Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, πηρα το note 4 pro, φοραω την official rom αλλα δεν ειμαι καθολου ικανοποιημενος με την μπαταρια του. Τι παιζει να φταιει?

 

Screenshot_2016_10_31_12_59_14_048_com_miui_secu.png

 

Screenshot_2016_10_31_12_59_25_947_com_miui_secu.png

 

Screenshot_2016_10_31_12_59_02_781_com_miui_secu.png

 

 

pc screenshot

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα μαγκες.

αρχικα να σας πω επειδη το βλεπω συνεχεια...το tempered glass απ το vickmall που στοιχιζει 5 ευρω οταν πας να κανεις την αγορα,καθεται ΤΕΛΕΙΑ...δεν ξερω αν το εχει επιλεξει καποιος απο σας οταν εκανε την αγορα απο vickmall!εγω τα επελεξα αυτα τα 5 ευρω,τους ειπα να μου τη βαλουν κιολας κι ειναι μπομπα!

επειτα...για το φιλο le_bron!

εχεις 42% μπαταρια μετα απο 1 μερα και 5 ωρες...εμενα προσωπικα η μπαταρια σου μου φαινεται σουπερ...!

τελος...στο δικο μου προβλημα...το κινητο το εχω 1μιση βδομαδα-2...σημερα αξιωθηκα να βαλω καρτα ωστε να στελνω μηνυματα προς ολους...δε μπορω να στειλω σε κανεναν....

Πηγαίνω ρυθμίσεις, από δω από κει... Τίποτα... Έχω 1200 μηνύματα προς όλους... Στο μεταξύ δε μπορώ να στείλω ούτε σε άλλο xiaomi μέσω του Mi message που στέλνεις τσάμπα σ αλλά κινητά xiaomi, αν είσαι στο wifi! Έχει κανείς να μου προτείνει τίποτα?

Edit :Δεν κατάφερα να στείλω ούτε από κατεβασενη εφαρμογή (handcent sms)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161101/7231fc94025daa8943cbfc8d00d9305a.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by Efthimis13
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μαγκες.

αρχικα να σας πω επειδη το βλεπω συνεχεια...το tempered glass απ το vickmall που στοιχιζει 5 ευρω οταν πας να κανεις την αγορα,καθεται ΤΕΛΕΙΑ...δεν ξερω αν το εχει επιλεξει καποιος απο σας οταν εκανε την αγορα απο vickmall!εγω τα επελεξα αυτα τα 5 ευρω,τους ειπα να μου τη βαλουν κιολας κι ειναι μπομπα!

επειτα...για το φιλο le_bron!

εχεις 42% μπαταρια μετα απο 1 μερα και 5 ωρες...εμενα προσωπικα η μπαταρια σου μου φαινεται σουπερ...!

τελος...στο δικο μου προβλημα...το κινητο το εχω 1μιση βδομαδα-2...σημερα αξιωθηκα να βαλω καρτα ωστε να στελνω μηνυματα προς ολους...δε μπορω να στειλω σε κανεναν....

Πηγαίνω ρυθμίσεις, από δω από κει... Τίποτα... Έχω 1200 μηνύματα προς όλους... Στο μεταξύ δε μπορώ να στείλω ούτε σε άλλο xiaomi μέσω του Mi message που στέλνεις τσάμπα σ αλλά κινητά xiaomi, αν είσαι στο wifi! Έχει κανείς να μου προτείνει τίποτα?

Edit :Δεν κατάφερα να στείλω ούτε από κατεβασενη εφαρμογή (handcent sms)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161101/7231fc94025daa8943cbfc8d00d9305a.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

στο handcent δοκιμασε: more, undelivered, delete all

Link to comment
Share on other sites

στο handcent δοκιμασε: more, undelivered, delete all

Αρχικά διέγραψα το handcent. Δε θέλω να λειτουργώ άλλη εφαρμογή για μηνύματα. Τη χρησιμοποίησα μόνο για δοκιμή! Και τι νόημα θα είχε να διέγραφα όσα δεν έχουν σταλεί?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με έχει καλομάθει η xiaomi...

Ήρθε ενημέρωση σε 8.0.11.0... ;)

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161031/85abf7f458c842548e1d8c8a7968f350.jpg

 

Εμενα γιατι δεν μου την βγαζει ακομα?

Εχω την 8.0.4.0 stable....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά διέγραψα το handcent. Δε θέλω να λειτουργώ άλλη εφαρμογή για μηνύματα. Τη χρησιμοποίησα μόνο για δοκιμή! Και τι νόημα θα είχε να διέγραφα όσα δεν έχουν σταλεί?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

μήπως επειδή δεν είχες βάλει κάρτα στην αρχή,δεν έχει τα apn πως λέγονται;

Δεν κάνεις μια επαναφορά ρυθμίσεων;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

@ICE2003, αν θυμάμαι καλά (Ίσως μια ματιά στα προηγούμενα ποστ θα το δεις) ποτέ εγώ δεν είχα 8.0.4.0 από την αρχή είχε 8.0.1.0 πήγε σε 8.0.3.0 κλπ...

 

Clobal έτσι;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μαγκες.

αρχικα να σας πω επειδη το βλεπω συνεχεια...το tempered glass απ το vickmall που στοιχιζει 5 ευρω οταν πας να κανεις την αγορα,καθεται ΤΕΛΕΙΑ...δεν ξερω αν το εχει επιλεξει καποιος απο σας οταν εκανε την αγορα απο vickmall!εγω τα επελεξα αυτα τα 5 ευρω,τους ειπα να μου τη βαλουν κιολας κι ειναι μπομπα!

επειτα...για το φιλο le_bron!

εχεις 42% μπαταρια μετα απο 1 μερα και 5 ωρες...εμενα προσωπικα η μπαταρια σου μου φαινεται σουπερ...!

τελος...στο δικο μου προβλημα...το κινητο το εχω 1μιση βδομαδα-2...σημερα αξιωθηκα να βαλω καρτα ωστε να στελνω μηνυματα προς ολους...δε μπορω να στειλω σε κανεναν....

Πηγαίνω ρυθμίσεις, από δω από κει... Τίποτα... Έχω 1200 μηνύματα προς όλους... Στο μεταξύ δε μπορώ να στείλω ούτε σε άλλο xiaomi μέσω του Mi message που στέλνεις τσάμπα σ αλλά κινητά xiaomi, αν είσαι στο wifi! Έχει κανείς να μου προτείνει τίποτα?

Edit :Δεν κατάφερα να στείλω ούτε από κατεβασενη εφαρμογή (handcent sms)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Checkare το νουμερο στο κεντρο sms και κατι τέτοια που ειναι στις ρυθμίσεις τον μηνυματων...αναλογα την εταιρια ψαξε στο google τι πρεπει ναχεις η να σου πει καποιος απο δω τι εχει για να το βαλεις.

Η κανε μια επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων εαν δεν σου ειναι προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα μεσω mi drop αρχειο(βιντεο, 250mb) σε redmi note 3 pro με ταχύτητα 7mb/sec απίστευτη ταχύτητα το πέρασε σε λιγότερο απο 30 δεπτερα απο οτι θυμάμαι !!! Επίσεις όντως το γυαλί καθετε μονο στην επιφάνεια της οθόνης μόνο αλλα μπορει να μην εχει gorilla αλλα σύμφωνα με το hands on του myphone λεει οτι εχει asahi glass οποτε καλο ειναι και αυτό!! Edited by smartfonakias
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα τι διαφορες εχει το pro απο το απλο...οχι μονο σρα χαρτια αλλα κ λειτουργικα...

Δεν υπάρχει Pro φίλτατε ;)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατι δεν μου την βγαζει ακομα?

Εχω την 8.0.4.0 stable....

 

Η κινεζική ROM έχει φτάσει στην 8.0.11.0,

ενώ η Global είναι στην 8.0.4.0

 

Οπότε λογικά έχεις την Global έκδοση...

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

εν αναμονη κ γω μιας κ το παράγγειλα χθες,ειπα να αλλαξω το p8lite μετα απο 1μισο χρονο.ηθελα να παω στο sony xperfomance αλλα ειναι ακριβο κ δεν ηθελα να δώσω πανω απο 350 ειδα κ honor8 όμορφη κ ποιοτικη συσκευή αλλα για κατω απο 300 ναι.αποτι ειδα ισως νανε κ το μικρότερο 5,5 σε ύψος.δουλεύω πολυ κ bloutooth sony mw1 πιστεύω να συνεργαστεί με τις εφαρμογές του σονυ
Link to comment
Share on other sites

Μία βοήθεια γιατί κάπου το 'χασα το θέμα

 

Στο geekbuying γράφει κάτω από τη συσκευή στις σημειώσεις:

<< Xiaomi Redmi launched a new flagship series Redmi Note 4, with the first to offer MIUI 8, deca-core processors and other new technology, which is the Redmi most sincere work. The Redmi Note 4 will be going on sale in two variants — 16GB variant with 2GB of RAM, and the 64GB variant with 3GB of RAM. Redmi Note 4 packs a front fingerprint sensor which was on the back in other Redmi phones.>>

 

Λάθος δεν είναι ? ας μου πει κάποιος παρακαλώ .....

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Μία βοήθεια γιατί κάπου το 'χασα το θέμα

 

Στο geekbuying γράφει κάτω από τη συσκευή στις σημειώσεις:

<< Xiaomi Redmi launched a new flagship series Redmi Note 4, with the first to offer MIUI 8, deca-core processors and other new technology, which is the Redmi most sincere work. The Redmi Note 4 will be going on sale in two variants — 16GB variant with 2GB of RAM, and the 64GB variant with 3GB of RAM. Redmi Note 4 packs a front fingerprint sensor which was on the back in other Redmi phones.>>

 

Λάθος δεν είναι ? ας μου πει κάποιος παρακαλώ .....

Ναι λάθος είναι.

Πίσω είναι κανονικά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πες τα Χρυσόστομε !! :bow::bow:

 

Ψάχνομαι αυτές τις μέρες ανάμεσα σε 3 μοντέλα διαφορετικά της Xiaomi και έχω χαζέψει με τις τόσες ανακρίβειες !

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας στο θεμα μου με τα μηνυματα...!!!

Σημερα το πρωι που ξαναδοκιμασα ολα πηγαιναν κανονικα...δεν ξερω τι φαση!!!

οποτε ολα κομπλε!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μαγκες.

αρχικα να σας πω επειδη το βλεπω συνεχεια...το tempered glass απ το vickmall που στοιχιζει 5 ευρω οταν πας να κανεις την αγορα,καθεται ΤΕΛΕΙΑ...δεν ξερω αν το εχει επιλεξει καποιος απο σας οταν εκανε την αγορα απο vickmall!εγω τα επελεξα αυτα τα 5 ευρω,τους ειπα να μου τη βαλουν κιολας κι ειναι μπομπα!

 

ανεβασε photos να δουμε λιγο πως κάθεται, μπορουμε να βαλουμε και silicone θηκη η δεν θα καθεται καλα?

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι από παραγγείλω το κινητό. Θα ήθελα να ρωτήσω ποια rom να προτιμήσω;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι από παραγγείλω το κινητό. Θα ήθελα να ρωτήσω ποια rom να προτιμήσω;

 

Τις εχουμε εξηγήσει 95384 φορες τις ρομ

Aν θες να περιμενεις να μπουν ελληνικα βαζεις stable global και καποια στιγμη θα μπουν στο μελλον οπου νανε λενε, η περιμενεις παλι μεχρι να βγει η DEVeloper global η οποια εχει ελληνικα και θα την βαζουν τα μαγαζια να μπορείς να την επιλέξεις οταν βγει ομως γιατι δεν ειναι ετοιμη, η βαζεις china developer για να κανεις το παραμύθι με το unlock bootloader για να περασεις την ελληνικη...

Αν δεν εχεις προβλημα μονο με αγγλικά προστοπαρον θα σου πρότεινα το 1, αν δεν βιάζεσαι προτείνω το 2ο.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι από παραγγείλω το κινητό. Θα ήθελα να ρωτήσω ποια rom να προτιμήσω;

 

προτεινω την official global stable ωστε να παιρνεις αυτοματα updates μεσω wifi.

θα γραφεις ελληνικα (εχει ελληνικο πληκτρολογιο) αλλα ακομα δεν εχει ελληνικα μενου.

καποια στιγμη θα παρει ελληνικα μενου μεσω αυτοματου wifi update. σχετικο link.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα μολις παρελαβα, πρωτη εντυπωση πολυ καλη. Το πειρα με την αγγλοκινεζικη και δεν εχει μεσα playstore πως το βαζουμε?

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα μολις παρελαβα, πρωτη εντυπωση πολυ καλη. Το πειρα με την αγγλοκινεζικη και δεν εχει μεσα playstore πως το βαζουμε?

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δεν θυμάμαι αν υπάρχει στις προηγούμενες σελίδες οδηγός αλλά εδώ μέσα κάπου παίζει.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις και τον οδηγό εδώ στο Myphone: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6605016#post6605016

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα ευχαριστω, για πεστε πως βαζουμε και widget γιατι δεν το βρισκω με τιποτα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...