έκανα επανεκκίνηση μπας και, και τελικά έπαιξε και το Maps και το messenger... Δεν ξέρω τι παίζει! Θα το δω και στη συνέχεια

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Αν παίξουν κανονικά,όλα καλά.

Δες το πως θα πάει και ενημέρωσε μας.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα πάντα όλα! Έκανα επανεκκίνηση μπας και, και τελικά έπαιξε και το Maps και το messenger... Δεν ξέρω τι παίζει! Θα το δω και στη συνέχεια

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Δοκίμασε μια επαναφορά ρυθμίσεων και ξαναπερασε τις εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

η 8.0.3 ειναι η official stable global rom που παιρνει εβδομαδιαια ΟΤΑ updates .

οποτε δεν εχετε θεμα.

εμενα φορουσε 8.0.5 και εγραφε τα ιδια με εσας και μετα ενημερωθηκα οτι προκειται για πειραγμενη rom απο το κινεζικο μαγαζι.

 

 

Μια μικρή διόρθωση.

Στο δικό μου τηλέφωνο γράφει 8.0.1.0.

Είναι πρόβλημα αυτό όσον αφορά τα updates?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μια επαναφορά ρυθμίσεων και ξαναπερασε τις εφαρμογές

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161019/23de9dc5533627efe7880dfa904234df.jpg

Την πρώτη επιλογή εννοείς?

Αν βάλω την ρομ που έχει μόνο κινέζικα κι αγγλικά, θα μπορώ να διαγραψω τις άκυρες κινέζικες εφαρμογές?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...